Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HC´ 05 Banská Bystrica

6:1

konec (2:0, 2:1, 2:0)

09.02.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 45. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 2.71 4.6 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V tretej tretine už barani nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Naopak, dvakrát ešte inkasovali. V 47. minúte sa presadil Paločko a na konečných 6:1 pre Poprad upravil v 57. minúte Svitana.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok večera. (19:13:00)

59:40

Brittain našiel prihrávkou Giľaka pred bránkou, no táto strela skončila len na Kováčovom betóne.

58:22

Guillaume Asselin mal puk na hokejke v útočnom pásme. Napokon sa dostal medzi kruhy a vystrelil. Rozhodcovia však ešte skôr hru prerušili kvôli postaveniu útočiaceho hráča v bránkovisku.

57:35

Skalický si hľadal miesto na útočnej modrej čiare, no prihrávku Branislava Kubku sa mu spracovať nepodarilo.

56:37

Poprad dal gól!
Domáci si užívajú tento zápasu a pridávajú už šiesty gól. König prihrávkou z obranného pásma našiel voľného PATRIKA SVITANU na útočnej modrej čiare. Svitana pokračoval sám na bránku a Lassilu prekonal strelou k pravej žrdi!
Asistencia: Peter König.

55:58

Bortňák vyslal Mateja Giľaka do samostatného nájazdu. Giľak to skúšal strelou ponad lapačku, no fantastický Kováč opäť úradoval. Predviedol v tomto zápase už niekoľko vynikajúcich zákrokov.

55:17

Dávid Bondra smeroval po pravej strane a bekhendom vystrelil. Lassila sa pritlačil k žrdi a nenechal sa prekvapiť.

54:16

Delovku Trecapelliho Kováč vyrazil pred seba. Bola pred ním dvojica hráčov hostí, ktorí sa ešte snažili ako tak dorážať, Kováč ležal na ľade, no aj tak už skórovať nedokázali!

53:48

Bortňák posunul na modrej čiare Gélinasovi, ktorý švihom vystrelil na bránku. Brankár Kováč síce nemal úplne dobrý výhľad, ale dokázal túto strelu zachytiť.
Dnešné stretnutie sleduje 1 098 divákov.

52:43

Barani vyhrali buly v útočnom pásme. Hohmann prihral na ľavý kruh Bartánusovi, ktorý sa natlačil pred bránku, ale už Kováča prekonať nedokázal.

52:19

Presilovka pre Banskú Bystricu. James McDowell si odsedí dve minúty za seknutie.

51:14

Josh Brittain vykorčuľoval po ľavom krídle a aj preveril popradského brankára. Kováč jeho strelu vyrazil vyrážačkou. V hre sa pokračuje. Popradčania zatiaľ majú zápas aj naďalej pod kontrolou.

49:48

Matej Češík vykorčuľoval po pravom krídle a dostal sa do zakončenia. Svoju strelu ešte aj bekhendom dorážal, no gólman Kováč bol stopercentný.

48:39

Tamáši posúval puk z pravej strany medzi kruhy, kde si ho spracoval Bartánus a urýchlene strieľal švihom. Mieril však iba do domáceho hráča. Kováč zasahovať nemusel.

47:00

Popradčania využívajú aj túto presilovú hru! Marcel Petran si spracoval puk medzi kruhmi a strieľal smerom na pravú žrď. Hokejku do strely ideálne vložil MATÚŠ PALOČKO, ktorý sa jemne dotkol puku a usmernil ho do bránky!
Asistencia: Marcel Petran.

46:43

Buc si nerozumel so svojimi spoluhráčmi. Faille teda mohol vyviezť puk von z obranného pásma, a tak sa aj stalo. Nazbieral niekoľko cenných sekúnd.

45:49

Peter König sa oprel do puku na modrej čiare, no svojou delovkou napálil iba do Mareka Bartánusa, ktorý holenným chráničom zblokoval jeho strelu.

6:1

Branky a nahrávky: 3. Abdul (Paločko ml., Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 47. Paločko (Petran), 57. Svitana (König) – 38. Brittain (Giľak, Trecapelli)

HK Poprad: Kováč (Corbeil) – D. Brejčák (A), König, McDowell, Petran, Fabian (C), Dinda, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Miškovec, Ježek, Hvila

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) – Košecký, Sedlák, Mihálik (A), Kubka, Trecapelli, Gélinas, J. Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus (C), Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille (A), Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Korba

Diváci: 1 098

02:12 POP 1:0 Abdul (Paločko ml., Bondra)
05:40 BBY 2 Trecapelli, nedovolené bránění
06:40 POP 2:0 Buc (Svitana)