30.11.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Jan Prošek

Tipsport: 2.01 3.93 3.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Connor McDavid (EDM) 0+1
2. Oscar Klefbom (EDM) 1+1
3. Drew Doughty (LAK) 0+1 (05:49:41)
Domácí celek se v tomto zápase dostal do vedení 2:0. Ještě v první třetině Kings dokázali vyrovnat. Pak dlouhou dobu platil stav 2:2. Rozhodující branku v přesilovce vstřelil od modré čáry Oscar Klefbom.

59:46

Mikko Koskinen si poradil s ránou od modré čáry. Pravděpodobně poslední šance pro hosty.

59:25

Drew Doughty je připravený na střelu, puk se k němu nedostal.

59:14

Ilja Kovalčuk pálil mimo branku.

59:00

Probíhá poslední minuta hry, hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:35

Oddechový čas pro domácí.

58:34

Jonathan Quick přerušuje hru.

58:10

Velkou šanci měl hostující celek, Tyler Toffoli se dostal do šance, sám mířil na brankáře, ale blafák se mu nepovedl.

57:40

57:40 Oscar KLEFBOM - 3:2

57:40

Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení, tvrdou ránou v přesilovce od modré čáry se prosazuje dnes celý zápas dobře hrající OSCAR KLEFBOM. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.

57:24

Dobře to nyní sehrál domácí celek, ale výborně zasáhl brankář Kings.

56:58

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:33

Los Angeles kombinuje v útočném pásmu. Dustin Brown pálil z kruhu, jeho rána končí mimo.

56:12

Alex Iafallo pálil bez přípravy, jeho rána postrádala přesnost.

55:52

Darnell Nurse se dostal do střelecké pozice, s jeho projektilem si dokázal poměrně snadno poradit brankář Jonathan Quick.

55:32

Kings mají nyní optickou převahu, jenže mají problémy s přesností zakončení.

55:01

Edmonton rozehrává od své branky, na výraznější šanci momentálně čekáme. Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:41

Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

53:34

Austin Wagner sice jako první dobruslil kotouč, icing se pískat neměl, sudí však přerušili hru.

52:52

Kris Russell jako první dobruslil kotouč, píská se zakázané uvolnění.

52:34

Kris Russell od modré čáry dvakrát zakončoval. Jeho rány byly tečované mimo branku.

52:20

Hostující celek v přesilové hře ani nevystřelili na branku.

51:59

51:27

Anže Kopitar ani Dustin Brown přesněji nezakončili.

51:15

Kings hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. Mnoho šancí momentálně k vidění není. Los Angeles se nemůže prosadit.

49:59

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., hákování).

49:30

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:30

27:27, střelecky i gólově je zápas vyrovnaný.

49:14

Oscar Klefbom to nemyslel špatně, ale jeho rána byla nepřesná.

48:14

Milan Lucic obkroužil branku, ke střele se nedostal, následně Dustin Brown vedl protiakci svého celku.

47:50

Patrick Russell zakončoval z bezprostřední blízkosti, jeho rána však postrádala přesnost.

47:05

Komerční přestávka.

46:47

Anže Kopitar hledal spoluhráče před brankou, následně se do bleskové šance dostali domácí. Branku netrefili.

46:27

Drew Doughty pálil dvakrát od modré čáry, oba jeho pokusy byly obranou Oilers zblokované.

45:50

Mikko Koskinen kryje ránu Muzzina od modré čáry.

45:35

Los Angeles hraje nyní výrazně lépe, sledujeme klidnější pasáž hry.

45:20

25:24, tak vypadá statistika střel na branku.

45:00

Pět minut hry je pryč ze třetí třetině, stav je stále vyrovnaný.

43:44

Tyler Toffoli sice branku vstřelil, ta pro předchozí postavení mimo hru nemůže platit. Domácím trenérská výzva vyšla.

43:02

Paul LaDue hledal před brankou spoluhráče, jeho přihrávka však byla zblokovaná.

42:15

Connor McDavid bekhendovou střelou sice trefil branku, ale s jeho pokusem si bez výraznějších problémů poradil hostující brankář.

41:52

Na výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme. Mikko Koskinen přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

41:24

Milan Lucic střelou z otočky minul branku.

41:11

Alec Martinez pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný. Kotouč končí nad brankou.

40:43

Edmonton rozehrává od své branky, Jesse Puljujärvi dostal kotouč do útočného pásma.

40:15

Zápas pokračuje dál třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli několik šancí, ale na vstřelený gól jsem čekali. Marně. Po čtyřiceti minutách hry platí stav, který určila první třetina, tedy 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46

Tak ještě jedno vhazování, Jujhar Khaira nahrnul puk před branku, a tak raději Jonathan Quick uklidnil situaci.

39:40

Už se pravděpodobně nic nestane.

39:04

Vhazovat se bude před brankou Kings.

38:53

Alex Chiasson pálil z první, jeho ránu vyrazil brankář Kings, jeho spoluhráči následně rozehráli jen na icing.

38:05

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

37:57

Jesse Puljujärvi se pokoušel sice dostat do útočného pásma, jenže byl v postavení mimo hru, což neuniklo pozornosti čárových.

37:18

Oscar Klefbom pálil od modré čáry jako správný obránce. Jeho ránu před brankou nikdo netečoval, a tak mohl Jonathan Quick snadno zasáhnout.

36:20

22:21, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. O jednu ránu vedou domácí.

36:10

Derek Forbort pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje Mikko Koskinen v brance Oilers.

35:04

Komerční přestávka, Jonathan Quick drží puk.

35:00

Connor McDavid se pokoušel dostat do zakončení, jeho rána byla nepřesná.

34:40

Alex Iafallo se dostal do výborné střelecké pozice, jenže nedokázal prostřelit brankáře Edmontonu.

33:36

Kings se musí bránit aktivní hře soupeře, Oilers mají převahu.

32:34

Drake Caggiula bekhendovou střelou nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

32:12

Leon Draisaitl to nemyslel vůbec špatně, před brankou tečoval kotouč, ten končí mimo.

31:46

Connor McDavid mohl zakončovat, ale rozhodl se ještě pro přihrávku na spoluhráče, střílený pas byl zblokovaný.

30:49

Mikko Koskinen přerušuje hru, komerční přestávka.

29:50

Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, jenže střela postrádala důraz, snadno zasáhl Jonathan Quick.

29:10

Connor McDavid a Drew Doughty se střetli ve v obranném pásmu Kings. Výrazně otřesenější je hostující hráč.

28:14

Jesse Puljujärvi z ostré pozice zakončoval. Jonathan Quick byl připravený.

27:46

Drake Caggiula pálil od modré čáry, puk byl zblokovaný ještě před brankou, gólman Kings zasahovat nemusel.

27:15

Jeff Carter udržel útočné pásmo, následná rána postrádala přesnost. Los Angeles se v útočném pásmu neudrželo.

27:00

Kings se pokouší hrát aktivně, mají optickou převahu, ale střelecky jsou aktivnější domácí.

26:11

Dustin Brown se dostal do brejku. Byl tísněn obránce, ale i tak zakončil. Jeho ránu kryje Mikko Koskinen. Následně je branka posunutá. Komerční přestávka.

26:00

Kings špatně rozehráli, píská se icing.

25:40

Kevin Gravel pálil od modré čáry, jeho rána byla na poslední chvíli zblokovaná.

25:00

Edmonton už je nyní střelecky aktivnější, další jeho akci vedl Connor McDavid. Tense však do zakončení přes Kovalčuka nedostal.

24:21

Alex Iafallo zblokoval střelu soupeře, Drake Caggiula pálil z první, ale hostující hráč tečoval puk mimo hrací plochu.

24:00

Patrick Russell pálil z dobré pozice, jeho projektil byl zblokovaný.

23:35

Sledujeme klidnější pasáž hry. Hraje se střídavě před oběmi brankami.

22:43

14:14, střelecky je tento zápas vyrovnaný.

22:27

Jonathan Quick přerušuje nepřehlednou situaici, "haškovsky" sebral kotouč z ledu.

21:34

Tyler Toffoli rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Adrian Kempe však o kotouč přišel.

21:05

Alec Martinez ani Jeff Carter nedokázali dostat kotouč do branky, oba byli v dobré pozici pro zakončení.

20:50

Oilers vyhazují přes všechny čáry.

20:30

Zápas pokračuje druhou třetinou, domácí celek se musí bránit v oslabení.

20:01

V první polovině první třetině se domácí dostali do dvoubrankového vedení, Jesse Puljujärvi a Alex Chiasson se dokázali prosadit. Ve zbytku třetiny Kings vyrovnali. Dustin Brown ránou z horní hranice kruhu snížil a přesilovku pět na tři proměnil Jeff Carter.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:29

19:29 Jeff CARTER - 2:2

19:29

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Gól! Kings využili první přesilovku na ledě soupeře v této sezóně. Ránou z první se z dobré pozice prosazuje obranou nepokrytý JEFF CARTER. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

19:12

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., hrubost).

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině.

18:44

Dlouho čeká hostující celek na přesilovkový gól na ledě soupeře.

18:33

Ilja Kovalčuk dobře zakončoval rychle po vhazování, domácí brankář byl pozorný.

18:29

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., hrubost).

18:04

Darnell Nurse rozehrává od své branky, nikam nespěchá.

18:00

17:40

Velké problémy mají hráče Edmontonu s přesilovou hrou.

17:00

Milan Lucic hledal spoluhráče na modré čáře, jeho přihrávka však byla nepřesná, a proto přicházejí domácí o pásmo.

16:15

Kings se musí bránit další přesilovce soupeře. Connor McDavid zakončoval z dobré pozice, Jonathan Quick byl pozorný. Brankář Los Angeles si poradil i s následnou střelou.

16:00

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., hákování).

15:46

Mikko Koskinen měl co dělat, aby si dokázal poradit se zakončením soupeře.

15:30

Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

13:49

13:49 Dustin BROWN - 2:1

13:49

Hostující celek se také v první třetině prosazuje, a tak je sníženo. Puk do branky dostal dnes aktivně hrající DUSTIN BROWN. Jeho rána z horní hranice kruhu zapadla přesně do brány, Mikko Koskinen nedokázal zasáhnout. Asistence: Anže Kopitar a Alex Iafallo.

13:31

Ryan Nugent-Hopkins přihrával před branku a jeho spoluhráč puk tečoval. Jejich akce je střele na branku nevedla.

13:10

Drake Caggiula to zkoušel z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná. Následná rána od modré čáry končí mimo.

12:07

Sheldon Rempal pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho ránu dokázal domácí brankář vyrazit před sebe, a pak už dobře zapracovali obránci.

10:30

9:7, střelecky je aktivnější domácí celek. Hosté si šance také dokáží vypracovat, ovšem mají problémy s koncovkou.

10:22

Mikko Koskinen dělil střele od modré čáry, Jeff Carter pálil od modré čáry. Domácí brankář dokázal i s trochou štěstí udržet kotouč před brankou.

09:44

Jeff Carter zakončoval z dobré pozice, tak tak se domácí brankář stihl vrátit. Mikko Koskinen ukryl kotouč mezi betony. Hra je tak přerušená.

09:33

09:33 Alex CHIASSON - 2:0

09:33

Bleskově využitá přesilovka znamená dvoubrankové vedení pro Oilers. První ránu hostující brankář vyrazil před sebe, a pak už dorážel obranou nepokrytý ALEX CHIASSON. Asistence: Leon Draisaitl, Oscar Klefbom.

09:26

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., hákování).

09:03

Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.

08:14

Nate Thompson rozehrává ze svého pásma, Ilja Kovalčuk protečoval tak, aby z jeho nebyl icing.

07:27

Tyler Toffoli dostal puk do útočného pásma, ovšem hostující celek se k zakončení nedostal. Následně zakončoval domácí celek bleskovou akci, a tak musel být Cam Talbot připravený.

06:35

Adam Larsson to zkoušel nadvakrát od modré čáry, ale jeho rány byly zblokované.

06:02

Jonathan Quick byl pozorný, vydal se za svou branku, odkud rozehrál. Leon Draisaitl s Martinezem bojovali o kotouč za brankou Kings. Následná rána nebyla přesná.

05:47

Adam Larsson rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

05:06

Milan Lucic se pokoušel dostat do útočného pásma, kde hledal spoluhráče. Zack Kassian bojoval o kotouč za brankou, Drew Doughty jej důkladně bránil, a bek situaci zvládl.

03:20

Hostující celek se pokouší rychle odpovědět, Kings se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují. Tyler Toffoli pálil nepřesně, následná rána od modré byla snadnou prací pro brankáře Edmontonu.

01:41

01:41 Jesse PULJUJÄRVI - 1:0

01:41

Druhá střela v zápase a domácí se dostávají do vedení. JESSE PULJUJÄRVI se protlačil do zakončení a odražený kotouč dostal do branky. Jonathan Quick první střelu vyrazil jen před sebe, puk nechytil, což se stalo osudným. Následná trenérská výzva Kings úspěšná nebyla, takže přišli o oddechový čas. Asistence: Drake Caggiula a Ryan Nugent-Hopkins.

00:32

Utkání v poklidném tempu začalo.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Gravel, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Caggiula, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Khaira, Spooner, P. Russell.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Clifford, J. Carter, Toffoli – Kovalčuk, Kempe, Luff – Wagner, N. Thompson, Rempal..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers
Edmonton pokračuje v sérii domácích zápasů. Nyní hosté v dobře známém prostředí Los Angeles Kings. Slovák Andrej Sekera absolvoval s týmem první trénink, zatím stále figuruje mezi zraněnými hráči. Poslední zápas dokázal Edmonton vyhrát, v prodloužení s Dallasem Stars rozhodl Oscar Klefbom, který zaznamenal svou první branku sezóny. Klub je momentálně na šestém místě Pacifické divize

Los Angels Kings
Kings se nacházejí v dobré herní pohodě, poslední dva zápasy vyhráli. Dokázali porazit právě Oilers 5:2, a pak v prodloužení přehráli Vancouver. Takže dva zápasy a čtyři body. Ačkoliv se Kings celkově daří, tak to neplatí o přesilovkách. V tomto ohledu jsou Kings 29. v lize. Á propos, Los Angeles je jediným týmem v NHL, který neproměnil přesilovku na ledě soupeře (0-26)

Vzájemný zápas
Jedná se o druhý ze čtyř vzájemných zápasů v této sezóně. Před čtyřmi dny se odehrálo první vzájemné střetnutí a Kings vyhráli 5:2. Třetí mač je na programu 5. ledna v LA, a pak v 26. dubna v Rogers Place.

Zranění hráči
Domácí nebudou moci spoléhat na Andreje Sekeru a Tobiase Riedera. Hosté pak mají mimo hru Carla Hagelina, Trevora Lewise, Jacka Campbella a Jonny Brodzinského.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

3:2

Branky a nahrávky: 2. Puljujärvi (Caggiula, Nugent-Hopkins), 10. Chiasson (Draisaitl, Klefbom), 58. Klefbom (Nugent-Hopkins, McDavid) – 14. D. Brown (Kopitar, Iafallo), 20. J. Carter (Kopitar, Doughty)

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Knorr, Alphonso

Diváci: 18 347

01:41 EDM 1:0 Puljujärvi (Caggiula, Nugent-Hopkins)
09:26 LAK 2 Doughty, hákování
09:33 EDM 2:0 Chiasson (Draisaitl, Klefbom)
13:49 LAK 2:1 D. Brown (Kopitar, Iafallo)
16:00 LAK 2 Kopitar, hákování
18:29 EDM 2 Khaira, hrubost