Mistrovství světa žen

USA – Kanada

3:2

konec (2:1, 1:1, 0:0)

06.04.2019, 18:30 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Skupina A • Dominik Adam, Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.01 3.77 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Teď už následuje jen americká hymna a mně už nezbývá nic jiného než se rozloučit. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy ve finském Espoo na počtenou! (21:01:32)
Nejlepšími hráčkami obou týmů jsou vyhlášeny Kanaďanka Brianne Jennerová a Američanka Dani Cameranesiová.
Američanky vítězí i ve druhém utkání světového šampionátu, tentokrát poráží v zámořském derby Kanaďanky poměrem 3:2. O vítězný gól se v 19. minutě postarala hlavní hvězda amerického výběru a kapitánka Kendali Coyne Schofieldová.

59:56

Kanaďanky mají puk ve středním pásmu, tohle už nestíhají.

59:44

Daoustová posunula puk mimo dosah obránkyně Fortinové, která se nyní musí vracet do středního pásma.

59:42

Zakázané uvolnění Američanek 18 sekund před koncem.

59:39

Američanky hrají v plném počtu.

59:35

Joonerové střela od modré se několikrát odrazila před brankou a před brankou clonící Turnubullová ho málem dostala zaRigsbyovou!

59:22

Kanaďanky už nemají moc času na vyrovnání. Povede se jim srovnat krok a dotáhnout zápas do prodloužení?

59:22

Oddechový čas pro Kanaďanky.

59:22

Nahození Fortinové končí u Rigsbyové, vhazování v kanadském útočném pásmu necelých 39 sekund před koncem třetí třetiny!

59:09

Kanada vyhrála vhazování ve vlastním obranném pásmu a hned odvolává brankářku!

59:00

Špatná zpráva pro Kanaďanky, Natalie Spoonerová (Kanada) faulovala a svůj tým na závěrečné vteřiny oslabí.

58:56

Fastová střílí z pravého křídla za potlesku fanoušků pouze nad branku, vhazování v útočném pásmu Kanaďanek.

58:33

Maschmeyerová odjíždí z branky a Kanaďanky hrají vabank!

57:56

Spoonerová hledala z otočky zpoza branky najíždějící si Jennerovou, ale puk nedostala tak, jak potřebovala.

57:36

Možná poslední příležitost pro Kanaďanky k vyrovnání. Jocelyne Larocqueová (USA) je vyloučena na dvě minuty za hru vysokou holí.

57:32

Kanaďanky mají ponechanou výhodu, brankářka Maschmeyerová odjíždí z branky.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Knightová (Cameranesiová), 19. Schofieldová, 35. Pankowskiová (Barnesová) – 7. Nurseová (Jennerová, Lacquetteová), 22. Jennerová (Lacquette, Nurseová)

USA: Rigsbyová (Rooneyová) – Bellamyová, Bozeková, Steckleinová, Pfalzerová, Kellerová, Barnesová, Picardová – Coyne Schofieldová (C), Deckerová, Pankowsková – Carpenterová, Panneková, Kesselová – Cameranesová, Compherová, Knightová – Samoskevichová, Scamurrová, Brodtová

Kanada: Maschmeyerová (Szabadosová) – Fortinová, Fastová, Larocqueová (A), Ambroseová, Lacquette, Zande-Hartová, Bourbonnaisová, Staceyová – Nurseová, Spoonerová, Clarková – Jennerová, Gabelová, Bettezová – Johnstonová, Saulnierová, Daoustová – Poulinová, Turnbullová, Rattrayová

Rozhodčí: Kentonenová, Wiegandová – Anex Dit Chenaudová, Heikkinenová