Vít Kopřiva (ITF) – Lukáš Klein (WC)

0:2 5:7, 4:6

17.06.2019, 14:38 • Kurt č. 8, Bratislava (SVK) • 1. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 2.02 1.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas byl poměrně vyrovnaný od obou stran. Avšak Klein byl v důležitých chvílích lepším hráčem a zaslouženě nakonec vítězí a postupuje do dalšího kola.

První set nám první brejkbolovou možnost přinesl pátý gem, avšak Kopřiva nedokázal proměnit premiérový brejkbol. Premiérový brejkbol měl Klein v osmém gemu, ale ani on neproměnil. V devátém gemu dokázal Kopřiva již využít nabídnutý druhý brejkbol a dostal se do slibného vedení 5:4! V následném gemu měl dokonce Kopřiva po nevyužitém brejkbolu setbol, který nedokázal proměnit a Klein následným využitým brejkbolem dokázal vzít soupeři servis a srovnat set na 5:5. V následujícím gemu mohl jít Kopřiva opět do vedení, ale opět se mu nepodařilo proměnit brejkbol. Následně Kopřiva nabídl soupeři brejkbol, který byl zároveň setbolem a Klein se mohl radovat ze zisku prvního setu.

Ve druhém setu nabídl Kopřiva celkem tři brejkboly ve čtvrtém gemu, které však dokázal odvrátit. V sedmém gemu měl naopak český hráč možnost pěti brejkbolů a až na popáté dokázal vzít soupeři servis. Klein si však vzápětí čistou hrou dokázal servis vzít zpět a srovnal na 4:4! To jej nakoplo a v závěru druhé sady již byl lepším hráčem a nakonec proměnil hned první nabídnutý mečbol! (16:31:04)

Konec zápasu

4:6

Kopřiva zahrál dlouhý bekhend a nakonec zahlášen aut za základní čarou. Následně vztekle odpaluje míček a prohrává tohle utkání.

40-A

A ten je tady! Klein má možnost ukončit zápas!

40-40

A je tu shoda! Kopřiva nyní musí uhrát další výměnu, jinak nabídne soupeři premiérový mečbol.

40-30

Zahlášen aut, ale nakonec umpirový schází na kurt a ukazuje, že šlo o dobrý return ze strany Kleina.

40-15

Klein si naběhl na míček, ale z první se mu nyní nepodařilo jej vrátit přes síť.

30-15

Pěkný úder po čáře, kterým Klein tak trochu překvapil Kopřivu.

30-0

I nyní předvedl dobré první podání a return Kleina nemířil do kurtu.

15-0

A ten začíná svým celkovým šestým esem v zápase.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Klein zvládá tentokrát svůj další servis a ujímá se vedení 4:5 a Kopřiva nyní musí udržet svůj servis.

15-40

Další náběh k síti a Klein si připisuje další úspěch při hře u sítě.

15-30

Klein prohazuje Kopřivu u sítě.

15-15

Míček získává Klein.

15-0

Dobrý první servis, ale následný úder se slovenskému hráči příliš nepovedl a nedokázal dostat míček ani přes síť.

4:4

Čistou hrou prohrává Kopřiva tento důležitý gem, kdy mohl odskočit soupeři ve skóre, ale nepotvrzuje brejk a máme srovnáno 4:4!