Příprava NHL

Montreal Canadiens – Florida Panthers

4:3

konec (1:1, 1:1, 2:1)

19.09.2019, 01:15 • K. C. Irving Regional Centre, Bathurst, New Brunswick • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.71 3.57 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:50:10)
Slovenská stopa v utkání
Tomáš Tatar (MTL) 0+0
Tři hvězdy utkání
Matthew Peca (MTL) 1+1
Alex Belzile (MTL) 1+1
Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1
Florida si v letošní přípravě připsala už svou třetí porážku a stále čeká na první vítězství. Naopak Montreal podruhé zvítězil.
Montreal Canadiens na trochu netradičním místě, v hale K. C. Irving Regional Centre v Barhurstu v New Brunswicku, dokázali porazit Floridu 4:3, když ve třetí třetině prohrávali 2:3, ale po brankách Barbera a Belzileho v 52. a 54. minutě se jim podařilo zvítězit 4:3.

59:48

Ještě zakázané uvolnění bránícího se Montrealu.

59:28

A končí oslabení Floridy!

59:20

Branka Floridy je prázdná!

59:11

I když se Panthers snaží, usadit se v útoku proti přesile nedaří.

58:33

Z pravého kruhu přílétla na Driedgera rána z voleje Hudona. Hostující brankář zachytil puk betonem.

58:10

Florida potřebuje i v oslabení vybojovat útočné pásmo kvůli odvolání brankáře. To si i na druhý pokus domácí pohlídali.

57:50

Barkov vyváží puk ze svého pásma, ale udržet ho nedokázal.

57:28

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ekblad – 2 min., držení).

57:28

Velká šance Montrealu v signalizované výhodě. Odraženého puku se ovšem dokázali hosté dotknout a rozhodčí přerušuje hru.

56:45

Fleuryho dělovka od modré zapadla Driedgerovi do lapačky. Hudon se marně snažil o dorážku.

55:48

Při snaze Floridy projet do útoku byl kotouč odpálen mimo kluziště.

55:20

Komerční přestávka.

55:05

55:04

Tippett byl nikým nebráněn a mířil k Lindgrenovi z levého kruhu. Brankář Montrealu skvěle vyrazil.

53:57

53:57 Alex BELZILE - 4:3

53:57

Montreal právě vstřelil branku!
A založil tím protiútok Montrealu, který se prosadil z protiútoku! Ryan Poehling výtečně zavezl puk do útoku, z levého kruhu předvedl kličku na střed a přiťuknul na pravou stranu brankoviště ALEXOVI BELZILEMU, který měl před sebou odkrytou klec a střílí gól v oslabení! Asistence: Ryan Poehling.

53:50

Hoffman v pravém kruhu promáchl.

53:40

Další vyhození Montrealu.

53:12

Hoffman se tlačil do zakončení na levé straně brankoviště, puk ale netrefil dobře a Montreal následně vyhazuje.

53:05

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Evans – 2 min., hákování).

52:26

Hoffman se dostal s pukem až mezi kruhy, prudkou střelu ovšem neusměrnil na branku.

51:23

51:23 Riley BARBER - 3:3

51:23

A je vyrovnáno! RILEY BARBER přijal přihrávku Petryho na útočné modré, nabruslil si přes levý kruh na střed a střelou po ledě překonal Driedgera! Asistence: Jeff Petry.

50:38

Obrázek se příliš nezměnil. Floridu zastavil ofsajd. Komerční přestávka.

49:45

Hra se přelévá ze strany na stranu. Usadit se v útoku nedaří ani jednomu z týmů.

48:50

Peca s Belzilem operovali v útočném pásmu a nakonec se i dostali ke střele, ta ale na brankáře Driedgera neprošla. Čtvrtá formace Montrealu ovšem znovu prokázala svou kvalitu.

47:29

Další tlak na branku Montrealu. Borgstrom s pukem chtěl objet Lindgrena, ale ve skórování mu nakonec zabránil natažený beton.

47:19

Po dalším přerušení hry je na řadě komerční pauza.

46:48

46:48 Jonathan HUBERDEAU - 2:3

46:48

Florida právě vstřelila branku!
K vyloučení nakonec nedojde. Florida totiž svou výhodu využila, když JONATHAN HUBERDEAU z prostoru v pravém kruhu trefil horní část Lindgrenovy klece. Asistence: Jevgenij Dadonov, Aleksander Barkov.

46:33

Bude se vylučovat, Florida má výhodu.

46:10

Ve hře obou týmů jsou k vidění nepřesnosti, které znemožňují vymyslet dobrou útočnou akci. Vedou totiž ke ztrátám puku.

44:41

Dlouhý úsek bez přerušení ukončilo postavení mimo hru Montrealu.

44:01

Huberdeau svou střelou orazítkoval jen zadní mantinel za Lindgrenem.

42:58

Peca z bezprostřední blízkosti těsně minul branku Driedgera.

42:23

Další dvě střely už byly o něčem jiném a Driedger se prezentoval solidními zákroky.

41:48

Poslední třetina začal hodně zvolna. Pomalejší tempo nijak nevyburcoval ani zákrok Driedgera, který bez problémů zachytil slabou střelu z pravé strany.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:05.
I ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Montreal se dostal do vedení 2:1 po trefě Petryho, ale v 31. minutě srovnal v přesilovce Hoffman. Stále ovšem nesledujeme ani zdaleka ofenzivní smršť, byť branky padají. Na střely je to 12-12.

40:00

39:43

Zakázané uvolnění Panthers.

39:26

Pokus Canadiens o přečíslení tři na dva neslavilo úspěch. Nejen, že byla obrana Floridy doplněna, ale ještě byla přihrávka zblokována.

38:55

Kotouč byl sražen při útoku Floridy do ochranné sítě. Při hře pěti proti pěti se zdá být Florida nebezpečnějším týmem, alespoň v posledních minutách.

38:13

37:44

Reillyho rána se odrazila od zadního mantinelu před branku Driedgera, kde se ovšem domácím nepodařilo dorážet.

37:12

Znovu Florida vyrazila ze svého pásma a dokonce se po přihrávce Barkova dostal na středu do šance Huberdeau. Tísněn obráncem se ovšem dostal z ideálního úhlu a brankář Lindgren si vleže situaci pohlídal.

36:42

Florida vyváží puk ze svého pásma a trochu šetří čas v oslabení.

36:13

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Hunt – 2 min., vražení na hrazení).

36:01

Dobrá akce hostů, jejichž výpad zastavil až Lindgren svým ramenem. Střelu z levého křídla odrazil mimo.

35:24

Reillyho střela zpoza levého kruhu se odrazila clonícímu Belzilovi od brusle až do ochranné sítě. Komerční pauza.

34:20

Matheson chtěl najít Dadonova před brankovištěm, jenže se mu trefil na patu brusle.

33:36

Rychlý útok Floridy nakonec tak rychlý nebyl, vedl k postavení mimo hru.

33:23

Driedger drží puk v lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

31:50

Leskinen nadvakrát nedokázal propálit obranu Floridy a dostat puk na Driedgera.

30:57

30:57 Mike HOFFMAN - 2:2

30:57

Teď už se Barkovovi pas na pravý kruh k MIKU HOFFMANOVI povedl a Hoffman ránou z první využil přesilovou hru Floridy! Asistence: Aleksander Barkov, Aaron Ekblad.

30:44

Barkov se snažil přenést hru na pravou stranu, přihrávka ovšem byla protečována a přizvednuta.

30:05

Montreal rychle vyhazuje kotouč ze svého pásma.

29:58

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Peca – 2 min., hákování).

29:34

29:28

Tečovaná střela Montrealu od modré neměla dostatečnou razanci a byla jednoduše odehrána.

29:04

Potřetí v tomto oslabení se Panthers osvobozují.

28:09

Florida vystihla přihrávku soupeře za kruhy a vyrazila do útoku. Dokonce se i dostala ke střele, ale mimo Lindgrenovu klec.

27:34

27:34

Hrubka Floridy v rozehrávce, která málem pustila Montreal do úniku. Situaci hasil Ekblad, který se ale dopustil hákování.

26:50

Přečíslení Montrealu dvou proti jednomu nic nepřineslo. Kotkaniemi svou přihrávku na levou stranu poslal do brusle bránícího hráče Floridy.

24:38

24:38 Jeff PETRY - 2:1

24:38

JEFF PETRY parádní ránou od modré čáry vrací Montreal do vedení! Puk byl ještě tečován bránícím hráčem Floridy. Asistence: Matthew Peca, Riley Barber.

23:50

Canadiens se před brankou soupeře dostali nečekaně do šance po chybě Floridy v rozehrávce. Obrana Panthers zabránila hrozící dorážce.

23:14

Barkov přijal přiklepnutí Huberdeaua a z pravé strany od mantinelu vyslal prudkou střelu na Lindgrena, který zastavil puk na rameni.

21:45

Zakázané uvolnění Montrealu.

21:14

Barber se hned po vhazování dostal na střed mezi kruhy a švihem prověřil připravenost Driedgera.

21:10

Driedger zachytil nahození od modré do lapačky a přerušil hru před najíždějícími hráči v červených dresech.

20:43

Útok domácího celku byl zastaven postavením mimo hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:11.
Úvodní třetina nepřinesla žádnou útočnou smršť. Dohromady bylo k vidění jen 10 střel, ale hned dva góly. Postarali se o ně v 6. minutě Matthew Peca a v 16. minutě Jevgenij Dadonov.

20:00

19:56

Reilly výborně přihrával před branku Floridy, ale adresát nedokázal kotouč zpracovat a ohrozit Driedgera.

18:59

Canadiens byli zastaveni postavením mimo hru.

18:40

Na ledě je zatím zcela neviditelný Ryan Poehling, který při svém debutu v NHL 6. dubna dal tři góly Torontu.

17:47

Tippett na útočné modré zachytil vyhození soupeře. Rychlou střelou z nápřahu ovšem orazítkoval jen zadní mantinel.

17:16

Diedger ukryl výpad Joela Armii do lapačky a přerušil hru. Teprve čtvrtá střela Montrealu.

16:28

Montreal se dostal do postavení mimo hru. Komerční pauza.

15:55

15:55 Jevgenij DADONOV - 1:1

15:55

A nakonec se Floridě daří tohoto tlaku využít! Huberdeau v pádu před brankovištěm dokázal zadovkou najít volného JEVGENIJE DADONOVA, který poslal kotouč za záda skákajícího Lindgrena, jenž střelu nezachytil ani rybičkou. Asistence: Jonathan Huberdeau, Aaron Ekblad.

15:45

Po skončení přesilovky je tu ale tlak. Barkov a Huberdeau ohrožují Lindgrena.

15:05

A další vyhození Montrealu. S tím nemůže být trenér Floridy, Joel Quenneville, spokojen.

14:26

Udržet útočné pásmo se nedaří, Armia vyhazuje.

13:52

Rychlé vyhození Montrealu, za pukem spěchá Ekblad, aby rychle vrátil Floridu do útočného pásma.

13:42

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Drouin – 2 min., nedovolené bránění).

13:36

Leskinen pálil od modré, Driedger puk chytá a přerušuje hru. Na střelu měl dobrý výhled, chyběla clona.

12:59

Zakázané uvolnění Floridy.

12:15

Hodně ostrý zákrok jednoho z obránců Montrealu za vlastní brankou. Píšťalka rozhodčího ovšem mlčí.

11:35

Zatím se rozhodně nejedná o zápas s nějakou ofenzivní smrští. Naopak, všehovšudy prozatím registrujeme pět střel na branku. Florida vede 3-2. Na góly ovšem prohrává.

10:35

Další postavení mimo hru, jehož se tentokrát dopustil Montreal.

10:16

Do postavení mimo hru vjel Tomáš Tatar. Komerční pauza.

09:36

09:30

Huberdeau příliš dlouho držel puk v levém kruhu a nechal se soupeřem obrat.

08:45

Canadiens dostali puk ze svého pásma a nechtějí pustit soupeře zpátky.

08:23

Lindgren si počíhal na střelu od modré, na níž měl dobrý výhled a bez problémů ji ukryl do lapačky.

07:36

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kotkaniemi – 2 min., sekání).

06:40

Lindgren v brance Montrealu si připisuje první zákrok v utkání a přerušuje hru. Komerční přestávka.

05:47

05:47 Matthew PECA - 1:0

05:47

Domácí tým se ujímá vedení! Belzile přijal přihrávku na pravé straně brankoviště a rychle přihrál na levou stranu volnému MATTHEW PECOVI, který měl před sebou otevřenou klec. Asistence: Alex Belzile, Jake Evans.

05:08

Folin tvrdě zasáhl u mentinelu projíždějícího Hunta a nedovolil mu vjet s pukem do útočného pásma.

04:34

Tippett vjel do postavení mimo hru. První přerušení.

04:00

Stále se hraje, stále bez výraznějších šancí. Převážně se týmy snaží nahodit puk a poté ho vybojovat u mantinelu za brankou. Neúspěšně.

02:30

Jak dlouhé bylo čekání na úvodní buly, tak hokejisté obou týmů v úvodu hrají dlouho bez přerušení. První zákrok si připsal Driedger v brance Floridy.

01:15

Hra začala plynout hodně rychle, oba týmy se střídají v držení puku, ale ohrozit brankáře jednoho či druhého týmu se zatím nepodařilo.

00:01

Po hymnách obou států následuje ještě slavnostní vhození kotouče.
Renous se stal vítězem kanadské části soutěže Kraft Hockeyville, kterou sponzorují Kraft Heinz, NHL a NHLPA a v níž komunity menších měst soutěží, aby ukázaly svůj zápal pro lední hokej. Vítěz obdrží nejen finanční podporu na vylepšení své hokejové arény, ale také možnost hostit jeden z přípravných zápasů.
Pravděpodobné sestavy:

Montreal Canadiens: Lindgren (McNiven) – Chiarot, Petry, Reilly, Folin, Leskinen, Fleury, Lamarche – Tatar, Danault, Drouin – Hudon, Kotkaniemi, Armia – Cousins, Poehling, Barber – Peca, Vejdemo, Belzile

Florida Panthers: Driedger (Bednard) – Matheson, Ekblad, Stillman, Pysyk, Cross, Schemitsch – Huberdeau, Barkov, Dadonov – Hoffman, Borgstrom, Malgin – Hunt, Toninato, Tippett – Roy, Abols, Thompson.
Hrát se bude v K. C. Irving Regional Centre, provincii New Brunswick, tedy ne přímo v Montrealu.
Hokejisté Montrealu a Floridy pokračují ve své přípravě na novou sezonu NHL vzájemným duelem, který bude hostit kanadské město Montreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:3

Branky a nahrávky: 6. Peca (Belzile, Evans), 25. Petry (Peca, Barber), 52. Barber (Petry), 54. Belzile (Poehling) – 16. Dadonov (Huberdeau, Ekblad), 31. Hoffman (Barkov, Ekblad), 47. Huberdeau (Dadonov, Barkov)

Montreal Canadiens: Lindgren (McNiven) – Chiarot, Petry, Reilly, Folin, Leskinen, Fleury – Tatar, Danault, Drouin – Hudon, Kotkaniemi, Armia – Cousins, Poehling, Barber – Peca, Evans, Belzile

Rozhodčí: J. Hebert, G. Hebert – Marquis, MacPherson

05:47 MTL 1:0 Peca (Belzile, Evans)
07:36 MTL 2 Kotkaniemi, sekání
13:42 MTL 2 Drouin, nedovolené bránění
15:55 FLA 1:1 Dadonov (Huberdeau, Ekblad)
24:38 MTL 2:1 Petry (Peca, Barber)
27:34 FLA 2 Ekblad, hákování