10.01.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Jan Prošek

Tipsport: 1.81 4.06 3.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Philipp Grubauer (WSH) 37 zák., 1 gól, 97,4%
2. Lars Eller (WSJ) 1+0
3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+0 (03:49:10)
Československá stopa v utkání:
Jakub Vrána (WSH) 0+0, 6 střel, čas na ledě 12:27
Domácí celek díky povedené první třetině, kdy z minima šancí vytěžil dva góly a ve druhé třetině své vedení navýšil, vyhrává tento zápas 3:1. Brankář Philipp Grubauer podal zodpovědný výkon.

59:28

Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:10

Už se pravděpodobně nic nestane.

58:55

Sam Gagner neuspěl od modré čáry, kotouč snadno vyrazil domácí maskovaný muž.

58:32

Domácí brankář raději přerušuje hru, bude se vhazovat před jeho brankou.

58:30

Alex Biega od modré čáry pálil nad branku.

57:40

Philipp Grubauer si poradil dvě minuty před koncem zápasu se střelou Daniela Sedina.

57:30

Jeden z domácích hráčů se pokoušel trefit prázdnou branku, ale jeho pokus končí mimo. Píská se icing.

57:00

Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:20

Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude před svatyní domácího celku. Hosté už na zdramatizování utkání mnoho času nemají.

55:46

Brankář Washingtonu si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Borck Boeser.

55:18

Nikolaj Goldobin skvěle zakončoval rychlou akci svého týmu, jeho střelecký pokus kryje brankář Philipp Grubauer.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:32

Alexander Edler vyslal také od modré pořádnou ránu. Jeho projektil kryje brankář Capitals.

53:57

Od modré čáry vypálil domácí obránce Matt Niskanen a jeho pokus vyrazil brankář Canucks před sebe. O zbytek se postarala obrana.

53:17

Jacob Markström si výborně poradit s tvrdou ránou, kterou vyslal Brooks Orpik.

3:1

Branky a nahrávky: 16. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 18. Eller (Bowey), 25. Kuzněcov (Niskanen, Orlov) – 9. D. Sedin (Edler, H. Sedin)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Bäckström, Smith-Pelly – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Connolly, Eller, Oshie – Stephenson, Beagle, Burakovsky.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Gudbranson, Biega, B. Hutton – D. Sedin, H. Sedin, Boeser – Vanek, Gagner, Bärtschi – M. Granlund, Dowd, Eriksson – Goldobin, B. Gaunce, Virtanen.

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Devorski, Kovachik

Diváci: 18 506

03:45 VAN 2 Stecher, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
07:05 WSH 2 Smith-Pelly, hákování
07:51 WSH 2 HL Stephenson, příliš mnoho hráčů
08:23 VAN 0:1 D. Sedin (Edler, H. Sedin)
15:13 WSH 1:1 Carlson (Ovečkin, Bäckström)