konec (0:1, 0:3, 0:3)

21.11.2017, 17:00 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • 21. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 7.77 8.0 1.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:08:44)
Po slabšej prvej tretine sa nitriansky vlak plnohodnotne rozbehol a mladíkov nasúkal šesť gólov. O tie sa postarala najmä druhá formácia, Tibor Kutálek v 40. minúte sumarizoval hattrick. Dva góly si pripísal aj Karol Csányi, po jednom presnom zásahu pridali aj hráči prvého útoku – Paulovič a Mikúš.

Roman Durný v bráne HK Orange 20 vydržal iba 40 minút, počas ktorých inkasoval štyri razy, Jakub Kostelný inkasoval v tretej tretine až trikrát. Potom tu je Frederik Foltán, ktorý si z Piešťan odnáša čisté konto.

Nitra v 21. kole Tipsport ligy zdolala HK Orange 20 jednoznačne 7:0.

59:59

Versteeg dnes neskóruje, jeho posledný pokus Kostelný zneškodnil pritlačením sa k tyčke.

59:42

Nitra dala gól!
Miroslav Pupák z pravej strany výborne našiel kolegu z tretej formácie. KAROL CSÁNYI v páde zakončil na milimeter presne a strelou pod žŕdku upravuje už na konečných 7:0.
Asistencia Miroslav Pupák.

59:10

Ondrušek neprihral Königovi, na druhej strane Niki Jaško bekhendovou žabičkou nenašiel Martineka!

59:00

Presne minútu pred koncom Foltán radšej prikrýva puk, bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

58:29

Šille oklamal všetkých mladých obrancov, ale z bekhendu nedokázal presne zakončiť.

58:16

Leško pri strele od modrej zlomil hokejku, je z toho brejk Nitry.

57:39

Milamov teč prekvapil všetkých, vrátane spomínaného hokejistu, siedmy gól z toho nebude.

56:41

Príležitosť na druhej strane sa tiež nekončí gólom, čas plynie veľmi rýchlo.

56:12

Závar pred bránou Foltána, postarala sa o to druhá formácia mladíkov. Erik Smolka nemal ďaleko od presného zakončenia.

56:00

Štyri minúty do konca riadnej hracej doby aj celého zápasu.

55:25

Zakončenie z uhla od Csányiho, Kostelný si pripísal úspešný zákrok.

54:59

Judd Blackwater sa prezentoval tvrdým hitom, všetko bolo v súlade s pravidlami.

54:44

Mezei zakladá ďalší atak, Nitra však puk veľmi rýchlo stráca.

53:21

Václav sa individuálne dostal pred bránu, no zakončenie z toho nebolo. Naozaj slabý ofenzívny, nuž, a aj defenzívny výkon HK Orange 20.

53:03

Aj Versteeg má chuť na gól, ten nie a nie prísť. Plachtiacu ranu od modrej Kostelný ukrýva v lapačke.

52:36

Mladíci by si čestný úspech aj zaslúžili, avšak pri nepresnostiach v strednom pásme je to nemožné. Viac mrzia aj už spomínané nerazantné koncovky spred bránkoviska.

51:51

Výborný pressing Pauloviča, ten získal puk pri zadnom mantineli. Odtiaľ šla prihrávka pred bránu, Krištof ešte posunul puk na lepšie postaveného TOMÁŠA MIKÚŠA – 6:0.
Asistencie Michal Krištof, Matej Paulovič.

51:20

Foltán vyšiel z brány, zaváhal a Tamáši mohol skórovať ako prvý domáci hráč. To sa však nestalo, Foltán môže ďakovať všetkým svätým.

51:07

Dnešné stretnutie sleduje 332 divákov.

50:46

A bol to práve Versteeg, ktorý nechal vyniknúť domáceho gólmana zákrokom ramenom.

50:29

Zblokované pokusy Versteega, šiesty gól visí vo vzduchu.

50:13

Tibor Kutálek pri chuti, pri zaseknutí do ľavej strany triafa iba pripraveného Kostelného, pre ktorého je toto vystúpenie prvým štartom v Tipsport lige.

49:41

Ani teraz sa zbytočne zápas neprerušuje, Nitra opäť dobýja bránu Kostelného.

48:15

Mladíci by už najradšej zabudli na tento duel, v ktorom prehrávajú už o päť presných zásahov. Dvadsiatku môže mrzieť najmä zahadzovanie šancí v druhej časti hry.

47:27

Versteeg po vyhranom buly páli okamžite na Kostelného, ten si napravil puk po inkasovanom góle.

46:53

Inkasuje aj Kostelný, Tomáš Mikúš sa zbavil protihráča, vystrelil na bránu a po riadnom zmätku sa k puku dostáva aj MATEJ PAULOVIČ. Paulovič hrajúci vo veľkej forme skóruje už šestnásty raz v tejto sezóne.
Asistencie Tomáš Mikúš, Michal Krištof.

46:35

Mesaroš to vzal na seba a vystrelil na Foltána. Krídlo tretieho útoku však mohlo radšej prihrávať, následná dorážka spoluhráča nebola možná.

45:47

Dlho sa hrá bez prerušenia, König vypomohol v obrannej činnosti.

45:18

Smolkova prihrávka pred Foltána bola zastavená Šillem, sme svedkami množstva nepresností.

44:33

Blackwater našiel Kutálka, ten z prvej mieril veľmi nepresne.

43:52

Kostelný prvýkrát s vážnejšou prácou, keď si musel dať pozor pri dorážkach hráčov hostí.

43:21

Prihrávka na Šmídu bola pridlhá, ani tento protiútok sa prvým gólom dvadsiatky neskončí.

42:30

Vyzerá to tak, že záverečná dvadsaťminútovka už nebude tak nabitá, ako jej predchádzajúce kolegyne. Nikto si nechce privodiť zbytočné zranenia.

41:28

Mladíci neudržali puk v útočnom pásme, navyše je signalizovaný ofsajd.

40:42

Strela Dlapku od modrej bola tečovaná a zároveň zrazená do rohu ihriska.

40:01

Striedanie v tíme HK Orange 20: z ihriska odchádza Roman Durný, prichádza Jakub Kostelný.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Na zemi sa po treťom góle Kutálka ocitla na ľadovej ploche čiapka jedného z fanúšikov, aj preto sa ešte zopár sekúnd nehralo. Nitra si v druhom dejstve potvrdila svoje vedenie, o víťazovi už nemôže byť pochýb.

Tretia tretina sa začne približne v 18:36.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Jameson Milan konečne nachádza Kutálka v správnej pozícii. Presný pas od modrej, TIBOR KUTÁLEK dnes odíde z Piešťan s hattrickom! Gól odobril aj videorozhodca, nakoľko sa puk do brány odrazil od korčúľ najproduktívnejšieho hokejistu stretnutia.
Asistencie: Jameson Milam, Martin Rýgl.

39:22

Posledné momenty druhej tretiny, Nitra nasťahovaná pred Durným.

38:39

Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Dávid Matejovič – 2 min., zovretie puku).

38:15

O víťazovi je tak už asi predčasne rozhodnuté, motivácia pre oba tímy tu však stále je.

37:03

Kutálek načal aj tretiu gólovú akciu. Výborný prehľad v hre, dvojgólový strelec si všimol Blackwatera. Legionár v službách Nitry sa neulakomil a našiel totálne osamoteného spoluhráča, ktorý si predĺžil svoje striedanie. KAROL CSÁNYI mal jednoduchú prácu, keď zakončoval do prázdnej brány. Dokonalé vyšachovanie celej obrany HK Orange 20.
Asistencie Judd Blackwater, Tibor Kutálek.

36:35

Zbytočný ofsajd hostí, Kutálek si s parťákmi z formácie jednoducho nedal pozor.

36:00

Marcinek sa obtočil okolo brány Foltána. Jeho koncovka sa odrazila od betónov do vzduchu, na dorážku nebol pripravený nik z domácich útočníkov či obrancov.

35:42

Kundrik chcel naservírovať puk Smolkovi, no jeho pas bol zablokovaný.

35:11

Dvadsiatka zostáva v útočnom pásme, do konca tretiny zostáva niečo menej ako päť minút.

34:53

Václav si počkal na "nábeh" Vašaša, ten bol tiesnený a nedokázal zakončiť cez obrancu Nitry.

34:02

Roman Durný opäť s pomocou šťastia a svojich spoluhráčov neinkasoval. Puk sa odrážal všetkými smermi, nakoniec však neskončil na hokejke žiadneho z nitrianskych hráčov.

33:40

Blackwater sa po prihrávke Pauloviča dostal do príležitosti, Durný aj so šťastím vyrazil puk betónom.

32:55

Druhá tretina sa hrá vo svižnom tempe, horšiu časť stretnutia si vybrali Nitrania, ktorí sa bránia vo vlastnom pásme.

32:00

Bejzbalovým pokusom sa snažil trafiť puk domáci krídelník. Aj sa tak stalo, ale túto letiacu prihrávku nedokázal skrotiť žiaden mladík.

31:22

Filip Vašaš pokračuje aj po výmene strán aj napriek rane na tvári.

30:44

Erik Smolka si spracoval dlhý pas na modrej čiare, Foltán nezakryl včas betóny, pomedzi ktoré sa mu puk prešmykol. Ku gólu chýbalo dobrých desať centimetrov.

30:11

Hostia v plnom počte.

30:05

Karol Csányi v oslabení mohol zvýšiť na 3:0. Puk skvelo potiahol Blackwater, Csányi triafa iba bočnú sieť!

29:01

Zbytočné zakázané uvoľnenie tímu, ktorý hrá v početnej prevahe.

28:36

Krempaský sa dostal do zakončenia po výbornej kombinácii, ale spomínanému obrancovi sa vystreliť nepodarilo...

28:23

Krištof sa natlačil pred Durného, ale hráč hostí stratil balans, čo ho stálo aj presné zakončenie.

28:14

Tamáši vyhral buly, avšak Švarc stráca puk na modrej!

28:11

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mich. Pupák – 2 min., podrazenie).

27:43

Bjalončík je jedným z najaktívnejších hráčov HK Orange 20. Strela domáceho hráča bola nepresná, center prvej formácie bol navyše tiesnený súperom.

26:59

Domáci v plnom počte.

26:49

Najprv Mesaroš dobre vypichol puk, aby ho nakoniec zle vyhodil. Vďaka tomu Milam opäť raz prihrával na voľného Kutálka! Neskutočné, v tomto prípade však Milam presnosť nechal niekde na lavičke.

25:58

Nitra tlačí na domácich hokejistov, Mezei a Ordzovenský sa starajú o pokusy hostí na Durného.

24:59

Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Miloš Kelemen – 2 min., držanie).

24:22

Na druhej strane výborným forčekingom získal puk Václav, avšak jeho kolega z útoku nedokázal dostať puk za chrbát Foltána.

24:03

Najskôr to bol Tibor Kutálek, ktorému naservíroval puk na strelu Milam. Kutálek hattrick momentálne nezaznamenal, no bol od neho veľmi málo vzdialený. Jeho rana z uhla skončila na tyčke!

23:07

Šanca za šancou v podaní hostí, ktorí môžu zvýšiť stav stretnutia prakticky každú minútu.

22:44

Ordzovenský z pravej strany míňa bránu, Durný sa na málo práce sťažovať nemôže.

22:22

A ďalšia riadna rana od modrej, Durný sa s ňou vysporiadal naozaj bravúrne.

22:00

Mladíci to už budú mať veľmi ťažké, s Nitrou vyzerá byť všetko v poriadku.

21:02

Netrvalo to dlho a TIBOR KUTÁLEK skóruje aj po zmene strán. Výborná práca Šišku, ktorý na hranici modrej čiary získal puk a vysunul do nájazdu Kutálka, ktorý riadnym náprahom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencia Juraj Šiška.

20:38

Bjalončík mal riadnu smolu, keď mu puk preskočil cez hokejku. Škoda, center mladíkov sa už rútil pred Foltána.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po góle Kutálka sa akoby vytratila presnosť z hokejok hráčov Nitry. "Pomaranče" mali niekoľko solídnych príležitostí, avšak mladíci a ich zakončenia sú pomerne málo razantné. Aj preto vedú hostia v Piešťanoch 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 17:49.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:44

Už mohlo byť vyrovnané! Erik Smolka dorážal z minimálnej vzdialenosti, Foltán nemal žiadnu šancu na zásah. Puk však mieril mimo pravej žŕdky nitrianskej brány, hostia si vydýchli.

19:11

Paulovič si splnil aj defenzívne úlohy a korčuľou zablokoval rozbiehajúci sa atak domácich hokejistov.

18:53

Juraj Šiška iba nahadzuje puk na Durného, pred nami je niečo vyše minúta prvej časti duelu.

18:33

Mladíci majú problém udržať sa vpredu, pri strate puku často prepadávajú, čím sa im otvárajú okná v obrane.

17:55

Po zakázanom uvoľnení Nitra vyhrala vhadzovanie, vďaka čomu sa oslobodila, no pri puku nezostala.

17:29

Filip Vašaš inkasuje bolestivý úder po nahodení puku od vlastného spoluhráča. Domáci špílmacher bude v poriadku, do prvej tretiny však už asi nezasiahne.

17:20

Prechod do útoku domácim vyšiel, Kelemen dokázal zakončiť, dokonca aj dorážať. Vysilení hostia možno podcenili túto situáciu.

17:11

16:35

Corgoni mohli zvýšiť na 2:0, to by sa však Ordzovenský musel lepšie zorientovať v priestore pred bránou!

16:05

Mezei rozbieha nový atak až spoza Foltána.

15:42

15:20

Razom je situácia na ľade vyrovnaná, Nitra bude po návrate Ordzovenského hrať skrátenú presilovú hru.

15:11

Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Martin Dlapka – 2 min., nedovolené bránenie).

14:36

Bjalončík na seba nadviazal dvoch protihráčov, čím získal priestor pre Vašaša. Filip Vašaš sa možno zbytočne otáčal, aj preto Foltán prečítal jeho úmysel a strelu po ľade chytá.

13:46

Šanca na okamžitú odpoveď pre mladíkov, tí však prehrali buly a stratili pozíciu v útočnom pásme.

13:42

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Peter Ordzovenský – 2 min., podrazenie).

13:00

Dvadsiatka mohla opäť inkasovať, avšak túto situáciu Durný vyriešil k spokojnosti Ernesta Bokroša.

12:13

TIBOR KUTÁLEK sa nachádzal vo výbornej pozícii, keď nikým nechránený sa ocitol až pred Durným. Pokojná prihrávka Milama a rutinérske zakončenie Kutálka znamená vedenie Nitry 1:0.
Asistencie Jameson Milam, Timotej Šille .

11:47

Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Filip Vašaš – 2 min., podrazenie).

11:40

Najväčšia šanca mladíkov, keď sa puk odrazil na hokejku Tomáša Hederu. Ten si nakorčuľoval od modrej do priestoru kruhov, odkiaľ bekhendom nechal vyniknúť spomínaného Foltána!

10:55

Strela mladíkov od modrej šla mimo troch žrdí Foltána. Brankár Nitry veľa roboty zatiaľ nemal.

10:28

Desať minút z duelu za nami, hrá sa bez faulov. Mitch Versteeg sa z pozície beka dostal až pred bránu, zámorský hráč sa však v bránkovisku súpera nachádzal dlhšie, ako je povolené, preto je hra vykázaná preč.

09:48

Prílišná rýchlosť domáceho krídelníka, pravdepodobne Kelemena, ktorý vlietol do tretiny Nitry príliš skoro, čím zapríčinil ofsajdové postavenie.

09:13

Zlé striedanie mladíkov využíva Krištof na strelu do vyrážačky Durného!

08:40

Prvá formácia Nitry si predĺžila striedanie, hostia zostávajú v útoku.

08:03

Paulovičova strela po vhadzovaní skončila iba na ochrannej sieti. Hra sa presúva do stredného pásma.

07:57

Richard Ondrušek sa po ľavej strane natlačil až pred Durného, ten je však pozorný a je oporou svojich spoluhráčov.

06:59

Rýchle prečíslenie dvadsiatky nebolo úspešne zrealizované, nepresná prihrávka môže mrzieť.

06:31

Korímova strela od modrej, Durný toho veľa nevidel, napriek tomu ranu obrancu Nitry chytá.

06:22

Sledujeme rovnaký obrázok hry. Nádejní reprezentanti sa často vracajú do vlastnej tretiny, kde musia brániť svojho brankára.

05:49

Peter Bjalončík neúnavne bojuje v útočnom pásme, k nemu sa však nepridáva žiaden zo spoluhráčov.

05:15

Mikúš bekhendovou prihrávkou hľadal Krištofa, center prvého útoku na puk, bohužiaľ, nedosiahol.

04:44

Štvrtá lajna favorita narobila miernu neplechu, no nebola z toho výraznejšia koncovka.

04:06

Zakázané uvoľnenie HK Orange 20, tlak Nitranov sa stupňuje.

03:30

Kundrikova zadovka na spoluhráča mala oči, pas spoza brány Foltán stihol zachrániť včasným presunom k žŕdke.

03:02

Blackwater pohrozil šikovnou koncovkou, domáci obrancovia nechávajú hosťom až priveľa priestoru.

02:21

Matej Paulovič zlyhal v súboji jeden na jedného, keď zoči-voči osamotený proti Durnému nedokázal blafákom prekonať šikovného brankára.

01:48

Rýchly brejk sa skončil nepresným zasunutím pukom do bránu, Šmídu vychytal Foltán.

01:31

Versteeg sa dostal k puku v čase, keď si mladíci mysleli, že to najhoršie majú za sebou. Strela spomedzi kruhov, Durný ani zasahovať nemusel.

00:59

Roman Durný s prvým zákrokom. Nebola to ľahká situácia, avšak jemne tečovanú strelu mladík v bráne HK Orange 20 nakoniec chytil.

00:11

Prvé momenty patria hosťom, Krištof nemal komu, a tak iba nahodil puk do pásma.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Durný (Kostelný) – Matejovič, Hedera, Dlapka, Fereta, Hílek, Leško, Švarc, Krempaský – Václav, Bjalončík, Vašaš – Smolka, Kundrik, Kelemen – Mesaroš, Jaško, Marcinek – Vybiral, Tamáši, Šmída

HK Nitra: Foltán (Laco) – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Korím, Versteeg, Mich. Pupák, Štefanka – Mikúš, Krištof, Paulovič – Šiška, Blackwater, Kutálek – Csányi, Šille, Mir. Pupák – Fominykh, Ondrušek, König

Rozhodca: Juraj Konc, Gergely Kincses – Martin Krajčík, Marton Németh.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Orange 20

Príprava mladíkov na svetový šampionát do 20 rokov postupne finišuje. V Tipsport lige ich čakajú posledné štyri súboje. "Pomarančom" sa v poslednej dobe veľmi nedarí, no možno ich naštartuje výhra z nedele 9:1 nad prvoligovou Trnavou. Naposledy dvadsiatka hrala s Detvou, na stredom Slovensku ale prehrala 0:5. Paradoxne sa posledné tri body mladíkov datujú práve do zápasu s rovnakým súperom, keď 3. októbra nádejní reprezentanti vyhrali na domácej pôde po vyrovnanom súboji 3:1. Najproduktívnejším hráčom HK Orange 20 je Erik Smolka (5+7), nasleduje ho Alex Tamáši (3+6). Päť gólov v štatistikách má zapísaných ešte aj Vladimír Vybiral (5+1).
HK Nitra

Nitrania majú po 22 odohraných zápasoch na konte 38 bodov, čo ich radí až na piatu priečku. A hoci z posledných piatich duelov stratilo HK iba štyri body, strata na prvý Trenčín a druhé Košice narastá. V posledných dvoch stretnutiach Nitra tesne zvíťazila, v nedeľu na ľade Žiliny 4:2, v piatok doma nad Zvolenom 3:2. Najproduktívnejším hráčom hostí je Michal Krištof (8 gólov a 18 asistencií), sekundujú mu Matej Paulovič – najlepší strelec (15 gólov a 6 asistencií) a Judd Blackwater (6+14). Pri početnom lazarete hokejistov spod Zobora nie je prípadné potrápenie favorita vôbec nereálne. Corgoni si musia poradiť aj bez Antonyho Lucianiho, ktorý si to zameril do Nemecka.
Vážení diváci, vitajte pri textovom priamom prenose zo zápasu 21. kola Tipsport ligy. Mladíci z projektu HK Orange 20 v ňom privítajú v Piešťanoch Nitru. Stretnutie sa začne o 17:00.

0:7

Branky a nahrávky: 13. Kutálek (Milam, Šille), 22. Kutálek (Šiška), 38. Csányi (Blackwater, Kutálek), 40. Kutálek (Milam, Rýgl), 47. Paulovič (Mikúš, Krištof), 52. Mikúš (Krištof, Paulovič), 60. Csányi (Pupák)

HK Orange 20: Durný (41. Kostelný) – Matejovič, Hedera, Dlapka, Fereta, Hílek, Leško, Švarc, Krempaský – Václav, Bjalončík, Vašaš – Smolka, Kundrik, Kelemen – Mesaroš, Jaško, Marcinek – Vybiral, Tamáši, Šmída

Rozhodčí: Juraj Konc, Gergely Kincses – Martin Krajčík, Marton Németh