3:0

konec (1:0, 0:0, 2:0)

23.04.2018, 13:00 • 1. kolo • Jan Prošek

Tipsport: 1.8 4.8 2.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Australský národní hokejový tým potvrdil roli favorita, a tak vyhrává tento zápas 3:0. První gól padl v první třetině, druhý a třetí pak v závěru třetí třetiny. Island neproměnil ani jednu z dvaceti střel, naopak Austrálie z 39 střel skórovala hned třikrát. (15:12:23)

Austrálie právě vstřelila branku!
Austrálie přidává třetí branku, přes celé kluziště ze své třetiny kotouč posílá do prázdné kleceTHOMAS POWELL. Asistence: Robert Haselhurst.

58:52

Dennis Hedström míří na střídačku, Island hraje bez brankáře.

58:52

58:52 Robert MALLOY - 2:0

58:52

A je to jasné, Austrálie tento zápas vyhraje. V přesilové hře se prosazuje střelou od modré čáry ROBERT MALLOY. Asistence: Lliam Webster a Robert Haselhurst.

58:12

Island si cestu za vyloučením velmi zkomplikoval. Vyžádal si oddechový čas.

58:12

Vyloučení v týmu Island (Edmunds Induss – 2 min., sekání).

57:20

Islandský celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Austrálie drží stále hubené vedení.

56:41

Per Goransson a Mathew Lindsay vypálili z dobré střelecké pozice, jejich střely dokázal vyrazit gólman.

56:00

Čtyři minuty hry zbývají do konce třetiny, sledujeme rychlý hokej, Austrálie hraje velmi dobře takticky a nedává soupeři mnoho možností.

55:21

Beau Taylor pálil z pravé strany, jeho projektil kryje gólman Dennis Hedström.

54:30

Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, Tým vedený jako domácí stále vede o jednu branku.

54:10

Mnoho šancí tento zápas nenabízí. Střelecky je duel ve třetí třetině vyrovnaný – 6:6.

52:46

Dennis Hedström měl velkou dávku štěstí, obránci nedokázali připravit soupeře o kotouč, a tak málem zakončoval William Cliff do prázdné branky.

51:16

Per Goransson se pokoušel propracovat do střelecké pozice, první jeho rána byla zblokovaná, druhou pak kryje gólman.

50:51

Wehebe Darge pálil z předbrankového prostoru, jeho ránu kryje připravený brankář Dennis Hedström.

50:22

Vyloučení v týmu Island (Bjarki Johannesson – 2 min., nesportovní chování).

50:10

Kristjan Kristinsson si vypracoval dobrou střeleckou pozici, jeho rána od modré čáry ale končí v náruči brankáře Anthony Kimlina,

50:00

Dostávámese do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Stále platí těsné vedení Austrálie.

49:25

Chris Wong měl velkou šanci, jeho rána ale končí mimo branku, při vlastním oslabení to zkoušel neúspěšně.

48:25

Per Goransson nahazoval kotouč od modré čáry, puk byl ale zblokovaný, a tak gólman zasahovat nemusel.

47:09

Vyloučení v týmu Austrálie (Cameron Todd – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

45:51

Dennis Hedström vrací kotouč za svou branku, odkud Island rozehrává další akci.

45:10

Björn Jakobsson se jako obránce propracoval do útočného pásma, středem hrací plochy se dostat až do střelecké pozice, ale puk končí mimo branku. Dobře zasáhl obránce.

44:20

Hraje se spíše ve středním pásmu, Hafthór Sigrunarson se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale puk mu v rozhodující chvíli odskočil od čepele hokejky.

42:35

Johann Leifsson byl zcela volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal. Mnoho šancí v této části hry k vidění není.

42:03

I Austrálie bez výraznějších problémů přečkala oslabení.

41:50

Přesilovku tedy hraje Island, který se ovšem nemůže stabilněji dostat do útočného pásma a do střeleckých pozic.

41:27

Vyloučený Islandský hráč se vrací do hry.

41:10

Hráči v bílém se dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

40:15

Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nikam nežene.

40:03

Vyloučení v týmu Austrálie (Thomas Powell – 2 min., sekání).

40:01

I po druhé třetině platí jednobrankové vedení Austrálie, která hraje aktivně a je výrazně střelecky aktivnější. Island si výraznější šanci nevypracovat.

40:00

39:30

V závěru druhé třetiny hrají přesilovou hru hokejisté Austrálie.

39:27

Vyloučení v týmu Island (Hafthór Sigrunarson – 2 min., sekání).

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Brian Funes pálil mimo branku.

36:50

Anthony Kimlin kryje kotouč, vhazovat se bude před brankou Austrálie.

35:00

Pět minut zbývá do konce první třetiny, puk kryje Dennis Hedström, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

34:30

Australský celek je jednoznačně aktivnější, další jeho akci vedl Per Goransson.

33:50

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Islandu.

33:10

Mnoho šancí momentálně k vidění není, Kieren Webster pálil od modré čáry mimo branku. Následně obrana otáčí směr hry.

31:49

Beau Taylor vybojoval puk ve středním pásmu, a tak pokračoval do útoku, Wehebe Darge byl volný před brankou, dostal přihrávku a pálil mimo.

31:15

Tým vedený jako domácí pokračuje v aktivní hře v útočném pásmu, mnoho šancí k vidění není. Island vybojoval kotouč za svou brankou, odkud rozehrává.

31:00

Střely na branku 22:12 ve prospěch australského celku.

30:35

Hráči v zeleném mají převahu, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, a tak navýšit své vedení.

30:10

Obrázek hry je stále stejný. Nyní vypálil William Cliff z pravého kruhu, a tak musel zasahovat gólman Dennis Hedström.

28:10

Edmunds Induss se po zajímavé kombinaci propracoval do střelecké pozice, ale kotouč mu sjel z hole.

27:21

Per Goransson se musel vracet za svou branku, odkud rozehrává. Matthew Armstrong našel spoluhráče, který výborně zakončoval. Jeho ránu kryje gólman Dennis Hedström.

27:00

Druhá třetina mnoho šancí nenabízí, sledujeme aktivní hru Austrálie, která díky první třetině vede o jednu branku.

26:31

Ingvar Jónsson vypálil v dobré střelecké pozici, jeho ránu skvěle kryje Anthony Kimlin.

26:00

Další zákrok islandského brankáře, Dennis Hedström si poradit se střelou, kterou vyslal Wehebe Darge.

24:30

Per Goransson byl volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.

24:10

Hráči v zeleném, tedy Austrálie rozehrává od své branky, nikam se nežene, hraje takticky velmi dobře.

23:50

Robert Haselhurst pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou.

22:30

Sledujeme aktivní hru australského týmu, který se pokouší navýšit své vedení..

20:01

Střelecky aktivnější Austrálie vede o jednu branku, dokázal se prosadit aktivně hrající obránce Per Goransson. Jeho přesná rána znamená, že národní tým Austrálie hraje vede 1:0.

20:00

19:40

Jack Carpenter nedokázal zblokovat střelu soupeře, a tak musel zasahovat gólman.

19:25

Hjalti Johannsson pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje brankář Anthony Kimlin.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:45

Cameron Todd měl další velkou šanci, jeho rána z mezikruží končí mimo branku.

18:37

Austrálie hraje v plném počtu.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:40

Buly před brankou Islandu, který se zatím marně pokouší vypracovat si výraznější šanci.

17:03

17:03 Per GORANSSON - 1:0

17:03

Australský celek se dostává při hře čtyři na čtyři do vedení. Povedenou ránou se prosazuje z horní hranice kruhů obranou zapomenutý PER GORANSSON. Asistence: William Cliff.

16:37

Vyloučení v týmu Austrálie (Robert Malloy – 2 min., vražení na hrazení).

16:12

Wehebe Darge pálili z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.

15:50

Austrálie hraje přesilovou hru, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.

15:34

Vyloučení v týmu Island (Elvar Olafsson – 2 min., podražení).

15:30

Aron Knutsson nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Oba týmy střídají.

15:25

Robert Pålsson rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

15:00

Zatím stále platí bezbrankový stav. Anthony Kimlin kryje další ránu soupeře, tentokrát pálil Einar Gudnason.

13:40

Islandská obrana se musela vracet až za svou branku, Bergur Einarsson dokázal vybojovat kotouč, a tak zastavit akci soupeře.

13:21

Björn Jakobsson hledal ve středním pásmu spoluhráče, akci zakončoval Kristjan Kristinsson, jehož pokus kryje gólman.

12:45

Kieren Webster pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný před brankou.

12:15

Sledujeme rychlý hokej, převahu mají hráči Austrálie, kteří se ale nemohou prosadit.

11:05

Axel Orongan měl velkou šanci, vřítil se do útočného pásma, ale trefil jen gólmana.

10:50

Aktivněji hraje Austrálie, která zatím neproměnila ani jednu ze sedmi střel.

10:35

Buly před brankou Islandu. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

10:30

Islandskou akci překazilo postavení mimo hru.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, Elvar Olafsson pálil od modré čáry. Jeho projektil byl zblokovaný.

09:30

Einar Gudnason se propracoval do střelecké pozice, gólman Anthony Kimlin velmi dobře zasáhl.

08:49

Tým vedený jako domácí se dostal do útočného pásma, ale střela Matthew Armstronga končí mimo.

08:20

Island se dopustil zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před brankou Dennise Hedströma.

08:05

07:25

Hraje se spíše ve středním pásmu, zkoušel se prosadit Kristjan Kristinsson, jehož rána končí mimo branku.

06:50

Island hraje přesilovou hru, ale vůbec se nemůže dostat do střelecké pozice.

06:10

Při vlastním oslabení to zkoušel Jack Carpenter, ale nedokázal vypálit.

06:05

Vyloučení v týmu Austrálie (Beau Taylor – 2 min., sekání).

03:50

Vhazovat se bude před brankou Islandu. Následně je přerušená hra, a tak se bude vhazovat.

03:20

Ingvar Jónsson se propracoval zakončení, jeho pokus kryje brankář Anthony Kimlin.

02:15

Andri Mikaelsson se propracoval do střelecké pozice. Jeho ránu kryje gólman.

01:00

Ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není.

00:01

Island
Ač jsou led a zima na Islandu více než doma, lední hokej se na tomto ostrově začal hrát až v 50. letech v přírodních podmínkách na řekách a jezerech. Díky drsnému počasí to bylo velmi obtížné i pro ošlehané Islanďany. První stadion s umělým ledem byl postaven až roku 1987, první zastřešená ledová plocha se objevila o 10 let později. S příchodem umělé ledové plochy došlo konečně k rozvoji ledního hokeje na Islandu a roku 1991 byla založena pravidelná ligová soutěž. Na jaře příštího roku byl Island přijat do IIHF, avšak ještě dalších 7 let trvalo, než se ostrované odvážili na mezinárodní scénu. Poprvé se objevili na MS roku 1999 a od té doby se účastní každoročně. Hned při premiéře se dočkali prvního vítězství (nad Tureckem).

Austrálie
Ač se to nezdá, historie ledního hokeje v Austrálii je velmi dlouhá a bohatá. První seznamování se s hokejem probíhalo na kluzišti v Adelaide již roku 1904! O 2 roky později byl v Melbourne otevřen tehdy třetí největší stadion světa, na kterém se ještě téhož roku odehrál první oficiální zápas mezi výběrem státu Victoria a námořníky z USS Baltimore. První oficiální hokejový klub vznikl roku 1908 a již od roku 1909 se odehrálo první národní mistrovství (John Goodall Cup), které se od té doby konalo každoročně. Nebyla to ale klubová soutěž, utkávaly se zde výběry jednotlivých australských států a teritorií. Zpočátku se utkávaly pouze Victoria a New South Wales, později se připojovaly další státy. Takto to fungovalo až do roku 1999. Až roku 2000 vznikla první klubová liga zahrnující celou Austrálii, AIHL. Ta funguje dodnes a jedná se o nejkvalitnější soutěž na jižní polokouli.

2013, II. A divize: 2-0-1-2 13:13, 7 b., 4. místo
2014, II. A divize: 1-0-2-2 13:14, 5 b., 4. místo
2015, II. A divize: 0-1-0-4 11:30, 2 b., 6. místo – sestup do II. B divize
2016, II. B divize: 4-1-0-0 58:10, 14 b., 1. místo – postup do II. A divize
2017, II. A divize: 3-1-0-1 16:13, 11 b., 2. místo
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase MS druhé divize skupiny A proti sobě nastoupí Austrálie a Island.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

3:0

Branky a nahrávky: 18. Goransson (Cliff), 59. Malloy (L. Webster, Haselhurst), 60. Powell (Haselhurst)

Austrálie: Kimlin (Smart) – Woodman, L. Webster, Goransson, Malloy, Haselhurst, Lindsay, McMahon, Carpenter – B. Taylor, Darge, Rezek – Armstrong, Todd, Cliff – K. Webster, Powell, Miettinen – Tesarik, Funes, Wong.

Island: D. Hedström (Valdimarsson) – Pålsson, Jónsson, Thorsteinsson, Jakobsson, Einarsson – Sigurdsson, Mikaelsson, B. Johannesson – Leifsson, Atlason, Andrésson – Sigrunarson, Orongan, Knutsson – Johannsson, E. Gudnason, Induss – Sverrisson, Olafsson, Kristinsson.

06:05 AUS 2 B. Taylor, sekání
15:34 ISL 2 Olafsson, podražení
16:37 AUS 2 Malloy, vražení na hrazení
17:03 AUS 1:0 Goransson (Cliff)
39:27 ISL 2 Sigrunarson, sekání
40:03 AUS 2 Powell, sekání