Mistrovství světa žen

USA – Kanada

3:2

konec (2:1, 1:1, 0:0)

06.04.2019, 18:30 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Skupina A • Dominik Adam, Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.01 3.77 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Teď už následuje jen americká hymna a mně už nezbývá nic jiného než se rozloučit. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy ve finském Espoo na počtenou! (21:01:32)
Nejlepšími hráčkami obou týmů jsou vyhlášeny Kanaďanka Brianne Jennerová a Američanka Dani Cameranesiová.
Američanky vítězí i ve druhém utkání světového šampionátu, tentokrát poráží v zámořském derby Kanaďanky poměrem 3:2. O vítězný gól se v 19. minutě postarala hlavní hvězda amerického výběru a kapitánka Kendali Coyne Schofieldová.

59:56

Kanaďanky mají puk ve středním pásmu, tohle už nestíhají.

59:44

Daoustová posunula puk mimo dosah obránkyně Fortinové, která se nyní musí vracet do středního pásma.

59:42

Zakázané uvolnění Američanek 18 sekund před koncem.

59:39

Američanky hrají v plném počtu.

59:35

Joonerové střela od modré se několikrát odrazila před brankou a před brankou clonící Turnubullová ho málem dostala zaRigsbyovou!

59:22

Kanaďanky už nemají moc času na vyrovnání. Povede se jim srovnat krok a dotáhnout zápas do prodloužení?

59:22

Oddechový čas pro Kanaďanky.

59:22

Nahození Fortinové končí u Rigsbyové, vhazování v kanadském útočném pásmu necelých 39 sekund před koncem třetí třetiny!

59:09

Kanada vyhrála vhazování ve vlastním obranném pásmu a hned odvolává brankářku!

59:00

Špatná zpráva pro Kanaďanky, Natalie Spoonerová (Kanada) faulovala a svůj tým na závěrečné vteřiny oslabí.

58:56

Fastová střílí z pravého křídla za potlesku fanoušků pouze nad branku, vhazování v útočném pásmu Kanaďanek.

58:33

Maschmeyerová odjíždí z branky a Kanaďanky hrají vabank!

57:56

Spoonerová hledala z otočky zpoza branky najíždějící si Jennerovou, ale puk nedostala tak, jak potřebovala.

57:36

Možná poslední příležitost pro Kanaďanky k vyrovnání. Jocelyne Larocqueová (USA) je vyloučena na dvě minuty za hru vysokou holí.

57:32

Kanaďanky mají ponechanou výhodu, brankářka Maschmeyerová odjíždí z branky.

56:56

Kanaďanky teď budou už všechno házet na bránu, podobně jako to teď předvedla Fortinová. Její střela skončila po sérii tečí nad brankou.

56:51

Američanky hned po vhazování vyhodily puk přes všechny čáry, bude se vhazovat před brankářkou Rigsbyovou.

56:44

Dani Cameranesiové přeskočil při nahrávce puk hokejku a skončil na střídačce Kanaďanek. Před námi je poslední komerční přestávka.

56:22

Kdo jiný než Jennerová znovu prověřila pozornost Rigsbyové. A znovu zjistila, že americká brankářka je na zápas výborně nachystaná.

55:35

55:10

Dnešní utkání sleduje 3102 diváků.

55:00

Brankářka Maschmeyerová se snažila pomoci s rozehrávkou, nakonec je z toho ovšem zakázané uvolnění.

54:35

Američanky mohou znovu odevzdat puk za branku Kanaďanek a jít spokojeně vystřídat.

53:55

Opět se u teči střely z modré nachomýtla Jennerová, ale ani tentokrát brankářku Rigsbyovou nezaskočila. Američanky mezitím vyhazují.

53:32

Hilary Knightová (USA) si půjde sednout na dvě minuty za podrážení. Využijí Kanaďanky šanci na vyrovnání?

52:42

A opět v akci Jennerová, tentokrát zakončovala povedenou kombinaci kanadských hokejistek. Opět bez úspěchu.

52:14

Rychlonohá Jennerová se prohnala po levém křídle a nahazovala puk na branku, leč před ní nestála žádná z jejích spoluhráček.

50:45

Compherová našla na pravém křídle najíždějící si Brondtovou, která tváří v tvář Maschmeyerové trefuje horní tyč!

50:18

Škoda pro Kanadu, Saulnierová se z trestné lavice chystala na brejk, ale při nahrávce z vlastní obranné třetiny se dostala do ofsajdové pozice. Kdyby v ní nebyla, mohla jít sama na branku.

50:13

Kanaďanky hrají v plném počtu.

49:56

Panneková nakonec kombinaci s Kesselovou zakončovala střelou z vrcholu levého kruhu, jinak se ale Američankám přesilovka příliš nedaří.

48:27

Knightová na nic nečekala a z levé strany zkoušela pohotově prostřelit Maschmeyerovou na bližší tyčku. Kanadská gólmanka jí ale nedarovala ani centimetr prostoru.

48:13

Útočnice Jillian Saulnierová (Kanada) oslabuje svůj tým, je trestaná za hru vysokou holí.

48:09

Nakonec rozhodčí hru přerušily, zřejmě ztratily přehled o pozici puku. Následovat bude komerční přestávka.

47:57

Teď se srdnatě bojuje u kanadské střídačky, těla hráček už připomínají spíše bojovnický zápas.

47:27

A další icing v podání hráček s javorovým listem na hrudi. U některých je opravdu vidět, že už jsou unaveny.

47:10

Tuhle nahrávku Spoonerové už nemohla Nurseová stihnout a tak není divu, že je odpískané zakázané uvolnění.

46:22

Opět se hraje klidnější hokej bez větších šancí, oba týmy ztroskotávají na rozehrávce ve středním pásmu.

45:25

Američanky se nakonec přes Kanaďankami hojně bráněné střední pásmo probojovaly, zakončovat u bližší tyče se snažila Brodtová, puk však do branky neprocpala.

44:28

44:11

Američanky se snaží aktivně střílet, což teď tvrdým projektilem z pravé strany znovu předvedla Cameranesiová. Maschmeyerová znovu připravena.

43:43

Další rána Bellamyové Maschmeyerové vypadla z výstroje a Panneková s Deckerovou se snažily dorážet na brankovišti.

43:32

Tentokrát už musela brankářka Maschmeyerová zasahovat, a to proti střele Bellamyové od modré.

42:51

Ukázkový blok teď předvedla Ambroseová, jež skvěle vystoupila proti z Ovečkinova místa střílející Deckerové a zblokovala puk.

42:26

Vyloučení v týmu USA (Fastová – 2 min., podrážení).

41:49

Další nebezpečnější situace v podání Kanaďanek, tentokrát zkoušela zasunout puk kolem vzdálenější tyčky Daoustová, ale neuspěla.

41:23

Spoonerová nabrala rychlost z vlastního obranného pásm a snažila se projet celé kluziště a nahodit puk na branku. Ten srazila pryč z nebezpečných prostor jedna z Američanek.

40:34

Úvodní útok Coyneové a Pankowskiové nevyšel, v rohu svého obranného pásma ho zastavily kanadské obránkyně.

40:06

40:04

Kanaďanky úspěšnější na úvodní vhazování a zavážejí puk do útočného pásma.

40:01

Američanky budou ještě šest sekund na trestné lavici, pak se bude hrát znovu hra 5 na 5.
Třetí třetina začne přibližně v 20:20. Textovým přenosem Vás doprovází přímo z místa konání Šimon Rogner.
Druhá třetina přinesla dva góly, po jednom na obou stranách. To znamená že v Metro Areeně v Espoo stále o gól vedou Američanky, které si po brance Kanaďanky BRIANNE JENNEROVÉ z úvodu druhé periodyvzaly zpět vedení také gólem v početní výhodě z hole ANNIE PANKOWSKIOVÉ.

40:00

39:58

Kanaďanky hrozily i v posledních vteřinách, střela Fortinové od modré skončila dokonce na tyčce!

39:23

Kanaďanka Turnbullová objela protihráčky a zkoušela z ostrého úhlu prověřit pozornost Rigsbyové, v tom jí ale zabránila hokejka jedné z bránících hráček.

38:58

Daoustová zkoušela překvapit brankářku Američanek nenápadnou střelou na bližší tyč, ovšem ta byla na takovou varientu připravená.

38:06

Vyloučení v týmu USA (Steckleinová – 2 min., hákování).

38:04

Clarková se před brankou snažila procpat k teči střely od modré, Rigsbyová připravená.

37:45

Bettezová využila nepřesné rozehrávky Američanek a Jennerová měla na holi dobrou střelu, kterou ale Rigsbyová vyrazila.

37:25

Nahození z hole Carpenterové končí v rukavici gólmanky Maschmeyerové. Oba týmy se teď soustředí hlavně na pozornou defenzivní hru.

36:36

Američanka Knightová teď možná až příliš hledala nahrávkou volnou spoluhráčku, výhodnější by pro ni bylo spíše zkusit střelu.

35:14

A další zakázané uvolnění v podání Spojených států. Na ledě už je pomerně unavená první formace.

34:47

Teď narazila americká kapitánka při své snaze o průnik do útočného pásma na silná ramena obránkyně Larocqueové, která jí nedala ani metr prostoru zadarmo.

34:37

Tohle pošťouchnutí puku od Coyne Schofieldové bylo příliš dlouhé, rozhodčí pískají zakzané uvolnění.

34:22

Puk v ochranné síti a následuje krátká komerční pauza.

34:03

34:03 PANKOWSKIOVÁ - 3:2

34:03

Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak to byla rána jak z kanónu! Pouhé čtyři sekundy stačilo Američnkám na využití přesilovky a postarala se o to tvrdou ránou z pravé strany ANNIE PANKOWSKIOVÁ. Asistence: Cayla Barnesová.

33:59

Emily Clarková (Kanada) bude pykat za podrážení protihráčky ve středním pásmu.

33:20

Výborný blok předvedla kapitánka Spojených států Coyne Schofieldová, která pokryla ránu od modré v podání Larocqueové.

33:11

Na kolenou, vleže, jakkoli teď bojovala Johnstonová o volný kotouč. Neúspěšně.

32:19

32:00

Spoonerová s Nurseovou v levém rohu nepochodily a Američanky mohou znovu v pohodě vystřídat.

30:56

První část přesilovky hrají Američanky na výbornou, Carpenterové se znovu podařilo dostat puk přes všechny čáry.

30:19

Američanky oslabuje seknutím Cayla Barnesová (USA). Vymyslí Kanaďanky něco?

29:29

Compherová vyrazila s Cameranesiovou do přečíslení dvou proti jedné. První jmenovaná zvolila střelecké zakončení, ale branku minula.

28:57

Bettezová nabrala rychlost na pravém křídle a nahazovala puk na bránu směrem na spoluhráčku. Škoda pro Kanaďanky, že nahrávka nebyla přesnější.

28:27

Brodtová se ocitla v zajímavé pozici, leč puk se jí na bekhendu trochu zamíchal a nakonec z toho nic nebylo.

28:23

Komerční přestávka přeruší hru.

27:53

Kanaďanky hrají v plném počtu, Američanky si až na pár nepříliš nebezpečných střel nic nevytvořily.

27:41

Američanky si přihrály rukou a porušily tak pravidla. Vhazuje se ve středním pásmu.

27:30

Hráčkám s javorovým listem se nedaří vyhodit puk z obranného pásma, ačkoli ho teď měly dobrou půl minutu na holi.

26:52

Bellamayová znovu nabízela střeleckou pozici pro před brankou stojící Pannekovou, ale k té rychle přistoupila kanadská obránkyně a puk jí odebrala.

26:20

Carpenterová ani Bellamyová kanadskou hráz neprostřelily, Američanky zatím kombinují hlavně mezi sebou.

25:51

Melodie Daoustová (Kanada) podrazila protihráčku a půjde si sednout na trestnou lavici.

25:38

Tentokrát pro změnu faulovaly Kanaďanky, Rigsbyová jde pryč z branky a Američanky mají ponechanou výhodu.

24:37

Kanaďky přesilovky nevyužily, Brodtová je zpět na ledě.

22:37

Vyloučení v týmu USA (Brodtová – 2 min., podrážení).

21:56

21:56 JENNEROVÁ - 2:2

21:56

Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďanky opět využívají početní výhodu a vyrovnávají! Briggete Lacquetteová dostala nabito na modrou čáru a vypálila, puk před brankou tečovala Brianne JENNEROVÁ, která jej poslala do protipohybu americké brankářky! Asistence: Briggete Lacquetteová, Sarah Nurseová.

21:11

Vyloučení v týmu USA (Knightová – 2 min., hákování).

21:11

Icing Američanek.

20:17

Kanaďanky zaváží kotouč do útočného pásma.

20:01

Je za námi první perioda utkání mezi USA a Kanadou, ve které byly lepší Američanky. Gólový účet otevřela v 5. minutě Hilary Knightová, kanadský výběr využil přesilovku, když se trefila Sarah Nurseová. Necelé dvě minuty do konce prvního dějství vystihla rozehrávku Kendall Coyne Schofieldová a bekhendem překonala brankářku.

20:00

19:59

Přesně se sirénou vypálila Gabelová, ale jen do připravené náruče americké brankářky.

18:13

18:13 Coyne SCHOFIELDOVÁ - 2:1

18:13

Američanky jdou před koncem první třetiny do vedení! KENDALL COYNE SCHOFIELDOVÁ vystihla rozehrávku jedné z kanadských hráček a jela sama na branku. Udělala bekhendovou kličku, čímž si položila Maschmeyerovou a poslala ji kotouč přímo do teploměru!

18:02

Kanadský výběr zakládá útočnou akci.

16:51

Jedna z Kanaďanek se snažila dostat před branku, ale brankářka Ameriky ji vypíchla kotouč z hole.

16:22

Compherová vyslala ze své hole rychlou střelu, která skončila nad kanadskou brankou.

15:34

Nurseová zaváží kotouč do útočného pásma.

14:53

Compherová neudržela díky nepřesné rozehrávce pásmo pro Spojené státy.

14:10

Vhazování ve středním pásmu vyhrály Kanaďanky, ale útočná akce jim nevyšla.

13:45

Rychlá střela z pravého kruhu od Spoonerové, puk skončil na vyrážečce Rigsbyové.

13:24

Kanaďanky kombinují v útočném pásmu.

13:17

Zakázané uvolnění Američanek.

12:18

Knightová si sjela před branku, kanadská brankářka ani nemusela zasahovat.

12:00

Knightová vystřelila z levé strany, avšak kanadskou klec netrefila.

11:07

Vyloučení v týmu Kanada (Zandee-Hartová – 2 min., hrubost).

11:00

Panneková se tlačila do útočného pásma, ale jedna z bránících Kanaďanek ji připravila o kotouč.

09:34

Nurseová to zkusila z pravého kruhu, ale minula branku.

08:47

Hra se přelévá ze strany na stranu

06:23

Kanaďanky využívají početní převahu a vyrovnávají dnešní duel! Brigette Lacquetteová poslala kotouč na pravý kruh Brianne Jennerové, který vystřelila, brankářka Ameriky nechala volný kotouč vedle sebe a ke kusu černé gumy se dostala SARAH NURSEOVÁ, jež doklepla kotouč do branky!

04:41

04:41 NURSEOVÁ - 1:1

04:41

Vyloučení v týmu USA (Compherová – 2 min., hrubost).

04:24

04:24 KNIGHTOVÁ - 1:0

04:24

Američanky jdou do vedení! HILARY KNIGHTOVÁ obdržela kotouč od Dani Cameranesiové a nikým nehlídaná poslala puk do branky! Asistence: Dani Cameranesiová

04:06

Steckleinová zakládá útočnou akci.

03:40

Zakázané uvolnění Spojených států.

02:59

Larocqueová zakládala útočnou akci zpoza branky, ale poslala kotouč na hůl jedné z Američanek, která o něj hned přišla.

02:20

Američanky se snažily proniknout do útočného pásma, ale obrana kanadského výběru je stihla za středovým kruhem zastavit.

01:46

Daoustová hledala před brankou volnou Fortinovou, ale ta na kotouč nedosáhla.

00:44

Kanadský výběr drží soupeřky pod zámkem, ale zatím to k žádé střelbě nevede.

00:02

Kanaďanky vyhrály vhazování a hned se vrhly dopředu, ale zastavil je ofsajd.

00:01

Na ledové ploše jsou oba celky, Američanky se představí v modrých dresech, Kanada v bílých.

USA: Rigsbyová (Rooneyová) – Bellamyová, Bozeková, Steckleinová, Pfalzerová, Kellerová, Barnesová, Picardová – Coyne Schofieldová (C), Deckerová, Pankowsková – Carpenterová, Panneková, Kesselová – Cameranesová, Compherová, Knightová – Samoskevichová, Scamurrová, Brodtová

Kanada: Maschmeyerová (Szabadosová) – Fortinová, Fastová, Larocqueová (A), Ambroseová, Lacquette, Zande-Hartová, Bourbonnaisová, Staceyová – Nurseová, Spoonerová, Clarková – Jennerová, Gabelová, Bettezová – Johnstonová, Saulnierová, Daoustová – Poulinová, Turnbullová, Rattrayová

Rozhodčí: Kentonenová, Wiegandová – Anex Dit Chenaudová, Heikkinenová.
Krásný podvečer. Dnes je na programu další utkání mistrovství světa žen ledního hokeje. V tomto duelu se střetnou výběry z USA, jenž vyzvou Kanadu. Utkání začíná v 18:30.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Knightová (Cameranesiová), 19. Schofieldová, 35. Pankowskiová (Barnesová) – 7. Nurseová (Jennerová, Lacquetteová), 22. Jennerová (Lacquette, Nurseová)

Rozhodčí: Kentonenová, Wiegandová – Anex Dit Chenaudová, Heikkinenová