23.09.2018, 21:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Michal Raška

Tipsport: 1.86 3.85 3.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:36
Filip Hronek (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:45
Libor Šulák (DET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:02
Filip Zadina (DET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:23
Patrik Rybár (DET) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
1. Andreas Athanasiou (DET) 1+0
2. Trevor Daley (DET) 1+0
3. Ryan Haggerty (PIT) 1+1
Je konec. Detroit dnes nakonec zvítězil v Pittsburghu 3:2. Už v 5. minutě se Brassard ocitl ve velké šanci, ale samostatný nájezd po chybě obrany neproměnil. O dvě minuty později se už domácí fanoušci mohli radovat, když Ryan Haggerty vypálil přesně do levé šibenice. V 17. minutě měl brankář Sateri štěstí, když střela soupeře orazítkovala jeho tyč. Ve 25. minutě srovnal zápas Michael Rasmussen a přesně o dvě minuty později otočil vývoj Andreas Athanasiou. V polovině zápasu navíc poslal Red Wings do dvoubrankového vedení Trevor Daley. Ve 32. minutě ale snížil domácí Teddy Blueger. V 56. minutě mohli hosté rozhodnout, ovšem střela skončila na horní tyči. Poté už gól nepadl a Detroit tak vyhrál 3:2.

59:52

Následně ovšem hosté vyhodili kotouč, který byl sražen do zámezí.

59:36

Domácí už jsou opět v pásmu soupeře a snaží se vystřelit.

59:22

Athanasiou sice vstřelil gól do prázdné, ovšem ocitl se v ofsajdu a tak branka neplatí, což sám věděl.

59:12

Následná střela od modré čáry skončila jen v moci Sateriho.

58:54

Pittsburgh už je natlačený v hostujícím pásmu a hraje bez brankáře!

58:33

Simon zakončoval z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil Sateri.

58:21

57:58

Nyní už se hosté dostali do zakončení po pár přihrávkách, ovšem to vyrazil Jarry.

57:26

Detroit sice hraje přesilovou hru, ale zatím se nedostal do nějaké šance.

56:21

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Rust – 2 min., podrážení).

56:05

Red Wings bude mít opět přesilovou hru, ale i tentokrát to ještě zkouší bez brankáře.

55:48

Hosté získali kotouč po boji v rohu kluziště u brány Jarryho, ale následná střela skončila vedle domácí svatyně.

55:18

55:18 Sražená střela orazítkovala horní tyč.

55:18

Detroit byl blízko rozhodnutí, ovšem tvrdá a sražená střela od modré trefila pouze horní tyč!

2:3

Branky a nahrávky: 7. Haggerty (Di Pauli), 32. Blueger (Haggerty, Di Pauli) – 25. Rasmussen (Zadina, DeKeyser), 27. Athanasiou (Mantha, Larkin), 30. Daley (Veleno)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (30. Jarry) – Maatta, Johnson, Riikola, Schultz, Ruhwedel, Prow – Hagelin, Malkin, Kessel – Simon, Brassard, Rust – Di Pauli, Blueger, Haggerty – Miletic, Lafferty, Angello

Detroit Red Wings: Sateri (Rybár) – DeKeyser, Hronek, Šulák, Daley, Cholowski, Jensen – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Athanasiou, Zadina – Jokinen, Veleno, Švečnikov – Pope, Ehn, Campbell

Rozhodčí: Furman South, Jean Hebert – Derek Amell, Jesse Marquis

00:53 DET 2 Šulák, hákování
06:34 PIT 1:0 Haggerty (Di Pauli)
17:07 PIT 2 Miletic, hákování
20:46 DET 2 Hronek, podrážení
24:07 DET 1:1 Rasmussen (Zadina, DeKeyser)
26:07 DET 1:2 Athanasiou (Mantha, Larkin)