23.04.2018, 20:00 • IJssportcentrum, Tillburg • 1. kolo • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.15 8.8 7.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:28:15)

3. Austrálie – 3 body, skóre 3:0
4. Belgie – 0 bodů, skóre 1:4
5. Island – 0 bodů, skóre 0:3
6. Čína – 0 bodů, skóre 0:7
Jasnou dominanci Nizozemska přinesl večerní závěrečný souboj MS II. divize skupiny A. Domácí si smlsli na Číně a vyhráli 7:0. Asijský tým se zmohl na pouhých devět střel a to měl k dispozici hned osm přesilových her včetně minutové výhodě pěti proti třem.

Skóre utkání otevřel už ve 4. minutě Raymond van der Schuit. Na jeho branku navázali ještě v úvodním dějství kapitán Ivy van den Helden, který nacvičenou akcí využil přesilovou hru, a Nardo Nagtzaam dorážející na hranici brankoviště.

Ve druhé třetině Nizozemce srážela četná oslabení, kvůli kterým se nedostávali do tolika příležitostí. I přes čtyři přesilové hry v prostředním dějství však Čína pouze jedinkrát zaměstnala brankáře Meierdrese v brance Oranjes. O jedinou branku druhé části hry se tvrdou ranou postaral v 27. minutě obránce Giovanni Vogelaar.

Giovanni Vogelaar se postaral i o pátý gól, když jeho další bombu od modré čáry na začátku třetí třetiny zastavila až síť. Druhou branku v utkání přidal i kapitán Ivy van den Helden, který uspěl při oslabení. Tečku za zápasem pak přidal v 59. minutě Danny Stempher.

Nizozemsko tak v úvodním zápase turnaje porazilo Čínu 7:0 a cestu za návratem do I. divize začali velmi dobře. Hned zítra se domácí reprezentace utká s Islandem, Číňany čeká odpolední bitva se Srbskem.

59:27

Číňané se ještě v samém závěru utkání snaží alespoň o čestný úspěch. V dnešním zápase na bodový zisk jednoznačně neměli.

58:51

58:51 Danny STEMPHER - 7:0

58:51

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Nizozemci přidávají ještě sedmou branku! Raymond van der Schuit našel z rohu krásně před brankou zcela volného DANNYHO STEMPHERA a ten se konečně, dnes z několikáté šance, dočkal gólu. Kotouč poslal přímo pod horní tyč Sunovy branky! Asistence: Raymond van der Schuit a Giovanni Vogelaar.

58:12

Boet van Gestel pálil od modré čáry nepřesně, tlak Nizozemců v útočném pásmu pokračuje.

57:50

Wej Čung je ve třetí třetině hodně aktivní, jeho další útočný výpad však nedotáhl alespoň do zakončení.

57:26

Reno de Hondt skáče zpátky z trestné lavice, Nizozemci jsou znovu v plném počtu.

56:57

Číňané znovu pokazili rozehrávku a poslali kotouč jen na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Sunovou brankou.

56:26

Raphael Joly se vrátil z trestné lavice, Nizozemci se už tak brání ve čtyřech hráčích.

56:06

Tchien-jü Chu vypálil z levého kruhu, jeho nepovedený pokus bez problémů lapil Ian Meierdres.

55:43

Ale ani při dvojnásobné výhodě nejsou Číňané rozjet nějakou kloudnou akci, domácím se povedlo vyhodit.

55:26

A další faul posílá Nizozemce do tří! Za krosček je vyloučen útočník Reno de Hondt. Čína má tak k dispozici přesně minutu trvající přesilovku pěti proti třem!

54:54

Číňané jsou však i v početní výhodě zcela neškodní. Nyní se Wej Čung sám vystavil do postavení mimo hru.

54:26

Jediné, co trochu trápí Nizozemce, je nedisciplinovanost. Za sekání je znovu vyloučen útočník Raphael Joly.

53:55

A další výborný zákrok čínského brankáře! Tentokrát pálil z pravého kruhu obránce Jordy van Oorschot.

7:0

Branky a nahrávky: 4. van der Schuit, 14. van den Heuvel (Bastings, Joly), 17. Nagtzaam (van Oorschot), 27. Vogelaar (van Soest), 43. Vogelaar (Bastings), 49. van den Heuvel (K. Bruijsten, Loginov), 59. Stempher (van der Schuit, Vogelaar)

Nizozemsko: Meierdres (Oosterwijk) – Collier, Vogelaar, Loginov, van Oorschot (A), van Gorp, van Gestel, Verkiel, Smid (A) – van den Heuvel (C), K. Bruijsten, Bastings – de Hondt, van der Schuit, Stempher – Nagtzaam, M. Bruijsten, van Lijden – Joly, van Soest.

Čína: C. Sun (Š. Sia) – Chu, T. Čang, P. Čang, Jen, S', Jang, Ť. Čang – Čung (A), Jing, C. Čang (C) – Ch. Čang, Č. Chuang (A), Sun – P. Chuang, Č. Čang, Cuo – Wu, Liou, W. Čang – Li.

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Braten (NOR), McCambridge (USA)