12.11.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.15 3.88 2.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hvězdy utkání

1. Kyle Turris (NSH) 1+1
2. Craig Smith (NSH) 1+1
3. Filip Forsberg (NSH) 0+2 (05:14:02)
Statistiky: Střely na bránu: 28-30; Zablokované střely: 23-18; Vhazování: 50%-50%; Hity: 24-22; Přesilové hry: 2/6-0/4; Trestné minuty: 10-14.
Predators po brance Bryana Rusta v oslabení vstupovali do prostřední části s jednobrankovým vedením, jenže hned na jejím začátku vyrovnal v dresu Predators debutující Kyle Turris, který vstřelil za Nashville první gól. Vzápětí se prosadili P.K. Subban a Craig Smith. Před koncem druhé třetiny ovšem dokázal snížit Phil Kessel a na začátku třetí třetiny poté vyrovnal Jake Guentzel. Predators ještě jednou vedli zásluhou Calla Järnkroka, na jehož branku odpověděl zanedlouho Brian Dumoulin. Utkání došlo do prodloužení, které branku nepřineslo, a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil Filip Forsberg. Konečný výsledek nádherné reprízy finále Stanley Cupu 2017 v Bridgestone Areně v Nashvillu. Nashville Predators 5 Pittsburgh Penguins 4 po samostatných nájezdech.

Filip FORSBERG - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
Autorem vítězné branky je FILIP FORSBERG.

3. série 2:1

Kris Letang také provedl nájezd rychle, jenže po bekhendovém blafáku minul pravý horní roh brány.

Filip Forsberg v rychlosti propálil Tristana Jarryho mezi lapačkou a levým betonem a zamířil k pravé tyči!

2. série 1:1

Také Sidney CROSBY si poradil parádně, když v mezikruží zpomalil a u pravé tyče puk po krásné bekhendové kličce po ledě zasunul do prázdné brány!

2. série 1:0

Kevin FIALA také zpomalil v mezikruží a poté prudkou střelou nad ledem o levou tyč poslal puk do brány!

1. série 0:0

Jevgenij Malkin v mezikruží zpomalil a mířil do pravého horního rohu, jenže Pekka Rinne předvedl nádherný semafor!

Debutující Kyle Turris vstřelil v dresu Nashvillu první gól a zahájil samostatné nájezdy, jeho prudká střela zápěstím ale z mezikruží zamířila nad pravý horní roh brány.

Samostatné nájezdy začínají.
Filip Forsberg jako poslední vypálil od modré čáry a po jeho nepřesném pokusu nás čekají samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Nádherný souboj vrcholí. Nashville Predators 4 Pittsburgh Penguins 4.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:39

Roman Josi na levém křídle krásně zavezl puk do útočného pásma a poté si nebezpečně sjížděl do mezikruží, před kterým ho čistým bodyčekem poslal k ledu Jevgenij Malkin. Rozhodčí to ovšem viděli jinak a udělili mu dvě minuty za podražení!

64:23

Viktor Arvidsson si najížděl před bránu, jenže ztratil kontrolu nad pukem a Tristan Jarryho ho zmrazil pod lapačkou. Penguins si vzal oddechový čas.

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

5:4

Branky a nahrávky: 23. Turris (Salomäki), 24. P. K. Subban (F. Forsberg, Arvidsson), 26. C. Smith (F. Forsberg, Johansen), 45. Järnkrok (Turris, C. Smith), rozh. náj. F. Forsberg – 12. Rust (Letang), 33. Kessel (Malkin, Letang), 43. Guentzel (J. Schultz), 48. Dumoulin (Sheary, Kessel)