Utkání sledovalo 21 302 diváků. (04:09:24)
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:56
1. Charlie Lindgren (MTL) 34 zák., 1 gól, 97,1%
3. Chad Johnson (BUF) 27 zák., 2 góly, 93,1%

Zásahy brankářů: 34:27
Vyhraná vhazování: 33:21
Hity: 32:32
Trestné minuty: 11:7
Utkání je u konce a k radosti domácího publika v něm vítězí Montreal v poměru 2:1. V prodloužení jsme sledovali akci za akcí a i když si Johnson připsal několik dobrých zákroků, poslední šanci už vyřešit nedokázal. Max Pacioretty jej rozpohyboval a poté zakončil bekhendovým blafákem.

63:08

63:08 Max PACIORETTY - 2:1

63:08

Montreal právě vstřelil branku!
Je dobojováno! Domácí se opět dostali do pásma, Danault přihrál na střed, MAX PACIORETTY si zpracoval, bekhendovým blafákem dokonale vymíchal Johnsona a zajistil pro Montreal druhý bod! Asistence: Phillip Danault.

62:43

Pacioretty si sjel před branku a tam se snažil o teč střílené přihrávky. Puk nezasáhl.

61:54

Vypadalo to, že si hosté zahrají přesilovku za Drouinovu vysokou hůl na O'Reillyho, nakonec ale sudí vylučovat nebudou.

61:33

Galchenyuk tak úspěšný nebyl, jeho průnik skončil u útočné modré čáry.

60:48

A za chvíli druhý, Pacioretty se vydal do brejku po pravé straně, švihem ale našel pouze Johnsonovu lapačku.

60:17

Hned v úvodu prodloužení se do rychlého útoku vydali domácí hokejisté, Johnson si připsal první zákrok.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 26:35
Zásahy brankářů: 34:25
Vyhraná vhazování: 30:21
Hity: 32:32
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, musíme si dát pětiminutové nastavení. Domácí do třetí třetiny vlétli ve velkém stylu a už na začátku druhé minuty srovnali na 1:1. Stalo se tak v pokračující přesilovce, kdy od modré nahodil Drouin a Johnson pak nezvládl zareagovat na teč Andrew Shawa. Hrál se pak opět urputný hokej, k vidění však byly i šance na obou stranách. Pochvalu si dnes ale zaslouží oba gólmani, předváděli skvělé výkony a byli pro své týmy skutečnými oporami. Další gól už za svá záda nepustili a zařídili tak pokračování tohoto utkání.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58

Další docela tvrdý zákrok hostů, nyní to odnesl Shaw, už se ale přerušovat nebude.

2:1

Branky a nahrávky: 42. A. Shaw (Drouin, Pacioretty), 64. Pacioretty (Danault) – 20. R. O'Reilly

Montreal Canadiens: Lindgren (Fucale) – S. Weber (A), Jo. Benn, Petry, Alzner, Morrow, Mete – Lehkonen, Drouin, Galchenyuk – A. Shaw, Danault, Pacioretty (C) – Gallagher, Plekanec (A), Byron – Froese, J. de La Rose, Hudon.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Falk, Scandella, Fedun, McCabe, Gorges, Beaulieu – Pominville, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), B. Pouliot – Baptiste, S. Reinhart, Moulson – Girgensons, Jo. Larsson, Nolan.

Rozhodčí: Rehman, O'Rourke – Rody, Alphonso

Diváci: 21 302

08:29 MTL 2 Hudon, sevření puku rukou
16:33 MTL 5 Jo. Benn, bitka