2:7

konec (0:0, 1:4, 1:3)

03.01.2019, 01:05 • Madison Square Garden, New York • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.13 3.85 2.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:01:17)

Trestné minuty: 4:4
Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z výrazného vítězství. Začátek třetí třetiny přinesl dva slepené góly, když na gól Jevgenije Malkina zareagoval domácí Pavel Bučněvič, ale když ve 45. minutě skóroval v přesilovce Tanner Pearson, byl odpor New Yorku zlomen. Hosté zápas kontrolovali, hlídali si náskok a na konci 54. minuty navíc přidal sedmou branku Sidney Crosby. Byl posledním úspěšným střelcem, zápas tedy skončil výsledkem 2:7, Pittsburgh potvrdil skvělou formu a zaznamenal již sednou výhru v řadě.

59:43

Poslední akce domácích skončila ve středním pásmu, hráči Pittsburghu už pouze počkají na sirénu.

58:47

Georgijev si připsal úspěšný zákrok, i přes chumel stínících hráčů si našel Hörnqvistovu nepříjemnou střelu.

58:21

Shattenkirk pouze nahodil do útočného pásma, puk za svou brankou zastavil připravený Matt Murray.

57:40

Vyprázdnila se již i hala, zápas tak bude končit před poloprázdnými tribunami.

56:55

Pittsburgh si v poklidu kombinuje, klidně i ve vlastním pásmu. Na domácích je již vidět rezignace.

55:41

Zuccarello a Naměstnikov se mezi kruhy snažili o Murrayho překonání, gólman hostů si ale oba pokusy pohlídal a Aston-Reese poté puk vyhodil z pásma.

54:45

A jak to tak vypadá, hosté by rádi přidali ještě další gól, opět jsou natlačeni v útoku.

53:56

53:56 Sidney CROSBY - 2:7

53:56

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Georgijev je také překonán. Nejprve si sice připsal dva úspěšné zákroky při náporu Pittsburghu, jenže poté si mezi kruhy najel SIDNEY CROSBY a volný puk poslal střelou po ledě přesně k tyčce. Bez asistence.

53:07

Přihrávka zpoza branky domácím nevyšla, Murray zasahovat nemusel, vše obstarali jeho obránci.

52:26

V posledních minutách ztratil zápas své tempo, často se přerušuje a schází šance.

51:35

Teď to ovšem neklaplo, hra se stěhuje před Murrayho.

2:7

Branky a nahrávky: 33. R. Strome (Skjei, McQuaid), 42. Bučněvič (Claesson, Shattenkirk) – 27. Aston-Reese (Cullen), 32. Guentzel (Crosby, M. Pettersson), 33. Letang, 36. Simon (Malkin, Hörnqvist), 42. Malkin (Hörnqvist, Simon), 45. Pearson (Letang, Guentzel), 54. Crosby

New York Rangers: H. Lundqvist (45. Georgijev) – Pionk, M. Staal (A), McQuaid, Skjei, Shattenkirk, Claesson – Fast, Zibanejad (A), Kreider – Zuccarello (A), K. Hayes, Naměstnikov – Bučněvič, B. Howden, Nieves – Chytil, R. Strome, C. McLeod.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Simon – Kessel, Brassard, Pearson – Aston-Reese, Cullen, Sheahan.

Rozhodčí: Brenk, Hanson – Nowak, Driscoll

Diváci: 18 006

02:55 PIT 2 Crosby, podrážení
12:48 NYR 2 Zuccarello, hákování
26:29 PIT 0:1 Aston-Reese (Cullen)
26:46 PIT 2 J. Johnson, podrážení
31:11 PIT 0:2 Guentzel (Crosby, M. Pettersson)