Tenis

Challenger Bratislava (antuka)

Václav Šafránek – Hugo Grenier

2:0 7:5, 6:3

17.06.2019, 14:58 • Kurt č. 9, Bratislava (SVK) • 1. kolo • Michal Luxa (@MisakMispulin)

Tipsport: 1.9 1.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Václav Šafránek odehrál parádní utkání, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního dne. (16:28:41)
V prvním setu jsme sledovali vyrovnanou partii! Jako první se ze zisku soupeřova podání radoval Hugo Grenier, který o pár chvil později také o servis přišel. Když už to vpadalo na dramatickou zkrácenou koncovku, radoval se z dalšího prolomení soupeřova podání Václav Šafránek, který tak získal první set.

Na začátku působil Francouz hodně podrážděně, což ho vlastně poslalo z kola ven. Hugo Grenier přišel o servis, který už si nedokázal vzít zpátky. Václav Šafránek hrál dál útočně a přesně, a tak je to on, kdo bude hrát i v následující části turnajového pavouka.

Na Šafránka v dalším kole čeká další Francouz! Je jím teprve dvacetiletý Corentin Moutet, jenž je zároveň třetím nasazeným v turnaji.

Konec zápasu

6:3

Míček, gem, set i zápas pro českého reprezentanta! Václav Šafránek hrál opravdu skvěle, což potvrdil i v poslední výměně zápasu. Šafránek totiž předvedl přesný forhend po lajně, po kterém se mohl radovat.

40-0

V následující výměně bude moci Václav Šafránek ukončit střetnutí prvního kola. Český hráč už je velice blízko zisku zápasu.

30-0

Z returnu poslal Hugo Grenier další míček jen do autu.

15-0

Forhend do protipohybu soupeře a další fiftýn pro českého reprezentanta.

5:3

Ovšem Hugo Grenier opět zvolil cestu k síti, odkud volejem ukončil gem. Francouz dál drží naději na zisk druhého setu.

30-40

Jenže Václav Šafránek se nevzdává a bojuje o další gem při podání soupeře.

15-40

Francouzský reprezentant si připisuje přímý bod z podání.

15-30

Ovšem nyní byl Hugo Grenier aktivní a forhendem od sítě nedal soupeři šanci.

15-15

Francouzovi se moc ve druhém setu nedaří, další míček poslal mimo vymezenou část kurtu.

0-15

Return českého hráče byl až příliš dlouhý.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Hugo Grenier.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Tentokrát francouzský hráč zvolil přechod k síti, ale situaci neměl připravenou. Míček sice dostihl, ale ten už se nacházel moc nízko, a tak jej Grenier poslal jen do sítě.

40-15

Hugo Grenier se znovu na sebe zlobí, protože vyhodil další snadný forhend za pravou postranní čáru.

30-15

Hugo Grenier byl ve výměně aktivnější a volejem při přechodu na síť, nedal soupeři nejmenší šanci.