HC Kometa Brno – Berani Zlín

7:2

po n.s.n. (3:1) (3:0, 4:0, 0:2 - N 0:0)

04.03.2019, 17:00 • DRFG arena • Nadstavba B • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Domácí Kometa stejně jako včera tak i dnes vyválčila nad Zlínem zisk všech čtyř bodů a významně upevnila svou pozici na druhém místě. Já se s vámi pro dnešek loučím a z Brna přeji příjemný zbytek večera. (19:20:39)

V samostatných nájezdech nadstavby zvítězil tým HC Kometa Brno.

Šalé proměňuje.

Nadstavbové samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí domácí tým HC Kometa Brno.
Kometa mohla v nadstavbovém prodloužení několikrát rozhodnout o zisku bonusového čtvrtého bodu, Zlín však významně podržel svými zákroky brankáře Patrik Hamrla. O vítězi nadstavby tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00

Nadstavbové prodloužení skončilo.

64:52

Po nahození Svozila se kotouč od zlínského brankáře odrazil na hůl Kose, ten okamžitě vypálil a jeho spoluhráč už zvedal ruce, zlínský brankář však dokázal kotouč zastavit před brankovou čárou.

64:23

Brněnský Kos obkroužil s kotoučem útočné pásmo a dostal se až do přímého souboje s brankářem Hamrlou, ke své smůle však branku přestřelil.

64:15

Zakázané uvolnění Zlína.

64:09

Nyní před zlínskou brankou zakončoval bekhendem Šalé, Hamrla vyrazil.

63:40

Kombinace Komety začala u Svozila a přes Mišiaka se kotouč dostal na hůl Fajmonovi, jehož střela byla sražena těsně nad horní tyč zlínské svatyně.

63:16

Zlín sevřen ve vlastním obranném pásmu, Berani se marně pokoušejí rozehrát.

62:30

Kompletní už je i Zlín.

62:16

Kometa hraje v plném počtu.

61:57

Prčík pěkným pasem našel Brabence, ten už podruhé v prodloužení postupoval zcela osamocen na Hamrlu, tentokrát však ztroskotal na pohotové lapačce zlínského brankáře!

61:43

Po zásahu zlínského Mojžíše končí kotouč mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:01

Svozil si najel s kotoučem hluboko do pásma a připravil koncovku pro Šalého, tomu stopku vystavil pohotový beton brankáře Hamrly.

60:30

Poměr sil na ledě se srovná. Zlínský Filip Šindelek dohrál Brabence na hranici pravidel, což rozhodčí trestá dvouminutovým pobytem na trestné lavici.

60:26

Ihned po vhazování se do samostatného úniku vyřítil domácí Brabenec, snažil se překonat Hamrlu kličkou do forhendu, ovšem zlínský brankář se dostatečně roztáhl a úspěšnému zakončení brněnského hráče zabránil!

60:16

Kometa se bude v prodloužení bránit, dvě minuty za vysokou hůl fasuje Jakub Kos.

60:02

Na úvodním buly úspěšnější domácí, brněnská trojice zakládá protiútok.

60:01

Začalo nadstavbové prodloužení.
Základní hrací dobu ovládl domácí tým brněnské Komety. Zlínu se však nyní nabízí získat z dnešního utkání alespoň bod v pětiminutovém prodloužení. Pokud však v prodloužení branka nepadne, budou po krátké úpravě ledu následovat samostatné nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

58:45

Fajmon naskočil z trestné lavice a upaloval osamocen na Hamrlu, ten ovšem jeho únik vychytal.

58:33

Pohledná kombinace Zlína, která začala na modré čáře u Šindeleka, ten poslal kotouč na pravý kruh Chludilovi, následovala přihrávka přes šíří pásma na Jecha, jenž po zpracování kotouče vypálil, na likvidaci jeho střely se však včasně přemístil i brankář Schnattinger.

57:57

Po závaru před brněnskou brankou se nejlépe orientoval Kos a osvobozuje svůj tým.

57:28

Frömelovu prudkou přihrávku se snažil za Schnattingera usměrnit Tomeček, brněnský brankář byl ovšem v pohotovosti.

57:04

Ševci se ovšem nyní vlastní vinou posílají mimo útočné pásmo a budou muset založit nový protiútok.

56:44

Fajmon zabránil zlínskému Frömelovi v zakončení podrážením, za což fasuje dvě minuty. Zlín může pomýšlet na další úpravu ve skóre.

56:15

Před brankou Zlína se strhl pěstní souboj mezi domácím Sedláčkem a hostujícím Šimáškem, zlínskému obránci se podařilo brněnského útočníka položit k ledu. Oba borci si nyní odpykají 2+2 minuty za hrubost.

56:09

Nyní ovšem Ševce musel podržet brankář Hamrla, jenž čelil samostatnému úniku v podání Kose.

55:37

Zlín už nechce připustit další navýšení už tak hrozivého debaklu a nyní zodpovědně přistupuje k útočícím hráčům Komety.

53:59

Šalé zachytil zlínskou rozehrávku ve středním pásmu a ujížděl osamocen na Hamrlu, zkoušel zlínského brankáře překonat bekhendem mezi nohy, ovšem Hamrla brněnskému útočníkovi v hattricku zabránil!

52:59

Kometa na chvíli zavřela Berany v obranném pásmu, ovšem až na zbrklé nahození v podání Svozila se k ohrožení branky nedostala.

51:45

Do útočného pásma postupoval brněnský Sever, jeho střela však nenadělala pozornému Hamrlovi příliš velké problémy a zlínský brankář ji vyrazil betonem.

51:05

Zlín hraje v plném počtu.

50:59

Nyní svým spoluhráčům pomohl i brankáře Hamrla, jenž posílá kotouč pryž z obranné třetiny svého týmu.

50:38

Zlínu se opět podařilo vyhodit.

49:53

Zlín právě vstřelil branku!
Berani udeřili ve vlastním oslabení! Chybnou rozehrávku brankáře Schnattingera potrestal LUKÁŠ CHLUDIL. Bez asistence.

49:46

Ševci se osvobozují.

49:05

Přesilová hra pro Kometu. Proti pravidlům se provinil Jakub Kráčalík a dostává dvouminutový trest za sekání.

48:55

Do útočného pásma postupoval domácí Vyroubal, snažil se předložit kotouč Harmimovi, ovšem jeho přihrávka byla včas zablokována.

47:54

Nyní se hra přelévá ze strany stranu, ani jednomu z celků se nedaří na delší dobu proniknout na obranné území soupeře.

46:42

Tentokrát už Frömle po své jízdě na pravém křídle pořádně protáhl brankáře Schnattingera, ten však opět úspěšně kryje svou vyrážečkou.

45:49

Zlín se snaží o další úpravu ve skóre, Chludil zavezl kotouč před branku, kde se k němu dostal jeho spoluhráč Frömel, ovšem jeho bekhend trefil pouze připraveného brankáře Schnattingera.

45:15

Ševci střílí první branku v utkání! Kotouč se ve středním pásmu odrazil na hůl LUKÁŠE CHLUDILA, jenž postupoval zcela osamocen na brněnskou branku a přesnou střelou k tyči obstaral kosmetickou úpravu ve skóre. Asistence: Jakub Kráčalík.

44:49

Linka nyní připravil střeleckou pozici Kosovi, jeho střela tentokrát míří mimo zlínskou klec.

44:11

Kos poslal kotouč na rozjetého Brabence, jenž se z pravého křídla natlačil před zlínskou branku, jeho bekhendové zakončení však mířilo až příliš vysoko.

43:36

Zlínští se snaží nehledět na nepříznivý ukazatel skóre a hrají s Kometou vyrovnanou partii.

42:49

Zlínský Chludil se dokázal prokličkovat mezi domácími obránci, jeho koncovku však betonem vykopl Schnattinger.

42:07

Frömel poslal kotouč přes šíří pásma na Jecha, jeho střela se však pouze svezla kolem tyče brněnské branky.

41:38

Další Sedláčkův pokus vyráží Hamrla.

41:22

Na zlínskou branku opět ujížděl Sedláček, ovšem tentokrát minul.

41:10

Zlín hraje v plném počtu, v tutéž chvíli se píská zakázané uvolnění.

40:35

Od modré čáry vypálil Sedláček a k dorážce se dostal Prčík, v klíčové fázi mu však kotouč sjel z hole, jinak by brněnský útočník zakončoval do odkryté branky.

40:26

Začala třetí třetina a Kometa se v rámci přesilové hry okamžitě hrne do útoku.

40:01

Zlín vstoupil do druhé třetiny aktivně a jeho hráči se zdáli být odhodlání něco s nepříznivým stavem udělat. Jenže Kometa opět zabrala a rozjela brankostroj. Zlínu nepomohla ani další početní výhodě v pěti proti třem. Postupně domácí tým demonstroval svou herní převahu čtyřmi brankami v síti Zlína. Ševci v závěru druhé třetiny plnili už pouze roli sparing partnera. Podaří se žlutomodrým před závěrečnou periodou ještě vzpamatovat a alespoň korigovat výsledek? Nebo Kometa ještě navýší debakl pro moravského rivala? Odpovědi začneme dostávat v 18:33.

40:00

39:10

Přesilová hra pro Kometu, dvě minuty za sekání fasuje Jan Ramert.

38:56

Kometa právě vstřelila branku!
Tak tohle byla doslova demontáž zlínské obrany! Vše začalo mezi kruhy na hokejce Kosa, jenž předložil do křídla Brabencovi a ten korunoval pozici pro IVA SEDLÁČKA, jenž prolomil svou střeleckou smůlu v dnešním utkání, když uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Jakub Brabenec, Jakub Kos.

38:11

Nyní se ovšem dostavily chvilky vzrušení, nejprve před zlínskou brankou znovu ztroskotal brněnský Sedláček, aby na druhé straně protáhl Schnattingera Chludil. Brněnský brankář předvedl pohotový semafor.

37:57

Hra nyní plyne a je značně kostrbatá.

36:21

Kometa hraje ve velké pohodě, Zlín se prakticky k ničemu nedostává, jeho veškeré snahy jsou okamžitě odzbrojeny aktivními hráči domácího týmu.

35:21

Kometa pokračuje ve střeleckých hodech! Znovu se na Hamrlu z pravého křídla řítil Sedláček, ovšem tentokrát se rozhodl předložit kotouč JAKUBU KOSOVI, jenž z voleje překonal bezmocného brankáře Beranů. Asistence: Ivo Sedláček, Stanislav Svozil.

34:23

Kometa opět masíruje Berany v jejich obranném pásmu, domácí mají dokonce tolik času, že stíhají i střídat.

33:32

Vyroubal se Sedláčkem v přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný však nedokázal překonat Hamrlu.

33:19

Berani se momentálně drží v útočném pásmu, ovšem ke tvorbě kombianací se nedostávají.

32:18

Domácí střílí pátou branku v utkání! EDUARD ŠALÉ se nejprve snažil před brankou vyšperkovat zakončení pro Sedláčka, když to ale nešlo, rozhodl se sám zakončit a Hamrla mu k tomu nabídl dostatečně odkrytý prostor v brance. Asistence: Jakub Kos.

31:57

Sedláček nyní předložil kotouč do výhodné střelecké pozice Kosovi, ten však tentokrát minul.

31:30

31:06

Kometa je v plném počtu opět povzbuzená ubráněným oslabení 3 na 5 a podniká jeden útočný vpád za druhým, zlínská obrana zatím úspěšně odpaluje kotouče do středního pásma.

30:08

Kometa v plném počtu.

30:01

Kometa znovu vyhazuje, tohle oslabení znovu ustojí.

29:18

Brněnskému Němcovi se podařilo propasírovat kotouč do středního pásma.

28:45

Kometa se osvobozuje.

28:23

Šindelek stáhl hru do hloubky útočného pásma, odkud zakončoval Chludil, Schnattinger vyrazil.

28:08

Zlín si podruhé v utkání vyzkouší přesilovou hru 5 na 3. Potrestána je nyní lavička brněnské Komety za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Martin Mišiak.

27:56

Svozil dlouhým vyhozením osvobozuje svůj tým.

27:34

Kometa zatím oslabení zvládá, Zlín se ještě nedostal do útočného pásma.

26:44

Přesilová hra pro Zlín za nedovolené bránění v podání Adama Horkého.

25:52

Ovšem Brňané nyní rázně odpovídají na rodící se nápor Zlína. Útočnou akci vedl Svozil a předložil kotouč mezi kruhy JAKUBU KOSOVI, jenž zcela nepokrytý měl dostatek času na to, aby zamířil a trefil přesně k tyči. Asistence: Stanislav Svozil.

25:14

Ovšem odražený kotouč nyní zachytil Sedláček a opět upaloval zcela osamocen na brankáře Hamrlu, ten si jej tentokrát vychutnal pohotovým zákrokem lapačkou!

24:53

Zlín přidává na tempu, kotouč na útočné modré zachytil Nábělek a najel si mezi kruhy, odkud svižnou střelou ohrozil Schnattingera, ten jeho pokus kryje ve své lapačce.

23:57

Hraje se nyní svižný hokej, na druhé straně se do slibné příležitosti prodral Tomeček, jeho ránu zápěstím dokázal Schnattinger vyrazit.

23:09

Brněnský Sedláček v samostatném úniku na zlínskou branku, Hamrla nyní předvedl skvostný zákrok, čímž zabránil Kometě v navýšení už tak pohodlného náskoku.

22:34

Zlínskému Mojžíšovi se podařilo proniknout skrz obraný val Komety, ovšem jeho zakončení nepředstavovalo žádný problém pro brankáře Schnattingera.

21:30

Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu, oba celky se marně snaží proniknout přes zablokované modré čáry.

20:50

Zlínští se ovšem nedokázali usadit a na druhé straně vypálil Běhůnek, Hamrla kotouč vyrazil a ten lízl o brankovou konstrukci.

20:18

Zlín se snaží v úvodu druhého dějství nahrnout do útočné třetiny a vytvořit kombinaci.

20:01

Po první třetině dohrávky 2.kola ELIOD extraligy dorostu skupiny B mohou být maximálně spokojeni hráči domácí Komety. Brňané se do moravského rivala pustili už v úvodní minutě, kdy se přesným bekhendem prosadil Šalé. Druhou branku Bran pak obstaral Nesim Harmim. Zlín měl možnost vrátit se do zápasu ve dvojnásobné početní výhodě, kterou zahrával po dobu jedné minuty a šestatřiceti vteřin, ovšem krom střeleckých pokusů Šindeleka se k ničemu nedostal. Kometa pak Zlín potrestala třetí brankou, kterou opět obstaral Nesim Harmim. Výsledek po první třetině je pro Zlín možná až příliš krutý, ovšem Berny srážejí individuální chyby v defenzívě. Prostřední dějství vypukne v DRFG areně v 17:47.

20:00

19:56

Opět spolupráce brněnských útočníků Vyroubala a Harmima, druhý jmenovaný obdržel zpětnou přihrávku a mířil mezi betony brankáře Hamrly, ten mu však úspěšným zákrokem zabránil v kompletaci hattricku již v první třetině.

18:54

Zlínu se momentálně nedaří produkce ofenzivní hry, veškeré snahy Beranů končí pouze nahozením do obranného pásma Komety.

17:52

Další individuální průnik brněnského hráče, tentokrát se do zakončení dral Svozil, branku však přestřelil.

17:16

Domácí odskakují do tříbrankového náskoku! Ve středním pásmu se bránících hráčů Zlína dokázal zbavit Vyroubal, jenž ujížděl ve dvojici s Kosem na branku soupeře, nakonec vzal zakončení na sebe, jeho pokus Hamrla ještě vyrazil, ale na dorážku ze druhé vlny v podání NESIMA HARMIMA už byl krátký. Asistence: Tomáš Vyroubal.

16:10

Na modré čáře napřáhl opět Běhůnek, jeho střela měla dostatečnou razanci, ovšem pozorným zákrokem se prezentoval také Hamrla, jenž si na kotouč sáhl po delší odmlce.

15:31

A Kometa je kompletní.

15:10

Kometa ve čtyrech.

14:30

Kometa se osvobozuje, Zlínu se zatím tato početní výhoda nedaří, krom střeleckých pokusů Šindeleka nic nepředvedl.

14:15

Šindelek vzal zakončení opět na sebe, ovšem jeho střelu Schnattinger v pohodě viděl a stejným způsobem i zachytil.

13:51

Kometě se podařilo vyhodit.

13:46

Šindelek se dostal ke střele z mezikruží, odkud protáhl brankáře Schnattingera, ten se však dokázal blýsknout pohotovou lapačkou.

13:31

Komplikace pro Kometu, hosté ze Zlína budou mít nyní po dobu jedné minuty a devětatřiceti vteřin možnost přesilové hry 5 na 3. Viníkem této situace je Jakub Kos, jenž fasuje dvě minuty za podrážení.

13:10

Přesilová hra pro Zlín, vyloučen je Adam Horký na dvě minuty za hákování.

13:00

Nyní už Kometa opět úřaduje v obranném pásmu Beranů, ke střele od modré čáry se dostal Běhůnek, Hamrla úspěšně vykryl.

12:14

Zlínu se teď daří úspěšně bránit střední pásmo, sami Berani však do útočného pásma nevyrážejí.

11:42

Zakázané uvolnění Komety.

10:28

Nyní se ovšem Zlín dostal do slibné příležitosti! Chludil ve středním pásmu uvolnil Lacigu, jenž už ujížděl osamocen na Schnattingera, zkoušel brněnského brankáře překonat kličkou do bekhendu, ten však dokázal včas použít svou vyrážečku!

10:09

Kometa nadále drží hosty sevřené v jejich pásmu.

09:24

Tentokrát už se domácí tým raduje ze vstřelení druhé branky! Zlínským obráncům se nepodařilo dostatečně pokrýt prostor před vlastní brankou, kde nejprve zakončoval Vyroubal, aby Hamrla vyrazil puk pouze na hokejku NESIMA HARMIMA, jenž dokázal poslat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Vyroubal, Stanislav Svozil.

09:00

Ševci hrají v plném počtu.

08:51

Nyní poslal přihrávku na levý kruh Svozil, ovšem ani Horký se svým pohotovým pokusem neuspěl a zlínskou klec minul.

08:14

Kometě se zatím v početní výhodě nepodařilo vážněji ohrozit Hamrlovu svatyni, další útočnou akci přerušuje postavení mimo hru.

07:56

Po přihrávce od Fajmona pálil z voleje Sedláček, jeho rána ovšem skončila nad zlínskou brankou.

07:20

Kometa kompletní, startuje její početní výhoda.

07:00

Ovšem ani Zlín svou početní výhodu nedohraje, dvě minuty za podrážení odsedí Adam Laciga.

06:35

06:24

Na druhé straně to zkoušel zpoza branky k bližší tyči Kráčalík, Schnattinger byl ovšem u tyče své branky včas, a zabránil tak zlínskému útočníkovi ve snaze o srovnávací branku.

05:54

Horký nyní v individuálním průniku, dostal se mezi kruhy zlínského pásma, odkud prověřil pozornost Hamrly, zlínský brankář úspěšně zasáhl.

05:20

Počet sil na ledě se srovná, dvě minuty za krosček fasuje Jakub Brabenec.

04:54

Sedláček našel přihrávkou na protější tyč Brabence, tomu ovšem zakončení nesedlo a Ševci se stačili zorientovat při bránění další kombinace domácích.

04:35

První vyloučení v dnešním utkání – na trestnou lavici míří Patrik Nábělek na dvě minuty za podrážení.

03:59

Vyroubal zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předložil Harmimovi, ten okamžitě střílel, ovšem pohotovým betonem zasáhl brankář Hamrla.

03:18

Burian se snažil předložit kotouč již osamocenému Tomečkovi, ovšem přihrávka prvně jmenovaného byla až moc prudká a možnost tvorby slibné šance pro Zlín ztroskotala.

02:52

02:30

Ramert si nyní najel aktivně do útočného pásma, ovšem jeho statečný vpád zastavili brněnští obránci a hra se otáčí.

01:43

Zlínští usilují o rychlé srovnání, ovšem ve svých snahách o kombinaci zatím narážejí na pozornou obranu Komety.

01:28

Domácím se nyní nepovedla rozehrávka, hra se stěhuje před branku Komety.

00:50

Domácí tým se v úvodu utkání dostává do vedení! Mišiak si všiml před brankou osamoceného EDUARDA ŠALÉHO, jenž si zpracoval kotouč a bekhendovým zakončením k tyči otevřel brankový účet zápasu. Asistence: Martin Mišiak.

00:34

Kometa ubránila první útok soupeře, ovšem sama se ve snaze o okamžitou odvetu dostala do ofsajdové situace.

00:02

Utkání začalo, na úvodním buly úspěšnější hostující Chludil.

00:01

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Kos, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.

PSG Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Nábělek, Šimášek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Jecho, Chludil, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Gerych, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík.

Rozhodčí: Vepřek – Bernard, Husák.
Oba celky se potkají podruhé ve dvou dnech. V neděli odpoledne se v Brně radovali z výhry hráči Komety, když výhru trefil necelé dvě minuty před koncem navrativší se kapitán Jakub Brabenec. Domácí navíc zvládli také nadstavbové prodloužení, a tak získali všechny čtyři body. Brno je s 35 body na druhém místě nadstavbové tabulky B, hosté ze Zlína se nacházejí na 5. příčce s 27 body.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. Dnes se v rámci dalšího kola ELIOD Extraligy dorostu představí na domácím ledě HC Kometa Brno, jejímž soupeřem budou PSG Berani Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

7:2

Branky a nahrávky: 1. Šalé (Mišiak), 10. Harmim (Vyroubal, Svozil), 18. Harmim (Vyroubal), 26. Kos (Svozil), 33. Šalé (Kos), 36. Kos (Sedláček, Svozil), 39. Sedláček (Brabenec, Kos), rozh. náj. FAJMON – 46. Chludil (Kráčalík), 50. Chludil