HK DUKLA Ingema Michalovce – HC Prešov

2:3

konec (1:1, 1:1, 0:1) Stav série: 0:1

23.02.2018, 17:30 • ZŠ Michalovce • Semifinále • Viktor Kalinács sk

Druhé stretnutie série je na programe zajtra, opäť sa hrá na Zemplíne v rovnakom hracom čase, ako dnes – 17:30. (19:48:26)
Prešovčania to zvládli a získavajú prvý bod do semifinálovej série. Ani v jednej z tretín nepadli viac ako dva góly, v tej poslednej dokonca iba jeden. Víťazný presný zásah putuje na konto Samuela Chalupu, ktorý o všetkom rozhodol v 57. minúte.

59:45

Záverečný tlak, Prešovu sa ale darí brániť svoju svätyňu.

59:20

Prádzna brána Michaloviec, powerplay pre Duklu.

59:02

Oddychový čas domácich.

58:15

Posledné dve minúty do konca tretej tretiny. Podarí sa Dukle vybičovať svoj výkon aspoň k vyrovnaniu?

57:22

Toto bude už iba veľmi ťažké dohnať. Michalovský kouč čaká už iba na správny moment a čoskoro si vypýta oddychový čas.

56:46

Tím HC Prešov Penguins dal gól!
Tučniaci sa prvý raz dostávajú do pozície lídra až na konci stretnutia. SAMUEL CHALUPA ukázal svoju šikovnosť a prekonáva Trenčana.
Asistencie Jozef Tomčák, Martin Krajňák.

55:36

Pri puku Prešovčania, v posledných chvíľach sa už hrá viac na istotu.

54:41

Ingema skúšala zatlačiť súpera, prešovskí korčuliari sa ale nenechali zahanbiť a svojou robotou vybojovali puk pri mantineli.

53:57

Obaja hokejisti späť na ľadovej ploche, v poslednej tretine stále bez gólov.

51:56

Druhýkrát v zápase tu máme vzájomné vylúčenie. Na domácej strane si odchádza odsedieť dve minúty Igor Halás za hákovanie. Za Prešov to je František Pulščák, ktorý držal hokejku protihráča.

51:20

Vidíme viacero ostrých súbojov na hrane pravidiel, napätie sa dá krájať.

50:00

Domáci to, bohužiaľ, nevyšlo. Do konca riadneho hracieho času zostáva len desať minút.

49:17

Dukla po dlhšom čase zapla na vyššie obrátky a skúša niečo vymyslieť v útočnom pásme.

48:33

Hrá sa naozaj opatrne, akákoľvek chyba môže znamenať prehru.

46:44

Ubehli ďalšie minúty, domáci hráči potrebujú povzbudenie aj z tribún. To prichádza počas celého zápasu.

2:3

Branky a nahrávky: 14. Brezniak (Rusina), 26. Balko (Mesaroš) – 20. Novický (Gavrik, Bylina), 39. Pulščák (Valent, Novický), 57. Chalupa (Tomčák, Krajňák)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Balko, Bánovský

HC Prešov: Riečický (Spodniak) – Kotzman, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Prokop, Šimčák, Baláž – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek

Rozhodčí: Peter Korba, Marián Žák – Maroš Pribula, Jaroslav Riš

Diváci: 1 800

9:44 MIC 2 Halás, hrubost