3:5

konec (0:1, 2:1, 1:3)

14.09.2019, 17:00 • Lužiny, Praha • 2. kolo • Libor Kokoška

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (18:42:09)
A máme tu konec dnešního utkání! Pardubice vyloupili Prahu a vezou si zpátky na východ Čech tři body za výhru 5:3. Bylo to velmi tvrdé utkání, plné emocí a hlavně krásného hokejbalu.

Gólové konto sobotního duelu otevřel Josef Česák v 6. minutě, když po přihrávce od Jakuba kvapila vypálil pod víko pražské branky a skóroval. Kert po zbytek první třetiny i díky přesilovým hrám tlačil na Pardubickou branku, gól ale vydolovat nedokázal.

Do třetí třetiny oba celky půjdou s čistým kontem, Kertu se totiž i přes nepříznivý stav 0:2 podařilo vyrovnat.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, ve 24. minutě Petr Filip dával už na 2:0. Pak ale hráči Kertu chytli druhý dech a postupně vyrovnali. Nejdříve se trefil Martin Kruček, minutu před konce navíc přidal vyrovnávající branku Wróbel.

Rozhodovat se tak muselo až ve třetí třetině. A tím lepším celkem byly Pardubice, které vsítili tři branky během jedné minuty. Nejdříve se trefil Filip Förstl, o chvilku později Josef Česák, a pak i Pavel Kubeš. Domácí gól útěchy přišel v 40. minutě, kdy se od modré parádní dělovkou trefil Martin Kruček.

44:37

David Stárek si připisuje parádní zákrok, když do lapačky schoval střelu Tomáše Wróbela po krosové přihrávce přes celé hřiště. Pardubice jsou velmi blízko vítězství.

44:12

Kert bez brankáře!

44:00

Minuta do konce třetí třetiny.

43:46

43:04

Velmi důležitý zákrok si teď připsal hostující gólman David Stárek, když zlikvidoval samostatný únik kapitána domácích Tomáše Wróbela.

42:46

Nadějnou pardubickou šanci ukončuje zapískaný ofsajd. Domácí hokejbalisté mají na vyrovnání už pouze něco přes dvě minuty. Uvidíme hru bez brankáře?

42:04

Proti střele z pravé strany teď musel zasahovat domácí gólman Jan Mroviec.

41:50

41:46

Oddechový čas pro hosty.

41:46

Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Jan Čejka – 2 min., držení hole).

40:11

Závar před domácí brankou. Střelu jednoho z pardubických hráčů z levého mantinelu srazil Jan Mroviec vyrážečkou mimo hrací plochu.

39:52

Kert Park právě vstřelil branku!
K parádní trefě chvilku po buly od modré se teď napřáhl MARTIN KRUČEK. David Stárek se po střele pod víko pardubické branky jen marně natahoval. Asistence: Dalimil Zvonek, Jan Čejka.

39:50

Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Pavel Kubeš – 2 min., sekání).

39:15

Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Jiří Vaniš – 2 min.).

38:40

Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Václav Školoudík – 2 min., zdržování hry).

3:5

Branky a nahrávky: 27. M. Kruček (Danko, Macek), 29. Wróbel (Kruček, Vaniš), 40. M. Kruček (Zvonek, Čejka) – 6. Česák (Kvapil), 24. Filip (Kubeš), 34. Förstl (Zajíček), 34. Česák (Š. Moravec, Janeček), 35. Kubeš (L. Moravec, Vlasák)

HC Kert Park Praha: Mroviec (Šach) – Kaucký, Blaško, Laurinc, Macek, Šperl (A), Dejneka, Kubeš – Bošák, Čejka, Danko, Jágr, J. Kruček, M. Kruček (A), Suchánek, Vaniš, Wróbel (C), Zvonek

HBC Pardubice: Stárek (Foršt) – Novotný, Kvapil, Filip (C), Krejčí (A), Turyna, Školoudík –Š. Moravec, Zajíček, T. Moravec (A) Kubeš, Strouhal, Vlasák, Kohoutek, Förstl , Janeček

05:26 PCE 0:1 Česák (Kvapil)
07:13 PCE 2 Vlasák, hákování
09:32 PCE 2 Filip, zdržování hry
15:56 PCE 2 Kubeš, držení protihráče
20:15 KER 2 HL příliš mnoho hráčů na hřišti, odpyká Laurinc
23:41 PCE 0:2 Filip (Kubeš)