08.09.2019, 20:45 • Tampere Stadion, Tampere • Skupina J • Jakub Kopřiva

Tipsport: 5.27 3.46 1.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc. (22:39:53)
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 16:14.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec podle předpokladů zvládla lépe hostující Itálie. Hosty poslal do vedení Immobile, který se parádně trefil hlavou. Jenže pak z penalty vyrovnal domácí Pukki. Poslední slovo ale měl Jorginho, který po ruce domácího hráče proměnil pokutový kop a rozhodl o tom, že Itálie má po šesti zápasech plný počet bodů. Finsko si také nevede špatně, má 12 bodů a v tabulce mu patří druhá pozice.

90+4

90+4

Žlutou kartu dostává Joni Kauko (Finsko).

90+3

Domácí se snaží něco vymyslet, ale vypadá to, že Itálie si své vedení už zkušeně pohlídá.

90+1

Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90

Hosté to ale zvládli, ubránili se a stále vedou o jednu branku.

90

Rohový kop pro Finsko.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Rasmus Schüller, přichází Joni Kauko.

87

Itálie skvěle brání své vedení, domácí se nemohou k ničemu dostat. To už bude těžké pro Finsko.

85

Bleskovou akci Itálie zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

83

Domácí už sází vše na jednu kartu, potřebují nutně vstřelit branku, což je za současného stavu zcela jasné.

81

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Albin Granlund, přichází Pyry Soiri.

79

79. JORGINHO - 1:2

79

Itálie právě vstřelila branku!
K míči se postavil JORGINHO, který pokutový kop zahrál trochu zvláštně, ale míč poslal přesně k levé tyči a domácí brankář neměl šanci.

79

Žlutou kartu dostává Sauli Väisänen, který zahrál ve svém vápně rukou.

79

79. Ruka domácího hráče

79

Pokutový kop pro Itálii!

78

Itálie se samozřejmě tlačí dopředu. Do zakončení se dostal střídající Federico Bernardeschi, ale tohle nemělo gólové parametry.

77

Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Andrea Belotti.

75

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lassi Lappalainen, přichází Jasse Tuominen.

74

Žlutou kartu dostává Paulus Arajuuri (Finsko).

73

Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Federico Bernardeschi.

71

Žlutou kartu dostává Gianluigi Donnarumma (Itálie).

71

71. Teemu PUKKI - 1:1

71

Finsko právě vstřelilo branku!
K míči se postavil domácí střelec TEEMU PUKKI, který nezaváhal, poslal ho doprostřed branky a Finsko tedy vyrovnává na 1:1!

71

71. Penaltový zákrok

71

Pokutový kop pro Finsko!

70

Je před námi posledních dvacet minutek a domácí stále prohrávají o jednu branku.

68

Glen Kamara se dral do vápna, ale v souboji si podle rozhodčího pomohl faulem.

66

Domácí se ale nyní nemohou dostat do zakončení, obrana Itálie funguje také skvěle.

64

Dopředu se hnal Glen Kamarad, ale chyběla mu podpora spoluhráčů a domácí útočník sám nic nevymyslel.

62

Je jasné, že domácí nyní musí přidat, hlavně tedy směrem dopředu. Vypadá to, že Finsko bude střídat a nejspíše posílá ofenzívu.

60

60. Ciro IMMOBILE - 0:1

60

Ale to už neplatí, protože po další akci jde Itálie do vedení 1:0! Chiesa odcentroval a ve vápně si udělal prostor CIRO IMMOBILE, který parádní hlavičkou nedal Hradeckému žádnou šanci!

60

Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

58

Rasmus Schüller fauloval a je druhým potrestaným hráčem v tomto utkání.

56

Hostující hráči kombinovali dobré dvě minutky na polovině Finska, ale k velkému vápnu se nedostali. Domácí brání opravdu hodně zodpovědně.

54

Ve druhém poločase stále čekáme na první střelu na branku. Je to hodně opatrné, ale to se už před utkáním očekávalo.

52

Ale snažení domácích nyní zastavil zkušený Leonardo Bonucci, který hraje zatím skvělý zápas.

51

Domácí jsou ve druhém poločase o poznání aktivnější, než v tom prvním, tak uvidíme, zda z toho něco vytěží.

49

Italové nyní skvěle kombinovali, ale nakonec se na polovině domácího celku k ničemu nedostali a o míč přišli.

47

Hned na začátku druhého poločasu se po centru dostal do zakončení Pukki, ale nic z toho nebylo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které nabídlo několik střel, ale branky jsme se zatím nedočkali. V závěru prvního poločasu byla Itálie jasně lepší, měla mnoho střel, ale žádná nebyla příliš nebezpečná. Ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Rozhodčí přidal dvě minutky.

45

Nyní zakončoval Sensi, ale ani on nemířil přesně. Domácí už vyhlížejí poločas, protože nyní jsou pod velkým tlakem.

44

44. Chiesa si na brankáře nepřišel

44

Federico Chiesa se dostal ve vápně k míči a nakonec to vyzkoušel z úhlu, ale s jeho zakončení si Lukáš Hrádecký dokázal poradit a míč vyrazit!

43

Itálie zahrávala svůj čtvrtý rohový kop, bylo z toho několik zakončení, ale většinu střel zastavili domácí zadáci.

42

Finsko je u míče a hráči kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je v této fázi zápasu zcela pochopitelné.

40

Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek a vypadá to, že branky se v tomto dějství nedočkáme.

38

Hosté kombinovali na své polovině, kde fauloval napadající Kamara.

37

Domácí získali míč a hned šli dopředu, ale jejich akce skončila nepřesným centrem a na tahu je znovu Itálie.

35

Hosté přidali a je to znát. Itálie je nyní jasně lepším týmem, diktuje tempo hry, ale domácí stále velmi dobře brání a v některých momentech mají zatím i trochu štěstí.

33

33. Immobile branku soupeře těsně minul

33

Tohle bylo zajímavé! Po centru se k hlavičce natlačil Ciro Immobile, který to netrefil vůbec špatně, ale pár decimetrů jeho pokusu nakonec přeci jen chybělo!

31

Nicoló Barella se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale byl tísněn a nedokázal razantně zakončit. Lukáš Hrádecký si tedy v pohodě poradil.

29

Vedoucí celek této skupiny zahrával už třetí rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžil a u míče jsou domácí fotbalisté.

28

Rohový kop pro Itálii.

27

Hostující hráči jsou o něco aktivnější, více se tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají opravdu jen sporadicky.

25

Na druhé straně se na hranici velkého vápna dostal Glen Kamara, ale jeho rána byla zblokována.

24

Po kombinaci se na hranici velkého vápna dostal k míči střídající Florenzi, ale branku o několik metrů minul, hodně nepřesné zakončení.

22

Žlutou kartu už ale tentokrát viděl faulující Jorginho, hráč londýnské Chelsea.

21

Je za námi úvodních dvacet minutek. Sledujeme vyrovnaný zápas, který toho zatím příliš nenabídl. Neviděli jsme žádnou střelu na branku a stav je stále 0:0.

19

Ostrý zákrok na polovině hřiště předvedl Izzo, který sestřelil Uronena. Hostující hráč může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.

17

Ale domácí chybovali v rozehrávce, Joona Toivio poslal míč do zámezí a hrát budou hosté.

16

Italové to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč sebrali domácí zadáci.

14

Ale ani ze svého druhého rohu hostující hráči nic nevytěžili. Stále čekáme na první střelu na branku.

13

12

Domácí hráče zastavila nepřesná přihrávka a u míče je Gianluigi Donnarumma, který s rozehrávkou nepospíchá.

11

Domácí se ubránili a získali míč. Nutno dodat, že obrana Finska v této kvalifikaci funguje skvěle. Domácí už čtyři utkání neinkasovali.

10

Italové se drží na polovině svého soupeře, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Lukáš Hrádecký.

9

A Emerson skutečně musí ze hřiště už v osmé minutě, nahradí ho Florenzi.

8

První komplikace pro Itálii. Nyní je ošetřován obránce Emerson, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

6

Po rohu se ve vápně dostal k míči Stefano Sensi, který si ho srovnal na střelu, ale poté napálil pouze jednoho z domácích hráčů.

6

5

5. Toivio v první šanci branku netrefil

5

Po rohovém kopu doputoval míč až na zadní tyč, tam byl Joona Toivio, ale z úhlu nedokázal dopravit míč do branky!

5

Rohový kop pro domácí Finsko.

4

Ani domácí nic nevymysleli. Začátek utkání je velmi opatrný a ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, což je pochopitelné.

3

Celé snažení hostů nakonec ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

2

Začátek utkání patří italskému celku, který kombinuje a tlačí se dopředu. Finsko se zatím pouze brání.

1

Úvodní výkop obstarali fotbalisté hostující Itálie.

1

Na programu jsou státní hymny, poté může duel začít.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Finsko: Hrádecký – Granlund, Toivio, Arajuuri, Väisänen, Uronen – Lod, Schüller, Kamara, Lappalainen – Pukki.
Náhradníci: Joronen, Jaakkola – L. Väisänen, Forsell, Jensen, Soiri, Karjalainen, Pirinen, Skrabb, Kauko, Tuominen, Raitala.

Itálie: G. Donnarumma – Izzo, Bonucci (C), Acerbi, Emerson – Sensi, Jorginho, Barella – Chiesa, Immobile, Lorenzo Pellegrini.
Náhradníci: Meret, Sirigu – Tonali, Belotti, D'Ambrosio, Bernardeschi, Grifo, A. Romagnoli, Lasagna, Florenzi, El Shaarawy, Mancini.

Rozhodčí: Madden – Connor, Roome.
První vzájemný zápas

Itálie – Finsko 2:0
ITÁLIE zatím předvádí skvělé výkony a splňuje očekávání, protože se čeká, že Itálie tuto skupinu samozřejmě vyhraje. Po pěti kolech má plný počet bodů, když v prvním kole porazila doma 2:0 Finsko, pak 6:0 Lichtenštejnsko, následně vyhrála 3:0 v Řecku, porazila 2:1 Bosnu a naposledy vyhrála 3:1 v Arménii. V dresu hostů najdeme samozřejmě řadu hvězd. V bráně většinou nechybí Sirigu, v obraně Emerson, Bonucci, Chiellini, v záloze Jorginho, Verratti a řadu hvězd má Itálie hlavně v útoku, kde se můžeme těšit na Insigneho, Quagliarellu, Bernardeschio, El Shaarawyho, Immobileho či Chiesu.
FINSKO si zatím v této skupině nevede vůbec, ale vůbec špatně. Domácí celek má po pěti zápasech 12 bodů a nachází se na druhé pozici, když na dnešního soupeře ztrácí pouze tři body. Před třetí Bosnou má Finsko k dobru už 5 bodů, takže kvalifikaci má rozehranou opravdu parádně. Finsko začalo prohrou 0:2 v Itálii, ale pak porazilo 2:0 Arménii, 2:0 Bosnu, 2:0 Lichtenštenjsko a naposledy 1:0 Řecko. Finsko už tedy čtyři zápasy nedostalo branku!
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na ME má na programu další zápasy a my budeme sledovat hodně zajímavý duel, protože Finsko hostí Itálii. Mírným favoritem jsou hostující hráči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.