23.04.2018, 20:00 • IJssportcentrum, Tillburg • 1. kolo • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.15 8.8 7.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:28:15)

3. Austrálie – 3 body, skóre 3:0
4. Belgie – 0 bodů, skóre 1:4
5. Island – 0 bodů, skóre 0:3
6. Čína – 0 bodů, skóre 0:7
Jasnou dominanci Nizozemska přinesl večerní závěrečný souboj MS II. divize skupiny A. Domácí si smlsli na Číně a vyhráli 7:0. Asijský tým se zmohl na pouhých devět střel a to měl k dispozici hned osm přesilových her včetně minutové výhodě pěti proti třem.

Skóre utkání otevřel už ve 4. minutě Raymond van der Schuit. Na jeho branku navázali ještě v úvodním dějství kapitán Ivy van den Helden, který nacvičenou akcí využil přesilovou hru, a Nardo Nagtzaam dorážející na hranici brankoviště.

Ve druhé třetině Nizozemce srážela četná oslabení, kvůli kterým se nedostávali do tolika příležitostí. I přes čtyři přesilové hry v prostředním dějství však Čína pouze jedinkrát zaměstnala brankáře Meierdrese v brance Oranjes. O jedinou branku druhé části hry se tvrdou ranou postaral v 27. minutě obránce Giovanni Vogelaar.

Giovanni Vogelaar se postaral i o pátý gól, když jeho další bombu od modré čáry na začátku třetí třetiny zastavila až síť. Druhou branku v utkání přidal i kapitán Ivy van den Helden, který uspěl při oslabení. Tečku za zápasem pak přidal v 59. minutě Danny Stempher.

Nizozemsko tak v úvodním zápase turnaje porazilo Čínu 7:0 a cestu za návratem do I. divize začali velmi dobře. Hned zítra se domácí reprezentace utká s Islandem, Číňany čeká odpolední bitva se Srbskem.

59:27

Číňané se ještě v samém závěru utkání snaží alespoň o čestný úspěch. V dnešním zápase na bodový zisk jednoznačně neměli.

58:51

58:51 Danny STEMPHER - 7:0

58:51

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Nizozemci přidávají ještě sedmou branku! Raymond van der Schuit našel z rohu krásně před brankou zcela volného DANNYHO STEMPHERA a ten se konečně, dnes z několikáté šance, dočkal gólu. Kotouč poslal přímo pod horní tyč Sunovy branky! Asistence: Raymond van der Schuit a Giovanni Vogelaar.

58:12

Boet van Gestel pálil od modré čáry nepřesně, tlak Nizozemců v útočném pásmu pokračuje.

57:50

Wej Čung je ve třetí třetině hodně aktivní, jeho další útočný výpad však nedotáhl alespoň do zakončení.

57:26

Reno de Hondt skáče zpátky z trestné lavice, Nizozemci jsou znovu v plném počtu.

56:57

Číňané znovu pokazili rozehrávku a poslali kotouč jen na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Sunovou brankou.

56:26

Raphael Joly se vrátil z trestné lavice, Nizozemci se už tak brání ve čtyřech hráčích.

56:06

Tchien-jü Chu vypálil z levého kruhu, jeho nepovedený pokus bez problémů lapil Ian Meierdres.

55:43

Ale ani při dvojnásobné výhodě nejsou Číňané rozjet nějakou kloudnou akci, domácím se povedlo vyhodit.

55:26

A další faul posílá Nizozemce do tří! Za krosček je vyloučen útočník Reno de Hondt. Čína má tak k dispozici přesně minutu trvající přesilovku pěti proti třem!

54:54

Číňané jsou však i v početní výhodě zcela neškodní. Nyní se Wej Čung sám vystavil do postavení mimo hru.

54:26

Jediné, co trochu trápí Nizozemce, je nedisciplinovanost. Za sekání je znovu vyloučen útočník Raphael Joly.

53:55

A další výborný zákrok čínského brankáře! Tentokrát pálil z pravého kruhu obránce Jordy van Oorschot.

53:32

Nardo Nagtzaam dostal hodně prostoru, aby si sjel s pukem blíže ke středu. Jeho štiplavý pokus zastavil Sun ramenem.

52:59

Wej Čung se dostal ke střele z otočky, Ian Meierdres byl na jeho pokus po ledě připravený.

52:32

Další útočná snaha Nizozemců nebyla úspěšná, dopředu mohou nyní po delší době také Číňané.

51:59

Reno de Hondt se snažil prohodit puk mezi bruslemi obránce, klička mu nevyšla.

51:30

Hraje se jinak hodně plynule, hra kvapí. Nizozemci se znovu usadili s kotoučem v útočném pásmu.

50:48

Další velká šance Nizozemců! Jordy Verkiel se ocitl tváří v tvář Sunovi, který jeho střelu pod horní tyč dokázal výborným zákrokem zastavit!

50:05

Raphael Joly se vrací z trestné lavice, Čína nevyužila další přesilovou hru a dokonce v ní sama inkasovala.

49:26

Nizozemci nyní i ve čtyřech hráčích drží kotouč v útočném pásmu, Číňané jsou na ručník.

48:44

48:44 Ivy VAN DEN HEUVEL - 6:0

48:44

Přesilová hra Číny opět nevypadá jako početní výhoda a Nizozemcům se dokonce podařilo udeřit při oslabení. Kapitán IVY VAN DEN HEUVEL nejdříve neuspěl se střelou při přečíslení dvou na jednoho, po následné přihrávce Kevina Bruijstena ale uspěl střelou při dalším úniku. Asistence: Kevin Bruijsten a Alexej Loginov.

48:05

Další faul na straně Nizozemska. Za napadení je vyloučen domácí útočník Raphael Joly.

47:45

Jordy Verkiel držel dlouho puk za čínskou brankou, nakonec se mu nepodařilo najít vhodné místo pro přihrávku.

46:57

Po vystřídání tu je další tlak domácích hokejistů, který ale nevedl k žádnému zakončení.

46:20

Nizozemci opět mačkají Číňany před jejich brankou, Ce-chao Sun zatím odolává všem střeleckým pokusům.

45:46

Ian Meierdres měl znovu kupu práce, když před ním zůstal zcela volný hráč. Dostal i dobrou přihrávku, střelu ale poslal jen do brankáře.

45:21

Nizozemci vstřelili další gól, který ovšem není uznán. Hlavní rozhodčí totiž krátce předtím přerušil hru kvůli posunutí branky.

45:07

Ani tvrdá rána Pcheng Suna ze středního pásma nepřinesla úspěch, čínský útočník nastřelil jen protihráče před sebou.

44:19

Zakázané uvolnění Číny vrátí hru znovu zpátky před branku Ce-chao Suna, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

44:00

Nizozemci i nadále hrají s chutí, přeci jen už ale ne s takovou jako na začátku utkání. Nyní vědí, že mají vyhráno a mohou se trochu pošetřit i na další utkání.

43:23

Julian van Lijden se snažil dostat do další šance, k ohrožení branky ho tentokrát nepustili čínští obránci.

42:30

42:30 Giovanni VOGELAAR - 5:0

42:30

Domácí hokejisté přidávají pátý gól. Rychlou akci táhl po pravé straně Kevin Bruijsten, v útočném pásmu předal puk Mickeymu Bastingsovi, jenž nabil na další tvrdou ránu GIOVANNIMU VOGELAAROVI, který podruhé v utkání prostřelil Suna! Asistence: Mickey Bastings.

42:04

Postavení mimo hru nyní zastavilo další útok Číny, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:29

Nyní si Číňané vytvořili snad největší příležitost v utkání! Po Liou zakončil přečíslení dvou na jednoho střelou těsně nad Meierdresovu branku.

40:57

Čínská anabáze v útočném pásmu znovu neměla dlouhého trvání, Nizozemcům se rychle podařilo získat kotouč na své hokejky.

40:22

Do třetího dějství tentokrát vstoupili lépe Nizozemci, střelu Kevina Bruijstena od modré čáry lapil brankář Ce-chao Sun.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:37.
Druhá třetina byla poznamenána četnými vyloučeními na straně Nizozemska. Ti hned čtyřikrát nabídli Číně přesilovou hru, asijský tým se však za celých 20 minut zmohl na jedinou střelu na branku. O jediný gól se v prostředním dějství postaral v 27. minutě obránce Giovanni Vogelaar.

Nizozemsko tak po 40 minutách hry vede nad Čínou 4:0 a v absolutním klidu si kráčí za první výhrou v turnaji.

Střely na branku: 28:4
Trestné minuty: 10:6
Přesilové hry: 1/3-0/5

40:00

39:42

Ce-chao Sun zlikvidoval další tvrdou ránu od obránce Giovanniho Vogelaara, v závěru druhé třetiny se ještě jednou bude vhazovat v čínském obranném pásmu.

39:12

Ryan Collier skáče z trestné lavice zpátky do hry, Čína nevyužila ani další přesilovou hru.

38:45

Čína se znovu při početní výhodě trápí. V přesilových hrách ale aspoň utlumí neustálý tlak Nizozemců.

38:18

Domácí hokejisté znovu vyhazují puk přes všechny čáry a mohou vystřídat.

37:55

Dvojice Nizozemců nyní pláchla při vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, to však nedokázali využít.

37:12

Další vyloučení na straně Nizozemska. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici obránce Ryan Collier.

36:47

Po střele Čchien-i Chuanga byl kotouč sražen do ochranné sítě za Meierdresobvou brankou. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

36:14

Alexej Loginov se vrací z trestné lavice, Nizozemsko hraje v plném počtu.

35:40

Kotouč míří opět daleko od nizozemské branky, Číňané se pro něj musí znovu vrátit.

35:13

Nizozemský kapitán Ivy van den Heuvel vyvezl kotouč z obranného pásma, celá čtveřice domácích může v poklidu vystřídat.

34:49

Číňané tentokrát rozjeli slušnou přesilovkovou kombinaci, rána od modré čáry ovšem minula Meierdresovu branku.

34:14

Nizozemci jsou ve druhé třetině nedisciplinovaní. Za napadení je vyloučen znovu Alexej Loginov.

33:58

Ryan Collier vypálil tvrdou ránu od modré čáry, Sun byl znovu pozorný.

33:15

Ties van Soest se vrací z trestné lavice, Nizozemci se ubránili i další přesilovce Číny.

32:48

Julian van Lijden získal kotouč v útočném pásmu a ušetřil tak několik cenných vteřin.

32:10

Šlo však o ojedinělý případ náznaku čínského tlaku, jinak se znovu hraje více mimo útočné pásmo Asiatů.

31:37

Po Liou vyslal štiplavou střelu z pravého kruhu, Ian Meierdres měl se zákrokem problémy, kotouč se mu ale podařilo zastavit.

31:15

Čína si zahraje další přesilovou hru. Za držení protihráče míří na trestnou lavici útočník Ties van Soest.

30:48

V další slibné šanci se ocitl obránce Ryan Collier, u pravé tyče však ztroskotal na betonu Ce-chao Suna.

30:13

Další výborný zákrok Ce-chao Suna! Nardo Nagtzaam vymyslel nádhernou přihrávku na Dannyho Stemphera, který dnes už poněkolikáté ztroskotal na čínském brankáři!

29:59

Reno de Hondt stál na konci pohledné kombinace Nizozemců, Ce-chao Sun ovšem dokázal zasáhnout jak proti jeho střele z mezikruží, tak proti následné bombě od Giovanniho Vogelaara.

29:30

Z trestné lavice se navíc vrací Alexej Loginov, začíná tak o půl minuty zkrácená přesilová hra Nizozemska.

29:00

Síly na ledě se navíc vyrovnají. Za hrubost míří na trestnou lavici čínský útočník Pcheng Sun.

28:47

Nyní se Číňanům povedlo zavézt kotouč do útočného pásma, dlouho se v něm ovšem nezdrželi.

28:23

Ani další pokus o útok se Číňanům nepovedl a Reno de Hondt dokonce s kotoučem daleko od vlastní branky šetří cenné vteřiny při oslabení.

27:57

Nizozemci ale nemají žádný problém ani při vlastním oslabení. Už dvakrát se jim podařilo osvobodit.

27:30

Čína bude mít šanci na zkorigování skóre. Za sekání byl vyloučen domácí obránce Alexej Loginov.

26:28

26:28 Giovanni VOGELAAR - 4:0

26:28

V čínské brance se třepetá další kotouč! Ties van Soest posunul na modré čáře kotouč na obránce GIOVANNIHO VOGELAARA, který Suna prostřelil tvrdou ranou z pravého kruhu! Asistence: Ties van Soest.

26:07

Kotouč byl sražen do ochranné sítě za čínskou brankou. Vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.

25:53

Jordy van Oorschot se nyní mohl dostat k zajímavé střele, místo toho chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou na spoluhráče před brankou, to však neprošlo.

25:15

Další útok Nizozemska nyní zastavila píšťalka čárového rozhodčího kvůli postavení mimo hru.

24:43

Ce-chao Sun zastavil volný kotouč u jeho branky, vhazovat se bude v obranném pásmu Číny.

23:57

Ivy van den Heuvel se dostal do zakončení z mezikruží, jeho střela ovšem nebyla přesná.

23:30

Nardo Nagtzaam předvedl parádní individuální akci, když se z rohu prokličkoval až před branku, jeho zakončení ale zastavil brankář Sun.

22:46

Nizozemci dominují podobně jako v první třetině, Číňané zatím nedokázali najít adekvátní protihru.

22:07

Nahození Mitche Bruijstena z rohu kluziště skončilo v náručí brankáře Ce-chao Suna.

21:35

Nizozemci se opět usadili s kotoučem v útočném pásmu, Číňané jsou znovu v problémech.

21:04

Reno de Hondt se snažil protlačit do lepší střelecké pozice, zastavil ho však jeden z čínských obránců.

20:28

Číňané vstoupili do druhé třetiny znovu aktivně, nahození od modré čáry ovšem minulo Meierdresovu branku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 20:52.
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli jednoznačnou dominanci Nizozemců. Domácí si vytvořili řadu šancí, z 16 střel na branku vytěžili hned tři branky. Nejdříve se ve 4. minutě prosadil Raymond van der Schuit, na nějž v dalším průběhu navázali ještě kapitán Ivy van den Heuvel a Nardo Nagtzaam.

Nizozemsko tak po úvodním dějství vede nad Čínou 3:0.

Střely na branku: 16:3
Trestné minuty: 2:4
Přesilové hry: 1/2-0/1

20:00

19:23

Další obrovská šance Nizozemců! Danny Stempher z dorážky nedokázal protlačit kotouč za Sunova záda!

19:01

Už běží poslední minuta první třetiny, Nizozemci jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu.

18:32

Čchien-i Chuang se snažil dostat ke střele, zastavila ho však hned dvojice nizozemských hráčů.

18:00

Číňané jsou rádi, když dostanou kotouč alespoň daleko od své vlastní branky, na útočení v podstatě nemají ani pomyšlení.

17:25

Další šance pro Dannyho Stemphera! Tentokrát se dostal k volnému kotouči v bezprostřední blízkosti branky, Ce-chao Sun ho však skvěle vychytal!

16:54

Danny Stempher se dostal ke střele z pravého křídla, trefil před sebou stojícího obránce, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.

16:37

Číňané jsou zcela mimo hru, jejich další nepovedená rozehrávka končí znovu na zakázaném uvolnění.

16:01

16:01 Nardo NAGTZAAM - 3:0

16:01

Domácí se radují z další branky! Mitch Bruijsten využil další chyby v čínské obraně, získal útočné pásmo, přihrál na modrou čáru na Jordyho van Oorschota, jehož střelu od modré čáry Sun jen vyrazil před sebe. U odraženého kotouče byl jako první NARDO NAGTZAAM, který jej zametl do odkryté branky. Asistence: Jordy van Oorschot.

15:26

Nahození Jurryta Smida od modré čáry Ce-chao Sun bez větších problémů lapil, jeho spoluhráči si tak mohou znovu chvilku odpočinout.

14:52

Naopak Číňané mají obrovské problémy jen s rozehrávkou, aktivní napadání Nizozemců jim vůbec nevoní.

14:23

Nizozemci mají zápas naprosto pod kontrolou, Číňany v podstatě ještě nepustili do žádné šance.

13:42

Ojedinělý útok Číny zastavilo postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:13

13:13 Ivy VAN DEN HEUVEL - 2:0

13:13

Přesilovku pět na tři sice Nizozemci nedokázali využít. Krátce poté, co Chuang skočil z trestné lavice na led, se ale přeci jen prosadili. Mickey Bastings šikovně nastřelil puk na připravenou hokejku kapitána IVYHO VAN DEN HEUVELA, který puk usměrnil za Sunova záda! Asistence: Mickey Bastings a Raphael Joly.

13:00

Čínský brankář Ce-chao Sun při zákroku kopl do branky takovým způsobem, že vypadla ze svého postavení. Hlavní rozhodčí Andrea Benvegnu situaci posoudil jasně jako úmyslnou a vylučuje Suna za zdržování hry. Čína se tak devět vteřin bude bránit ve třech.

12:11

Číňanům se podařilo vyhodit a mohou tak vystřídat, Nizozemci ale rychle vrací hru zpátky před Sunovu branku.

11:35

Nizozemská přesilovka zatím vypadá mnohem lépe než ta Číny, Sun musel už třikrát zasahovat.

11:09

První přesilovou hru si zahrají i Nizozemci. Za sekání je vyloučen čínský útočník Pcheng Chuang.

10:51

Ce-chao Sun znovu zastavuje kotouč mířící k jeho brance, Číňané se nemohou vymanit z nizozemského tlaku.

10:29

Nardo Nagtzaam doslova centroval puk na dva své spoluhráče najíždějící před branku, kotouč skončil v rohu.

09:53

Sun zastavil další střelecký pokus z hole Boeta van Gestela, Nizozemci znovu pokračují v tlaku v útočné třetině.

09:17

Ce-chao Sun si připisuje další úspěšný zákrok, nizozemský tlak ale bude zřejmě pokračovat i nadále.

08:59

Další zakázané uvolnění na straně Číny, vhazovat se tak bude znovu před brankou Ce-chao Suna.

08:32

Nizozemský brankář Ian Meierdres se snažil pomoct svým spoluhráčům s rozehrávkou, spíše jim tím ale nadělal problémy.

07:58

Číňané zatím mají obrovský problém s těsnou obranou Nizozemska, těžko se Asiaté dostávají s pukem do útočného pásma.

07:30

Mickey Bastings se dostal do zajímavé šance, jeho střela jen těsně minula levý horní roh čínské branky.

06:56

Ivy van den Heuvel se vrací z trestné lavice, Nizozemci hrají v plném počtu.

06:22

Čínská přesilová hra zatím nevypadá vůbec dobře, kotouč míří znovu přes všechny čáry.

05:53

Nizozemcům se povedlo vyhodit, Číňané pak nedokázali zavést kotouč zpátky do pásma a domácím se podařilo znovu osvobodit.

05:20

Chang Li pálil z vrcholu pravého kruhu, Meierdres si s jeho střelou poradil. Číňané pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

04:56

Uvidíme první přesilovou hru v utkání, za podražení míří na trestnou lavici nizozemský kapitán Ivy van den Heuvel.

04:31

Ce-chao Sun nyní zastavil nahození od modré čáry a zkušeně podržel kotouč, aby jeho unavení spoluhráči mohli vystřídat.

04:07

Zakázané uvolnění Číny vrátí hru před branku Ce-chao Suna, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

03:37

03:37 Raymond VAN DER SCHUIT - 1:0

03:37

Po chybě Číňanů se domácí poprvé prosazují! Reno de Hondt získal kotouč a situaci tří na jednoho vyřešil přihrávkou na Dannyho Stemphera, jehož střelu ještě zastavila tyč, dorážka RAYMONDA VAN DER SCHUITA už byla ale gólová! Bez asistence.

02:38

Od úvodu utkání se hraje téměř bez přerušení, dopředu nyní míří Číňané.

01:59

První tlak Nizozemců v útočném pásmu netrval příliš dlouho, domácí se nedostali ani k žádnému zakončení na brankáře Suna.

01:18

Julian van Lijden se zkusil prosadit individuálně jeden na jednoho, přes čínského obránce neprošel.

00:51

Číňané jsou v úvodu utkání zatím aktivnější, Nizozemci se ještě nedostali ani do útočného pásma.

00:20

Ce-sen Čang se tlačil do první šance, puk před ním pokryl brankář Ian Meierdres.

00:01

Po zahajovacím ceremoniálu už hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu.

Nizozemsko: Meierdres (Oosterwijk) – Collier, Vogelaar, Loginov, van Oorschot (A), van Gorp, van Gestel, Verkiel, Smid (A) – van den Heuvel (C), K. Bruijsten, Bastings – de Hondt, van der Schuit, Stempher – Nagtzaam, M. Bruijsten, van Lijden – Joly, van Soest.

Čína: C. Sun (Š. Sia) – Chu, T. Čang, P. Čang, Jen, S', Jang, Ť. Čang – Čung (A), Jing, C. Čang (C) – Ch. Čang, Č. Chuang (A), Sun – P. Chuang, Č. Čang, Cuo – Wu, Liou, W. Čang – Li.

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Braten (NOR), McCambridge (USA).

Čína: C. Sun (Š. Sia) – Chu, T. Čang, P. Čang, S', Jang, Ť. Čang – Čung, Jing (A), Ch. Čang (C) – Č. Chuang, Sun (A), P. Chuang – Č. Čang, Cuo, Wu – Liou, W. Čang, Li.

ČÍNA

Čínský hokej nemá v nejlidnatější zemi světa příliš velkou tradici. Na mezinárodním poli se objevil teprve na začátku 70. let minulého století. V průběhu 90. let a na začátku nového tisíciletí Číňané pendlovali mezi druhou a třetí nejvyšší divizí.

V roce 2022 se ovšem v Číně budou pořádat olympijské hry, a tak se tamní hokejový svaz snaží o co nejrychlejší zlepšení, podobně jako Jižní Korea v nedávné minulosti. V KHL už dva roky působí čínský klub Kunlun, kde však hraje minimum Číňanů. Dá se předpokládat, že se vydají podobnou cestou jako Korejci, tedy znaturalizování několika zámořských hráčů.

V posledních třech letech Čína postupuje a sestupuje z II. B divize a II. A divize. Nižší kategorie je ale Asiatům už hodně malá, což bylo vidět na loňském šampionátu, který ovládli bez ztráty bodu. O rok předtím ale zase ve vyšší kategorii nevyhráli jediný zápas.

Jednoznačným letošním cílem je tak záchrana. Mezi nejlepší hráče týmu by měli patřit brankář Šeng-Žung Sia, obránce Tchien-Jü Chu a útočník Rudi Jing. Všichni tři působí v druhé nejvyšší ruské soutěži VHL.
NIZOZEMSKO

Nizozemsko je sice zemí zaslíbenou bruslení, však také na nedávné olympiádě v Pchjongčchangu naprosto dominovali v rychlobruslení. V ledním hokeji už ale "Oranjes" tolik úspěchů nemají.

Nejslavnější období nizozemského hokeje se psalo v letech 1979-81, kdy se v MS probojovali mezi elitu (tehdy 8 nejlepších zemí světa) a v roce 1980 se dokonce zúčastnili olympijských her v Lake Placid (9. místo).

V posledních letech se Nizozemci pohybují na rozmezí I. B divize a II. A divize. Po loňském sestupu letos nižší kategorii pořádají, hraje se v Tillburgu, na stadionu týmu velmi úspěšně působícího v třetí nejvyšší německé soutěži.

Kvůli pozdějšímu startu šampionátu se mohou turnaje zúčastnit i právě hráči tohoto týmu, kteří tvoří kostru reprezentace. Nizozemsko je tak jasným favoritem na postup. Mezi nejlepší hráče týmu by se měli řadit brankář Ian Meierdres, obránce Jordy van Oorschot a útočník Mitch Bruijsten, kteří všichni válí za Tillburg.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Mistrovství světa se už nezadržitelně blíží, ještě před jeho startem se však tradičně hrají šampionáty nižších divizí. Dnes začíná turnaj druhé divize skupiny A, kterou letos hostí Nizozemsko. Právě domácí uzavřou první hrací den zápasem proti Číně od 20 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

7:0

Branky a nahrávky: 4. van der Schuit, 14. van den Heuvel (Bastings, Joly), 17. Nagtzaam (van Oorschot), 27. Vogelaar (van Soest), 43. Vogelaar (Bastings), 49. van den Heuvel (K. Bruijsten, Loginov), 59. Stempher (van der Schuit, Vogelaar)

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Braten (NOR), McCambridge (USA)