Vhazování (%): 40 – 60
Hity: 32 – 21
Přesilová hra: 0/1 – 0/1
Trestné minuty: 4 – 4
Lightning porazili Predators i ve druhém přípravném zápase. Tentokrát zvítězili na domácím ledě v Amalie Areně 5:2. Sledovali jsme ale jinak vyrovnané a velmi pohledné utkání se spoustou šancí.

59:57

Kotouč je za bránou Nashvillu, nic dalšího se už nestane.

59:30

Střela Koekkoeka zablokována do ochranné sítě. Necelé půlminuta do závěrečné sirény.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého utkání.

58:52

58:52 PAQUETTE - 5:2

58:52

Tampa právě vstřelila branku!
Druhý gól Lightning do opuštěné brány Preds, 5:2! Tentokrát se trefil z vlastního pásma CÉDRIC PAQUETTE. Asistence: Mathieu Joseph.

58:29

O vítězi je velmi pravděpodobně rozhodnuto! Opuštěnou bránu Predators totiž trefuje po přejetí modré čáry CARTER VERHAEGHE. 4:2! Asistence: Alex Barré-Boulet, Braydon Coburn.

58:20

Preds to zkusí v šesti! Saros je na střídačce.

57:44

Strålmanovo nahození od modré zamířilo mimo tři tyče.

57:36

Domácí znovu operují v útočném pásmu.

56:40

Lightning nyní strávili dlouhou dobu v útočné zóně. Hokejistům Nashvillu se čas na vyrovnání krátí.

55:51

Po pasu od Turrise vypálil bez přípravy Järnkrok, brankář Blesků měl ale dobrý výhled a znovu vyrazil.

55:23

Bitetto vystřelil z levé strany, Ingram ale bez problémů vyrazil.

54:54

Tinordiho nepřesná rozehrávka, píská se zakázané uvolnění hostů.

53:01

Lightning jdou necelých sedm minut před koncem třetí třetiny zpět do vedení! Strålman přenechal puk na pravé straně DENNISU YANOVI. Ten si s ním následně najel do střelecké pozice a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 3:2! Asistence: Anton Strålman, Braydon Coburn.

52:10

Stephens nabral ve středném pásmu dobrou rychlost a snažil se dostat před Sarose, kotouč mu ale na poslední chvíli sjel z hole.

51:49

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:49

Hrát se bude ve čtyřech.

51:49

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alexandr Volkov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., hrubost).

51:49

Čároví odpískali Tampě přísný icing. Po přerušení ještě dochází k postrkávání několika hráčů.

51:34

8 minut a 26 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se mezi hole Millera a Turrise po pravici Connora Ingrama.

51:34

Po chybě Coburna střílel zleva Gaudet, Ingram ale schoval černou pryž ve svém náručí. Je tu reklamní přestávka.

50:44

Girardiho zablokovanou střelu dorážel Miller, Saros vyrazil.

50:01

Jsme v polovině třetí třetiny, skóre mezi Lightning a Predators stále nerozhodné, 2:2.

49:38

Strålman na Koekkoeka, ten ale už útočné pásmo udržet nedokázal.

49:17

Aktivní forčekink Volkova, Predators kazí svou rozehrávku.

48:30

Vhazovalo se ve střední třetině u trestné lavice domácích.

48:28

Puk se dotkl ochranné sítě za Ingramovými zády, hra je přerušena.

47:46

Bitetto projel s pukem do útočného pásma, následně ovšem přihrál nepřesně na Järnkroka.

46:41

Střely na bránu: 17 – 21

46:37

Zpět do akce! Po levici Juuse Sarose máme na buly Millera a Turrise.

46:37

Střelecký pokus Strålmana od modré skončil na zadním mantinelu, Saros následně přikryl kotouč pod svou rukavici. Na řadu přichází první reklamní přestávka ve třetí třetině.

45:22

Lightning pokračují v aktivitě a snaží se vyzrát na Sarose.

44:30

Další pokus Yana zablokován Hamhuisem.

44:10

Obrovská šance pro Yana! Útočník domácích ale nedokázal dotáhnout bekhendový blafák do úspěšného konce.

43:59

Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou Preds.

43:57

Touš mimo hrací plochu, je tu tak další přerušení.

43:48

Bolts nespěchají s rozehrávkou, Černák se vrací s pukem zpět za vlastní bránu.

43:07

Tampě Bay odpískán ofsajd.

42:25

Pettersson vystřelil z ostrého úhlu, trefil ale pouze boční síť.

42:11

Icing Blesků, hra se vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

42:04

Kotouč v hledišti, vhazovat se za moment bude po pravici Connora Ingrama.

40:48

Lightning s pukem u vlastní brány, oba týmy poprvé střídají ve třetí části.

40:33

Arvidsson na nic nečekal a ihned po přechodu do útočného pásma střílel z pravé strany, minul však tři tyče.

40:01

Bolts i Preds zpět na ledě Amalie Areny, závěrečné, třetí dějství bude zahájeno za malou chvíli.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 17 – 19
Zablokované střely: 13 – 8
Vhazování (%): 40 – 61
Hity: 21 – 15
Trestné minuty: 2 – 2
Také druhá třetina přípravného utkání mezi Lightning a Predators nabídla pěknou a vyrovnanou podívanou. Skóre je přitom po ní nerozhodné, 2:2.

40:00

39:59

Nashville právě vstřelil branku!
Predátoři srovnávají pouhých osm desetin před koncem druhé třetiny na 2:2! Po vyhraném vhazování Turrise přihrál Arvidsson na modrou RYANU ELLISOVI. Jeho následná střela pak prošla až za Ingramova záda. Asistence: Viktor Arvidsson, Kyle Turris.

39:55

Arvidsson napřáhl na pravé straně k prudké střele, ta ale skončila v Ingramově lapačce. Necelých pět vteřin do konce druhé třetiny.

39:01

Hlasatel ohlásil poslední minutu druhého dějství.

37:55

Slabá střela od Grimaldiho, brankář Tampy vyráží bez problémů do rohu.

37:46

Nashville v posledních minutách trochu zabral a Ingram je tak nyní více v pohotovosti.

37:19

Preds znovu zaútočili, Treninův pokus byl ovšem zablokován vysoko nad Ingramovu bránu.

36:40

Olivierova střela z pravého kruhu, gólman Blesků zapisuje další zákrok.

36:18

Na druhé straně se po přihrávce Tolvanena dostal do dobré šance Sissons, Ingram ale předvedl velmi jistý zákrok.

36:05

Koekkoek trefil svou střelou od modré čáry hned prvního bránícího hráče.

35:18

4 minuty a 42 vteřin do konce druhé třetiny, Somppi a Sissons v dalším souboji na buly.

35:18

Hra přerušena, proběhne další z reklamních přestávek.

34:56

Střely na bránu: 17 – 14

34:30

Ellisovo nahození od pravého mantinelu nepřesné, Ingram tak znovu bez zákroku.

33:27

Pokus Webera byl zablokován do ochranné sítě.

33:02

Prudká střela Katchouka z levé strany, Saros zapisuje patnáctý úspěšný zákrok.

32:20

Na druhé straně míjí Stephens Sarosovu bránu.

31:43

Šance na vyrovnání! Tolvanen obdržel před bránu přihrávku od Ellise, na Ingrama si ale nepřišel.

31:30

Pokračujeme. Souboj na vhazování po pravici Juuse Sarose obstarají Somppi a Sissons.

31:30

Ihned po buly se tlačil do šance Verhaeghe, Saros si ale celou situaci dobře pohlídal. Následuje reklamní přestávka.

31:21

Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

31:21

Zakázané uvolnění v podání Predátorů.

31:06

Odehráno 31 minut, Lightning momentálně vedou nad Predators 2:1.

30:35

Černákovo nahození z ostrého úhlu minulo Sarosovu svatyni.

30:15

30:15 VOLKOV - 2:1

30:15

Bolts otáčejí skóre ve svůj prospěch! Pokažené rozehrávky hostujících hokejistů využil ALEXANDR VOLKOV. Ruský útočník se dostal s kotoučem mezi kruhy a následně zamířil přesně k levé tyči. 2:1! Bez asistence.

29:27

Na opačné straně zkoušel štěstí Pettersson, avšak ani on brankáře soupeře neohrozil.

29:00

Coburnův pokus zablokován Tolvanenem.

28:25

28:25

Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, čároví přerušili hru pro ofsajd. Na řadu zároveň přichází reklamní přestávka.

27:46

Střely na bránu: 14 – 13

27:28

Arvidssonovo nahození z levé strany zablokováno před Ingramem.

26:50

Lightning pokračují v aktivitě a hosté mají problémy správně rozehrát.

26:33

Paquette mezi kruhy na McDonagha, ten ale neměl volnou hokejku.

25:46

Yan přihrával zprava před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.

24:18

24:18 MILLER - 1:1

24:18

Pětadvacátá minuta utkání, máme srovnáno! Za záda brankáře Predators prošla prudká střela J.T. MILLERA z levého kruhu pro vhazování. V Amalie Areně je tak hned veseleji, 1:1! Asistence: Alex Killorn, Mathieu Joseph.

24:10

Joseph zablokoval střelu Tinordiho od modré čáry.

24:05

Hra znovu přerušena, protože se touš dotkl střídačky Predátorů.

23:40

Puk v ochranné síti za zády brankáře Nashvillu, vhazovat se ale zřejmě bude ve střední třetině.

22:56

Katchouk nahodil na bránu a Saros raději podržel puk, aby mohli jeho spoluhráči v klidu dostřídat.

22:44

Hosté vyhazují jen za cenu icingu.

22:27

Stephensův pokus z předbrankového prostoru, Saros se musel mít znovu na pozoru.

21:39

Yan našel pěkně Verhaegheho, ten následně trefil z dobré pozice brankovou konstrukci!

21:08

Weberova střela od pravého mantinelu, Ingram vyráží betonem před sebe.

20:40

McDonagh s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy poprvé střídají ve druhé třetině.

20:18

Killorn se snažil s pukem dostat před bránu, obrana Predators byla ale pozorná.

20:01

Hokejisté obou mužstev jsou zpět na ledové ploše Amalie Areny, od začátku prostřední části nás dělí pouze několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 11 – 12
Zablokované střely: 3 – 6
Hity: 12 – 10
Úvodní dvacetiminutovka přípravného utkání mezi Lightning a Predators nabídla velmi pěknou a zajímavou podívanou. Obě mužstva si totiž dokázala vypracovat několik dobrých šancí. Do šaten ale odchází spokojenější hosté z Nashvillu, kteří vedou díky trefě útočníka Calle Järnkroka ze čtvrté minuty 1:0.

20:00

19:59

V poslední vteřině ještě střílel z otočky Verhaeghe, brankáře soupeře ale neohrozil.

19:51

Nepřesná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění a další vhazování před Sarosem.

19:43

Střelecký pokus Yana ze středu útočného pásma, gólman Predátorů předvádí poměrně jednoduchý zákrok.

19:07

Volkov se dostal do samostatného úniku, Saros ale zasáhl na jedničku.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:33

Po vyhraném buly Paquettea vystřelil Koekkoek, Sarose ovšem nezaměstnal.

18:29

Predators vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

18:07

Černák vyslal kupředu Josepha, ten se ale ke střele nakonec nedostal.

17:42

2 minuty a 18 vteřin do konce první třetiny, Miller a Turris v souboji na vhazování ve střední třetině u trestné lavice Blesků.

17:42

Hra přerušena, proběhne další reklamní přestávka.

17:23

Z podobné pozice zkusil štěstí Barré-Boulet, Saros ovšem znovu bez práce.

16:47

Prudká střela Stephense z pravého kruhu minula Sarosovu bránu.

16:15

Strålman vyčkává s toušem za vlastní bránou, oba celky pomalu dostřídávají.

15:41

Střely na bránu: 7 – 9

15:30

15:07

Miller znovu na McDonagha, Saros ale opět zasahovat nemusel.

14:45

Yan trefuje z levé strany boční brankovou konstrukci.

14:24

Miller na modrou pro McDonagha, jeho střela ale nebyla přesná.

13:46

Bolts sice vyhráli buly, následně ale o útočné pásmo přišli.

13:30

První početní výhoda pro Lightning. Podaří se domácím srovnat na 1:1?

13:30

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Tyler Gaudet – 2 min., hákování).

12:48

Sissons vystřelil z dobré pozice, Ingram ale bez práce.

12:20

Strålmanova střela zablokována Salomäkim, brankář Nashvillu tak nyní mohl zůstat v klidu.

11:57

Joseph tentokrát přihrál Killornovi, ten v další dobré šanci Tampy na Sarose rovněž nevyzrál.

11:41

Skvělá příležitost pro Josepha, Saros se ovšem vyznamenal.

11:25

Touš tentokrát mezi střídačkami, vhazovat by se mělo ve střední třetině.

11:16

Konec reklamní přestávky, Miller a Pettersson na vhazování po levici finského brankáře.

11:16

Kotouč v ochranné síti za Sarosovými zády, na řadě je druhá reklamní přestávka.

11:10

Coburnova střela z levé strany zablokována, Saros tak bez práce.

10:18

Dobrá šance pro Coltona, Saros ale připraven na správném místě a skóre se nemění.

10:08

Gólman Blesků znovu v akci. Nahození od pravého mantinelu jej ale nemohlo překvapit.

09:45

Dva zákroky pro Ingrama. Postupně jej ohrozili Tinordi a Järnkrok.

09:28

Millera nakonec v kruhu pro vhazování vystřídal Killorn.

09:26

Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Millera a Turrise po pravici Juuse Sarose.

09:26

Na druhé straně otestoval Sarosovu pozornost zleva Coburn. Po přerušení následuje první reklamní přestávka.

09:15

Pettersson před bránu na Grimaldiho, ten si ovšem vylámal zuby na skvělém Ingramovi!

08:28

O kotouč se usilovně bojuje v levém rohu v obranné zóně domácích.

08:07

Svěřenci Jona Coopera vyhodili na icing, hra se tak vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

07:41

Střely na bránu: 1 – 5

07:36

07:19

McDonagh osvobozuje své mužstvo.

07:01

Ellis nabil Tolvanenovi, ten ale zlomil při střele bez přípravy svou hůl.

06:37

Začala druhá polovina ze Somppiho trestu.

06:02

Lightning se podařilo vyhodit.

05:36

Predators a jejich první přesilová hra. Vhazuje se po levici Connora Ingrama.

05:36

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Otto Somppi – 2 min., vysoká hůl).

05:08

Signalizovaný trest pro Lightning, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

04:35

Zkušený obránce Tampy s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

04:16

McDonaghova střela z levé strany taktéž nepřesná.

03:43

Střelecký pokus Volkova minul tři tyče.

03:09

03:09 JÄRNKROK - 0:1

03:09

Začátek čtvrté minuty utkání, Predators otevírají skóre! Turris vyslal své spoluhráče z útoku do situace 2 na 1. Po Arvidssonově přihrávce se pak prosadil CALLE JÄRNKROK. Pro švédského forvarda je to druhá trefa v přípravě! Asistence: Viktor Arvidsson, Kyle Turris.

02:58

Ingram schoval kotouč pod svou lapačku, hra je přerušena.

02:47

Barré-Boulet otestoval Sarose z levého kruhu pro vhazování, finský brankář ve službách Nashvillu zapsal první zákrok.

01:51

Na opačné straně kluziště zahrozil Carrier, Ingram ale vytáhl velmi dobrý zákrok.

01:42

Coltonova střela z levé strany míjí Sarosovu svatyni.

01:28

Ofsajd v podání Tampy Bay.

00:58

Konec úvodní minuty, oba týmy se zatím do žádné akce nedostali.

00:07

Úvodní útok Predators zastavují čároví a postavená mimo hru.

00:03

Na buly byl úspěšnější hostující hokejista.

00:01

Na úvodní vhazování se staví J.T. Miller a Kyle Turris, jdeme na to!
Hymna je minulostí, přípravný zápas mezi Lightning a Predators začne co nevidět.
V Amalie Areně zazní americká státní hymna.

(Nashville Predators – NHL)

Tampa Bay Lightning: Ingram (Domingue) – Koekkoek, Strålman, McDonagh, Černák, Coburn, Girardi – Killorn, Miller, Joseph – Katchouk, Paquette, Volkov – Yan, Colton, Stephens – Barré-Boulet, Somppi, Verhaeghe

Nashville Predators: Saros (McCollum) – Bitetto, Ellis (A), Tinordi, Weber, Hamhuis (A), Carrier – Järnkrok, Turris (A), Arvidsson – Salomäki, Sissons, Tolvanen – Grimaldi, Pettersson, Blackwell – Trenin, Gaudet, Olivier

Rozhodčí: TJ Luxmore, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Matt MacPherson.
Příjemný večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning a Nashville Predators.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

SO 22. 09. 2018, 02:00 – Bridgestone Arena:
Nashville Predators vs Tampa Bay Lightning 1:5
(0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Josi (Subban, Forsberg) – 8. Erne (Volkov), 10. Erne (Cirelli), 10. Katchouk (Colton, Andreoff), 30. Andreoff (Dumont), 58. Mašín

Brankáři: P. Rinne (14 zákr., 4 OG), T. Grosenick (8 zákr., 0 OG) – L. Domingue (38 zákr., 1 OG)

NE 30. 09. 2018, 01:00: @ FLA
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Dnes v noci je na programu nejlepší hokejové ligy světa celkem deset přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Nashville Predators. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno v 01:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

5:2

Branky a nahrávky: 25. Miller (Killorn, Joseph), 31. Volkov, 54. Yan (Strålman, Coburn), 59. Verhaeghe (Barré-Boulet, Coburn), 59. Paquette (Joseph) – 4. Järnkrok (Arvidsson, Turris), 40. Ellis (Arvidsson, Turris)

Rozhodčí: TJ Luxmore, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Matt MacPherson

Diváci: 14 457

03:09 NSH 0:1 Järnkrok (Arvidsson, Turris)
05:36 TBL 2 Somppi, vysoká hůl
13:30 NSH 2 Gaudet, hákování
24:18 TBL 1:1 Miller (Killorn, Joseph)
30:15 TBL 2:1 Volkov
39:59 NSH 2:2 Ellis (Arvidsson, Turris)