konec (0:1, 0:2, 3:5)

08.03.2018, 18:00 • Nadstavba A • Michal Toman (@michal_toman99)

Tipsport: 1.5 5.0 4.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:25:50)
Poslední dvacetiminutovka přinesla celkem osm branek. Na straně hostů se prosadili dvakrát Lukáš Peterka, dvakrát Jozef Baláž a jednu branku vstřelil Dominik Raška. Pražané se trefili celkem třikrát díky dvěma brankám Tomáše Šmerhy a jedné Vojtěcha Šmída. Vítkovičtí tedy vezou z Edenu všechny tři body a zároveň jsou to jejich první body v nadstavbové části.

60:00

59:39

Matějkova rána z pravého kruhu byla ztečována do ochranné sítě.

59:33

Šmíd zavezl puk do útočné třetiny podél levého mantinelu.

59:12

Pražané drží puk ve středním pásmu, následně je jim odpískáno postavení mimo hru.

58:13

Vítkovice právě vstřelily branku!
Přesilovku hosté rychle využili a Pražané inkasují poosmé. Kapitán Vítkovic DOMINIK RAŠKA ujel s Gřesíkem do přečíslení, v němž si oba aktéři několikrát vyměnili kotouč a první jmenovaný nakonec zakončoval do úplně odkryté klece. Asistence: David Gřesík a Lukáš Peterka.

57:54

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaša – 2 min., hákování).

57:05

Tohle už je debakl! JOZEF BALÁŽ si našel puk na pravé straně útočné třetiny a jeho pumelice zaplula až do sítě. Asistence: David Gřesík a Dominik Raška.

56:57

Slávisté jsou v rozehrávce hodně nejistí a nepřesní.

56:19

Raška pálil od levého mantinelu, ale branku hodně minul.

55:59

Malik raději podržel puk v lapačce, sešívaní měli tlak.

54:59

Je zřejmě rozhodnuto. Krenželok vedl rychlý protiútok po pravé straně, nahrál mezi kruhy Blaškovi, kterému střela sice nesedla, ale puk si následně před brankou Slavie našel JOZEF BALÁŽ a ranou mezi Kodadovy betony zkompletoval hattrick. Asistence: Ján Blaško a Daniel Krenželok.

54:03

Baláž se už už dostával do zakončení z pravé strany, ale obránci byli proti.

53:24

Stark mohl mezi kruhy střílet, ale poslal puk ještě na pravou stranu Patočkovi, jenž z první nastřelil Malikův beton.

53:04

Toman chtěl střílet z levé strany, puk mu ale v poslední chvíli sklouzl z hole.

52:42

Furch dostal na útočné modré výborný pas od Šmerhy, ale jeho rána skončila jen v Malikově lapačce.

52:18

Blaško nahodil puk na branku od levého hrazení z ostrého úhlu, Kodad byl připraven.

51:58

Šenderova rána od modré jen zaduněla o zadní mantinel.

51:49

Sešívaní si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

51:19

Netolický našel před brankou Šergla, jenž zakončoval v tísni, ale Malik měl dobře postavený beton.

50:53

Kohút se na brankovišti natlačil k dorážce, ale trefil jen Malikův beton.

50:33

Šmerha rozehrává útočnou akci za vlastní klecí.

50:03

Baláž se zkusil prokličkovat přes tři obránce, neuspěl.

49:44

Martínek se otočil s pukem na pravém kruhu, jeho střela mířila jen na Malikovu hruď.

49:23

Hejdova rána od modré nadělala Malikovi velké problémy, hostující gólman ale nakonec vše ustál.

48:58

Šergl se dostal k dorážce po Starkově nahození od modré, ale neuspěl.

48:04

Slavia právě vstřelila branku!
Tohle bude ještě drama! Furch se nakonec dostal ze skrumáže u mantinelu a nahrál na levý kruh přesně na hůl volného TOMÁŠE ŠMERHY, jenž nic nevymýšlel a z první zakončil pod horní tyčku Malikovy klece. Asistence: Aleš Furch.

47:59

47:41

Furch byl s pukem natlačen na mantinel, Ridera přesilovku nejspíš ubrání.

47:03

Šmerha výborně zavezl kotouč až za branku hostů, odkud exkluzivně nahrál mezi kruhy volnému Jašovi, jenž ale ve stoprocentní šanci minul branku!

46:33

Baláž uzmul puk obráncům sešívaných a sbírá cenné vteřinky.

46:07

Toman vyhazuje puk přes všechny čáry, Ridera se osvobozuje.

45:59

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Blaško – 2 min., vysoká hůl).

45:53

Pražané přesilovku rychle využívají a snižují! Šmerha napřáhl ke střele na modré čáře a jeho pokus tečoval přesně k pravé tyčce obránce VOJTĚCH ŠMÍD. Asistence: Tomáš Šmerha a Tadeáš Hejda.

45:38

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Klíma – 2 min., podražení).

45:21

Ridera se hnala do přečíslení, ale celou akci zastavilo postavení mimo hru.

44:40

Šergl pálil od pravého mantinelu, jeho tečovaný pokus ale Malik podržel ve výstroji.

44:02

Šmerha se ocitl před Malikem úplně sám, ale nedokázal hostujícího gólmana překonat.

43:57

Ficek pálil od modré, jeho tvrdá rána jen těsně minula pravou tyč.

43:35

Klíma pálil z levé strany, ale Kodad jeho pokus vyrazil mimo.

42:51

Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Šorf, přichází Kodad.

42:51

Tahle třetina gólmanu Šorfovi vůbec nevyšla. Vítkovice se prosazují popáté v zápase a ani poslední gól si domácí brankář za rámeček nedá. LUKÁŠ PETERKA z levé strany jen nahodil puk na branku a Šorfovi puk prošel do brány mezi betony. Asistence: Daniel Spratek a David Zdeněk.

41:55

Tak přece se sešívaní dočkali! TOMÁŠ ŠMERHA se dostal do samostatného úniku. Z pravé strany si nabruslil na střed hřiště, naznačil pohyb doleva a nakonec zakončil přesně k pravé tyčce. Malik si na puk sáhl, ale nedokázal zasáhnout. Asistence: David Jaša.

41:49

Pražané se snaží rychle snížit, ale Malik vypadá jistě.

40:35

To je pro slávisty velká rána! LUKÁŠ PETERKA si najel do útočné třetiny podél pravého mantinelu a zkusil jen tak nahodit puk na Šorfa z ostrého úhlu. A domácí brankář puk propustil za svá záda. Asistence: Daniel Spratek a David Gřesík.

40:09

Jako první jsou u puku hosté, kteří rozehrávají zpoza vlastní klece.

40:01

Druhou třetinu začali lépe hostující hokejisté. Během prvních pěti minut se totiž prosadili hned dvakrát díky Lukáši Peterkovi a Jozefu Balážovi. Pražané doplatili ve druhém dějství zejména na nedisciplinovanost, ale paradoxně mohli snížit z trestného střílení. To však Furch neproměnil, a tak platí po čtyřiceti minutách v Edenu stav 0:3.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

39:55

Toman pálil ihned po vhazování z pravé strany, jeho pokus na branku neprošel.

39:51

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Furch – 2 min., hákování).

39:32

Šteiner předvedl krásné sólo středem hřiště, jenže Malik sklapl mezírku mezi betony včas.

39:15

Šorf nahození od mantinelu raději podržel v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.

38:57

Pražané už hrají v křeči, nedaří se jim střelecky se prosadit, i když se do šancí dostávají.

38:30

Kohút hledal v přečíslení tří proti jednomu Martínka, jenže jeho žabička byla moc vysoká.

37:58

Krenželok od modré tvrdě vypálil a Šorf jeho pokus vytěsnil jen reflexivně.

37:48

Toman se výtečně prokličkoval přes tři obránce až k zakončení, ale domácí brankář celou situaci vyřešil.

37:38

Spratek se protáhl do útočné třetiny podél levého mantinelu, jeho nahození Šorf podržel v lapačce.

37:06

Patočka se zničehonic dostal ke střele z mezikruží, ale trefil jen Malikův beton.

36:53

Steinocher nedokázal zkrotit puk na útočné modré a píská se postavení mimo hru.

36:25

Vilček se snažil překvapit Šorfa střelou z ostrého úhlu, ale domácí gólman si poradil.

35:57

Šergl pálil z mezikruží, ale branku minul.

35:32

Kohút hledal před brankou volného Martínka, jenže obránce přihrávku zblokoval.

35:10

Kohút vzal přečíslení na sebe, ale jeho pokus z pravé strany Malik lapil.

34:53

Spratek napřáhl ke střele mezi kruhy, ale puk na branku neprošel.

34:23

Šmerha si na pravém kruhu položil obránce a dobře vypálil, jenže Malik byl připraven.

33:57

Jaša pálil z mezikruží ihned po buly, Malik jeho pokus výborně vytěsnil mimo.

33:50

K trestnému střílení se postavil Furch, který mířil k levé tyčce, jenže nakonec brankovou konstrukci trefil.

33:50

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gřesík – trestné střílení, držení).

33:27

Šteiner pálil z mezikruží, jenže jeho ránu zblokovali obránci a puk na branku neprošel.

32:53

Hejda se protáhl ke střele od pravého mantinelu, Malik byl pozorný.

32:21

Toman se zmocnil puku na levém kruhu, ale jeho pokus od modré zblokoval Hejda.

32:03

Nahození ze středního pásma Malik raději podržel v lapačce a uklidnil hru.

31:41

Spratek vybojoval puk mezi kruhy a jeho rána jen těsně minula levou tyč.

31:22

Šteiner si hezky našel puk mezi kruhy, jenže skákavý kotouč nedokázal dopravit do sítě.

30:54

Ridera je opět kompletní.

30:35

Starkovu tvrdou ránu od modré obránci zblokovali mimo.

29:58

Šmídovo nahození od modré Šergl šikovně tečoval před Malikem, ale puk zamířil jen do pravé tyče!

29:28

Krenželok vyhazuje kotouč přes všechny čáry, hosté se osvobozují.

29:23

Šmíd chtěl na levém kruhu pálit z první, jenže při střele zlomil hokejku.

29:08

28:54

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gřesík – 2 min., podražení).

28:10

Šmerha se dostal v oslabení do samostatného úniku, ale klička do zakončení se mu nepovedla a puk skončil jen na betonech Malika.

27:40

Krenželokovu tvrdou ránu od modré Šorf vyrazil mimo.

27:17

Pražané se ihned po buly osvobozují, puk letí až ke gólmanovi Malikovi.

27:08

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martínek – 2 min., podražení).

26:59

Šergl dostal na pravém křídle dobrou přihrávku, ale nedokázal zakončit.

26:29

Šmíd se protáhl s pukem až za branku hostů, ale mezi kruhy nikoho ze spoluhráčů nenašel.

25:58

Sešívaní se vrhají do útoku hlava nehlava, ale Malik jejich pokusy zvládá.

25:29

Jaša zakončoval z hranice brankoviště, jenže Malik jeho pokus vykopl ven z branky.

24:41

Ridera využívá další přesilovku a vede už o tři branky. Toman našel na pravém kruhu JOZEFA BALÁŽE, jenž podobně jako u první branky Vítkovic zamířil přesně do bližší šibenice. Asistence: Radim Toman a David Zdeněk.

24:31

Krenželok udržel kotouč v útočné třetině a Vítkovice rozehrály kombinaci kolem domácí svatyně.

24:23

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stark – 2 min., sekání).

24:15

Blaško zůstal mezi kruhy úplně sám, jenže přihrávku zpoza branky nezpracoval.

23:46

Šmerha ihned po buly pálil z pravého kruhu a jen těsně minul levou tyč.

23:43

Jaša z první pálil z pravého kruhu, ale Malik se proti jeho střele stihl přesunout.

23:23

Sešívaní si vytvořili tlak, Ridera jen vyhazuje puk do střední třetiny.

22:52

Kohút se na brankovišti natlačil k dorážce, ale brankář Malik si poradil.

22:40

Martínek dostal na brankovišti fantastickou přihrávku zpoza branky od Šergla, jenže nastřelil břevno!

21:36

Zdeněk pálil z pravého kruhu, ale Šorf byl pozorný.

20:45

Znovu se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Raška vyslal do úniku LUKÁŠE PETERKU, jenž rozpohyboval Šorfa a zasunul mu puk mezi betony. Asistence: Dominik Raška a Daniel Spratek.

20:35

Stark chtěl mezi kruhy střílet, ale měl zablokovanou hokejku.

20:13

Vítkovičtí ihned po buly nahodili puk za Šorfovu bránu, ale domácí gólman si pro kotouč dojel.

20:01

Úvodní dějství přineslo vyrovnanou podívanou. Pražané se ze začátku dostávali do více šancí, ale postupem času začal mít práci i domácí brankář Šorf. Skóre zápasu se změnilo až v předposlední minutě první periody, kdy bleskově využil početní výhodu Ridery Jozef Baláž. Vítkovice tedy po dvaceti minutách vedou v Edenu 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:58

Šteiner se natlačil ke střele z pravé strany, ale trefil jen boční síť.

18:34

Vítkovičtí druhou přesilovku bleskově využívají a otevírají skóre zápasu! JOZEF BALÁŽ se ujmul kotouče za brankou domácích, najel si na vrchol pravého kruhu a odtud exkluzivně vymetl bližší šibenici. Asistence: David Zdeněk a Ján Blaško.

18:15

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Steinocher – 2 min., hrubost).

18:02

Klíma měl před sebou zcela odkrytou klec, ale jeho střelu mířící pod víko Šorf výtečně vykopl betonem!

17:43

Spratek si nabruslil s pukem mezi kruhy, ale jeho ránu Šorf v pohodě lapil.

17:40

17:23

Sešívaní sehráli rychlý kontr náramně, jenže Kohút sám před gólmanem Malikem zaváhal a nedokázal skórovat!

16:54

Patočka málem vyslal do úniku Kohúta, ale nedokázal mu přihrát včas.

16:24

Krenželok z první vypálil od modré čáry. Jeho pokus jen zaduněl o zadní mantinel.

16:07

Peterka si našel ve skrumáži před Šorfem puk, ale nedokázal ho dopravit do sítě.

15:44

Raška ihned po buly vypálil od modré z první a Šorf měl s jeho pokusem potíže.

15:40

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Furch – 2 min., držení).

15:25

Peterka dobře dotíral na brankáře Šorfa a donutil ho skrýt puk v lapačce.

15:01

Toman střelou z pravého kruhu orazítkoval horní tyč!

14:33

Steinocher z první vypálil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho pokus Malik podržel ve výstroji.

14:09

Steinocher nakonec od modré poslal puk na branku a jeho nahození ještě tečoval Matějka. Malik však na změnu směru střely stihl zareagovat.

13:55

Furch s Matějkou vybojovali puk v útočné třetině a sešívaní rozjeli kombinaci kolem branky hostů.

13:38

Pražané si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

13:28

Blaško se natlačil do zakončení zprava, ale jeho pokus domácí brankář podržel v lapačce.

12:58

Duda vyslala do sprinterského souboje Martínka a slávista puk získal.

12:26

Patočka našel v přečíslení před brankou Šmerhu, ale ten nedokázal usměrnit kotouč za záda hostujícího brankáře!

11:57

Furch dobře napadá rozehrávku hostů, kteří si nevědí rady.

11:30

Spratek pálil z levého kruhu, jenže jeho rána byla ztečovaná obránci mimo branku.

10:50

Steinocher si najel s pukem na vrchol pravého kruhu, ale jeho rána jen provětrala Malikovu vyrážečku.

10:25

Šergl se snažil obejít mezi kruhy čtyři protihráče a do zakončení se nedostal.

09:58

A stejný hráč to zkusil o chvilku později od modré čáry, jeho tečovaný pokus skončil v ochranné síti.

09:31

Vilček se protáhl do útočné třetiny podél levého mantinelu, ale jeho střela z kruhu mířila hodně mimo.

08:59

Raška se natlačil před Šorfa z pravé strany, jenže ani nadvakrát nedokázal gólmana sešívaných překonat.

08:34

Hra je plná nepřesností, což snaží změnit Furch, který rozehrává zpoza slávistické klece.

07:59

Po střetu Blaška a Šergla skončil puk mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve střední třetině.

07:52

Ostravané si nedali pozor při přechodu útočné modré čáry a píská se ofsajd.

07:32

07:30

Šmíd dobře nahodil puk na branku od pravého hrazení, dorážky jeho spoluhráčů ale zastavil brankář Malik.

07:09

Matějka pálil z pravého kruhu, ale nastřelil jen boční síť.

06:41

Ridera vyhazuje kotouč přes všechny čáry, sešívaným se v přesilovce nedaří.

06:29

Nahození od modré čáry Malik raději podržel v lapačce a přerušil hru.

05:53

Zdeněk se ocitl na pravém kruhu sám s pukem, ale jeho ránu na vzdálenější tyč Šorf vytěsnil vyrážečkou.

05:32

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šendera – 2 min., hákování).

05:12

Šmíd zkusil sólo podél pravého mantinelu, ale jeho cesta z obranné třetiny skončila už ve středním pásmu.

04:44

Šteiner nahodil puk na branku od levého mantinelu, gólman Vítkovic byl pozorný.

04:29

Furch se dobře natlačil k dorážce z hranice brankoviště, jenže gólmana nepřekonal.

03:57

Zdeněk pálil od modré čáry, ale jeho projektil jen těsně minul pravou tyč.

03:35

Martínek s Šerglem se dostali do situace sami na brankáře, ale celou akci překombinovali, takže hostující brankář nemusel ani zasahovat.

02:58

Puk zmizel ve skrumáži těl u mantinelu v útočném pásmu Slavie.

02:21

Marek se natlačil do zakončení z mezikruží, jenže jeho pokus Malik udržel ve výstroji.

01:59

Vobořil se výborně položil do přihrávky zpoza branky a zažehnal nebezpečí.

01:19

Pražané se dostali ve středním pásmu do úzkých a jen odevzdali puk soupeři.

00:42

Baláž se zmocnil kotouče v útočné třetině, jenže zpoza branky ho do zakončení nepustili obránci.

00:08

Úvodní buly zvládli lépe sešívaní, ale Šmídovo nahození za branku nikdo z jeho spoluhráčů nedostihl.

00:01

HC Slavia Praha: Šorf (Kodad) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Steinocher – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka (A), Patočka, Netolický, Šteiner (C), Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

HC Vítkovice Ridera: Malik (Juránek) – Šendera, Krenželok, Klus, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Kučera – Gřesík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž (A), Klíma, Spratek, Raška (C), Malát, Dang, Toman (A)

Rozhodčí: Kostourek – Frodl, Kotlík.

HC Vítkovice Ridera

Ridera je na tom v nadstavbové skupině o dost hůř než její soupeř. Vítkovičtí z dosavadních šesti zápasů žádný nevyhráli a nezískali v nich ani jediný bod. S nulou na kontě se tedy krčí na chvostu šestičlenné tabulky a na postupová místa ztrácejí dvanáct bodů. Slezané si tak budou chtít v Edenu spravit chuť. V minulém kole totiž Vítkovice na domácím ledě nestačily na brněnskou Kometu, která Ostravany rozstřílela v poměru 8:0. Povede se svěřencům Mojmíra Trličíka a Jaroslava Miksy získat v duelu se Slavií první body v nadstavbové části?

HC Slavia Praha

Sešívaní začali nadstavbovou část velmi dobře a v tabulce skupiny A se drží na pozicích zajišťujících postup do vyřazovacích bojů. Slávisté zatím odehráli šest utkání a nasbírali v nich celkem 12 bodů. V šestičlenné tabulce jim tedy patří čtvrtá příčka a na páté České Budějovice mají náskok devíti bodů. Na třetí Hradec naopak ztrácejí Pražané jen skóre. V posledním kole navíc červenobílí na domácím ledě udolali právě hradecké hokejisty 1:0 a do duelu s Vítkovicemi jdou tedy vítězně naladěni. Zůstanou všechny tři body v Edenu?
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání sedmého kola nadstavbové části DHL Extraligy juniorů. Na ledě v pražském Edenu se střetnou týmy HC Slavia Praha a HC Vítkovice Ridera. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:8

Branky a nahrávky: 42. Šmerha (Jaša), 46. Šmíd (Šmerha, Hejda), 49. Šmerha (Furch) – 19. Baláž (Zdeněk, Blaško), 21. Peterka (Raška, Spratek), 25. Baláž (Toman, Zdeněk), 41. Peterka (Spratek, Gřesík), 43. Peterka (Spratek, Zdeněk), 55. Baláž (Blaško, Krenželok), 58. Baláž (Gřesík, Raška), 59. Raška (Gřesík, Peterka)

HC Slavia Praha: Šorf (43. Kodad) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Steinocher – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka (A), Patočka, Netolický, Šteiner (C), Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

Rozhodčí: Kostourek – Frodl, Kotlík

05:32 VIT 2 Šendera, hákování
15:40 SLA 2 Furch, držení
18:15 SLA 2 Steinocher, hrubost
18:34 VIT 0:1 Baláž (Zdeněk, Blaško)
20:45 VIT 0:2 Peterka (Raška, Spratek)
24:23 SLA 2 Stark, sekání