4:0

konec (0:0, 3:0, 1:0)

12.11.2017, 13:00 • ČPP Aréna • Klára Petrásková

Já se s vámi v tuto chvíli již loučím. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších juniorských on-line přenosů se těším na počtenou. (15:08:06)
Mezinárodní duel je u konce. První třetina přinesla šance, ovšem skončila bez gólů, v té druhé už tři branky padly. Všechny do polské sítě a do poslední periody tak šli Hradečtí s náskokem 3:0. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla další trefu do polské sítě, ale především také dávku emocí a a faulů. To dokazuje také fakt, že jenom v posledních čtrnácti vteřinách hry rozdal hlavní rozhodčí hned 27 trestných minut. Na výsledku ale ani tato vyloučení nic nezměnila. Hradečtí junioři porazili polskou dvacítku 4:0.

59:59

Emoce pracují i na konci třetí periody, je tu další vyloučení. V poslední vteřině utkání vyfasoval trest 5+OK za krosček Patryk Pelaczyk.

59:46

Dominik Řepík je 14 vteřin před koncem vyloučen za sekání a Polsko má tak k dispozici krátkou přesilovku.

59:33

Polští hráči hrají tvrdě, zatím ale jejich hra ovoce v podobě střely a gólu nepřináší.

59:02

Necelá minuta zbývá do třetí sirény a kotouč putuje směrem k polské bráně.

58:29

Z levé strany to z úhlu zkusil Patryk Pelaczyk, hradecký brankář se ale nalepil na tyč a kotouč vytěsnil.

57:44

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté sice byli už v plném počtu, Hradečtí ale krátce po skončení přesilovky zvyšují na 4:0! V závaru před polskou bránou se nejlépe zorientoval JAKUB HAŠEK, jenž procedil kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Moník.

56:55

Neskutečný zákrok Oskara Prokopa! Polský gólman byl úplně mimo bránu, když do odkryté sítě mířil Matějček. Prokop ale skočil rybičku a na poslední chvíli zabránil téměř jistému gólu!

56:12

Patrik Mašín si chtěl obhodit protihráče a pokračovat do útoku, narazil ale na připraveného polského beka.

56:00

V polském útočném pásmu zůstal ležet na ledě Michal Bernacki a rozhodčí tak raději přerušili hru.

55:37

Grzegorz Radzienciak už putuje na trestnou lavici, odpyká si dvě minuty za podražení. Mountfield bude hrát přesilovku.

55:22

A teď jim to možná půjde ještě lépe, k dispozici totiž mají ponechanou výhodu.

54:41

První rozehrávka zpoza vlastní brány se domácím nepovedla, ta druhá už ale ano. Mohou tak zaútočit na čtvrtou branku.

54:08

Mikuláš Matouš vyslal svůj pokus od levého mantinelu, kotouč byl ale jen ztečován do ochranné sítě. Následně hradecký útočník na vlastní kůži okusil tvrdý polský bodyček.

52:57

Polská dvacítka hraje v útočném pásmu velmi tvrdě a nebere si servítky, přesto ale kotouč u mantinelu vybojovali Hradečtí. Ti také vyvezli puk do bezpečí a odešli střídat.

52:23

Pawel Zigmunt vystřelil od pravého mantinelu a mířil na bližší tyč, tam ale byl připraven Matěj Bartozel.

51:45

Východočeši se nikam zbytečně neženou, snaží se především si ohlídat svůj aktuální náskok.

4:0

Branky a nahrávky: 28. Pohl, 33. Hidveghy (Matějček), 38. Matějček (M. Matouš, Chalupa), 58. Hašek (J. Moník)

Mountfield HK: Bartozel (Dvořák) – Havránek, Jonáš, Lelek, J. Moník, Pohl – Hašek, Havelec, Hidveghy, Hnik (C), Chalupa, Mašín, Matějček, M. Matouš, F. Moník, Pažourek, Řepík.

Polsko U20: Prokop (Pasek) – Michalowski, Bizacki, Wysocki, Radzienciak, Noworyta, Klocek, Jozwiak, Bieniek – Podlipni, Jarosz (C), Pelaczyk, Olszewski, Michal Rybak, Zygmunt, Bernacki, Pas, Oblonski, Maciej Rybak, Walega, Jozwik.

Rozhodčí: Veselý – Petr, Horák

04:58 POL20 2 Bieniek, napadení
19:34 HKM 2 Pohl, krosček
21:32 POL20 TS Michal Rybak, hákování
22:06 HKM 2 Mašín, držení protihráče
25:49 POL20 2 Pelaczyk, hákování