konec (1:1, 2:0, 1:1)

23.02.2018, 15:30 • Tipsport aréna • Nadstavba B • Jan Hausmann

Tipsport: 3.28 5.0 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a těším se příště! Na shledanou. (17:35:15)
Je hotovo, po vítězství 4:2 zůstávají tři body v Praze. Sparta získala důležité body díky dvěma trefám Ondřeje Procházky a Tomáše Pšeničky, za hosty rozvlnil síť Tomáš Vracovský a Marek Rubner. Dobrý výkon předvedl hostující brankář Adam Beran, který po úvodním zaváhání působil sebevědomě a několikrát bravůrně zlikvidoval domácím jejich šance.

59:45

Plzeň to ale ještě nevzdává a několika pokusy zaměstnává Škorpíka.

59:19

Sparta právě vstřelila branku!
A to je definitivní konec plzeňských nadějí. Domácí získali puk a z úniku se do prázdné brány trefil ONDŘEJ PROCHÁZKA. Svou druhou dnešní brankou posílá Spartu do vedení 4:2. Bez asistence.

58:30

Beci v modrém si ho ale rychle sbírají a Plzeň už je usazená v pásmu domácích.

58:10

Buly vyhrála Sparta a posílá puk za modrou čáru.

58:05

Do konce zbývají dvě minuty, Plzeň si vzala oddechový čas a plánuje závěrečný nápor. Vhazuje se před Škorpíkem.

58:05

Oddechový čas pro hosty.

57:00

Plzeň trefuje tyčku!

56:20

Pšeničkovu střelu jen tak tak zpacifikoval Beran. Puk se mu nakonec převalil přes loket a z brankoviště ho musí odklidit až obránce.

55:41

Plzeňští vystihli kombinaci Pražanů a jdou do brejku.

55:15

Domácí se usadili v útočné třetině a kombinují.

53:07

Plzeň právě vstřelila branku!
Máme tady první využitou přesilovku dnešního klání. Kaňák posunul puk na modré na MARKA RUBNERA, jenž přesnou ranou k tyči propálil Škorpíka. Asistence: Lukáš Kaňák, Matěj Chalupa

52:15

Spartě se podařilo vyhodit z obranného pásma, hosté musí za modrou čáru.

52:00

Plzeň kombinuje podél mantinelu, k větším šancím se nedostává.

51:14

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Procházka – 2 min., hákování).

50:28

K bekhandovému pokusu se dostal Procházka. Beran puk ale v klidu betonem nasměroval do rohu.

48:04

Chybnou rozehrávku domácích vystihl Vavřička. Jeho střelu, která mohla nadělat Škorpíkovi hodně problému, ale obětavě zablokoval sparťanský bek. Pro něj to ale skončilo špatně, ránu totiž schytal přímo do oblasti pusy a s ručníkem přitisknutým s bradě vrávoravě opouští led. Přejeme mu co nejrychlejší uzdravení!

47:42

Druhé sparťanské zakázané uvolnění v rychlém sledu.

47:20

Jeden neúspěšný protiútok střídá druhý. Nakonec se to ale přeci jenom Spartě podařilo a znovu prověřila Berana.

45:00

Tomáš Jandus hledal před bránou spoluhráče, ovšem ani s lupou by ho nenašel. Nikdo tam totiž nebyl. Pouze plzeňský bek, do protiútoku tak vyrazili Západočeši.

43:30

Škorpík se rozhodl vyjet až do mezikruží a zlikvidovat rychlý útok hostů. To se mu ale moc nepovedlo a málem došlo ke zkorigování stavu na 3:2.

43:10

A Beran znovu rozesmutněl sparťanskou střídačku. Dubského ve velké šanci skvěle vyčapal.

41:50

Martin Jandus vypustil přízemní střelu od modré, Beran vyráží do rohu.

41:00

Dubský hledal před bránou volného Jeřábka. Chalupa ale jeho úmysl přečetl a následně vyslal dopředu své spoluhráče.

40:20

Po zmařeném útoku domácích se do šance dostala Plzeň. Škorpík zatím ale snížení na 3:2 nepřipustil.

40:01

Druhá dvacetiminutovka se více vydařila domácí skvadře. Borci v bílých úborech zvýšili díky přesným projektilům Tomášek Pšeničky (druhý gól v zápase) a Ondřeje Procházky. Nutno podotknout, že Beran se činí a svoje zaváhání z úvodu duelu si už zase odpracoval. Nebýt jeho, vedení Sparty by bylo vyšší.
Další třetina začne přibližně v 17:00.

40:00

39:47

Ze svízelné situace se domácí vyprostili vyhozením na zakázané uvolnění. Do konce druhé třetiny zbývá dvacet vteřin a vhazuje se před Škorpíkem.

37:58

Po šancích na obou stranách se prosazují domácí. Po rychlém úniku přesnou ranou překonal Berana ONDŘEJ PROCHÁZKA, Sparta tak vede už o dvě branky. Asistence: Patrik Sedliský, Tomáš Jandus.

37:30

Hosté by rádi do blízkosti Škorpíka, ale kvůli Přikrylovi v hlubokém ofsajdu musejí s nápadem na vyrovnání ještě počkat.

36:18

Sparťanské nahození od mantinelu nebezpečně proskotačilo až těsně před Berana. Hostující gólman ale po něm hbitě skočil, čímž přerušil hru.

35:20

Jeřábek zblízka zblokoval tvrdou ránu Vracovského a s bolestivým výrazem se odpotácel na střídačku.

34:36

Po buly se puku zmocnili hokejisté Plzně. Útok na sparťanskou bránu skončil ale neúspěchem.

34:13

Střela Schwambergera Berana nijak neznejistila, černá guma skončila v jeho moci.

33:23

Souboje ve středním pásmu dopadly lépe pro domácí. Po následném útoku musel zasahovat Beran.

31:57

Wojnar se pokusil rozehrát nahrávkou přes střed. Trefil ale vracejícího se plzeňského útočníka, naštěstí pro Spartu pouze do brusle. Puk následně přikryl Škorpík.

31:07

Více prostoru na ledě vyhovovalo Plzni, Škorpík se musel mít na pozoru.

31:07

31:07

29:07

Po strkanici vykazují rozhodčí na trestnou zástupce z obou táborů, hraje se čtyři na čtyři.

29:07

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus T. – 2 min., hrubost).

29:07

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Sysel – 2 min., hrubost).

28:57

Statistici zapíší další úspěšný "sejv" Berana. Následuje vhazování ve sparťanském útočném pásmu.

27:40

Chlouba od modré vyzkoušel pozornost Berana. Plzeňský strážce svatyně vyrazil puk betonem před sebe a vstříc vidině srovnání se vydali hosté.

26:59

Štiplavou ránu švihem vypustil Pšenička. Beran úspěšně kryje, v důsledku zákroku se ale svalil na zem.

26:04

Chalupa zkusil střelu od mantinelu, ta se ale zasekla v kalhotách Eliáše.

25:39

Hosté si alespoň na chvílí oddychnou, vyhodili na zakázané uvolnění.

25:17

Ve druhé třetině má zatím ze hry jednoznačně více Sparta, brankář Plzně je momentálně v plném nasazení.

24:30

Tomáš Jandus vyslal do samostatného úniku Pšeničku. Střelec dnešního úvodní gólu tentokrát proti Beranovi neuspěl.

24:05

Útočný nájezd hostů úspěšně zastavil Eliáš, na steč tak může vyrazit Sparta.

23:33

Další pěkná akce domácích. Střílenou přihrávku před branku ale nedokázali usměrnit do sítě za Beranova záda.

22:13

Tomáš Jandus zavezl puk do útočného pásma. Po Pšeničkově pasu na modrou čáru vyslal tvrdou bombu Eliáš.

20:48

Sám před Beranem se zjevil Janda a mohl rychle zvýšit na dvougólový rozdíl. Střelu ale nasměroval pouze do plzeňského brankáře.

20:24

Pražané po startu prostřední štace rychle využívají početní převahu, po přesné střele TOMÁŠE PŠENIČKY jdou do vedení 2:1. Asistence: Ondřej Procházka.

20:01

Začíná druhá část, Spart má ještě přes minutu k dispozici přesilovou hru.

20:01

Zahajovací část začala velmi rychlým gólem Tomáše Pšeničky, jenž nikterak prudkou střelou ze středu mezi nohy překvapil hostujícího Berana. Plzeňský gólman určitě nemá čisté svědomí. Po úvodní trefě ale následoval tlak Plzně, který v 10. minutě vygradoval srovnáním z hole Tomáše Vracovského. Navzdory několika přesilovkám na obou stranách jsme se už ale žádných velkých šancí nedočkali, do kabin se tedy jde za remízového stavu 1:1.
Další třetina začne přibližně v 16:14.

20:00

19:55

19:55

Beran skryl do útrob své výstroje střelu domácích, puk vhodí rozhodčí do hry před jeho osobou. Oba týmy ještě protočí své pětky, nic se už ale zřejmě nestane.

19:25

Na konci první periody dostávají další početní výhodu k dispozici Pražané.

19:18

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Přikryl – 2 min., podražení).

18:45

Přes plzeňskou defenzívu se pokoušel probít Schwamberger. Bohužel pro domácí ale neúspěšně.

17:58

17:50

Sparťané toto oslabení zvládají na jedničku, znovu dostávají puk z pásma.

17:20

Nijak zvlášť se jim nedaří, ještě se nedostali ke střele.

16:35

Západočeši jsou v pěti a hrají zkrácenou přesilovou hru.

16:29

15:58

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus M. – 2 min., nedovolené bránění).

15:10

Sparťané dostávají k dispozici početní výhodu. Zatím jim to ale k ničemu moc není, mají problém se vůbec udržet v útoku.

14:29

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Roubal J. – 2 min., hákování).

14:12

Dubský se na středu pěkně proháčkoval mezi dvěma hostujícími borci a dostal Spartu do útočného pásma.

13:22

12:33

Rubner dvakrát nebezpečně pálil z levého kruhu, Škorpík oba pokusy vyráží.

11:55

Plzeň sice úspěšné kombinuje, veškeré její střelecké pokusy ale prozatím blokují domácí borci.

11:22

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Komárek – 2 min., vražení na hrazení).

10:52

10:52

Domácím se nepodařilo udržet v útočném pásmu a musejí útočnou akci zakládat znovu.

9:39

A je srovnáno. Střelu extraligové borce Petra Kodýtka tečoval za záda Škorpíka TOMÁŠ VRACOVSKÝ. Stav je 1:1. Asistence: Petr Kodýtek, Matyáš Kantner.

8:57

Z vhazování ale domácí nic nevytěžili, naopak do brejku ujela Plzeň. Projektil Hanzlíka ale skončil pouze ve Škorpíkově náruči.

8:38

Beran kryje nahození od modré, vhazuje se před ním.

7:50

Po několik minutách se Sparta podívala do útoku. Pokus útočníka s "S" na hrudi mířil ale mimo.

6:30

Pražané se od úvodní trefy nedostali k pořádné šanci, v posledních minutách ani z obranného pásma. Plzeň je motá a nedovoluje domácím vystřídat.

5:48

A další zákrok Škorpíka. Tentokrát kryl pokus Kantnera.

5:15

Plzeň zatlačila domácí do pásma. Ti se po minutě tlaku osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

4:12

První zákroky si připisuje i domácí brankář. Hosté ho zasypali několika střelami, Škorpík ale vydržel.

3:08

Pšenička obral ve svém rohu plzeňského forvarda o kotouč a vyvezl ho do pásma. Následně odjel vystřídat.

2:15

Do útoku se opět hrnuli domácí, vše ale zpackala nepřesná přihrávka.

0:30

No tak to je rychlé. Osamocený TOMÁŠ PŠENIČKA dostal zpoza brány nabito od Tomáše Janduse a slabou střelou překvapivě prostřelil Berana mezi betony. Asistence: Tomáš Jandus, Filip Eliáš.

00:01

Vše už je připraveno k začátku utkání, úvodní pětky stojí jsou na ledě.
Úvodní vhazování přijde na řadu za necelých pět minut. Na led už vyjeli dnešní arbitři, mužstva prozatím zůstávají v útrobách Tipsport arény.
Dobré páteční odpoledne, vítám vás u psaného přenosu z utkání mezi juniorkami Sparty a Plzně. Do začátku mače naplánovaného na 15:30 zbývá 17 minut. Hráči obou mužstev akorát ukončili své rozcvičení a odporoučeli se do šaten.

HC Sparta Praha: Škorpík (Hofmann) – Jandus M., Janda, Jeřábek, Sedliský, Eliáš "A", Hanuš – Jandus T. "A", Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Komárek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský "C", Wojnar

HC Plzeň 1929: Beran (Kolář) – Kvasnička, Houdek, Staněk, Váchal "A", Kaňák, Sysel, Lokajíček – Kantner, Chalupa, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička, Pour, Roubal J., Přikryl, Vracovský, Eret, Roubal D., Rubner

Rozhodčí: Micka – Frodl, Ondráček.
HC Plzeň 1929:
Plzeň se šesti body ze dvou mačů vévodí nadstavbové skupině B. Obě dvě klání hostila ve své domovině, nejdříve porazila Chomutov 4:2 a následně Pardubice 6:3.
Se Spartou v základní části jednou hrála vítězně a jednou odjížděla jako poražená. V zářijovém střetnutí doma rozcupovala vyslance hlavního města 9:1, výrazná byla i její střelecká převaha v poměru 58-27. Duel se velmi povedl Janu Matiáškovi, jenž si připsal čtyři kanadské body (2+2). Naopak v pražské Tipsport aréně se Plzni nezadařilo a padla 5:2.

Nejproduktivnější hráči:
David Roubal (Ú, 19 let) – 2z (1+3, 4b)
Matěj Chalupa (Ú, 19 let) – 2z (3+0, 3b)
Vlastimil Kačena (O, 19 let) – 2z (0+3, 3b)

Brankáři:
Adam Beran (18 let) – 2 zápasy (100 minut); úspěšnost 93,33 %; 1,80 branek na zápas
Kristián Kolář (17 let) – 1 zápas (20 minut); úspěšnost 85,61 %, 6,00 branek na zápas
HC Sparta Praha:
Pražská skvadra zatím odehrála, stejně jako její dnešní sok, dvě utkání z nadstavbové skupiny. V nich zaznamenala jednu výhru (4:5 nad Boleslaví) a jednou prožila zklamání z prohry (2:3 s Libercem). Proto jí aktuálně se třemi body patří čtvrté, poslední postupové místo. Páté Pardubice mají stejně zápasů i bodů, poslední Liberec vlastní také tři body, utkání už ale absolvoval tři.
V základní části dokázali Pražané Západočechy doma skolit výsledkem 5:2, hattrickem se tehdy blýskl Ondřej Procházka. Naproti tomu v plzeňské baště ale sparťané těžce vyhořeli, když si odvezli výprask 9:1.

Sebastian Janda (O, 19 let) – 2z (0+4, 4b)
Vojtěch Komárek (Ú, 20 let) – 2z (2+1, 3b)
Lukáš Rousek (Ú, 18 let) – 1z (1+1, 2b)

Brankáři:
Adam Wolf (18 let) – 2 zápasy; úspěšnost 90,91 %; 3,53 branek na zápas
Dobré odpoledne, vítám vás u nadstavbové skupiny B "o účast v play-off" DHL Extraligy juniorů. Na programu je zápas třetího kola mezi Plzní a domácí Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

4:2

Branky a nahrávky: 1. Pšenička (Jandus T., Eliáš), 21. Pšenička (Procházka), 38. Procházka (Sedliský, Jandus T.), 60. Procházka – 10. Vracovský (Kodýtek, Kantner), 54. Rubner (Kaňák, Chalupa)

Rozhodčí: Micka – Frodl, Ondráček

0:30 SPA 1:0 Pšenička (Jandus T., Eliáš)
9:39 PLM 1:1 Vracovský (Kodýtek, Kantner)
11:22 SPA 2 Komárek, vražení na hrazení
14:29 PLM 2 Roubal J., hákování
15:58 SPA 2 Jandus M., nedovolené bránění
19:18 PLM 2 Přikryl, podražení
20:24 SPA 2:1 Pšenička (Procházka)