2:4

konec (1:1, 0:1, 1:2) Stav série: 1:1

10.03.2019, 18:00 • Čtvrtfinále • Jan Hochman

Tipsport: 1.15 8.5 10.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

První velké překvapení čtvrtfinálové play-off je na světě! Detvy zaskočila favorizovanou Bánskou Bystrici a po vítězství 4:2 srovnává stav této série na 1:1.

Hezký zbytek neděle a dobrý start do nového týdne. (20:40:10)

59:43

Tým Detva právě vstřelil branku! ZDENĚK KRÁL trefuje opuštěnou domácí branku a pojisťuje vítězství hostujícího mužstva! Asistence: Jozef Tibenský.

58:44

Slobodův pokus od mordé končí na Petríkově betonu.

58:29

Zakázané uvolnění hostů. Dan Ceman si beze oddechový čas.

58:16

Williams míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti!

58:07

Ďatelinka před bránou nedokázal zakončit, domácí ale zvyšují tlak.

57:35

Berani dlouho drželi kotouč v obranném pásmu Detvy, ale střela nepřicházela. Až to na sebe vzal Bartánus, ale našel jen připraveného Petríka.

56:28

Hosté v útočném pásmu nastřádali několik cenný vteřin. zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měl blížit závěrečný tlak domácích.

55:50

Šoltés s Murčekem šli do souboje o kotouč, oba dva při tom spadli na led. Domácí útočník při pádu trefil Murčeka loktem do obličeje a hostující forvard má po tomto zásahu očividně zdravotní starosti.

55:40

Lamper přihrával zpoza brány, přes Surového se puk dostal ke Slobodovi, jeho střela končí na Petríkovi.

54:39

Viktor Fekiač našel Gašpara, ten ještě přiťukl Žilkovi, ale hostující útočník vystřelil vysoko nad.

54:18

Zakázaným uvolněním se teď provinili pro změnu domácí.

53:45

Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

52:41

Rastislav Gašpar měl dobrou rychlost, ale hostující forvard za sebou zapomněl kotouč.

51:52

Selleck našel mezi kruhy Failleho, ten ale při svém pokusu o střelu zlomil hokejku.

51:13

Banská Bystrica právě vstřelila branku!
MAREK BARTÁNUS nejprve skončil an ledové ploše, ale sudí tento zákrok jako faul neposoudili. O chvíli později ale domácí útočník vyslal na Petríka povedenou střelu ke vzdálenější tyčce, kterou zastavila až síť hostující brány. Asistence: Karol Sloboda a Tomáš Surový.

49:48

Domácí nezačali přesilovku nejlépe, po kostrbaté kombinaci a pokusu o přechod do útočného pásma odpaluje kotouč McLean.

49:16

Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Petrík – 2 min., podrážení). Trest odpyká Fekiač V..

49:05

Tomáš Surový dostal krásnou přihrávku od Šoltése, ale jeho střelu dokázal Petrík pohotově zastavit. Golman hostů drží naděje svého týmu na dnešní vítězství.

48:56

Zakázané uvolnění Detvy.

48:29

Ivan Ďatelinka napřáhl u modré čáry ke střele, která trefila golmana Petríka do masky.

47:56

Domácí jsiou totálně bezradní. Hosté hrají naprosto skvěle a Berany nepouští ani do náznaku šance.

47:04

Asselin dostal puk na levý kruh, jeho následnou střelu Petrík v pohodě kryje.

46:55

Zakázané uvolnění hostů.

46:30

Tým Detva právě vstřelil branku! RADOVAN PULIŠ si krásným blafákem poradil s domácím brankářem a hosté vedou už o dvě branky! Asistence: Michal Murček.

45:26

Lunter sice přešel útočnou modrou čáru, ale zastavil jej ofsajd.

44:29

Koper to zkoušel z prevé stran útočné třetiny, tvrdá střela šla těsně vedle Petríkovy svatyně.

43:39

Lamper posunul puk na modrou čáru k Southornovi, jeho sražený pokus končí v ochranné síti.

42:45

Ivan Ďatelinka to také zkusil skrytou střelou přes obránce, Petrík ale na puk viděl a vyrazil jej daleko od své branky.

41:57

Kuklevův bekhendový pokus z hranice brankoviště si našel Bartánus a domácí útočník puk uklidil do bezpečí.

41:09

Jakub Žilka střílle přes obránce, Williams vytáhl pohotový zákrok ramenem.

40:01

Ve druhé třetině se Detva opět dostala do vedení a opět u toho vyl Ladislav Ščurko. V závěru měli domácí drtivý tlak, ale po čtyřiceti minutách vedou hosté překvapivě 1:2. Další třetina začne přibližně v 19:55.

40:00

39:32

38:37

Faille vybídl skvělou přihrávkou ke skórování Asselina, ten ale doslova spálil stoprocentní šanci.

38:05

Na fantastického Petríka si nepřišel ani Selleck.

37:54

Faille vyslal z pravého kruhu krásnou střelu pod horní tyč, Petrík ale opět skvěle zasáhl.

37:32

Vyloučení v týmu HC 07 Detva (McLean – 2 min., sekání).

36:55

Puliš nahazoval puk na domácí bránu, Murček se ho snažil tečovat, ale neúspěšně.

36:31

Zakázané uvolnění domácích.

36:13

Faille se snažil tečovat nahození od mantinelu, na druhé straně zastavuje Williams střelu do středu brány.

35:50

Hosté momentálně dokonale kazí všechny útočné snahy Beranů, domácí se nemohou dostat z vlastního obranného pásma.

34:40

Viktor Fekiač od modré vyzkoušel Williamse, ten puk schoval ve výstroji. Vhazuje se v útočné třetině Detvy.

33:39

Tým Detva právě vstřelil branku! Martin Chovan napálil od modré čáry tyč domácí brány! Akce ale pokračovala a LADISLAV ŠČURKO nakonec dotlačil kotouč za Williamse. Asistence: Michal Murček a Martin Chovan.

32:22

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik – 2 min., sekání).

30:47

Lamper mohl poslat domácí do vedení, ale Petrík předvedl další fantastický zákrok!

30:18

29:43

29:09

Král se v oslabení dostal k puku, jeho střela ale nenadělala Williamsovi žádné problémy.

28:37

Berani se na začátku přesilovky trápí a nedokáží se dostat do útočné třetiny.

27:43

Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Golian – 2 min., hrubost).

27:07

Oba týmy hrají v plném počtu.

26:55

Gašpar netrefil ideálně puk v dobré šanci, Williams nakonec nemusel vůbec zasahovat.

26:20

Southorn udělal chybu v rozehrávce, po které střílel Gašpar, jeho tečovaný pokus ale mířil mimo.

25:39

McLean zakončoval povedenou kombinaci Detvy, ale jeho střelu zbolkoval jeden z domácích obránců.

25:07

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sládok – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Golian.

25:07

Bartánus trefil tvrdou ránou Petríka do masky. Následně se do sebe pustili Sládok a Šťastný, oba hráči ale prakticky okamžitě skončili na zemi a bitku ukončiili rozhodčí.

24:52

Kuklevovu střelu od modré čáry si pohllídal golman Williams.

24:20

24:00

Tomáš Surový dostal puk před brankoviště, pěknou Bartánusovu přihrávku ale poslal vedle Petríkovy brány.

23:41

Po pěkné akci se k zakončení dostal Šoltés, Petrík opět vytáhl velmi dobrý zákrok.

22:30

Betker nebezpečně tečoval puk na vlastní branku, Petrík reflexivním zákrokem drží nerozhodný stav.

22:20

Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Murček – 2 min., podrážení).

21:43

Domácí se momentálně nedokáží probojovat ke kloudné akci, hosté dobře brání modrou čáru.

21:00

Southorn to zkoušel z mezikruží, ale jeho střela nenadělala Petríkovi žádné problémy.

20:41

Ščurkův pokus si našel Williams, který si pokryl bližší tyčku.

20:01

Hosté se v první třetině druhého čtvrtfinálového duelu dostali překvapivě do vedneí, když se v deváté minutě prosadil Ščurko. Berani srovnali krok díky Lamperovi, který se trefil čtyři minuty před první pauzou. Další třetina začne přibližně v 18:58.

20:00

19:56

Sloboda vyslal od modré čáry dobrou střelu, jeho prudký pokus proletěl těsně vedle Petríkovy brány.

19:06

Gašparův pokus si bez problému našel golman Williams.

18:27

Domácí se dostali do útočné třetiny, Mihalíkovi ale následne puk utekl do středního pásma.

17:04

Tibenský střílel z první z levého kruhu, jeho střela šla jen do boční sítě domácí brány.

15:52

PATRIK LAMPER vyrovnává na 1:1. Jeho střela švihem proletěla kolem bránícího hráče i golmana Petríka až do sítě. Asistence: Tomáš Surový a Branislav Kubka.

15:37

Dávid Šoltés se prokličkoval přes tři hráče do dobré pozice, ze které ale minul branku.

15:11

Útočný pokus houstů zastavuje postavení mimo hru.

14:24

Andrej Šťastný mohl střílet, volil ale ještě jednu přihrávku na Kubku, který Petríka vyzkoušel nahozením od mantinelu.

13:41

13:13

Viktor Fekiač se z ničeho nic ocitl úplně sám před soupeřovou bránou, ke smůle hostů ale přestřelil.

12:43

Hosté nehrají tuto přesilovku dobře, proti pečlivé defenzivě Beranů se Detva nedokáže prosadit.

11:41

11:32

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., sekání).

10:53

Asselin našel mezi kruhy Luntera, jehož střela mířila přesně k tyči. Petrík ale ukázal, že chytá ve velké formě. O chvíli později to Lunter zkoušel znovu, ale Petrík byl opět na místě.

10:13

Šoltés našel před brankou soupeře Bartánuse, ten však puk netrefil ideálně a Petrík tak zasahovat nemusel.

09:41

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Golian – 2 min., vysoká hůl).

09:00

Tým Detva právě vstřelil branku! Hosté se ujímají vedení. LADISLAV ŠČURKO se s velkou porcí štěstí dostal k puku a ocitl se zcela sám před Williamsem. Hostující útočník nezaváhal a otevřel skóre utkání. Asistence: Michal Murček.

08:38

Asselin dostal puk od Mihalika, ale neposedný kus černé gumy mu v poslední chvíli přeskočil čepel hokejky.

08:04

07:33

Domácí se v oslabení velmi dobře a pečlivě brání, několikrát se jim už podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

06:22

Martin Chovan vyslal od modré čáry zajímavý pokus, rána švihem ale těsně minula domácí klec.

06:04

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bartánus – 2 min., sekání).

05:16

Král chtěl vystřeli z pravého kruhu, ale puk mu utekl a následně o něj hostující forvard přišel.

04:45

Domácí založili útok zpoza vlastní brány, jejich ofenzivní snažení ale zastavuje ofsajd.

03:50

03:27

Lunter vystřelil z prostoru mezi kruhy těsně nad horní tyč hosující brány. Následně pálil jen do bránících hráčů Asselin.

02:29

Betker získal pu za vlastní brankou a jeho spoluhráči jej posílají přes všechny čáry do bezpečí.

01:50

Vyloučení v týmu HC 07 Detva (McLean – 2 min., držení).

01:16

Southorn přerušil rychlou akci soupeře, přihrávka přes střední pásmo adresáta nenašla.

00:36

Betker se nedostal k puku za domácí brankou, Berani následně kotouč vyhazují vem z pásma a jdou střídat.

00:01

Před zápsem ještě sólistka Štátnej opery Oľga Hromadová zazpívá slovenskou hymnu.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Mihalik, Southorn, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sloboda, Biro – Asselin, Faille, Selleck – Lamper, T. Surový, Šoltés – Bartánus, A. Šťastný, M. Lunter – Matoušek, Zigo, Koper – Češík

HC 07 Detva: Petrík (Zalivin) – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – R. Gašpar, Murček, Puliš – J. Žilka, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, McLean, Král – Török, Matúš Chovan, Martin Ďaloga

Rozhodčí: Fridrich, Jonák – Výleta, Bogdaň – Neuzer.
1. zápas série

Po prvním zápase vede Bánská Bystrica podle očekávání 1:0. Detva držela krok s favoritem jen v první třetině, po přestávce začali domácí proměňovat své šance a po čtyřiceti minutách už Berani vedli jasně 4:0. V závěrečné části iClinic v pohodě kontroloval hru i náskok a v závěru přidal ještě pátou trefu.

Loňský finalista tak vkročil do letošního play-off pravou nohou.

HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Góly a asistence: 23. Zigo (Matoušek, Koper), 25. Sloboda (Bartánus), 33. Lunter (Asselin, Selleck), 38. Zigo (Koper, Matoušek), 54. Faille (Selleck, Asselin)
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Je pravdou, že úvod sezony nevyšel hokejistům Banské Bystrice úplně podle představ. Tým se rozjížděl pomalu, ale mužstvo si pod novým kanadským trenérem Danem Cemanem sedlo a postupně se probilo až na samý vrchol tabulky nejvyšší slovenské soutěže. Právě tam také skončilo po posledním 57. kole a Berani tak podruhé v klubové historii ovládli základní část. Když se jim to podařilo poprvé, v sezoně 2016-17, stali se nakonec mistry extraligy.

Vůbec poprvé mají Berani i vítěze kanadského bodování celé soutěže. Králem produktivity se stal Éric Faille, který vstřelil 24 branek, přidal k nim ještě 48 asistencí a celkem tedy nasbíral 72 bodů. To je o čtyři body víc, než druhý zvolenský Michal Chovan. Zadák Ben Marshall se stal nejproduktivnějším obráncem Tipsport ligy (12+34).

HC 07 Detva

V minulé sezoně se hokejisté Detvy zachraňovali v ošemetné baráži, letos, ve své historicky druhé sezoně v extralize, si svěřenci trenéra Josefa Turka poprvé vybojovali účast v playoff. HC 07 skončil po základní části na desátém místě, což znamenalo, že v předkole playoff vyzvala Detva Nové Zámky, které porazila celkem jasně 3:1 na zápasy.

Dobré výkony hokejistům Detvy vlily čerstvou krev do žil a kabina HC 07 je před startem čtvrtfinále plná odhodlání potrápit vítěze základní části a velkého favorita této série. A toto sebevědomí je oprávněné i proto, že Detva v základní části dokázala iClinic dvakrát porazit. Výbornou foormu má zejména golman Roman Petrík, v útoku se daří Ladislavu Ščurkovi nebo Radovanu Pulišovi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:4

Branky a nahrávky: 16. Lamper (Surový, Kubka), 52. Bartánus (Sloboda, Surový) – 9. Ščurko (Murček), 34. Ščurko (Murček, Chovan), 47. Puliš (Murček), 60. Král (Tibenský)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Mihalik, Southorn, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sloboda, Biro – Asselin, Faille, Selleck – Lamper, T. Surový, Šoltés – Bartánus, A. Šťastný, M. Lunter – Matoušek, Zigo, Koper – Češík

HK Detva: Petrík (Zalivin) – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – R. Gašpar, Murček, Puliš – J. Žilka, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, McLean, Král – Török, Matúš Chovan, Martin Ďaloga

Rozhodčí: Fridrich, Jonák – Výleta, Bogdaň – Neuzer

01:50 DTV 2 McLean, držení
06:04 BBY 2 Bartánus, sekání
09:00 DTV 0:1 Ščurko (Murček)
09:41 BBY 2 Golian, vysoká hůl
11:32 BBY 2 Selleck, sekání