4:2

konec (0:0, 2:1, 2:1)

18.11.2018, 17:00 • Zimní stadion Banská Bystrica • 23. kolo • Pavel Pubal

Tipsport: 1.27 7.0 6.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí obhájce titulu nakonec potvrzuje roli favorita a poráží Liptovský Mikuláš po boji 4:2. Banská Bystrica si ve druhé třetině vytvořila díky Ďatelinkovi se Zigem dvoubrankový náskok, ale Liptáci se nevzdali a dokázali vyrovnat, když nejprve ještě před přestávkou využil přesilovou hru Róbert Huna a vyrovnání zajistil šťastně Uram. Během signalizovaného trestu však vrátil domácím vedení kanadský útočník Higgs a vše dokonal jeho krajan Selleck, který byl faulován při útoku na opuštěnou hostující klec a sudí uznal technický gól.

Banská Bystrica si podepšila na 45 bodů a zůstává pátá, Liptovský Mikuláš je se ziskem 29 bodů desátý.

S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (19:25:20)

59:44

Banská Bystrica právě vstřelila technickou branku!
ERIC SELLECK vybojoval puk a ujížděl na odkrytou bránu. Zezadu jej fauloval Radoslav Suchý a sudí po krátké poradě odpískali technický gól – 4:2. Dnešní utkání je definitivně rozhodnuto. Bez asistence.

59:01

Hosté to zkouší v šesti!

58:34

Teď mohlo být naopak rozhodnuto na druhé straně, ale Surový po přihrávce Failleho netrefil odkrytou klec.

58:07

Hosté se teď vůbec nemohou usadit v útočném pásmu, Bystrica se dobře brání.

57:42

Oddechový čas pro hosty, ti zatím gólmana neodvolali.

57:38

Obrovská šance na vyrovnání! Kriška se protlačil před bránu, puk vypadl z Williamse před Richarda Hunu, který jej centroval zpátky na modrou čáru a Kuraliho bomba skončila na tyči.

57:01

Hosté mají puk za vlastní brankou a Hollý po očku pošilhává na střídačku. Odvolají hosté gólmana?

56:12

Uram předváděl za bránou domácích svou šikovnost, udělal hezkou protisměrnou kličku, ale domácí bek jej podrazil na hranici regulérnosti. Píšťalka sudího zůstala němá.

55:47

Sloboda ubránil Róberta Hunu a poslal své spoluhráče do protiútoku. Aktivní Higgs ale před bránou nikoho nenašel.

55:05

Po nahození Mihalika od červené čáry domácí získali útočné pásmo a je tu poslední komerční přestávka. Liptovský Mikuláš bude mít minimálně na vyrovnání necelých pět minut.

53:47

Po srážce dvou domácích hráčů se puk s obrovskou dávkou štěstí dostal na hokejky hostí a úplně sám před brankou byl Richard Huna, ale z bezprostřední blízkosti nesrovnal. Těžko říct, zda zasáhl Williams, nebo mu pomohla branková konstrukce.

53:11

Hosté se teď bránili prakticky ve čtyřech, protože jeden z hráčů ztratil hokejku, ale Mihalik místo střely poslal puk po prknech.

52:15

Sukel vybojoval puk v útočném pásmu, ale možná trochu zbytečně místo střely ještě nahrával Lištiakovi a kotouč má Williams.

51:17

Bratři Hunové byli v útočném pásmu hodně aktivní, ale puk z rohu kluziště nevydolovali.

50:44

Zakázané uvolnění domácích, Liptáci se po delší době podívají na útočnou polovinu.

50:12

Hosté se teď jen brání.

49:17

Failleho přihrávka sražená.

4:2

Branky a nahrávky: 22. Ďatelinka (Kubka), 27. Zigo (Nemčík), 47. Higgs (Faille), 60. Selleck – 31. Ró.Huna (Suchý, Kriška), 44. Uram (Mezovský)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Lichanec – Selleck, Higgs, Asselin – Šťastný, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Surový (C), Sýkora.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislitsyn) – Kurali, Suchý, Košecký, Horváth, Nádašdi, Bača, Fereta, Mezovský – Kriška (C), Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Oško, Sukel – Žiak, Tamáši, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Piatka.

Rozhodčí: Konc st., Rencz – Rojík, Vincze.

21:25 BBY 1:0 Ďatelinka (Kubka)
26:43 BBY 2:0 Zigo (Nemčík)
29:56 BBY 2 Zigo, vysoká hůl
30:11 LMI 2:1 Ró.Huna (Suchý, Kriška)
37:43 BBY 2 Šťastný, hákování