23.09.2018, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.86 3.81 3.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michael Frolík (CGY) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:21
David Rittich (CGY) 28 minut, 14 zákroků, 1 gól, 93,3% (06:24:09)

1. Austin Czarnik (CGY) 3+0
2. Matthew Tkachuk (CGY) 0+3
3. Mikael Backlund (CGY) 1+1
Střídající David Rittich pomohl Calgary ke snadnému vítězství, na kterém se hattrickem podílel Austin Czarnik a třemi asistencemi Matthew Tkachuk. Michael Frolík zaznamenal bod za přihrávku na gól. Vancouver měl osm přesilových her, dokázal využít ovšem pouze dvě. Konečný výsledek kanadského klání. Calgary Flames 5 Vancouver Canucks 2.

59:43

59:43 Mark JANKOWSKI - 5:2

59:43

Calgary právě vstřelilo branku!
MARK JANKOWSKI se vrátil z trestné lavice na led, zachytil rozehrávku Canucks podél hrazení a od trestných lavic rychle poslal puk do prázdné brány!

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:46

58:46 Mikael Backlund orazítkoval levou tyč prázdné brány

58:46

Mikael Backlund málem rozhodl, jenže vyhozený puk od své brány poslal do levé tyče odkryté klece!

58:15

Sam Gagner se při hře 6:4 bez brankáře dostal v mezikruží ke střele, která byla zablokována!

57:40

Mark Jankowski se stal osmým vyloučeným hráčem Calgary poté, co za podržení dostal dvě minuty.

57:17

Thatcher Demko zamířil na střídačku a Vancouver se pokouší snížit náskok Flames při hře bez brankáře!

56:33

Troy Stecher chtěl po objetí brány a skvělém forčekingu přenést hru přihrávkou z ostrého úhlu přes šířku útočného pásma na vzdálenější tyč, Flames ale jeho úmysl přečetli.

56:04

Hra ovšem byla vzápětí přece jen přerušena, protože kotouč skončil mezi střídačkami.

55:57

David Rittich ukryl poskakující puk po nahození Canucks v lapačce a rychle rozehrál za bránu.

55:24

Oliver Kylington od modré čáry sice mířil směrem mezi tři tyče, našel ale pouze hruď Thatchera Demka. Šlo teprve o druhou střelu Flames ve třetí třetině na bránu.

53:20

53:20 David Rittich předvedl skvělou rybičku a čtení hry

53:20

Brock Boeser se málem řítil sám na bránu, jenže puk mu přeskočil hůl a David Rittich rychle vyjel ze své brány, aby v mezikruží po krásném tygřím skoku ukryl puk pod lapačkou! Český brankář skvěle přečetl hru.

52:51

Brock Boeser se snažil na pravém křídle střelou zápěstím od hrazení zamířit do vzdálenějšího levého horního rohu brány, puk ale skončil v ochranné síti.

52:06

Nikolaj Goldobin na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a David Rittich na přední tyči holí přiloženou k ledu vyrazil puk za svou bránu. Canucks jsou nyní mnohem lepší.

51:48

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:48

Nahození Flames skončilo v ochranné síti a následuje krátká komerční přestávka. Calgary vede 4:2.

49:31

49:31 Brandon SUTTER - 4:2

49:31

Vancouver právě vstřelil branku!
BRANDON SUTTER na vzdálenější levé tyči vložil hůl do diagonální přihrávky Eliase Pettersona z pravého křídla a puk skončil v levém horním rohu brány! Vancouver konečně dokázal skórovat v přesilové hře 5 na 4. Asistence: Elias Petterson a Alexander Edler.

49:06

Mikael Backlund fauloval v rohu ledové plochy a podruhé v zápase byl vyloučen, tentokrát za hákování.

48:19

Jay Beagle se dostal v mezikruží ke střele zápěstím, kterou David Rittich ve vzduchu zasáhl holí a vyrazil ji do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

47:06

Vyloučený Juuso Valimaki má důvod k úsměvu, protože Calgary přečkalo čtvrté oslabení v řadě a celkově šesté.

46:47

46:47 Dalton Prout a Oliver Kylington hrají hodně obětavě

46:47

Dalton Prout schytal nepříjemnou ránu a na jedné noze nyní odjel na střídačku. Snad to nebude vážné.

46:06

Mark Jankowski se málem v oslabení řítil sám na bránu, v mezikruží se ale mezi dvěma protihráči neprotáhl.

45:40

Začátek přesilové hry byl ze strany Vancouveru dobrý, nyní ale hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

45:19

Canucks to nyní sehráli skvěle a od modré čáry přišla táhlá střela s příklepem, která mířila do levého horního rohu brány, David Rittich ji ale vyrážečkou vyrazil.

45:06

Juuso Valimaki usedl na trestnou lavici na dvě minuty za hákování a Vancouver má šestou přesilovou hru.

44:27

Troy Stecher vystřelil ihned po vhazování a David Rittich předvedl snadný semafor, na kterém zasvítila červená. Český brankář je po příchodu mezi tři tyče bezchybný.

44:24

Christopher Tanev na pravém křídle nahodil puk od hrazení před bránu, kde ho nebezpečně tečoval Tyler Motte holí přiloženou k ledu, David Rittich byl ale připravený a puk vkleče zastavil!

43:42

Vyloučený Oliver Kylington je zpět na ledové ploše a Calgary přečkalo třetí oslabení v řadě.

43:35

Brock Boeser na levém křídle napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, kterou David Rittich na přední tyči úspěšně vyrazil vyrážečkou nebo pravým ramenem.

43:10

Vancouveru se v přesilových hrách opravdu vůbec nedaří a zatím se nedostal nyní ani k jedné střele.

42:18

Canucks mají k dispozici třetí přesilovou hru v řadě a jeden jediný gól, který doposud vstřelili, zaznamenali v první třetině během početní převahy 5 na 3.

41:42

Oliver Kylington za vlastní bránou převzal puk od Davida Ritticha a poté ho vyhodil přes ochranné sklo.

40:01

Flames vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny, do které vstupují s pohodlným tříbrankovým vedením.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:30.
Calgary má vývoj kanadského klání pevně pod kontrolou, když během úvodní i druhé třetiny dokázal vstřelit shodně dva góly. Austin Czarnik zkompletoval v polovině utkání hattrick poté, co před ním udeřil v oslabení Mikael Backlund. Fantastický zápas hraje také Matthew Tkachuk, který má na svém kontě tři asistence. Do brány se dostal David Rittich. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 4 Vancouver Canucks 1.

40:00

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:58

Flames na pravém křídle vystřelili od modré čáry, a přestože puk nad ledem mířil vedle přední tyče, Thatcher Demko sáhl po kotouči a ukryl ho v lapačce.

36:37

Vyloučený Michael Frolík je zpět na ledě a Vancouver nesehrál poslední přesilovou hru vůbec dobře.

35:44

Mark Jankowski se dostal v pravém kruhu pro vhazování během oslabení ke střele zápěstím a puk mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Thatcher Demko ho ale pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě!

35:27

Flames před pár okamžiky vyrazili na pravém křídle v oslabení do útoku dva na dva, nakonec z toho ale nic nebylo a puk skončil za bránou Thatchera Demka.

34:50

Derrick Pouliot na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč. David Rittich se za pukem pouze ohlédl a nemusel zasahovat.

34:37

Michael Frolík už sedí na trestné lavici poté, co byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

34:37

David Rittich po hodně dlouhé výhodě zastavil střelu Vancouveru od modré čáry a po krátké reklamní přestávce bude čelit se spoluhráči přesilové hře hostů.

33:03

Brock Boeser se dokázal v pravém kruhu protlačit do zakončení, jeho rychlá střele zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány českého brankáře.

32:39

A vzápětí další přerušení hry a opět kvůli zakázanému uvolnění domácího Calgary Flames.

32:30

Troy Stecher na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování od modré čáry a David Rittich si připsal první zákrok poté, co bez problému puk podržel v náručí.

32:26

Střelec hattricku Austin Czarnik nedokázal rozehrát podél hrazení a pískalo se zakázané uvolnění.

32:00

Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází Jon Gillies, přichází David Rittich.

32:00

Darren Archibald se po nahození z pravého křídla do zakončení na vzdálenější levé tyči nedostal a po puku sraženém do ochranní sítě následuje komerční přestávka.

31:46

Dnešní utkání sleduje 17746 diváků.

30:31

Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

30:31

Michael Frolík si najížděl před bránu na nebezpečné nahození z pravého křídla, do zakončení se ovšem zásluhou zákroku jednoho z hostů těsně nedostal.

29:18

29:18 Austin CZARNIK - 4:1

29:18

Matthew Tkachuk před vrcholem mezikruží krásně zamíchal s pukem a poté před bránu poslal kolmou přihrávku, která se od brusle AUSTINA CZARNIKA odrazila u pravé tyče brány vedle levého betonu Thatchera Demka do sítě – 4:1! V Calgary jsme svědky hattricku! Asistence: Matthew Tkachuk a Rasmus Andersson.

28:30

Matthew Tkachuk na levém křídle vystřelil ihned po vhazování od modré čáry a jeho střela byla v mezikruží zablokována. Thatcher Demko tentokrát zasahovat nemusel.

27:52

Dalton Prout na levém křídle vystřelil na bodu pro vhazování a jeho pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Thatcher Demko ho ale vyrazil vyrážečkou.

27:32

Dillon Dube se vrátil zpět na led a Ashton Sautner napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která skončila v náručí Jona Gilliese. Komerční přestávka.

26:00

26:00 Mikael BACKLUND - 3:1

26:00

Jeden z hráčů Vancouveru na obranné modré čáře nedokázal zachytit obloukem vyhozený puk od Michaela Frolíka a MIKAEL BACKLUND se řítil do samostatného úniku, který zakončil krásným forhendovým blafákem! Flames udeřili v oslabení a vedou poprvé v zápase o dvě branky. Asistence: Michael Frolík.

25:27

Dillon Dube odpyká týmový trest na dvě minuty za zdržování hry poté, co Flames nedodrželi po zakázaném uvolnění v obranném pásmu postup při vhazování. Přesilová hra pro Vancouver.

25:27

Flames se ocitli v úvodu druhé části pod tlakem a nyní vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

25:03

Nikolaj Goldobin před bránou skvěle tečoval nahození spoluhráče z pravého křídla a puk po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, Jon Gillies ale proti kotouči vytasil svůj pravý beton a vyrazil ho mimo!

24:39

Elias Pettersson nemohl na levém křídle pokračovat v akci, protože se ocitl v postavení mimo hru.

23:34

Brandon Sutter se snažil dorážet, jenže Jon Gillies jeho pokus z pravého křídla podržel v náručí.

23:09

Michael Stone na pravém křídle krásně vypálil od modré čáry a Thatcher Demko puk maskou vytáhl do ochranné sítě! Skvělý zákrok brankáře Canucks.

22:41

Puk se po nahození Flames v rohu ledové plochy odrazil do ochranné sítě a hra byla přerušena.

21:49

Mikael Backlund se snažil u pravé tyče v rychlosti dostat do zakončení a levým kolenem zasáhl do masky brankáře Thatchera Demka! Nevylučovalo se!

20:47

Brock Boeser na levém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu se pokusil zakončit bekhendem, jeho pokus ovšem minul bránu domácího Jona Gilliese.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 4:36.
Austin Czarnik navazuje na skvělý výkon z Číny, když během první třetiny nejprve otevřel skóre v přesilové hře a v jejím závěru poté odpověděl na vyrovnávací gól Eliase Petterssona. Skóre po první třetině střetnutí. Calgary Flames 2 Vancouver Canucks 1.

20:00

19:51

Vyloučený Adam Gaudette je zpět na ledě a v první třetině už se zřejmě nic nestane. Calgary vede 2:1.

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:58

Matthew Tkachuk po přihrávce z pravého křídla vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho pokus zablokoval dobře postavený Darren Archibald. Thatcher Demko zasahovat nemusel.

18:26

Andrew Mangiapane udělal kličku na útočné modré čáře a vystavil jednoho ze spoluhráčů do postavení mimo hru. Klička na útočné čáře se zkrátka nedělá.

17:51

Adam Gaudette dostal dvě minuty za sekání a Calgary si po gólu na 2:1 zahraje přesilovou hru.

17:07

17:07 Austin CZARNIK - 2:1

17:07

Matthew Tkachuk na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a během překřížení ledové plochy předvedl krásnou zadovku, na kterou si na vrcholu levého kruhu najel AUSTIN CZARNIK a krásnou střelou zápěstím nad lapačkou Thatchera Demka zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Matthew Tkachuk.

15:27

Canucks v rychlém sledu dvakrát vystřelili, první střela od modré čáry ale minula vzdálenější levou tyč, zatímco druhá z levého kruhu byla sražena mimo.

15:12

Brandon Sutter na levém křídle z úhlu dobře mířil někam pod horní tyč, jenže Jon Gillies dobře vyjel z brány, aby puk ukryl ve své lapačce! Krásný semafor.

14:51

Mikael Backlund je zpět na ledě a běžnou početní výhodu hokejisté Vancouveru využít nedokázali.

14:12

14:12 Elias PETTERSSON - 1:1

14:12

ELIAS PETTERSSON využil skvělého přenesení hry z pravého křídla a po dlouhé přihrávce Alexandera Edlera přes šířku útočného pásma na vzdálenější levé tyči skóroval po ledě mezi betony přesouvajícího se Jona Gilliese! Canucks využili přesilovou hru 5 na 3 a podařilo se jim vyrovnat. Asistence: Alexander Edler a Brock Boeser.

13:22

Canucks dobře vystřelili z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže Jon Gillies si dokázal puk najít a poté ho podržet ve své náruči. Hra byla přerušena.

12:51

Dvojice hráčů Flames dostala dvě minuty. Michael Stone za držení, zatímco Mikael Backlund za vysokou hůl, což znamená, že Canucks budou hrát přesilovou hru 5 na 3 celé dvě minuty!

12:24

Vancouver přečkal obrovský tlak a Flames se během druhé přesilové hry v zápase skórovat nepodařilo.

12:08

Canucks jsou pod obrovským tlakem a před pár okamžiky měli štěstí, že Flames u pravé tyče z blízkosti rozvlnili pouze boční síť! To byla velká příležitost.

11:25

Johnny Gaudreau napřáhl na bodu levého kruhu k prudké střele, která byla na přední tyči sražena mimo.

11:04

Flames se u pravé tyče v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, obě dvě ovšem byly zablokovány.

10:24

Darren Archibald byl vyloučen na dvě minuty za držení a Flames si po krátké reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru, přičemž první dokázali využít.

09:34

Oliver Kylington na levém křídle od modré čáry nahodil puk podél hrazení za bránu Vancouveru, kam se rychle vydal Thatcher Demko, aby kotouč zastavil a rozehrál.

09:18

Matthew Tkachuk nemohl na levém křídle pokračovat v akci, jelikož snažení Flames zastavilo postavení mimo hru. Calgary to ale vadit nemusí, protože vede 1:0.

08:27

Flames se ocitli v levém kruhu ve velké šanci a dobře mířili střelou zápěstím pod horní tyč, jenže Thatcher Demko byl připravený a puk úspěšně vyrazil nad!

08:02

Michael Frolík nabral na pravém křídle obrovskou rychlost, v blízkosti pravé tyče ale poté brankáře Thatchera Demka překonat nedokázal! Brankář Canucks úspěšně zasáhl a poté puk zmrazil pod svou lapačkou.

07:11

Thatcher Demko přečkal obrovský tlak v brankovišti bez pohromy a poté dobře zasáhl proti střele Flames od modré čáry, kterou podržel v náručí. Komerční přestávka.

06:20

06:20 Austin CZARNIK - 1:0

06:20

Flames v útočném pásmu předvedli nádhernou kombinační akci na jeden dotek a na vzdálenější pravé tyči po krátké diagonální přihrávce Matthewa Tkachuka zametl puk do prázdné brány AUSTIN CZARNIK! Flames využili úvodní přesilovou hru zápasu a vedou 1:0. Asistence: Matthew Tkachuk a Mikael Backlund.

05:58

Alexander Edler byl vyloučen na dvě minuty za podržení a hokejisté Calgary si zahrají první přesilovou hru.

05:20

Elias Pettersson napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele s příklepem, která na přední tyči trefila jeho spoluhráče Sama Gagnera, který se snažil nadskočit.

03:53

Flames přenesli hru v blízkosti útočné modré čáry zprava doleva a Oliver Kylington napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v náručí brankáře Thatchera Demka.

03:25

Brett Kulak ze středního pásma napálil puk na bránu Thatchera Demka, který puk zachytil a rychle rozehrál.

02:42

Oba týmy si na chvíli mohly oddechnout, protože akci Canucks na levém křídle zastavilo postavení mimo hru.

01:17

Jalen Chatfield na pravém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry, jeho pokus byl ovšem taktéž zablokován.

00:12

Hokejisté Vancouveru se dostali v mezikruží k první střele, která byla Flames zablokována.

00:03

Canucks vyhráli úvodní vhazování zápasu a od boxu časoměřičů nahodili puk poprvé v zápase do útočného pásma.

00:01

Calgary Flames: Gillies (Rittich) – Kulak, Andersson, Valimaki, Stone, Kylington, Prout – Gaudreau, Monahan (A), Neal – Tkachuk (A), Backlund (A), Czarnik – Bennett, Dube, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Lazar. Hlavní trenér: Bill Peters.

Vancouver Canucks: Demko (Nilsson) – Edler (A), Chatfield, Sautner, Tanev (A), Pouliot, Stecher – Goldobin, Pettersson, Gagner – Leipsic, Gaudette, Boeser – Gaunce, Sutter (A), Motte – Archibald, Beagle, Palmu. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Chris Rooney. Čároví: Ryan Gibbons, Kory Nagy.

Po atraktivním zápase Originální šestky mezi Detroitem a Bostonem nás čeká v neděli brzy ráno další zajímavý duel. Jedná se o souboj dvou kanadských týmů, v němž Calgary vyzve Vancouver. Canucks vstupují do nové éry, když v závěru loňské sezóny ukončila svou kariéru legendární dvojčata Daniel a Henrik Sedinova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

5:2

Branky a nahrávky: 7. Czarnik (Tkachuk, Backlund), 18. Czarnik (Tkachuk), 26. Backlund (Frolík), 30. Czarnik (Tkachuk, Andersson), 60. Jankowski – 15. Pettersson (Edler, Boeser), 50. Sutter (Petterson, Edler)

Calgary Flames: Gillies (32. Rittich) – Kulak, Andersson, Valimaki, Stone, Kylington, Prout – Gaudreau, Monahan (A), Neal – Tkachuk (A), Backlund (A), Czarnik – Bennett, Dube, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Lazar. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Chris Rooney. Čároví: Ryan Gibbons, Kory Nagy

Diváci: 17746

05:58 VAN 2 Edler, podrážení
06:20 CGY 1:0 Czarnik (Tkachuk, Backlund)
10:24 VAN 2 Archibald, držení
12:51 CGY 2 Stone, držení