23.09.2018, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.86 3.82 3.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás zase někdy příště. Na počtenou! (03:34:23)
Česko-slovenská stopa:

Tomáš Plekanec (MTL), 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:15
Tomáš Tatar (MTL), 1+0, 1 střela, čas na ledě 15:16
Christián Jaroš (OTT), 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:05.
Montreal vyhrál i třetí zápas v přípravě na NHL. Dnes dokázal porazit Ottawu 3:2, která naopak pokračuje ve svém výsledkovém trápení. S hosty to ale dlouho vypadalo dobře, protože v 38. minutě vedli na ledě Canadiens 2:0 po brankách Tkachuka a Ceciho. Montreal však dokázal zápas zvrátit během necelých tří minut hrací doby. Postupně se trefili Scherbak, Byron a rozhodující trefu si připsal Tomáš Tatar.

59:44

Další dělovka Ceciho od modré čáry končí v moci Careyho Price. Tímto zákrokem teď brankář Montrealu podržel svůj tým.

59:10

Ceci orazítkoval svou střelou zápěstím horní tyč. Domácí měli štěstí.

58:55

Na buly se sklání Tomáš Plekanec.

58:55

Zakázané uvolnění, kterým se provinil Montreal. Hostující kouč Boucher si tak logicky bere oddechový čas.

58:27

Byron mohl pečetit výhru Canadiens, ale prázdnou bránu z poloviny hřiště minul.

58:10

Anderson je na střídačce, hosté jsou v šesti!

57:27

Ottawě se rychle krátí čas. Záběry ukazují, že hostující trenéři už pomalu chystají hru bez brankáře.

56:24

Gallagher přistrčil kotouč Danaultovi, který centroval před bránu a hledal v prostoru Tatara. Slovenský útočník se k puku nedostal, protože byl tísněn obráncem.

55:37

Price nechtěl riskovat chybu, a tak raději puk přikryl pod lapačku. Sudí zapískal a následovat bude poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

54:51

Bergman šikovně zavezl puk až do útočného pásma, kde ale celou akci zbrzdili jeho spoluhráči. Ani tentokrát se Ottawa nedostala do kloudné šance.

54:00

Po delší době si připsal zákrok také Carey Price. Po přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.

53:30

Zápěstím ihned po buly pálil Drouin. Jeho rána však nezaplula na zadní tyč a Anderson vše jen kontroloval.

52:48

Velká šance aktivní první lajny Montrealu. Těsně před Andersonem minul puk Danault, následně pálil také Tatar.

Třetí branka Montrealu nakonec byla připsána Tatarovi, který se dle opakovaných záběrů dotkl puku před Andersonem.

50:52

Stone dostal ideální přihrávku zpoza brány, ale nakonec se zamotal o vlastní nohy. Tohle mohla být velká příležitost Ottawy.

50:15

Až teď se Ottawa osvobozuje a zdá se, že v tomhle oslabení se ubrání.

49:36

Opět pálil Petry. Tentokrát mu jeho pokus zablokoval obětavý Tierney.

49:08

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:08

Petryho dělovka orazítkovala mantinel za bránou. Montreal ale i nadále tlačí.

48:38

Drouin posílal puk před bránu a vyzýval spoluhráče k teči. Ottawa se ale zmocnila puku a vyhodila jej.

48:24

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jaroš – 2 min., držení).

47:49

Hosté bojují o puk v útočném pásmu, ale domácí jim nechtějí dát nic zadarmo.

47:08

Po zákroku Andersona je hra přerušena a následuje komerční break.

46:28

Stone se obtáčel kolem brány a vypálil bekhendem. Price si s jeho pokusem poradil.

45:42

Krátká přesilovka Montrealu skončila a oba týmy hrají v plném počtu.

45:03

Několik zajímavých příležitostí jsme mohli vidět před Andersonem. Ani jedna střela však nezaplula za záda ottawského brankáře.

43:42

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jaroš – 2 min.).

42:33

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Armia – 2 min., nedovolené bránění).

41:41

41:41 TATAR - 3:2

41:41

Montreal právě vstřelil branku!
Montreal otáčí během necelé minuty skóre! Gallagher vypálil od modré čáry a puk se s přispěním brusle bránícího hráče dokutálel až za záda Andersona. Branka nakonec byla připsána TOMÁŠI TATAROVI, který puk ještě tečoval. 3:2. Asistence: Brendan Gallagher a Phillip Danault.

41:18

41:18 BYRON - 2:2

41:18

Je srovnáno! Povedené střídání třetí lajny Montrealu završil gólem PAUL BYRON. Obral o puk beka Ottawy, projel modrou čárou a z levého křídla vypálil nechytatelně do šibenice Andersonovy svatyně. 2:2. Bez asistence.

41:05

Plekanec si při rozehrávce vypomohl s obráncem, protože byl tísněn hráčem Ottawy.

40:33

Akci, kterou vedl po levém křídle Shinkaruk zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středím pásmu.

40:01

Druhá perioda nám právě skončila. Ottawa na konci třetiny odskočila do dvoubrankového vedení, ale Scherbak záhy odpověděl a zase je to o gól. Střely na bránu po druhé třetině 18:11 pro domácí. Ve 2:50 budeme pokračovat.

40:00

39:45

Druhá třetina se už dohrává. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

38:25

38:25 SCHERBAK - 1:2

38:25

Rychlá odpověď domácích! NIKITA SCHERBAK dal gól z velkého úhlu. Stál u mantinelu a poslal puk po zemi na zadní tyč. Tento gól si bude zřejmě Anderson vyčítat. Asistence: Jeff Petry a Karl Alzner.

37:40

37:40 CECI - 0:2

37:40

Ottawa právě vstřelila branku!
Price inkasuje podruhé! Ottawa zahrála tohle střídání v útočném pásmu skvěle. Tkachuk vyhrál buly a akce pokračovala u Browna, který krásnou křižnou přihrávkou našel CODYHO CECIHO na modré čáře. Ten pak neměl problém propálit úplně vše. Asistence: Logan Brown a Christian Wolanin.

37:33

Zakázané uvolnění Ottawy. Před malou chvílí pálil dobře Tatar, ale jeho ránu stačil Anderson vyrazit ramenem.

36:20

Po komerční přestávce se opět hraje a Montreal se hnal do přečíslení. Zastavil je však skvělý obranný zákrok Jaroše.

35:34

Lajoie nahodil kotouč směrem k bráně a lehkou tečí se prezentoval White. Škoda pro hosty, že nezasáhl puk lépe, jinak by měl Price větší problémy.

35:14

Ceci měl nabito a pálil z první. Jeho tvrdá rána minula bránu asi o půl metru. Následoval další icing Montrealu.

34:55

Tkachuk hraje zatím dnes skvěle. Vybojoval puk za bránou a dostal domácí pod tlak. Ti se později pouze osvobodili výhozem na icing.

34:04

Alznerovo nahození od modré čáry nebylo moc přesné. V těchto chvílích se hraje hokej nahoru a dolů.

32:50

Juulsen napálil puk pouze do Tambelliniho, od jehož nohou se puk odrazil do útočného pásma. Tam se pak dobře zorientoval Gagne a nebezpečně vypálil. Price nezasáhl a rána zamířila do tyče.

31:55

Další závar před Andersonem. Tentokrát Reilly našel před bránou Kotkaniemiho, který pohotově střílel. Anderson ale vše zvládl.

31:28

Brown nadělal Juulsenovi obrovské problémy a sám první centr hostů puk napálil před bránu. Nikdo ze spoluhráčů si však kotouč nenašel.

30:58

Stone se s ničím nepáral a v útočném pásmu rychle vypálil zápěstím. Price jeho ránu přikryl v lapačce a přerušil tak hru.

30:33

Ve chvíli, kdy se Wolanin vrací na led se dostal do dobré střelecké pozice Armia. Pálil z voleje, ale trefil pouze dobře připraveného Andersona.

29:58

Obránci domácích přeskočil puk hůl a Montreal to musí zkusit znovu.

29:21

Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:21

Šance Montrealu. V nepřehledné situaci před Andersonem se dobře zorientoval Danault, ale puk za záda zkušeného brankáře nepropasíroval.

29:01

Hosté odpalují touš co nejdál to jde a míří na střídačku.

28:36

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Wolanin – 2 min., držení).

28:25

Riellymu se přihrávka vůbec nepovedla. Měl štěstí, že útočník Ottawy nebyl rozjetý, neboť mohl jet sám na brankáře.

27:42

Akci Pyatta zastavil ofsajd. Útočník Ottawy se zlobí na spoluhráče, který byl v pásmu moc rychle.

27:18

Bobby Ryan se snažil překvapit Price střelou z otočky. Brankář Montrealu se zaskočit nenechal.

26:52

Juulsen si s pukem příliš dlouho nehrál a napálil jej směrem do útočné třetiny.

26:02

Zadovka Stona na Browna sice měla oči, ale nebyla úplně přesná. Místo šance Ottawy se tak směrem k hostující bráně ženou hráči Canadiens.

25:32

Senátoři se usadili v útočném pásmu a kombinují. Ceciho pokus od modré byl zablokován.

24:42

Tambellini vypálil z ostrého úhlu do boční sítě. Následně se před bránu natlačil Gagne a udělal vzruch před Pricem.

23:50

Armia je už na ledě. Zrovna ve chvíli, kdy se dopředu vydává Tomáš Plekanec.

23:33

Ani Ottawa zatím není v přesilovce příliš nebezpečná. Od modré čáry to zkusil Wolanin. Price dokázal zasáhnout.

22:48

Ve vlastním oslabení se hnal sám na Andersona Danault. Brankář Ottawy ale zalepil mezeru mezi nohama a dokázal zasáhnout včas.

22:09

Tierney si najel za obranu podobně jako Tkachuk před prvním gólem. Zakončit ale nedokázal.

21:50

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Armia – 2 min., hákování).

21:16

Ani tentokrát se Montrealu nedaří usadit v pásmu. Přesilovka se chýlí ke konci.

20:37

Tatar se už natahoval ke střele, ale těsně před ním mu hůl vložil k puku Brown. Hosté se zatím brání dobře.

20:01

Skončila nám první třetina, která nabídla velmi rychlý hokej téměř bez přerušení. Hosté se dostali v čase 1:15 do vedení zásluhou Tkachuka. Montreal byl v úvodní třetině mírně aktivnější, ale branku to zatím nepřineslo. Druhá perioda začne přibližně v 1:57.

20:00

19:51

Petry uvolnil Drouina, jemuž se však rána od modré nepovedla a navíc vyhostila domácí z útočného pásma.

19:34

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (White – 2 min., vysoká hůl).

19:22

Byron je v útočném pásmu velmi aktivní a nedává hostům šanci k rozehrávce.

18:52

Plekanec nahodil touš do útočného pásma, kde jej zpoza brány posbíral Anderson a rychle rozehrál.

18:35

Tierney vzal puk ve středním pásmu a takovou nenápadnou akcí se dostal do šance. Kotouč propadl mezi bruslemi domácích zadáků a Tierney ukázal šikovnost, když do něj jednoduše plácl. Price musel ramenem zasáhnout a přerušit hru.

17:42

Petry poslal puk do útočného pásma, ale pouze do pozic, kde nestál nikdo z hráčů v červeném. Montreal je teď bez puku.

16:41

Další tyčka, která zazvonila za Andersonem. Kotkaniemi se v celé situaci dobře zorientoval a z bezprostřední blízkosti trefil tyč.

16:25

Už se opět hraje a nyní se bojuje o puk ve středním pásmu u mantinelu.

16:08

Až nyní je hra přerušena po ofsajdu a čeká nás druhá komerční přestávka v této třetině.

16:00

Plekanec hledal za sebou útočníka Byrona. Český centr však tuto přihrávku nenamířil ideálně a domácí puk ztratili.

15:32

Ryan svou ránu skvěle schoval za obránce, ale bránu netrefil. Carey Price mohl zůstat klidný.

14:58

Ceciho nabídka před bránou nikoho nenašla. Akce Ottawy teda ovoce nepřinesla.

14:28

Anderson vypomohl svému celku s rozehrávkou, ale moc to nepomohlo, protože u puku je opět Montreal.

13:57

Ottawa puk vyhazuje z pásma a oba týmy jdou vystřídat. Hraje se dlouho bez přerušení.

13:24

Petry to dvakrát po sobě zkoušel od modré čáry. Jeho první pokus byl zablokován a rána číslo 2 minula bránu.

12:45

Gallagher vypálil do betonu Andersona. Montreal opět přebírá iniciativu.

11:51

Obrovská šance domácích. Tatar vzal puk a jeho tým se hnal do přečíslení 3 na 2. Slovenský hráč krásně uvolnil Gallaghera, který pálil z voleje. Anderson se však dobře natáhl a vyrážečkou puk vyrazil.

10:59

Bergmanova rána od modré čáry se do brány nevešla. Price se ohlédl za sebe a nemusel nic dělat.

10:33

Ceci měl plné ruce problémů, ale nakonec dokázal vše dobře vyžehlit. Díky jeho rozehrávce se hosté ženou kupředu.

09:41

Zrovna ve chvíli, kdy jsem napsal, že se nic moc neděje, tak to zacinkalo za Andersonem. Střela od modré čáry skončila na břevně a brankář hostů měl plné ruce práce, aby si touš nesrazil za svá záda.

09:33

Hraje se zatím velmi rychlý hokej, ale bez větších šancí.

08:46

Gallagherovi nevyšlo v útočné třetině zpracování a o puk díky pozorné obraně Ottawy přišel.

08:22

Drouin naskočil na led a domácí jsou v plném počtu.

08:01

Montreal se osvobozuje vyhozeným přes celé kluziště. Z přesilovky už Senators moc nezbývá.

07:34

Ottawa se zase až teď usadila v útočném pásmu soupeře a domácí čekají, co hosté vymyslí.

06:58

Stone měl na hokejce velkou šanci, když projel pásmem a v dobré pozici o chlup přestřelil Priceovu bránu.

06:22

Vyloučení v týmu Montrealu (Drouin – 2 min., podrážení).

06:13

Montreal svádí souboj v rohu kluziště, po kterém se dostal ke střeleckým pokusům obránce Juulsen.

05:41

Pyattovi nevyšla kličkovaná v útočné třetině a o puk záhy přišel.

05:13

Ceci si pohlídal najíždějícího hráče domácích a vyvezl puk ze třetiny.

04:48

Tatar pěkně zavezl kotouč do útočné třetiny, ve které hledal před bránou Danaulta. Ten si však puk nezpracoval dobře a nezakončil.

04:12

Nahození od modré čáry vyráží Price do rohu kluziště.

03:57

Útočnou akci domácích přerušil ofsajd Byrona. Oba týmy střídají.

03:32

Okamžitá rána Canadiens po buly minula cíl asi o metr.

03:27

První zákrok Craiga Andersona, po kterém je přerušena hra.

03:10

Střela Petryho byla sražena mimo Andersonovu bránu.

02:11

Domácí se snaží odpovědět svou aktivitou, ale zatím se ke střele nedostali.

01:15

01:15 TKACHUK - 0:1

01:15

Hosté jdou ale okamžitě do vedení! BRADY TKACHUK si najel za obranu Montrealu a dostal milimetrovou přihrávku z hole Stona. Jel sám na Price a překonal ho střelou do horních pater brány. 0:1. Asistence: Mark Stone a Christián Jaroš.

00:57

Montreal začal zápas aktivněji a žene se kupředu.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Lindgren) – Petry, Alzner, Juulsen, Mete, Benn, Reilly – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Scherbak, Plekanec, Byron – Ward, McCarron, Shinkaruk

Ottawa Senators: Anderson (Hogberg) – Ceci, Wolanin, Lajoie, Jaroš, Bergman, Harpur – Stone, Brown, Tkachuk – Ryan, Tierney, Balcers – Pääjärvi, Carey, Pyatt – Gagne, White, Tembellini

Rozhodčí: Morton, O´Donnell – Nowak, Suchánek.
Montreal by chtěl letos zamířit opět na špici celé NHL. V přípravě se mu zatím celkem daří a vyhrál dva ze tří zápasů. Největší návrat hlásí Canadiens v podobě příchodu Tomáše Plekance, který se do Montrealu vrátil po krátkém působení v Torontu. Další čeští zástupci jsou bývalí obránci Škody Plzeň David Sklenička a Michal Moravčík, kteří zaujali skauty Montrealu díky výborně odehranému MS v Dánsku. V posledních dnech posílil tento tým také Slovák Tomáš Tatar. Mezi největší hvězdy Montrealu patří Carey Price, Jonathan Drouin nebo Brendan Gallagher.

Ottawa odehrála v přípravě tři zápasy a v nich si nevedla vůbec dobře. Prohrála všechny zápasy a vsítila v nich pouhé 4 branky. Svěřenci kouče Bouchera se budou muset v letošní sezoně obejít bez Erika Karlssona, který tento kanadský celek po několika letech opustil a zamířil do San José. V kádru Ottawy můžeme v letošní sezoně najít jednoho českého hráče Filipa Chlapíka. Christián Jaroš a Marián Gáborík jsou zástupci slovenského hokeje v tomto mužstvu. Jedním z lídrů Senators by měl být v letošní sezoně Matt Duchene nebo Bobby Ryan.
Pěknou víkendovou noc při sledování online přenosu z přípravy na NHL. Dnes se proti sobě postaví celky Montreal Canadiens a Ottawa Senators. Zápas začíná v 1:00 a bude jej pro Vás komentovat Daniel Fekets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:2

Branky a nahrávky: 39. Scherbak (Petry, Alzner), 42. Byron, 42. Tatar (Gallagher, Danault) – 2. Tkachuk (Stone, Jaroš), 38. Ceci (Brown, Wolanin)

Rozhodčí: Morton, O´Donnell – Nowak, Suchánek

01:15 OTT 0:1 Tkachuk (Stone, Jaroš)
06:22 OTT 2 Drouin, podrážení
19:34 OTT 2 White, vysoká hůl
21:50 MTL 2 Armia, hákování
28:36 OTT 2 Wolanin, držení
37:40 OTT 0:2 Ceci (Brown, Wolanin)
38:25 MTL 1:2 Scherbak (Petry, Alzner)