konec (3:1, 3:0, 1:0)

09.02.2018, 17:30 • Tipsport aréna (malá hala) • 21. kolo • Jan Hausmann

Dnešní utkání sledovalo 41 diváků. (20:12:02)
Pro dnešek se s vám loučím a těším se příště na počtenou.
Dnešní duel je již zapsaný v historických análech. Sparta potvrdila roli favorita a Duklu roznesla 7:1.
Prvních 15 minut třetí třetiny patřilo jednoznačně domácím. Jihlavu absolutně k ničemu nepustili a pohrávali si s ní v útočném pásmu. Pak ale trochu polevili a závěrečným pěti minutám naopak vládla výprava z Vysočiny. Tlak ale v branku přetavit nedokázala, a domů se tak odporoučí bez bodu.
Ve skvadře Sparty se dnes nejvíce předvedl Patrik Prymula, jenž si do deníčku může vedle asistence zapsat i vstřelení hattricku. Dařilo se ale i Miroslavu Danimu, Davidu Vitouchovi a Ondřeji Pšeničkovi. Dani zaznamenal také čtyři body (1+3), Vitouch získal do tabulky kanadského bodování tři zářezy (2+1) a stejný počet i Pšenička (0+3)
Za Jihlavu si zřejmě pochvalu zaslouží pouze gólman Jan Juřička. Pustil sice sedm branek, spoustu dalších ale ještě chytil.

58:30

Z brejku mohl ujet Barák. Neměl ale rychlost a domácí beci ho v klidu dostihli.

57:30

Prchal od modré prověřil tvrdou ranou Juřičku. Gólman Dukly je ale pozorný.

55:00

A v útočné činnosti už je zase Jihlava. Sparťanský tlak pomalu pomíjí a v pozoru se musí držet i Škorpík.

53:21

A další steč Jihlavy. Tentokrát ji vedl Juda, jeho přihrávku před branku ale nikoho nenašla.

52:54

Dukla se konečně propracovala do útočného pásma, Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

51:00

Jihlava se asi tak na deset sekund dostal z obranného pásma. Jen co ale Sparta vystřídala, už se brání zase.

49:48

Vitouch na středu obelstil naznačení beka Jihlavy a ocitl se sám před Juřičkou. Tentokrát byl ale šťastnější hostující gólman a osmý gól nepustil,

48:15

Barák ze už už chystal vyslat z otočky svůj projektil, v tom ale přiletěl Tůma a zařídil mu seznámí s ledem.

46:49

46:40

Sparta sice zavřela Jihlavu v pásmu, navýšit náskok se jí ovšem nepodařilo. Do konce početní výhody zbývá deset sekund a Dukla se vyhozením osvobozuje.

45:07

Tůma mohl velmi rychle ukončit přesilovou hru! Z bezprostřední blízkosti ale na Juřičku ani nadvakrát nevyzrál.

44:49

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Piskač – 2 min., vražení na hrazení).

44:11

Dani skvěle uvolnil Arnošta, jenž se zjevil sám před Juřičkou. Osmou trefu domácích ale nepřidal, jeho zakončení pod betony si hostující gólman pohlídal.

43:00

Ke střele se dostal Filip, domácí bek ale jeho pokus zblokoval, a Škorpík tak zůstal bez práce.

7:1

Branky a nahrávky: 8. Prymula (Dani, Pšenička), 10. Prymula (Dani, Pšenička), 13. Vitouch (Arnošt, Gajdoš), 31. Kasanda (Vitouch, Arnošt), 39. Vitouch (Rubeš, Pika), 40. Dani (Prymula, Pšenička), 42. Prymula (Prchal, Dani) – 9. Najman (Vala, Křišta)

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Guryevskiy, Tůma, Bláha, Prchal, Pika, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Slavíček, Čech, Vitouch

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl, Marek, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Chlubna, Čermák, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Pigl, Barák, Svoboda

Rozhodčí: Souček – Gerát, Hynek