po prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:4

08.03.2018, 18:00 • ZS Prostějov • Čtvrtfinále • Michal Hladký (@michalxhladky)

Tipsport: 2.45 4.0 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Toto je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:34:27)
Je dobojováno! I přes bojovný výkon domácích hráčů je to Kladno, které odchází z toho zápasu vítězně. Do třetice Prostějovu prodloužení na domácím hřišti nevyšlo, a tak se musí spokojit se čtvrtfinálovou účastí, za kterou se rozhodně nemusí stydět, jelikož se v celé sérii hráči Prostějova prezentovali úctyhodným výkonem.
Za Kladno nastoupil také na pět vteřin Jaromír Jágr, který si tak může odškrtnout účast v dalším zápase.

62:05

Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno postupuje do semifinále! Po přihrávce od Matěje Pekra zkusil Jan Strnad udělat kličku Neužilovi a tento záměr mu vyšel do posledního detailu, protože následně dopravil puk do brány Prostějova. Asistence: Pekr

61:57

Reidlichova střela příklepem byla vyražena domácím brankářem.

61:43

Prostějovu se nepodařilo probojovat do útočného pásma, a tak jsou u puku znova kladenští hráči.

61:25

Kehar nahodil za bránu na Zikmunda, který z tohoto místa vybruslil před domácího brankáře, ten mu ale skórovat nedovolil.

60:59

Dvořáček spěchal s vjetím do útočné třetiny, a tak je odpískán ofsajd.

60:32

Jan Kloz raději vybruslil z útočného pásma, protože byl atakován domácím útočníkem.

60:01

Zápas nebyl rozhodnut v základní hrací době, a tak bude za tři minuty následovat prodloužení, které bude trvat deset minut.

60:00

59:47

Zbývá třináct sekund do konce základní hrací doby a bude se vhazovat před bránou domácího celku.

59:29

Drtina měl velmi dobrou šanci, jeho střela příklepem ale byla vyražena Cikánkem.

59:00

Jakub Neužil upadl při rozehře za bránou a měl veliké štěstí, že se v blízkosti nenacházel žádný z hráčů v bílých dresech.

58:40

Další dobrá šance Prostějova! Tentokrát střílel z levé strany Žovinec, jenže minul.

58:18

Nahození na Cikánka hostující brankář Vyrazil pouze před sebe, naštěstí ale obránci hostí byli pohotový a odklidili kotouč do bezpečí.

58:00

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:58

57:44

Nouza přihrával křižnou přihrávkou na svého spoluhráče, nahrávka ale byla pomalá, a z toho důvodu se stihl Cikánek přesunout.

57:21

Dnešní utkání sleduje 3 116 diváků.

57:00

Nouza mohl rozhodnout dnešní utkání, avšak jeho střela do odkryté brány trefila pouze obránce Kladna.

56:46

Cikánek neměl puk pod kontrolou, jenže rozhodčí byl jiného názoru a zastavil hru, což se ale vůbec nelíbilo domácím.

56:30

Naštěstí pro Prostějov Divíšek udržel pásmo, a tak můžou hráči v červeném rozjet kombinaci v útočném pásmu.

56:10

Kladenští se hned po vhazování osvobozují.

55:58

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Štindl – 2 min., hákování).

55:58

Oddechový čas pro domácí.

55:58

A Prostějov bude moct rozhodnout utkání, jelikož bude mít k dispozici přesilovou hru! Petr Štindl hákoval svého soupeře při střelbě, a tak si půjde na dvě minuty odpočinout.

55:26

Macháč ani teď nevyzrál na Neužila, který je dnes jeden z hlavních hrdinů Prostějova.

54:45

Zelingr nahodil od levého rohu na domácího brankáře, ten místo pokrytí puku raději kotouč vyrazil betonem.

53:51

Hosté již několik desítek vteřin drží útočné pásmo, ale zatím to je bez momentu překvapení, který by jednoznačně rozproudil hru.

53:18

Divíšek místo zakončení z parádní pozice raději přihrál pod sebe na Nouzu, jeho projektil ale Cikánka nezaskočil.

52:57

Tůma prošel podél pravého mantinelu až před Jakuba Neužila, který ale díky dobré práci domácích obránců zasahovat nemusel.

52:23

Macháč se teď nadvakrát snažil překonat Neužila, jenž ale drží naděje Prostějova na srovnání této série.

51:36

Jestřábi právě vstřelili branku!
Po desíti vteřinách se prosazuje TOMÁŠ NOUZA, jehož na milimetry přesná střela zapadla do prostoru, kde neměl Lukáš Cikánek větší šance na úspěch. Asistence: Divíšek

51:22

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Tůma – 2 min., podražení).

51:14

Matouš Vinkrbec proklouzl trojicí hráčů Kladna jako nůž máslem a řítil se na Cikánka, k němu ale nedošel, jelikož byl faulován Davidem Tůmou.

50:27

Rudovský byl odzbrojen u modré čáry Svedlundem, který následně zakončil, jeho střela ale neměla dostatečnou razanci na to, aby rozvlnila síť v bráně domácího týmu.

49:54

Tečovaná střela Koláře jen těsně minula pravou tyč brány hostí!

49:40

Po opakovaném buly nahazovali hráči Prostějova do útočného pásma, puk ale šel jen na Lukáše Cikánka, který raději puk pokryl.

49:00

A mohlo to být již o dvě branky, když Kružík a Pekr se ocitli v přečíslení dva na jednoho, střela druhého jmenovaného ale byla vyražena skvělým Neužilem.

48:38

Prostějovu se nedaří dostat do kýženého tlaku, jelikož Kladno hraje skvěle a dominuje hře v třetí třetině.

46:31

Kladno nakonec přesilovou hru využívá! Po střele Kloze se k zakončení dostal DAVID TŮMA, který velkou příležitost proměnil v branku na 3:2. Asistence: Kloz, Štich

46:06

Obranná čtveřice Prostějova se nyní prezentuje velmi bojovným výkonem, když již několikrát byli domácí obránci zasaženi pukem.

45:03

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., podražení).

45:03

Po střele na Neužila se k dorážce do prázdné brány cpal Svendsun, ten byl ale faulován, a tak se mu nepodařilo dostat puk do brány.

44:40

Již delší dobu se hraje bez přerušení, které by vyhovovalo domácím, kteří v posledních minutách nestíhají.

43:50

Kružík to neudělal vůbec dobře, když se snažil najít přihrávkou podél mantinelu některého z jeho spoluhráčů, protože nahrávka mířila jen na hole hráčů v červeném.

43:16

Tvrdá střela Holíka neoplývala příliš velkou přesností, a tak sbírá rychlý puk o pravého mantinelu jeden z obránců Kladna.

42:55

Nouza příliš dlouho zpracovával nahrávku, a to nejspíš stálo domácího hráče možnost zakončení z velmi dobré pozice.

41:58

Zikmund se rozjel z levé strany na bránu domácích, místo střely se ale raději pokusil objet bránu a zakončit z otočky, tento záměr mu ale nevyšel.

41:12

Dvořáček mířil sám na bránu Kladna, jenže klička byla příliš dlouhá, a tak domácí hráč nedokázal překonat levý beton Cikánka.

40:53

Divíšek chvíli váhal, jestli má vystřelit, nakonec se ale odhodlal ke střele, která ovšem neměla gólové parametry.

40:02

Poté co domácí vyhráli vhazování došlo k ofsajdu, kterého se dopustili taktéž hráči v červených dresech.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:45.
Druhá třetina nám přinesla o poznání atraktivnější hokej na obou stranách, avšak gólové hody z toho nebyly. Jedinou branku v druhé dvacetiminutovce si připsal Matouš Venkrbec, jehož šťastná střela z velkého úhlu dokonale překvapila hostujícího brankáře. Po druhé třetině tedy nerozhodně – 2:2

40:00

39:50

Venkrbecovi se nepodařila klička, a tak se deset vteřin před koncem nejspíš již nic zajímavého nestane.

39:15

Zikmund rozhodně nebyl ve špatná pozici, jeho projektil ale byl zblokován, a z toho důvodu mířil mimo bránu.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:52

Souboj za bránou domácího týmu je ukončen hvizdem rozhodčího.

38:02

Avšak jeho přihrávka byla vystihnuta, a tak se mohou hnát dopředu kladenští hráči.

37:56

Dvořáček nyní ukazuje své technické dovednosti, když motá hlavy svým soupeřům.

37:43

Zakázané uvolnění Kladna, jehož hráči tak nebudou moci vystřídat.

37:02

K Fialovi se po několika odrazech přikutálel puk, jenže Prostějovský hráč nebyl v dobré pozici, a tak jeho střela neměla gólové parametry.

36:28

Cikánek nahození kryje, poté se jeden z hráčů Prostějova ještě snažil dostat k puku, tomu ale zabránili hostující obránci.

36:20

Jaromír Jágr se znovu ocitl na střídačce Kladna a všichni doufáme, že se ho ještě během dnešního utkání uvidíme na hrací ploše.

36:13

Brána Jakuba Neužila je posunuta, a z toho důvodu je hra pozastavena.

35:36

Před malou chvíli došlo k vhazování před bránou Prostějova, i teď si lépe počínali na buly hráči v bílých dresech, kteří nyní kombinují v útočném pásmu.

35:17

V právě uběhlých desítkách vteřin se snažily oba celky projít do útočného pásma svých soupeřů, to se jim ale nepodařilo.

34:52

Pekr se protlačil od pravého rohu až před brankáře domácích, jenže poté se ocitl ve složité pozici a nedokázal dobře zakončit.

34:28

Po zásahu Jakuba Neužila se puk ocitl v ochranné síti, teď to ovšem bylo velice těsné.

33:54

Hra se pomalu začíná srovnávat a nelze říct, že by se momentálně na ledě nacházel horší celek.

33:06

Po střele jednoho z hráčů Prostějova došlo k menší potyčce doprovázenou hlasitým pískotem fanoušků, kterým se nelíbil ostrý zákrok hostujících obránců.

32:54

Nahození Rašnera pořádně zavařilo hostům, protože puk se odrazil hned od několika hráčů.

32:32

A znova se musel Jakub Neužil pořádně natahovat! Jenže teď to byla tyč, co zachránila Prostějov v inkasování.

32:13

Neužil momentálně pořádně drží šance Prostějova, tentokrát to byl Matula, který nedokázal procpat puk přes skvěle chytajícího brankáře domácích.

31:36

Štindl zkoušel nahodit od pravé mantinelu, puk který vyslal poté nabral dosti špatnou trajektorii a skončil u protějšího mantinelu.

30:31

Prostějov znovu jen vyhazuje ven ze třetiny, což rozhodně není to, co by hráči domácí potřebovali, jelikož jsou ta hrací ploše už dost dlouhou dobu.

30:10

Tato pasáž Kladnu vychází! Nyní to byl Pekr, co byl se ocitl ve vynikající příležitosti, ani jednu z nich ale v branku nepřetavil.

29:55

Přichází nepřesná přihrávka Prostějova, která se doklouzala až za brankovou čáru, a tak se píská zakázané uvolnění.

29:04

Hořava ihned poté, co nastoupil na hrací plochu sebral kotouč jednomu z hráčů Prostějova a řítil se z pravé strany sám na brankáře, šance ovšem brankou nekončí.

28:24

Hosté se ale okamžitě do útočného pásma vrátili, jenže teď z toho žádná větší příležitost nevznikla.

28:03

Štindl vyjel s kotoučem ze střední třetiny a pomohl svému týmu, který byl již velmi unavený po tlaku Kladna.

26:34

Svedlund si pěkně dělal prostor za bránu domácích, a následně vybídl Kehara ke střele, ten ale bránu netrefil.

27:18

26:28

Už to vypadalo, že se hosté dostanou do velmi dobré šance, naštěstí pro domácí si rozhodčí všiml postavení útočícího hráče v brankovišti.

26:15

Velká šance Kladna! Neužil nevěděl po střele od modré čáry kde má puk a k tomuto místu se seběhla většina hráčů, kteří se snažili vydolovat puk, to se jim ale nepodařilo, a tak se bude vhazovat před brankářem domácích.

25:32

Dobře zapracovali domácí u pravé mantinelu a Fialovi se podařilo dostat k volnému kotouči, který hned na to vyhazuje.

25:18

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Dvořáček – 2 min., krosček).

25:18

Poněkud tvrdě byl atakován Pekr, ten se velmi bolestivě zvedá z ledu. Nejdřív to vypadalo, že se vylučovat nebude, jenže po konzultaci rozhodčích k tomu dojde.

24:47

Hra konečně začíná chytat tempo, kterým by měl takto kvalitní duel oplývat. Na začátku druhé třetiny to jsou právě hráči Prostějova, kteří tvoří hru.

23:51

23:10

Ve vlastním oslabení se dostal Redlich do samostatného úniku, avšak ani nadvakrát se mu nepodařilo překonat Neužila, který si připisuje velmi důležitý zákrok.

21:51

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., hákování).

21:39

Domácí vstřelená branka nabudila a v posledních vteřinách pořádně zatápěli obraně Kladna, která si musela pomoct faulem.

21:33

Tak tuto branku si Cikánek na rámeček rozhodně nedá! Ze skoro nulového úhlu to zkusil MATOUŠ VENKRBEC, a jeho pokus prošel mezi betony hostujícího brankáře přímo do brány. Asistence:Švarc

20:42

Kladno se poprvé ocitlo v útočném pásmu, avšak kombinaci se jim zprvu nepodařilo přetavit ve střelu, která ale nakonec přišla, ovšem ne tolik razantní, jak by si hostující hráči představovali.

20:29

Další střela po vhazování a i tato končí v držení Cikánka, jenž tedy začíná tuto třetinu velice aktivně.

20:18

Divíšek sice prohrál buly, ale i přes to dokázal získat puk a poslat ho na modrou čáru na Koláře, který nahozením hostujícího brankáře nepřekonal.

20:02

Vítězství v prvním vhazování druhé třetiny jde na stranu hostí, jenže hráči Kladna se pár vteřin poté dopouští zakázaného uvolnění.

20:01

V první třetině šel po zásluze do vedení tým Prostějova poté, co se prosadil čistým průstřelem od modré čáry Jan Rudovský. Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno, trefil se totiž Jakub Strnad při přečíslení dva jednoho. Od tohoto okamžiku značně klesal výkon Prostějova, což vyústilo ve dvanácté minutě v branku Františka Matuly, který tak zasadil pořádnou ránu domácím. Po první třetině tedy 2:1 pro hostující celek.
Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:48

Pár vteřin před koncem Pekr dostal do zajímavé pozice, střela kterou vyslal ale nenadělala Neužilovi sebemenší problémy.

19:20

Mikliš to zkoušel tahem od modré čáry, jenže jeho střela trefila hned první obránce, který střele stál v cestě.

19:00

Minuta do konce první třetiny.

18:45

Hráči v červených dresech teď uklidňují hru tím, že vyčkávají za vlastní bránou.

17:55

Štindl to poněkud překvapivě zkusil od půlky hřiště, jeho prudká střela příklepem ovšem Neužila nepřekvapila.

17:50

Vysoká hůl domácího hráče, a to znamená, že se bude vhazovat ve středním pásmu.

17:10

To jsem se ale mýlil, jelikož Kladno dosti zaváhalo, když namazalo domácím hráčům, kteří se hned poté snažili prodrat do zakončení.

17:00

Tentokrát se již nedaří Prostějovu udržet v útočném pásmu. Nahození totiž nedojel žádný z hráčů v červených dresech, a tak mohou kladenští v klidu rozehrát.

16:18

Domácím se podařilo vykombinovat hru v útočném pásmu a po delší době vyzkoušeli reflexy hostujícího brankáře, který střelu od modré čáry vyrazil betonem do bezpečí.

14:56

14:50

Nejspíš se tuto přesilovou hru už nic nestane, jelikož domácí vyhazují.

14:27

Poslední minuta přesilovky je bez zakončení, ke kterému mohlo již několikrát dojít, jenže domácí hrají pozičně dobře.

13:36

Domácí zatím odolávají tlaku Kladna, avšak již několikrát chybělo málo a mohli jít hosté do dvoubrankového trháku.

12:56

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., hákování).

12:56

Pekr si po vhazování najel před domácího brankáře, avšak tváří v tvář proti němu neuspěl. To ho ale nemusí trápit, jelikož byl faulován a jeho tým si zahraje přesilovou hru.

12:24

Prostějovští hráči ztrácejí a v posledních minutách se čím dál častěji hraje v jejich pásmu, což určitě není průběh zápasu, se kterým by byli domácí spokojeni.

11:43

Tak to je velká rána pro domácí! FRANTIŠEK MATULA si najel k pravému kruhu a odtud vypálil na protější tyč, ke které pumelice kladenského hráče přesně zapadla. Asistence: Bez asistence

11:24

Kružík vyhazuje docela šikovným způsobem, protože puk byl tečován, a tak se nepískalo zakázané uvolnění.

10:35

Chvíli na tuto situaci přišla další zkouška pro hostujícího brankář, který i v tomto případě uspěl.

10:29

Už to vypadalo, že se bude pískat zakázané uvolnění kladenského celku, jenže rozhodčí měli opačný názor a nechali hře volný průběh.

10:07

Nepřesná přihrávka ve středním pásmu znamená, že ke kombinaci mohou jít hosté.

09:42

Další vhazování před Cikánkem, teď to bylo po poněkud nadějnější šanci.

09:29

Střela i na druhé straně, ani tato ale více neohrozila bránu, jelikož mířila od hokejky kladenského obránce do sítě.

09:12

Střela od modré čáry je vyražena Neužilem do levého rohu, puk si zde sbírá jeden z hráčů Prostějova a žene se do rozehry.

08:26

Úspěšnější na buly byli domácí hráči, a ti hned poté rozjeli zajímavou útočnou akci, jenže zakončení se prostějovským ale vůbec nepodařilo.

08:14

Neužil raději kryje nahození od modré čáry. Bude následovat vhazování po jeho levé ruce.

07:09

Po chybě ve středním pásmu se dostali kladenští rytíři do přečíslení dva na jednoho a šanci hosté využívají! Branku vstřelil po nahrávce od Machače JAKUB STRNAD, jenž rozjásal fanoušky Kladna, kteří absolvovali tuto dlouhou cestu uprostřed týdne. Asistence: Machač, Pekr

06:44

Strnad se odhodlal k samostatnému úniku po levé straně, jenže do cesty se mu vložil střelec první branky Rudovský, který tak zabránil hostujícímu kapitánovi v zakončení.

06:15

Zakázané uvolnění Kladna.

06:00

Domácí hrají v první třetině daleko aktivněji než jejich soupeř, který jako by nebyl úplně koncentrovaný.

05:54

Další šance domácích, jenže Cikánek i s nutnou dávkou štěstí si s pukem poradil.

05:19

Netrvalo to dlouho a přesilovku domácí využívají! Od modré čáry se čistým průstřelem prosazuje JAN RUDOVSKÝ, který tak otevírá gólový účet tohoto utkání. Asistence: Drtina, Nouza

04:28

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Štindl – 2 min., držení hole).

04:22

Dvořáček se prodral od pravého mantinelu až před hostujícího brankáře, avšak následná střela trefila jen vyrážečku Cikánka. Domácí útočník byl ovšem faulován, a tak budeme svědky první přesilové hry.

03:45

Střelu z pravého kruhu kryje Neužil, po jehož zákroku budeme svědky vhazování v obranném pásmu Prostějova.

03:22

Štich se nechal vyrušit při rozehrávce dobrý napadáním domácích hráčů, kterým se podařilo získat puk na své hokejky.

02:50

Nouza to teď zkoušel zakončením z dobré pozice, jeho střela ale neměla gólové parametry.

02:45

Přihrávku jednoho z hráčů Prostějova tečoval kladenský obránce, kotouč se poté odebral směrem mimo hrací plochu.

02:20

Zakázané uvolnění Prostějova.

02:06

Do další zajímavé šance se dostali hráči Prostějova, Mikliš ovšem netrefil puk ze vzduchu.

01:45

První zákrok si připisuje i domácí gólman, který kryje puk. Následuje vhazování po jeho levici.

01:00

Dvořáček vyzkoušel pozornost Cikánka ránou z mezikruží, střela ale neměla dostatečnou razanci, a tak nenadělala domácímu brankáři větší problémy.

00:45

Kladenský útok zavezl kotouč do předu, jenže se jim nepodařilo zde udržet po delší dobu.

00:03

Výhru v úvodním vhazování si připsali kladenští, a okamžitě poté Jágr opouští hrací plochu a je více než pravděpodobné, že už ho ve hře dnes neuvidíme.

00:01

Na ledě vidíme i kladenskou hvězdu Jaromíra Jágra.
Hráči nastupují na hrací plochu a domácí fanoušci si i v tomto utkání připravili krásné choreo, které je tvořeno vlaječkami v barvách prostějovského klubu.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, A. Holík – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, V. Meidl, Rudovský – L. Luňák, Venkrbec, Švarc – Zabloudil, Fiala, Švec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), F. Matula, Štindl, Kehar, Lenďák – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Svedlund, Zikmund – J. Strnad (C), Machač (A), Pekr – Jágr.

Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř.
Utkání v sérii

1. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 4:2
2. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 2:1
3. LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 4:3 sn.
4. LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:2 prodl.
5. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 3:2
Po vítězství na domácí půdě se Kladno bude muset přesunout do Prostějova, kde bude mít k dispozici mečbol. Oba celky jsou zatím na svých hřištích stoprocentní, což rozhodně nenahrává kladenským rytířům do karet.

V minulém utkání se podařilo Kladnu otočit zdánlivě nepříznivý vývoj utkání, když po první desetiminutovce prohrávali zásluhou dvou branek prostějovského Nouzy o dvě branky, jenže domácím se povedlo dvanáct vteřin před první sirénou snížit na 2:1. Tento gól do kabin nejspíš pořádně kladenské hráče nabudil, jelikož zbytek zápasu už vyzněl jasně v jejich prospěch.
Vítám vás u přenosu z utkání play-off druhé nejvyšší hokejové soutěže, které může být právě posledním utkáním této velmi vypjaté série, jelikož Kladno vede nad svým soupeřem 3:2 na vyhrané zápasy a určitě se popere o ukončení čtvrtfinálové série. Jak tento duel nakonec dopadne budeme moct sledovat od 18:00, kdy je naplánován start zápasu.

3:4

Branky a nahrávky: 6. Rudovský (M. Drtina, Nouza), 22. Venkrbec (Švarc), 52. Nouza (Divíšek) – 8. J. Strnad (Machač, Pekr), 12. F. Matula, 47. D. Tůma (J. Kloz, Štich), 63. J. Strnad (Pekr)

Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř

Diváci: 3 116

04:28 KLA 2 Štindl, držení hole
05:19 PRO 1:0 Rudovský (M. Drtina, Nouza)
07:09 KLA 1:1 J. Strnad (Machač, Pekr)
11:43 KLA 1:2 F. Matula
12:56 PRO 2 M. Drtina, hákování
21:33 PRO 2:2 Venkrbec (Švarc)