30.11.2018, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.34 3.87 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:41:40)
Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:35
Tři hvězdy utkání
1. Max Pacioretty (VGK) 2+0
2. Brock Boeser (VAN) 2+0
3. Bo Horvat (VAN) 0+2
Vegas Golden Knights dál pokračují ve svém vzestupu a po nepovedeném vstupu do sezony načali druhou čtvrtinu soutěže skutečně výborně. Pátou výhru v řadě vybojovali v souboji s Vancouverem, který se sice ve třetí třetině dotáhl ze ztráty 1:3 na 3:3, ale v 54. minutě rozhodl gólem v oslabení hostující Karlsson o výhře Vegas.

59:54

Oddechový čas pro domácí.

59:54

Horvat se prosmýkl s pukem za útočnou modrou, nabral rychlost, ale puk mu před zakončením byl vypíchnut. Navíc Horvat vletěl do branky Fleuryho a vyrazil ji z postavení.

59:46

Dobrý forčeking hostů nepouští Vancouver do útoku.

59:17

Boeser přihrával nepřesně a Vegas znovu vytěsnili puk až do obranné třetiny soupeře. Ale tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

58:52

Vancouver hraje bez brankáře! Vegas však dostali hru ze svého pásma.

58:30

Vegas zatím nedovolili soupeři usadit se v útočném pásmu a Markström se zatím nedostal na střídačku.

57:42

Eriksson mezi kruhy trefil jen Fleuryho, který v krkolomné pozici vyrazil puk.

57:30

Pacioretty mohl zkompletovat hattrick, ale Markström reflexině vyrazil puk.

57:21

Vegas přeci jen dokázali vyhnat soupeře ze svého pásma a ještě vybojovali vhazování v útočném pásmu.

56:54

Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma. Canucks se ale rychle vrací.

56:32

Horvat střelou zpoza kruhů těsně minul Fleuryho klec. Vancouver dál drží útočné pásmo a tlačí na soupeře.

55:50

Útok domácích zastavilo postavení mimo hru.

55:15

Edler zůstal ležet na ledě, hra ale pokračuje. Edler se ztuha zvedá a míří na střídačku.

55:01

Markström zastavil střelu od modré na svých betonech a rozehrál puk do strany.

53:52

53:35

53:35 William KARLSSON - 3:4

53:35

Golden Knights právě vstřelili branku!
Jenže hosté v oslabení gól přeci jen dávají! V pokračující akci Smith sjel od mantinelu až k brankovišti a přesnou přihrávkou na WILLIAMA KARLSSONA zařídil vedení Vegas. Karlsson měl před sebou odkrytou klec a nezaváhal. Asistence: Reilly Smith.

53:26

Hutton se skvěle vrátil a zamezil Smithovi v oslabení využít brejk!

52:46

Hosté dostávají puk ze svého pásma.

52:29

Horvat se snažil zasáhnout prudkou přihrávku a dostat ji směrem na branku, ale mijí svůj cíl.

52:04

Vegas rychle vyhazují puk ze svého pásma.

51:52

Vancouver si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Tuch.

51:45

Eakin trefil jen vnější brankovou konstrukci Markströmovy klece.

51:24

Fleury opět v permanenci, domácí se ale do vedení zatím nedostávají.

50:48

Hra je v obranném pásmu domácích přerušena. Komerční pauza.

50:30

Domácí jsou namlsání a po odvrácení útoku soupeře, se opět dostali k rychlému zakončení. Edler trefil beton Fleuryho.

49:50

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:50

Gagner se prosmýkl až mezi kruhy, jeho střelu ale Fleury dokázal vytěsnit.

48:52

48:52 Brock BOESER - 3:3

48:52

Vancouver právě vstřelil branku!
Rozhodčí příliš dlouho neváhal, BROCK BOESER prudkou přihrávku přes osu na levou stranu brankoviště dostal za záda Fleuryho. Asistence: Sam Gagner, Bo Horvat.

48:52

Brock Boeser se spoluhráči se už radují z vyrovnání, rozhodčí ale odjíždí k videu.

47:35

Fleury chytá nahozený do lapačky. Komerční pauza.

46:22

Hrubka hostů přinesla obrovskou šanci domácím, ale Fleury rybičkou utěsnil prostor u své levé tyče a útočící hráč, ve snaze poslat střelu právě na bližší tyčku, trefil jen brankovou konstrukci.

46:15

Hraje se nahoru dolů, tempo je hodně rychlé.

45:35

Karlsson se dostal do úniku, ale svou střelu poslal mimo tři tyče Markströmovy branky.

45:10

Boeser v útočném pásmu kličkoval s pukem, dlouho vyčkával, a nakonec jeho střelu zablokovala hostující obrana.

44:24

Golden Knights se dopouští zakázaného uvolnění po nepřesné přihrávce přes střední pásmo.

43:45

Hráče Vegas při přechodu středního pásma zastavilo postavení mimo hru.

42:50

42:50 Alexander EDLER - 2:3

42:50

Domácí se dočkali rychlého snížení. Kontaktní gól vsítil z dorážky po střele Horvata ALEXANDER EDLER, před kterým zela zcela odkrytá klec. Asistence: Bo Horvat, Tim Schaller,

41:58

Vancouver se opět ujímá taktovky a snaží se o zvrat.

41:13

41:13 Max PACIORETTY - 1:3

41:13

Vegas na začátku třetí třetiny zvyšují své vedení! Tuch zavezl puk do útočného pásma a přes Eakina se dostal puk na pravou stranu k MAXU PACIORETTYMU, jenž využil zčásti odkryté branky a přesouvajícího se Markströma prostřelil. Asistence: Cody Eakin, Alex Tuch.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:59.
Ve druhé třetině se podařilo Vegas ujmout vedení po trefě Paciorettyho ze 24. minuty. Vancouver sice byl mnohem aktivnější, a to jak bruslařsky, tak střelecky, ale Fleuryho se mu pokořit nepodařilo.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30

Po dlouhém přetlačování na mantinelu za Markströmem vyrazili domácí do rychlého útoku, Fleury ale znovu odolal a připsal si dva dobré zákroky proti Horvatovi.

38:48

Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, oba týmy měly své šance, ale ke skórování se jim propracovat nepodařilo.

38:17

Fleury holí vyrazil střelu Pettersona, který se snažil protlačit i k dorážce, ale podklouzl.

37:40

Boeser se v útočném pásmu už dostával ke kotouči po ztrátě Vegas, hostující obrana však své zaváhání napravila a dostala puk ze svého pásma.

37:09

Po delší době se do šance dostali hosté, ale Markström nadvakrát jejich atak zlikvidoval a dostal puk na zadní mantinel.

36:50

Vancouver se pokusil o přihrávku přes střední pásmo, ale dopustil se jen zakázaného uvolnění.

36:10

Canucks přišli o pásmo a při snaze o rychlý návrat se dostali do postavení mimo hru.

36:00

Canucks se dál tlačí zakončení, jejich útoky začínají nabírat na obrátkách. Fleury ale svůj tým drží, tentokrát svou holí vyrazil puk do ochranné sítě.

35:14

Nepřesná rozehrávka Golden Knights ústí v zakázané uvolnění.

34:50

Nahozený puk až na branku Vegas Fleury rozehrává.

34:01

Brankář Vegas vyrazil puk ramenem až do ochranné sítě. Komerční pauza.

33:45

Vancouver je v posledních minutách jednoznačně aktivnější, ale zatím naráží na skvěle chytajícího Fleuryho.

32:55

Horvat vybojoval v levém rohu útočného pásma puk a sjel si mezi kruhy, odkud vystřelil z bekhendu. Trefil jen ležícího Holdena a neprotlačil puk až na Fleuryho.

32:22

Vegas se po tlaku ze strany soupeře dostali k puku, ale po nahození odchází rychle prostřídat.

31:37

Fleury musel na led, aby zachytil nepříjemný skákající puk po rychlém zakončení Motteho.

30:47

Smith z prostoru před brankovištěm nastřelil jen beton domácího brankáře. Ten puk přikryl pod lapačku.

30:32

Markström po vhazování chytá vysoký puk do lapačky a znovu přerušuje hru.

30:21

Puk se v obranném pásmu Vancouveru dostal do ochranné sítě. Komerční pauza.

30:08

Biega se snažil protlačit ke střele, ale napálil jen bránícího protihráče.

29:10

Edlerovu střelu od modré Fleury bez obtíží vyrazil před sebe, kde nebyl žádný z domácích hráčů.

28:20

Po přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.

28:01

Domácí se snažili dostat k úniku, ale přihrávka byla moc prudká a Schaller ve snaze zachytit puk upadl.

27:32

Miller našel ve středním pásmu rozjetého spoluhráče, který se po přejetí modré čáry dostal do předklonu a svou střelu poslal mimo.

26:54

Domácí dostihli nahozený puk do útočného pásma, ale krátký útok skončil jen střelou mimo.

26:14

26:10

Vegas opět vytěsnili hru ze svého pásma.

25:49

Schmidt vystihl přihrávku soupeře a Nosek vyvezl puk do bezpečí.

25:20

Vegas po vhazování vyhazují puk ze svého pásma.

25:06

Vydařená přesilovka Vancouveru. Fleury musel vytáhnout zákrok lapačkou proti střele zpoza levého kruhu.

24:55

Petterson z pravé strany vyslal na Fleuryho jedovatou střelu, brankář Vegas vyráží.

24:42

Horvat šikovně vymyslel přihrávku na střed, ale domácí se ke střele z mezikruží neprobili.

24:14

Přesilovku si zahraje i Vancouver. Dvě minuty za držení obdržel Karlsson.

23:05

23:05 Max PACIORETTY - 1:2

23:05

MAX PACIORETTY prodloužil svou bodovou šňůru už na sedm zápasů. Své postavení mezi kruhy přetavil v pohotovou střelu po přihrávce z levé strany a překonání Markströma. Asistence: Jonathan Marchessault, Reilly Smith.

22:14

Domácí velmi rychle vyhodili puk.

22:07

Holdenovu střelu Markström vyrazil jen před sebe na hokejku Carra, jehož však fauloval a nepustil do zakončení Stecher. Vegas si zahrají přesilovku.

21:48

Canucks se sice zmocnili zpět puku, ale dopustili se zakázaného uvolnění.

21:40

Aktivní přístup hostů k forčekingu ústí v zisk puku v útočném pásmu.

20:58

Fleury se nerozpakoval a i přes najíždějícího soupeře rozehrál nahozený puk Vancouveru.

20:44

Markström zachytil střelu Schmidta mezi betony a přerušil hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:05.
Vegas se dlouho nedařilo v první třetině vůbec vystřelit na branku soupeře. Naopak Vancouveru se dařilo ohrozit Fleuryho a dokonce ho i díky Boeserovi překonat. Netrvalo ale dlouho a rozjetí Rytíři, kteří vyhráli poslední čtyři zápasy, skóre srovnali.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Stále se hraje bez přerušení. U puku jsou domácí.

19:08

Nosek se po vyjetí zpoza brány obtočil kolem Horvata, ale při zakončení trefil jen jeho nohu.

18:35

Změnit se to pokusil Marchessault, ale vůbec se mu nepodařilo před Markströmem zakončit.

18:15

Hraje se delší pasáž bez přerušení, zároveň ale i bez šancí.

16:45

Schaller se dostal do postavení mimo hru. První třetina se začíná pořádně kouskovat.

16:24

Markström ukryl puk pod lapačku a přerušil hru. Tuchova střela byla spíše propagační.

16:01

Velká šance domácích! Virtanen se dostal za obranu, ale zakončit mu nedovolil Fleury, který obětavě skočil k nohám soupeře. Virtanen se poté pokoušel přihrát zpět před brankoviště, ale Fleury puk zachytil a přerušil hru.

15:24

Vegas mají velké problémy při rozehrávce. Další hrubku málem přetavil v gól Virtanen, Fleury byl však tentokrát proti. Virtanen zachytil přihrávku u modré čáry a po sjetí do levého kruhu vypálil pod lapačku Fleuryho. Tomu puk propadl do brankoviště, ale stačil ho zalehnout.

14:22

Nosek se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

14:00

14:00 William CARRIER - 1:1

14:00

Hostům se podařilo srovnat! WILLIAM CARRIER byl sice tísněn obráncem, ale podařilo se mu dostat k odraženému puku a bruslí ho dostat do branky Vancouveru. Nedošlo však k úmyslnému kopnutí a branka platí. Asistence: Ryan Reaves, Pierre Bellemare.

13:19

Pro změnu se zakázaného uvolnění dopouští Vancouver.

12:39

Zakázané uvolnění Vegas.

12:33

Eriksson od modré nechal Fleuryho puk vyrazit. Domácí poté sice krátce ztratili útočné pásmo, ale rychle se vrátili, ale ani Edler se neprosadil.

11:41

Hosté vyrazili do útoku, ale zastavilo je postavení mimo hru. Komerční přestávka.

11:28

Vegas se znovu dopouští zakázaného uvolnění.

10:28

Carr minul svou střelou branku Vancouveru. To je už nějaká pátá střela hostů, která prolétla mimo. Na branku ještě ani jedna.

10:18

Zakázané uvolnění Vancouveru.

09:46

09:46 Brock BOESER - 1:0

09:46

Obrovská chyba hostující obrany! Po ztrátě ve vlastním pásmu se k puku dostal Pettersson, ale byl faulován. Vleže se však dokázal zkroutit a otočit natolik, že našel volného BROCKA BOESERA, který najížděl na levou stranu brankoviště a přihrávku přetavil v úvodní gól zápasu. Asistence: Elias Pettersson.

09:08

Fleury přišel o hokejku, kterou mu vyrazil vlastní spoluhráč. Bez hole pak musel čelit nepříjemné střele z levého kruhu, ale situaci zvládl. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

08:20

Edler prudce vypálil od modré, Fleury puk vytěsnil ramenem.

08:00

Vegas se stále nepodařilo vystřelit na Markströmovu branku. Ani tento útok první pokus nepřinesl.

07:28

Vancouver nahodil puk do útočného pásma, ale nesměl hrát. Odpískáno je tak postavení mimo hru. Komerční pauza.

06:52

Pokud Vegas o brejk se nevydařil. Je z toho pouze zakázané uvolnění.

06:30

06:21

Vancouver se dostal do postavení mimo hru.

05:59

Vegas následně vyhazují ze svého pásma.

05:48

Fleury si připisuje první zákrok po střele Horvata z mezikruží.

05:28

Hosté se osvobozují.

04:55

Domácí v plném počtu. Začíná zkrácená přesilovka Canucks.

04:30

Velká chyba vracejícího obránce, a poté i Fleuryho při rozehrávce, pustila do šance Motteho, který ale byl seknut Millerem a dostal se za branku. Vylučuje se na straně Vegas a hrát se bude ve čtyřech.

03:50

Marchessault sice dokázal protlačit přihrávku přes zhuštěný střed na levou stranu, ale žádný ze spoluhráčů toho ke střele nevyužil.

03:20

Vancouver vyhazuje kotouč ze svého pásma.

02:55

Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí domácí Biega.

02:40

Nosek na zadním mantinelu vybojoval puk a tím i útočné pásmo.

01:58

Petterson neudržel puk v útočném pásmu a Vegas odvrací útok soupeře. Krátce předtím Reilly Smith naopak minul branku domácích.

01:08

Hra je opět přerušena, tentokrát kvůli postavení mimo hru hráčů Vegas.

00:15

Markström zastavil nahozený puk a hned na začátku střetnutí přerušuje hru.

00:01

Před zápasem probíhá ceremoniál s rodinou Bedardových, členů kanadské námořní pěchoty, královského letectva a kanadské armády.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Biega, Edler (A), Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Virtanen, Horvat (A), Leipsic – Boeser, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Roussel – Gagner, Gaudette, Motte.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Holden – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Eakin, Pacioretty – Carr, Carpenter, Nosek – Reaves, Bellemare (A), Carrier.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Driscoll, Pancich.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Golden Knights v noci mají možnost zapsat už pátou výhru v řadě za sebou. Na ledě Canucks odehrají druhé utkání z třízápasového tripu.

Trip hokejisté Vegas zahájili na hřišti Chicaga Blackhawks vysokou výhrou 8:3. V tabulce Západní konference v tuto chvíli zaujímají devátou příčku.

Kdo je ve formě?

Útočník Alex Tuch si v posledních třech zápasech připsal celkem šest kanadských bodů – tři góly, tři asistence.
VANCOUVER CANUCKS

Canucks mají na svém kontě za posledních 10 zápasů pouze jednu výhru. Proti Golden Knights odehrají druhé utkání z pětizápasového homestandu. (Homestand = série zápasů doma v řadě.)

Na úvod homestandu Kosatky prohrály s Los Angeles Kings 1:2 v prodloužení. V tabulce Západní konference kanadskému týmu momentálně patří desátá pozice se ziskem 25 bodů.

Útočník Elias Pettersson v posledních dvou zápasech zaznamenal za jeden gól a jednu asistenci celkem dva kanadské body.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci ze čtvrtka 29. na pátek 30. listopadu má nejlepší hokejová liga světa na svém programu celkem osm zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma týmy z Pacifické divize, ve kterém Vancouver Canucks přivítají Vegas Golden Knights. Úvodní vhazování přitom bude v Rogers Areně vhozeno krátce po 04:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:4

Branky a nahrávky: 10. Boeser (Pettersson), 43. Edler (Horvat, Schaller), 49. Boeser (Gagner, Horvat) – 14. Carrier (Reaves, Bellemare), 24. Pacioretty (Marchessault, R. Smith), 42. Pacioretty (Eakin, Tuch), 54. W. Karlsson (R. Smith)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Biega, Edler (A), Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Virtanen, Horvat (A), Leipsic – Boeser, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Schaller – Gagner, Gaudette, Motte.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Driscoll, Pancich

02:55 VAN 2 Biega, nedovolené bránění
04:30 VEG 2 C. Miller, sekání
09:46 VAN 1:0 Boeser (Pettersson)
14:00 VEG 1:1 Carrier (Reaves, Bellemare)
22:07 VAN 2 Stecher, vysoká hůl
23:05 VEG 1:2 Pacioretty (Marchessault, R. Smith)