David Kämpf (CHI), 0+0, 13:24 ve hře a 0 střel

Hvězdy zápasu:
1. Patrick Kane (CHI)
2. Brandon Saad (CHI)
3. John Tavares (NYI)
Zápas končí! Hosté vítězí na ledě Islanders 1:3. Přestože už obou týmům o nic nejde, tak jsme viděli zajímavý duel s několika pěknými akcemi. O branky se dnes postaral Patrick Kane, Brandon Saad a Brent Seabrook. Jedinou branku domácích vsítil v 58. minutě John Tavares.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:46

58:46 Brent SEABROOK - 1:3

58:46

Chicago právě vstřelilo branku!
Zřejmě je rozhodnuto o majiteli bodů. BRENT SEABROOK trefou přes celé kluziště do opuštěné brány přidává gól na 1:3. Bez asistence.

58:15

Domácí zkouší powerplay.

57:45

Přečíslení 3 na 1 vyřešili hosté mizerně. Patrick Kane to vzal na sebe, ale bránu netrefil.

57:18

57:18 John TAVARES - 1:2

57:18

Islanders právě vstřelili branku!
Domácí snižují! JOHN TAVARES se výborně vytočil zpoza brány a bekhendem v těsné blízkosti Forsberga pálil do horního růžku. Forsberg si tento gól velmi vyčítá. 1:2. Asistence: Anders Lee a Thomas Hickey.

56:37

Jordan Eberle měl na hokejce gólovou možnost. Dostal přihrávku zpoza brány a v mezikruží vypálil pohotově, ale pouze do ramena Forsberga.

56:07

Davidson si z obrany sjel až před bránu na pobídku Eberleho, branku ale minul.

55:08

Kane byl před brankovištěm čistě zastaven domácími obránci. Chicago předvedlo povedené střídání a zároveň omezilo tlak domácích.

54:40

Islanders i po skončení přesilové hry měli na svých hokejkách několik zajímavých pozic ke střelám. Jako poslední vypálil Hickey, ale ani tento pokus gólem neskončil. Hosté dnes skvěle brání.

53:48

Anisimov už je na ledě, hosté jsou v pěti.

53:26

Nabídka Baileyho nikoho z domácích nenašla. Chicago následně odpálilo puk přes všechny čáry pryč.

52:50

Forsberg předvedl několik parádních zákroků. I po velkém tlaku drží čisté konto.

51:57

Co se týče střel na bránu, tak je tento zápas zatím velmi vyrovnaný. Na góly už to pro domácí tak slavné není.

51:48

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Arťom Anisimov – 2 min., podražení).

51:23

Jaroslav Halák musel vyjet pro puk za svou bránu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

50:36

Tavares byl perfektně a zároveň čistě zastaven Kaneem. Ofenzivní hvězda Chicaga zvládla svou defenzivní práci na jedničku.

49:26

Barzal vzal puk a objel celé útočné pásmo, následně přihrát na modrou Pulockovi, který vypálil z první. Hráči Blackhawks si nyní museli připadat jako na kolotoči.

48:31

Hickey parádním bodyčkem zastavil útočníka Highmora. Celá akce Chicaga teda tímto skončila. Dopředu se už hrnou domácí.

47:44

Hickey musel hrát, protože touš byl tečovaný a zakázané uvolnění se nepískalo.

47:12

Murphy i s přispěním Ooesterleho zvládl osobní souboj s Cizikasem, akce ale pokračovala a Islanders si vytvořili zajímavou pozici před Forsbergem. Švédský brankář musel několikrát velmi pohotově reagovat.

46:25

Puk skončil v hledišti a máme tady další přerušení hry.

45:48

Gustafsson nabral puk na čepel a vyhodil ho v těžké situaci do středního pásma. Islanders musí svou další akci začínat opět od nuly.

44:58

Ofsajd, kterým se provinili domácí. Vhazuje se ve střední třetině.

44:38

Také ve třetí třetině je tento zápas velmi bojovný. Domácí hráči se ale stále nemůžou dostat do tlaku, který by k vyrovnání potřebovali.

43:55

Domácí jsou v plném počtu.

43:44

Opět pálil Seabrook, tentokrát trefil obětavého obránce Hickeyho.

42:55

Střela Seabrooka zlomila hokejku bránícímu hráči, k brankáři Halákovi ale nedoputovala. Domácí se následně osvobodili.

42:20

Clutterbuck ve vlastním oslabení puk vybojoval a následně také bez větších rozpaků vypálil. Forsberg zasáhl a vhazovat se bude u něj.

41:55

Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., držení).

41:35

Schmaltz málem uvolnil na levém křídle Hinostrozu. Útočník s číslem 48 ale i s přispěním Leeho puk promáchl.

40:34

Pulockův pokus vyrazil Forsberg do rohu. Islanders pokračují v akci.

40:01

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní branku Kanea a o dvě minuty později také trefu Saada. Chicago tak vede o dvě branky a kráčí si za vítězstvím. Střely na bránu 18:19 po dvou třetinách. Třetí perioda začne asi v 1:53.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33

Eberle zvolil zpětnou přihrávku, protože byl pod tlakem hostů. Střely se zřejmě ve druhé třetině už nedočkáme.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:41

Tavares musel odjet s bolestmi na střídačku. Uvidíme, jestli bude v pořádku na začátku třetí třetiny. Vypadá to, že to odneslo koleno.

38:01

Chicago tlačí svého soka v pásmu. Mezitím prostřídává a unavuje tím domácí pětici.

37:10

Anisimov nahrnul puk před bránu snad i se sněhem. Halák pokryl dolní část brány a neměl problém zasáhnout.

36:58

Hinostroza vypálil, ale Halák si připsal povedený zákrok. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Islanders.

36:20

Cizikas to zkoušel na Forsberga celkem chytře. Najel si za bránu a zpoza ní chtěl odrazit puk o masku Forsberga až do brány. Nakonec ale zazvonila pouze tyč z boční strany.

35:51

Boychuk vypálil opět velmi tvrdě. Zařízení ovšem minul o několik decimetrů.

35:15

DeBrincat o puk celkem jednoduše přišel. Domácí míří kupředu.

34:31

Signalizovaný icing nakonec odpískán nebyl a domácí museli hrát. Chicago teď napadá velmi vysoko.

33:33

Nelson byl ve výborné pozici, ale netrefil puk, který mu byl předložen. Islanders dneska chybí taky to pověstné štěstíčko.

32:50

Anisimov se snažil parádičkou přechytračit Boychuka. Obránce domácích se ale nedal a zvládl situaci velmi dobře.

31:40

Jen tak to zahučelo arénou, protože velkou šanci měl na hokejce Clutterbuck, ale bohužel pro domácí minul. Těsně před ním se ocitl v dobré pozici i Cizikas, ani on ale nepřekonal Forsberga.

31:06

Ofsajd zastavil útočnou akci Barzala, který si to mířil mezi dva beky Chicaga.

30:47

Puk skončil na střídačce hostů, dáme si opět krátkou přestávku, protože následuje komerční break.

30:05

Kane ve dvojici se Schmaltzem předvedl rychlou kombinaci. Nakonec ale nazakončili, protože výbornou defenzivní práci předvedl Leddy.

29:18

Přechod do útočného pásma domácí nezvládli, zastavil je ofsajd.

28:34

Chicago je ve druhé periodě zatím jasně střelecky aktivnější a nese to ovoce. Islanders vystřelili ve druhé třetině na bránu pouze jednou.

28:08

Forsberg má puk v lapačce, hra je opět na chvíli přerušena. Pulock pálil velmi tvrdě.

27:32

Střela domácích byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka a pak se bude vhazovat v pásmu Blackhawks.

27:10

Oosterleho přihrávka nikoho nenašla. Halák se ale musel přesouvat a puk kontrolovat.

26:37

Hickey nabízel puk do předbrankového prostoru, tam ale Bailey minul bránu Forsberga.

24:25

24:25 Brandon SAAD - 0:2

24:25

A hosté už vedou o dva góly. I tato branka byla velmi kuriózní, protože BRANDON SAAD vypálil nejprve vedle, ale puk se odrazil zpoza mantinelu až k tyčce, odkud Saad dotlačil puk za brankáře Haláka. Halák se v této situaci zorientoval pozdě. 0:2. Asistence: Jordan Oosterle a Jan Rutta.

24:15

Chicago je při chuti a snaží se přidat další branku.

22:36

22:36 Patrick KANE - 0:1

22:36

Hosté jdou do vedení! První přesilovou hru Chicaga využívá PATRICK KANE a nutno dodat, že šťastně. Kane nabízel přihrávku před bránu, avšak jeho pobídku si nechtěně srazil do branky obránce Pelech. 0:1. Asistence: Patrick Sharp a Erik Gustafsson.

22:28

Schmaltz byl dobře najetý, ale ke střele se nedostal. Chicago obléhá prostor kolem brány.

22:03

Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., podražení).

21:52

Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště. Islanders jsou i nadále pod tlakem.

21:17

Střela Hinastrozy z levého kruhu sice položila Haláka na led, ale nedoputovala k němu. Slovenský brankář si však musel o pár vteřin později poradit i s najetím Highmoreho.

20:32

Rána Saada byla sražená vedle. Chicago ale pokračuje v úvodním tlaku.

20:01

Skončila nám první třetina, která moc hokejové krásy nepřinesla. Domácí ji vyhráli na střely 10:9, ale gól zatím nepadl ani na jedné straně. Největší šanci měl na hokejce Barzal, na poslední chvíli byl však zastaven obráncem. Druhá třetina začne asi v 1:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44

Gustafsson zachytil touš až ve středním pásmu, takže se musí vracet a čekat na spoluhráče, až opustí třetinu.

19:18

Anisimov přihrával do míst, kde nikdo nebyl. Chicago je však i nadále v útočné třetině.

19:00

Sledujeme poslední minutu první periody.

18:24

Boychukovi na útočné modré čáře utekl puk, který ihned vzal Highmore a jel s ním kupředu. Nakonec stihl i vystřelit, ale bránu Haláka netrefil.

17:36

Kane si posunul puk z rohu kluziště do palebné pozice. Vypálil velmi prudce a mířil do šibenice, avšak Halák vystrčil rameno a vyrazil puk do ochranné sítě.

16:51

Hosté jsou v plném počtu. Anisimov se hned zapojuje do hry.

16:28

Leddyho střela od modré čáry gólová nebyla. Forsberg si ji našel lapačkou a zastavil nebezpečí.

16:08

Barzal hledal před bránou lépe postaveného Leeho, kterému puk v dobré pozici utekl.

15:24

Hokejistům Islanders dělá problém se dostat do útočného pásma. Chicago se opět osvobozuje.

14:51

14:47

Viděli jsme zajímavou příležitost v útočném pásmu Islanders. Forsberg si mohl připsat další dobrý zákrok. Hra se za chvíli ovšem přeruší, protože rozhodčí bude vylučovat.

14:25

Hayden společně s Kämpfem pouze odevzdali puk do útočného pásma a jeli střídat. Na puku jsou domácí.

13:34

Pokus hokejistů z New Yorku, jak založit akci, ztroskotal v rozehrávce. Byl odpískán icing.

13:07

Hosté jsou stále na puku, domácí se teď těžce brání. Vystřídali sice, ale měli toho poměrně dost.

12:03

Chicago předvedlo kvalitní střídání v útočném pásmu. Na modré čáře dostal hodně prostoru Patrick Kane. Vypálil však do dobře připraveného Haláka.

11:36

Hra je přerušená, následuje další komerční break.

11:20

Kane chtěl svou zadovkou oslovit dobře postaveného Schmaltze. Puk nakonec centr Chicaga nezpracoval a hosté propadli.

10:25

Už delší dobu se hraje bez přerušení. Islanders si přihrávají puk na své polovině a mezitím střídají.

09:30

Sledujeme zatím rychlý hokej, ale jde vidět, že oba mančafty nejsou letos úplně v pohodě. Kromě šance Barzala, kterou jsme viděli před pár sekundama, na větší příležitost stále čekáme.

08:26

Barzal se řítil úplně sám na bránu Chicaga. Nakonec byl čistým způsobem zastaven obráncem hostů. Barzal se teda k zakončení nedostal.

07:45

Murphy vypálil velmi pohotově, ale nepřesně. To nebyla vůbec špatná pozice pro beka hostů s číslem 5.

06:54

Leddy nerozehrál přesně, u puku byl pak nejdříve Keith a musel jej rychle odehrál před dotírajícím Cizikasem.

06:37

Střela obránce Boychuka od modré čáry brankáře Forsberga pořádně štípla. Posléze si obránci Blackhawks udělali před svým brankářem pořádek. Následuje komerční pauza.

06:01

Domácí teď trochu uklidnili hru a nyní se hraje ve střední třetině.

05:10

Highmore vypálil pouze do připraveného Haláka, vhazovat se bude po pravici slovenského brankáře.

04:32

Hráči Islanders obklopují útočnou třetinu, ale zatím v této minutě pořádně nevystřelili na Forsberga.

03:05

Do zajímavé příležitosti se dostal Barzal ,jenž ale svou střelou nepřekonal brankáře Chicaga.

02:26

Momentálně vidíme velké množství chyb ve středním pásmu, a z toho důvodu se neděje nic zajímavého.

01:54

Nyní byla střela hostujícího hráče zblokována do ochranné sítě. Následuje vhazování před bránou Islanders.

01:18

Nahození za bránu Islanders nedojeli žádní z hráčů v bílých dresech, a tak hrají s kotoučem na hokejkách hráči domácího výběru.

00:18

Od začátku utkání jsou aktivnější domácí hráči, kterým se povedlo několikrát pořádně ohrozit brankáře soupeře, ten ale na jejich pokusy vyzrál.

00:01

New York Islanders: Halák (Gibson) – Boychuk, Leddy, Davidson, Pelech, Pulock, Hickey – Jo. Bailey, Tavares, Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd – Clutterbuck, Cizikas, Johnston.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Bérubé) – Seabrook, Keith, Rutta, E. Gustafsson, C. Murphy, Oesterle – P. Kane, Schmaltz, Highmore – DeBrincat, Hinostroza, Saad – Martinsen, Anisimov, Jurčo – Kämpf, Hayden, Sharp.

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Heyer, Racicot.

10.10.15 New York – Chicago 2 : 3
Dnešní utkání by nemělo být tolik emočně vypjaté, jak je to v nejvyšší zámořské soutěži zvykem. Přece jenom, oba celky budou moct už jistě rozpouštět za čtrnáct dní led, jelikož postupu do play-off se s naprostou jistotou nedočkají. Chicago je beznadějně poslední v Centrální divizi, a z posledních pěti zápasů si odneslo jen jeden jediný bod. Oproti tomu Islanders ještě mohou hrát aspoň o čest, protože mají stejně bodů jako poslední Rangers, a tak se může uskutečnit aspoň zajímavý mini souboj mezi těmito městskými rivaly.
Vítám vás u utkání základní části NHL, ve kterém na sebe narazí New York Islanders a Chicago Blackhawks. V tomto zápase už o nic nejde, ale i přes to bychom mohli být svědky zajímavého klání. Zda tomu tak bude se dozvíme v 0:00, kdy duel začne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

1:3

Branky a nahrávky: 58. Tavares (Lee, Hickey) – 23. P. Kane (Sharp, E. Gustafsson), 25. Saad (Oesterle, Rutta), 59. Seabrook

New York Islanders: Halák (Gibson) – Boychuk, Leddy, Pelech, Pulock, Hickey, Davidson – Jo. Bailey, Tavares, Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd – Clutterbuck, Cizikas, Johnston.

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Heyer, Racicot

14:51 CHI 2 Anisimov, podražení
22:03 NYI 2 Hickey, podražení
22:36 CHI 0:1 P. Kane (Sharp, E. Gustafsson)
24:25 CHI 0:2 Saad (Oesterle, Rutta)
41:55 NYI 2 Lee, držení
51:48 CHI 2 Anisimov, podražení