Vít Kopřiva (ITF) – Lukáš Klein (WC)

0:2 5:7, 4:6

17.06.2019, 14:38 • Kurt č. 8, Bratislava (SVK) • 1. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 2.02 1.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas byl poměrně vyrovnaný od obou stran. Avšak Klein byl v důležitých chvílích lepším hráčem a zaslouženě nakonec vítězí a postupuje do dalšího kola.

První set nám první brejkbolovou možnost přinesl pátý gem, avšak Kopřiva nedokázal proměnit premiérový brejkbol. Premiérový brejkbol měl Klein v osmém gemu, ale ani on neproměnil. V devátém gemu dokázal Kopřiva již využít nabídnutý druhý brejkbol a dostal se do slibného vedení 5:4! V následném gemu měl dokonce Kopřiva po nevyužitém brejkbolu setbol, který nedokázal proměnit a Klein následným využitým brejkbolem dokázal vzít soupeři servis a srovnat set na 5:5. V následujícím gemu mohl jít Kopřiva opět do vedení, ale opět se mu nepodařilo proměnit brejkbol. Následně Kopřiva nabídl soupeři brejkbol, který byl zároveň setbolem a Klein se mohl radovat ze zisku prvního setu.

Ve druhém setu nabídl Kopřiva celkem tři brejkboly ve čtvrtém gemu, které však dokázal odvrátit. V sedmém gemu měl naopak český hráč možnost pěti brejkbolů a až na popáté dokázal vzít soupeři servis. Klein si však vzápětí čistou hrou dokázal servis vzít zpět a srovnal na 4:4! To jej nakoplo a v závěru druhé sady již byl lepším hráčem a nakonec proměnil hned první nabídnutý mečbol! (16:31:04)

Konec zápasu

4:6

Kopřiva zahrál dlouhý bekhend a nakonec zahlášen aut za základní čarou. Následně vztekle odpaluje míček a prohrává tohle utkání.

40-A

A ten je tady! Klein má možnost ukončit zápas!

40-40

A je tu shoda! Kopřiva nyní musí uhrát další výměnu, jinak nabídne soupeři premiérový mečbol.

40-30

Zahlášen aut, ale nakonec umpirový schází na kurt a ukazuje, že šlo o dobrý return ze strany Kleina.

40-15

Klein si naběhl na míček, ale z první se mu nyní nepodařilo jej vrátit přes síť.

30-15

Pěkný úder po čáře, kterým Klein tak trochu překvapil Kopřivu.

30-0

I nyní předvedl dobré první podání a return Kleina nemířil do kurtu.

15-0

A ten začíná svým celkovým šestým esem v zápase.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Klein zvládá tentokrát svůj další servis a ujímá se vedení 4:5 a Kopřiva nyní musí udržet svůj servis.

15-40

Další náběh k síti a Klein si připisuje další úspěch při hře u sítě.

15-30

Klein prohazuje Kopřivu u sítě.

15-15

Míček získává Klein.

15-0

Dobrý první servis, ale následný úder se slovenskému hráči příliš nepovedl a nedokázal dostat míček ani přes síť.

4:4

Čistou hrou prohrává Kopřiva tento důležitý gem, kdy mohl odskočit soupeři ve skóre, ale nepotvrzuje brejk a máme srovnáno 4:4!

0-40

Klein si to nyní uběhal a vypracoval si tři brejkbolové možnosti!

0-30

Český hráč zatím nezvládá potvrzení brejku a prohrává další míček.

0-15

Klein začíná dobře na returnu a bere úvodní fiftýn na svou stranu.

4:3

4:3

4:3

Ten již český hráč proměnil a dostává se do vedení ve druhém setu. Uvidíme, kolik mu zbylo síly na potvrzení brejku!

A-40

Pátý brejkbol Kopřivy v tomto gemu...

40-40

Klein jeho pokřik vzal za slovo a opět dává na shodu.

A-40

Kopřiva byl opět v této výměně hodně aktivní a přechodem k síti zahrává vítězný úder a křičí na Kleina: "Pojď!"

40-40

Klein si vzápětí pomáhá svým prvním servisem.

A-40

Delší výměna, při které Kopřiva rozdával údery z jedné strany kurtu na druhou a nakonec byl úspěšný.

40-40

Klein odvrací i druhý brejkbol a srovnává na shodu.

40-30

Klein vybírá míček u sítě a zahrává jej na stranu soupeře. Kopřiva byl přikovaný k základní čáře a neměl šanci doběhnout tenhle úder.

40-15

Kopřiva získává další míček a najednou jsou tu dva brejkboly pro českého hráče.

30-15

Hlavní rozhodčí zahlašuje aut Kleina a rýsuje se nám možnost pro Kopřivu.

15-15

Teď však jeho soupeř neuspěl u sítě.

0-15

Forhend Kopřivy končí v síti, ač neměl tuhle výměnu špatně rozehranou.

3:3

Kopřiva přesto dalším míčkem ukončuje šestá gem na svou stranu a je srovnáno 3:3.

40-30

Klein odhadl kratší míček od svého soupeře a ihned přešel aktivně do útoku. Náběhem blíž k síti zasazuje soupeři vítězný úder.

40-15

To jej však nemusí mrzet a vypracoval si dva gemboly.

30-15

Tomu však nepřineslo další úspěch, když se tentokrát netrefil do rohu kurtu.

30-0

Klein trefuje síť a Kopřiva se nyní povzbuzuje.

15-0

Kopřiva začíná další gemo něco lépe než ten předchozí a bere první fiftýn na svou stranu.

2:3

2:3

2:3

A to se slovenskému hráči náramně daří a ten nemá zatím problémy na svém servisu, co se týká začátku druhého setu.

0-40

Útok na čistou hru.

0-30

Klein si vypracoval svým dobrým úderem k čáře útok a Kopřiva už jen stačil rozvlnit síť uprostřed kurtu.

0-15

Čistá smeč od Kleina, na kterou neměl jeho soupeř nárok.

2:2

Klein měl v tomto gemu celkem tři brejkboly, ale přesto Kopřiva dokázal uhájit svůj servis.

A-40

Následně se do výhody dostává český hráč.

40-40

Avšak nakonec nedotahuje svou snahu k odskočení ve skóre a je tu opět shoda.

40-A

Klein se nyní fantasticky bránil od základní čáry a dvakrát snad míček nalepil na čáru. Nakonec nedokázal Kopřiva vrátit jeho poslední forhend a trefuje síť. Zaslouženě vybojovaný brejkbol pro Slováka.

40-40

Kopřiva ubránil i druhý brejkbol a díky těsnému autu soupeře se gem dostává na shodu.

30-40

Klein čelil druhému servisu, dostal se do výměny, ale jeho poslední forhend šel dost nízko a trefuje síť.

15-40

Další nevynucený úder z rakety Kopřivy a najednou jsou tu dva brejkboly pro Kleina.

15-30

Míček končí za základní čarou a český hráč má nyní problémy na servisu.

15-15

Klein si naběhl více do kurtu, ale nedokázal dostat míček zpět do kurtu.

0-15

Kopřiva nezačíná ideálně své další učinkování na servisu dobře a nyní dává bod soupeři.

1:2

1:2

Tentokrát však nepřipouští komplikace a ihned ukončuje gem při své další výměně.

15-40

Aut Kopřivy a dva gemboly pro Kleina...který už však tohle dokázal prohospodařit a nakonec musel gem jít přes shodu.

15-30

Kratší míček od Slováka, který hned Kopřiva využívá a ze středu kurtu napálil míček nechytatelně k základní čáře.

0-30

První forhend dokázal Kopřiva vrátit, ale na ten druhý již nedokázal odpovědět.

0-15

Klein získává úvodní míček třetího gemu.

1:1

Kopřiva po krátkém přerušení nakonec zvládá svůj první servis ve druhém setu čistou hrou.

40-0

Pokračujeme ve hře...Kopřiva bekhendem zkrátil míček, který měl vynikající rotaci a ihned za síti zůstal ležet a jeho soupeř neměl šanci k odpovědi.

Dle předpovědi se jedná o menší přeháňku a určitě se bude co nevidět pokračovat.

30-0

Kopřiva získává i svůj další míček, ale najednou se nám rozpršelo a hra je přerušena.

15-0

Klein se už chystal zahájit útok, ale nakonec trefil síť.

0:1

Kopřiva zahrál svůj křižný forhend za boční lajnu a Klein udržel své první podání ve druhém setu.

40-A

Brejkbol soupeři nenabízí, naopak výhoda na jeho straně.

40-40

Ani ten druhý nedokázal slovenský hráč využít, když Kopřiva dobře returnoval do rohu kurtu. Opět to bude muset Klein hrát přes shodu.

30-40

První gembol zůstane nevyužit.

15-40

A dva gemboly na začátku druhého setu, když Kopřiva zahrává míček do sítě.

15-30

Vzápětí je tu jeho třetí eso v dnešním střetnutí.

15-15

Klein se však při dalším servisu dokázal srovnat a vyrovnává po patnácti.

15-0

Klein začíná úvodní míček druhého setu nevynucenou chybu, když trefuje těsný aut.

5:7

Kopřiva zahrává do sítě a nakonec je to Lukáš Klein, který získává první set!

30-40

Klein byl na síti úspěšný a má také svůj první setbol na své straně!

30-30

Klein nyní nedokázal returnovat první servis, který poslal daleko do autu a opět je tu stav, který bude znamenat buď setbol nebo brejkbol.

15-30

Aut ze strany slovenského soupeře.

0-30

Trefená síť a nyní je to Klein, který má dva míčky daleko od zisku prvního setu.

0-15

Kopřiva nezačíná v důležitém gemu dobře a první míček daruje svému soupeři.

5:6

5:6

Aut Kopřivy a ten půjde po krátké přestávce podávat na udržení se v prvním setu. Uvidíme tie-break?

40-A

Dlouhý míček, který končí za postranní čarou a výhoda pro Kleina.

40-40

Klein mu však při své další výměně nedal ani trochu šanci proměnit nabídnutý brejkbol a podruhé odvrací tuhle hrozbu.

40-30

Kopřiva má další příležitost...uvidíme, jak s ní naloží.

30-30

Teď se však trefuje do prvního servisu.

30-15

Pátá dvojchyba pro Kleina.

15-15

Kopřiva nyní získává po chybě soupeře míček.

0-15

Slovenský hráč bude nyní hodně povzbuzen a uvidíme, nakolik se to promítne do jeho následující hry.

5:5

Klein to zvládá a po boji nakonec dokázal vzít soupeři servis a ten vzteky mlátí raketou o antuku. Kopřiva prováhal velkou možnost se dostat do vedení a pokračujeme v koncovce prvního setu.

40-A

První dvojchyba na straně Kopřivy, která přichází v nepříliš vhodnou dobu.

40-40

Kopřiva se snažil, ale Klein dokázal přejít do útoku a zkráceným míčkem u sítě slaví úspěch!

A-40

Kopřiva po delší výměně získává výhodu a zároveň je to jeho první setbol!

40-40

První servis a následný return za základní čáru. Shoda!

30-40

Žel pro českého hráče, je tu brejkbol pro Kleina. Ten zahrává těsně podél postranní čáry do autu.

30-30

Avšak ještě to bude nejspíše boj, míček končí z bekhendu v síti a nyní nás čeká míček pravdy – brejkbol nebo setbol.

30-15

Klein returnuje druhý servis Kopřivy za základní čáru a český hráč je dva míčky od zisku prvního setu.

15-15

Nyní mu však nesedl úder na raketu a máme tu stav po patnácti.

15-0

Vít Kopřiva začíná velmi dobře a získává úvodní fiftýn!

5:4

5:4

5:4

Klein trefuje aut a český hráč je blízko k zisku prvního setu. Zbývá mu už jen odservírovat následný gem!

A-40

Kopřiva získává výhodu a to znamená jeho druhý brejkbol, který přichází v pravou chvíli!

40-40

Přece i v tomto gemu půjdeme, při podání Kleina, přes shodu.

30-40

Zatím nejsou a díky dobře trefenému podání si Klein vypracoval gembol.

30-30

Čtvrtý dvojchyba pro Kleina a uvidíme, jestli budou další komplikace pro slovenského hráče.

15-30

Delší forhend Slováka, než by sám chtěl a je tu snížení gemu.

0-30

Následně přidává své třetí eso v zápase.

0-15

Klein začíná devátý gem bodem na své straně.

4:4

Kopřiva nedovoluje další komplikace v tomto gemu a je opět srovnáno. Blíží se nám koncovka první sady, kdy již může jakákoliv chyba rozhodovat.

A-40

Výhoda pro českého hráče...

40-40

Kopřiva udržel nervy na uzdě a srovnává na shodu. První gem při jeho podání, který se bude hrát přes shodu.

30-40

Premiérový brejkbol pro Kleina, který jej může nasměřovat k zisku první sady.

30-30

Druhý servis Čecha a nakonec trefuje aut boční pravé lajny.

30-15

Míček získává Kopřiva.

15-15

Vít Kopřiva však razantně srovnává krok v tomto gemu.

0-15

Výborná defenzíva od Kleina, který nakonec přešel do ofenzívy a dobrým náběhem k síti ukončuje vítězným úderem k základní čáře tento gem!

3:4

3:4

3:4

Šest výhod potřeboval Klein k tomu, aby nakonec uhrál svůj další servis a ujal se opětovného vedení.

40-A

Kopřiva trefuje síť a Slovák má již několikátou výhodu, která znamená ukončení sedmého gemu.

40-40

Který ji opět nevyužívá a tento sedmý gem se nám začíná hodně protahovat.

40-A

...přichází dobrý první servis Kleina a následný return do autu...výhoda pro Slováka.

40-40

To se mu však opět nedaří...

40-A

Klein nepouští svého soka k dalšímu brejkbolu a opět má na své straně možnost ukončit gem.

40-40

...ta také zůstane nevyužita a Kopřiva opět dává na shodu.

40-A

A čtvrtá výhoda pro Kleina v řadě za sebou...

40-40

Klein však při své další výměně zahrává do sítě a opět je tu shoda – již třetí v tomto gemu.

40-A

Příliš dlouhý míček od Kopřivy, který končí za základní čarou. Opět výhoda pro Kleina.

40-40

Dvojchybou se nyní Klein připravil o výhodu.

40-A

Klein zkrátil míček, který sice jeho soupeř doběhl, ale již nedokázal adekvátně vrátit do kurtu.

40-40

Kopřiva je však v posledních dvou gemech při podání Kleina lepší na returnu a opět dává gem do shody.

30-40

Třetí míček v řadě za sebou a najednou je tu lepší výchozí situace pro Kleina.

30-30

Kopřiva se v této výměně spíše jen bránil a Klein zaslouženě získává další bod a nepouští soupeře k brejkbolům.

30-15

Nyní však přichází z jeho rakety snížení...

30-0

A je tu další chyba ze strany Slováka a ten se opět dostává do svízelné situace.

15-0

Nevynucená chyba od Kleina.

3:3

Dlouhý forhendový return od Kleina a je srovnáno 3:3!

40-15

Nyní to sice eso nebylo, ale opět si Kopřiva výrazně pomohl svým prvním podáním.

30-15

Vzápětí přidává své čtvrté eso!

15-15

Eso Kopřivy, třetí v dnešním střetnutí.

0-15

Dlouhý bekhend od Kopřivy...uvidíme, jestli se i slovenský zástupce dostane ke svým prvním brejkbolům.

2:3

2:3

2:3

Těsný aut od českého hráče a Klein nakonec drží servis a ujímá se vedení 2:3!

40-A

Lukáš Klein se dostává ze své první svízelné situace a vypracoval si výhodu na svou stranu.

40-40

Klein však riskantně zahrál do rohu kurtu, odkud Kopřiva sice vytáhl ještě míček zpět, ale již do zázemí.

A-40

Kopřiva vycítil šanci na returnu a opět donutil soupeře k chybě a vypracoval si premiérový brejkbol.

40-40

Dlouhý forhend a poprvé v zápase tu máme shodu!

30-40

Náběh na síť se nyní Kleinovi nepovedl a Kopřiva jej prohazuje.

15-40

Třetí bod v pořadí za sebou a slovenský hráč má gembol.

15-30

Druhý servis, ale i díky němu si Klein připisuje bod a otáčí vývoj v tomto gemu.

15-15

Krátký míček od Kopřivy a jeho soupeř si naběhl k síti a neměl problémy zakončit.

15-0

Druhá dvojchyba Kleina, který oba servisy napálil do sítě.

2:2

Čistá hra na straně Kopřivy a zatím se oba hráči na returnu příliš neohřejí.

40-0

Druhé eso českého hráče.

30-0

Slovák se pokoušel nyní útočit forhendy, ale jeho poslední končí na síti.

15-0

Podání ven z kurtu, Klein se sice natáhl po míčku, ale trefuje jen síť.

1:2

1:2

1:2

A ten nyní bez problémů zvládá i svůj další servis, když Kopřiva returnuje do rohu kurtu, ale již mimo vymezené pásmo.

0-40

Čistá hra se nyní rýsuje pro Kleina.

0-30

Opět si pomohl prvním servisem a přechodem na síť si připisuje úspěšný úder u sítě.

0-15

Dobré první podání slovenského hráče.

1:1

Nyní Klein returnuje druhé podání Kopřivy za základní čáru a je srovnáno na 1:1!

40-15

Nakonec nyní musel přes druhé podání a soupeř si připisuje první úspěch na returnu.

40-0

Český tenista získává další míček a má namířeno za první čistou hrou v dnešním zápase.