4:5

po s.n. (1:2) (2:1, 2:1, 0:2 - 0:0)

23.09.2018, 04:00 • SAP Center, San Jose • Petr Sumbal

Tipsport: 1.91 3.79 3.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké ráno. (06:53:49)
Československá stopa v utkání:
Tomáš Hertl (SJS) 0+3, 2 střely, čas na ledě 17:53
Vegas v přípravném utkání NHL dokázalo na 5:4 samostatné nájezdy porazit San Jose. Vegas otevřelo skóre zápasu, ale po první třetině byli ve vedení domácí. Také druhá třetina se lépe povedla San Jose, které si vypracovalo vedení 4:2. Ve třetí třetině ale Vegas dokázalo vyrovnat, takže se šlo do prodloužení. V tom se nerozhodlo, i když hráli hosté přesilovku. Došlo tedy na nájezdy, které rozhodl ve prospěch Vegas mladík Erik Brännström. Výborný zápas odehrál na straně poražených Tomáš Hertl, který si připsal tři asistence.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je ERIK BRÄNNSTRÖM.

6. série 1:2

Erik Brännström udělal rychlou kličku do bekhendu a zasunul kotouč za Jonese, Vegas jsou dnes vítězi!

6. série 1:1

Joe Thorton chtěl prostrčit kotouč mezi betony Lagaceho, ale ten mu kotouč vypíchl.

5. série 1:1

Oskar Lindberg se také neprosadil. Při své kličce do forhendu ztratil puk a vůbec nezakončil.

Brend Burns naznačil a přehodil si puk na bekhend. Lagace skvěle zasáhl.

4. série 1:1

Brandon Pirri se svou střelou nebyl úspěšný, Jones zasáhl.

Tomáš Hertl se po krátké kličce pokusil puk zasunout mezi betony Lagaceho, ale to se mu nepovedlo.

3. série 1:1

Max Pacioretty střílel na vyrážečku, ale minul branku.

Evander Kane zvolil také střelu na vyrážečku, ale tentokrát Lagace dokázal zasáhnout.

2. série 1:1

Alex Tuch udělal rychlou kličku do bekhendu a pak zvedl kotouč nad beton Jonese. Vyrovnáno.

2. série 1:0

Logan Couture vypálil přesně k tyči na lapačku Lagaceho a domácí jdou do vedení.

1. série 0:0

Erik Haula také nedělal žádnou kličku a vystřelil do betonu Jonese.

Joe Pavelski to zkusil mezi betony, ale ty měl Lagace včas u sebe.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, skóre je stále 4:4. Rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:41

Po rychlé kombinaci Vegas pálil znovu Haula, ale opět na Martina Jonese nevyzrál.

64:33

Haula dostal přihrávku od Paciorettiho, ale z blízka Jonese nepřekonal.

64:18

Hostům utekl kotouč do středního pásma.

63:58

San Jose si vzalo oddechový čas.

63:58

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Pavelski – 2 min., sekání).

63:29

Signalizovaná výhoda, Vegas si zahraje přesilovku.

63:14

Alex Tuch pálil a Jones opět předvedl skvělý zákrok.

62:58

Hosté vyhráli boj o puk u mantinelu ve středním pásmu.

61:56

Z pravého kruhu tvrdě vypálil Nicolas Hague, do jeho rány stihl vložit hůl Burns.

60:52

Jones nejprve vychytal Tuch a pak předvedl skvělý zákrok i proti Haulovi.

Golden Knights právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Vegas se podařilo také skórovat v oslabení a stav je 4:4. Carpenter našel u levé tyče PIERRA-EDOUARDA BELLEMARA a ten střelou z první překonal Jonese. Asistence: Ryan Carpenter.

56:10

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., sekání).

55:11

Po střele Matteaua kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Jonesem.

53:40

Merrill nahodil kotouč podél mantinelu do vápna, souboj o kotouč za brankou San Jose hosté prohráli.

52:10

Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:10

Jake Bischoff vypálil z dálky, Jones předvedl úspěšný zákrok a podržel puk.

51:33

Tomáš Hertl byl blízko k tomu, aby ke svým dnešním třem asistencím přidal gól. Pokusil se o kličku do bekhendu, ale ta nebyla dostatečně rychlá, Lagace dokázal zasáhnout.

50:47

San Jose se nikam nežene. Jen nahodilo puk do pásma a mění své síly na ledě.

50:05

Obě mužstva střídají, pomalu se dostáváme do závěrečných partií tohoto zápasu.

48:35

Braun střílel od modré, jeho tečovaná rána skončila nakonec těsně vedle.

48:02

Tentokrát Pavelski sám střílel, výborný zákrok předvedl Lagace.

47:48

Pavelski hledal přihrávkou Kanea, který by mohl nebezpečně zakončovat, kdyby na něj prošel puk přes Haulu.

47:32

Nepřesná střela San Jose vyhnala domácí mužstvo z útočného pásma.

46:21

Kotouč vypadl ze hry, bude se vhazovat ve středním pásmu.

45:05

45:05 Jake BISCHOFF - 4:3

45:05

Znovu je to jen o gól, Vegas se starají o to, že závěr utkání ještě bude napínavý. JAKE BISCHOFF dostal od Tucha přihrávku na modrou čáru, odkud prudkou střelou z první propálil Jonese. Asistence: Alex Tuch.

44:50

Tentokrát Joe Thorton střílel z pravého kruhu mimo.

44:07

Joe Thorton nebezpečně vystřelil z pravé strany. Lagace sice nepředvedl nejjistější zákrok lapačkou, ale puk za sebe nepustil.

43:53

Reinhart výborně zabojoval ve středním pásmu a zastavil akci San Jose.

42:58

Šimek získal v obranném pásmu puk a přesně ho rozehrál. Od hokejky Sörensona se pak puk dostal do hlediště.

42:20

Jones předvedl povedený zákrok, puk skončil po střele Bellemara v jeho lapačce.

41:57

Burnsova střela byla zablokovaná, Lagace tentokrát nemusel zasahovat.

41:02

Stastny předal kotouč v útočném pásmu Haulovi a ten hledal před brankou Paciorettyho. Ten ale na jeho pas nedosáhl.

40:22

Znovu chytil Jones střelu Holdena do své lapačky.

40:16

Vegas začalo třetí třetinu v přesilovce. Jones musel zasahovat proti střele Holdena.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:54.
Druhá třetina je za námi, také tu domácí San Jose vyhrálo 2:1, takže celkově zatím vede nad Vegas Golden Knights 4:2. Jako první se ve druhé části utkání prosadil Brady Goodrow, který střelou na vyrážečku proměnil trestné střílení. Vegas se poté povedlo snížit, zasloužil se o to Oskar Lindberg. Jenže poslední slovo měli domácí. Hertl ve vlastním oslabení poslal do samostatného úniku Logana Coutura, a ten se nemýlil.

40:00

39:02

39:02 Logan COUTURE - 4:2

39:02

San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose se prosazuje v oslabení a zvyšuje svůj náskok na 4:2! Skvělou práci odvedl Hertl, který získal kotouč v obranném pásmu a pak poslal do úniku LOGANA COUTURA. Ten jel sám na Lagaceho, naznačil střelu a pak poslal bekhendem puk mezi jeho betony. Hertl má už třetí asistenci v tomto zápase. Asistence: Tomáš Hertl.

38:49

Až nyní se Vegas usadilo v útočném pásmu.

38:17

37:46

Hague objel branku a vypálil, Jones puk vyrazil. Pak ještě z levé strany střílel Pacioretty, i jeho ránu dokázal Jones chytit.

36:48

Vegas nahodilo puk do útočného pásma, ale bitvu u mantinelu prohrálo, takže to musí zkoušet znovu.

34:57

34:57 Oscar LINDBERG - 3:2

34:57

Vegas se daří snížit, už prohrává jen o gól. Hosté vyhráli vhazování, k puku se dostal OSCAR LINDBERG a přesnou střelou do horní části branky překonal Jonese.Asistence: Alex Tuch.

34:51

Martin Jones si připisuje další jistý zákrok, znovu skončil puk neomylně v jeho lapačce.

34:30

Nepovedený přechod do útočného pásma. Píská se ofsajd San Jose.

33:05

Domácí chtěli jít do brejku, ale nakonec kotouč nedostihli, Lagace si nakonec připsal jednoduchý zákrok.

32:37

Vegas se usadilo v útočném pásmu, Jones se musel vypořádat se střelou od modré čáry. Následná rána Daniela Carra už byla nepřesná.

31:27

Joe Pavelski dostal dobrou přihrávku na útočnou modrou čáru a řítil se na Lagaceho. Ten ovšem předvedl skvělý zákrok.

31:13

Martin Jones vyjel za svou branku, aby pomohl svému týmu s rozehrávkou.

Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:56

Druhá třetina zatím patří San Jose. Vegas se ale tentokrát dostalo do protiútoku, Jones musel zasahovat proti střele Hauly z pravého kruhu.

28:51

Vegas jsou ve vlastním pásmu pod tlakem, nedaří se jim dostat kotouč do středního pásma.

26:33

26:33 Barclay GOODROW - 3:1

26:33

Domácí navyšují svůj náskok na dvoubrankový, daří se jim to díky proměněnému trestnému střílení BARCLAYHO GOODROWA. Ten překonal Lagaceho zakončením na jeho vyrážečku.

26:33

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Erik Brännström – trestné střílení, hákování).

26:33

San Jose bude mít trestné střílení!

25:45

Timo Meier dostal kotouč do tandemu, ale svůj druhý gól v tomto zápase nepřidal, Lagace ho dokázal tentokrát vychytat.

25:11

Střelu Evandera Kanea chytil do své lapačky Lagace a bude se vhazovat po jeho pravici.

24:30

Vegas svůj pobyt v útočném pásmu nevyšperkovalo střelou na branku.

23:48

San Jose nezvládlo přechod modré čáry, píská se ofsajd.

22:47

Golden Knights vyhodili puk a tohle oslabení už pro ně dopadne dobře.

21:30

Lagace dokázal vyrazit střelu z levého kruhu, Sharks pokračují ve svém tlaku.

21:05

Začátek oslabení hostům vychází, hned dokázali vyhodit puk.

20:48

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., podrážení).

20:23

Evander Kane hezkou stahovačkou obešel obránce Vegas, ale pak mu puk utekl a nedostal se ke střele.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:58.
První třetina je za námi, ve vedení je San Jose, které otočilo vývoj utkání proti Vegas. Hosté měli parádní vstup do utkání, hned z první střely na bránu se prosadil Max Pacioretty.. Domácí ale rychle zareagovali a už ve druhé minutě se postaral o vyrovnání Brent Burns. Po vyrovnaném průběhu třetiny se pak dostali domácí do vedení po přesné střele Tima Meiera, na které měl asistencí podíl i Tomáš Hertl.

20:00

19:45

Domácí předvedli podobnou akci jako při své druhém gólu, tentokrát ale přenechání puku na Meiera nevyšlo.

18:51

A další vyhození hostujícího mužstva.

18:17

Golden Knights znpvu vyhodili puk, pak se dokonce dostali ke střele, ta byla ovšem nepřesná.

17:50

Vegas vyhodilo puk až do pásma San Jose.

17:31

Domácí vyhráli vhazování a z levé strany střílel Joe Thorton. Lagace kotouč vyrazil svým pravým betonem.

17:25

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Erik Brännström – 2 min., držení).

16:41

Lagace musel být zase v pozoru, dokázal skvěle betonem vychytat střelu Kanea.

16:22

Brenden Dillo vypálil, jeho rána ale o kousek minula branku Vegas Golden Knights.

15:35

Brannström nahodil kotouč do útočné třetiny, ale tam ho hosté nevybojovali.

14:15

14:15 Timo MEIER - 2:1

14:15

A máme tu otočku ve skóre, domácí se dostávají do vedení! Hertl zavezl puk do pásma, přenechal ho za sebou jedoucímu TIMO MEIEROVI a ten střelou z pravého kruhu překonal Lagaceho. Asistence: Tomáš Hertl.

13:25

Erik Haula dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo a z levého kruhu pak vypálil. Jones mu skvěle zmenšil střelecký úhel a zasáhl.

12:25

Sörensen střílel z mezikruží z otočky, Lagaceho ale nepřekonal.

12:03

Ryna Carpenter byl volný před brankou San Jose, ale přihrávka na něj neprošla.

11:41

Dillon nahodil kotouč do útočného pásma, domácí se ale ke střele nedostali.

10:57

Vegas podnikli hodně složitý přechod modré čáry a nakonec je to v jejich podání ofsajd.

10:44

To Martin Jones na druhé straně zasahovat musel, poradil si se střelou Nicolase Hagueho.

10:34

Justin Braun střílel od modré čáry, jeho rána ale na Lagaceho branku neprošla.

10:12

Po vyhození Vegas se zakázané uvolnění nepíská.

09:35

Pacioretty nahrával Haulovi, ten ale dostal puk na brusle. Nakonec s k puku dostal znovu Max Pacioretty, ale trefil jen Jonesův beton.

08:12

Bellemare ještě rychlou akci Vegas vyšperkoval přihrávkou na Carpentera, ten se už ale ke kotouči nedostal.

07:49

Od modré čáry vypálil Justin Braun, Lagace předvedl další jistý zákrok.

07:41

Střela Sharks byla přizvednuta do ochranné sitě.

07:15

Vegas udělalo chybu v obraně, San Jose ale tuto ztrátu nedokázalo potrestat, Lagace byl u své tyče včas.

06:52

Nepřesná rozehrávka Vegas se proměnila na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Lagacem.

06:30

Píská se ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:55

Střela San Jose byla těsně před Lagacem tečovaná, přesto dokázal Lagace zasáhnout.

04:16

Radim Šimek rozehrál zpoza branky akci San Jose, ta pak skončila v útočném pásmu u jiného českého hráče Tomáše Hertla.

03:41

Erik Brannström pálil z levého kruhu, také na jeho střelu si Jones počkal a puk chytil do své lapačky.

02:30

T. J. Tynan vystřelil zápěstím, Jones si připsal svůj první úspěšný zákrok v zápase.

01:23

01:23 Brent BURNS - 1:1

01:23

A je vyrovnáno, tak to bylo rychlé! Hertl našel mezi kruhy úplně volného obránce BRENTA BURNSA a ten propálil brankáře Vegas Lagaceho. Asistence: Tomáš Hertl, Timo Meier.

00:43

00:43 Max PACIORETTY - 0:1

00:43

Vegas potvrzuje, že jeho nástupy do utkání bývají skvělá a jde do vedení! MAX PACIORETTY dostal přihrávku na pravou stranu a rychlou střelou překonal Jonese. Asistence: Erik, Haula, Paul Stastny.

00:16

Brankář Vegas Lagace musel poprvé zasahovat a zvládl to. Střela Dillona pak byla zablokovaná.

00:01

San Jose Sharks: Jones (Bibeau) – Dillon, Braun, Ryan, Šimek, Heed, Burns – Kane, Thortohn (A), Pavelski (C) – Gambrell, Sörensen, Goodrow, Meier, Couture, Soumela, Hertl, Radil, Chartier

Vegas Golden Knights: Lagace (Subban) – Holden, Brannström, Hague, Bischoff, Merrill, Reinhart – Pacioretty (A), Stastny (A), Haula – Tuch, Lindberg, Pirri – Carr, Bellemare (A), Carpenter – Matteau, Tynan, Kolesar

Rozhodčí: O'Rourke, Meier – Galloway, Mills.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se Vegas se San Jose utkaly nejprve čtyřikrát v základní části, z toho třikrát vyhrálo Vegas včetně jedné výhry v prodloužení. San Jose zvítězilo jednou v prodloužení. Poté spolu oba týmy sehrály sérii druhého kola play-off, ze které vyšli vítězně hokejisté Vegas, kteří tuto sérii vyhráli 4:2 na zápasy.
Vegas Golden Knights

Vegas čeká druhá sezóna v NHL a bude pro Golden Knights hodně náročné, aby tu předchozí minimálně vyrovnali. V premiérovém ročníku totiž Vegas oproti všem předpokladům nejlépe skvěle zvládlo základní část a pak se prokousalo v play-off až do finále. V boji o Stanley Cup pak nestačilo na Washington. Přes léto prošlo Vegas řadou hráčských změn, několik tahounů mužstvo opustilo. David Perron odešel do St. Louis, James Neal do Calgary, Tomáš Tatár do Montrealu. Největšími příchody do Vegas jsou ty Paula Stastneho z Winnipegu a Maxe Paciorettyho z Montrealu. V přípravě má Vegas za sebou už tři přípravná utkání a všechna je vyhrálo. Nejprve porazilo 7:2 Arizonu, poté 5:1 Colorado a následně 7:2 Los Angeles. Formu má tedy v přípravě Vegas skvělou, potvrdit ji bude chtít i proti San Jose.
San Jose Sharks

San Jose patří mezi nejsilnější týmy Západní konference a zcela směle by se mohlo zařadit i mezi okruh hlavních favoritů na zisk Stanley Cupu. San Jose v minulém ročníku skončilo v základní části na šestém místě Západní konference a třetím místě Pacifické divize, tedy jedno místo a jeden bod za Anaheimem. V play-off byli však už Sharks úspěšnější, vyřadili Anaheim v prvním kole 4:0 na zápasy. San Jose však vypadlo hned v dalším kole, kde nestačilo na překvapení sezóny Vegas Golden Knights, kterému podlehlo 2:4 na zápasy. San Jose také prošlo přes léto řadou změn, odešli například Mikkel Boedker, Paul Martin, Eric Fehr nebo Chris Tierney. Velké posily ovšem Sharks také získali, hlavně Erik Karlsson je velkým příslibem. Dále přišli například Vincent Praplan, Alexander Chmelewski nebo český útočník Lukáš Radil. San Jose má za sebou už dvě přípravná utkání, výhry 4:1 a 7:3 nad Anaheimem.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání přípravy NHL mezi týmy San Jose Sharks a Vegas Golden Knights. Zápas se odehraje v SAP Center v San Jose.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

4:5

Branky a nahrávky: 2. Burns (Hertl, Meier), 15. Meier (Hertl, Dillon), 27. Goodrow (TS), 40. Couture (Hertl) – 1. Pacioretty (Haula, Stastny), 35. Lindberg (Tuch), 46. Bischoff (Tuch), 57. Bellemare (Carpenter), rozh. náj. Brännström