4:0

konec (2:0, 1:0, 1:0)

08.10.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.07 3.82 3.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky: Střely na bránu: 34-26; Zablokované střely: 14-8; Vhazování: 42%-58%; Hity: 25-33; Přesilové hry: 0/5-0/5; Trestné minuty: 36-46. (04:19:07)
Hvězdy utkání

1. Ryan Reaves (PIT) 1+0
2. Olli Määttä (PIT) 1+1
3. Matt Murray (PIT) 26 zák., 0 gólů, 100%
Sidney Crosby a Ryan Rust zaznamenali shodně dva kanadské body za dvě asistence a společně s fantastickým Mattem Murraym, který vychytal shutout, dovedli Pittsburgh v repríze finále Stanley Cupu k prvnímu vítězství. Vítězný gól vstřelil po minutě a šesti sekundách Jevgenij Malkin. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 4 Nashville Predators 0.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:41

Tom Kühnhackl se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, Juuseho Sarose ovšem propálit nedokázal.

55:25

Vyloučený Jevgenij Malkin se vrátil zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu. Penguins vedou 4:0.

53:25

Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za sekání a Predators si v závěru zápasu zahrají přesilovou hru.

52:27

Ryan Reaves a hostující Scott Hartnell ještě vyfasovali na cestu deset minut za nesportovní chování.

52:27

Ryan Reaves inkasoval dvě plus dvě minuty za hrubost a tresty jsou na obou stranách naprosto stejné.

52:27

Scott Hartnell u mantinelu vysokou holí atakoval Jevgenije Malkina, kterému po tvrdém nárazu spadla helma – 2 minuty vysoká hůl a 2 minuty hrubost. Ryan Reaves se chystal srovnat třetího hráče Preds, ale tentokrát příležitost nedostal. Rozhodčí ho zkrotili.

51:44

Scott Wilson v blízkosti levé tyče krásně zakončoval bekhendem, Juuse Saros ale střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči skvěle vyrazil levým betonem! Těžký zákrok brankáře Preds.

51:44

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:09

Ryan Johanson na pravém křídle vyrazil po nepřesné kombinaci Penguins do rychlého protiútoku, pozornost Matta Murrayho ale nakonec prověřit nedokázal.

48:57

Jeden z hráčů Penguins se z levé strany natlačil před bránu, bekhendem ale Juuseho Sarose nepřekonal. Vzápětí přišla střela Krise Letanga od modré čáry, kterou brankář Preds vyrazil.

48:32

Tresty provinilých hráčů uplynuly a hra pokračuje ve hře 5 na 5. Závěrečná část je zatím nejdramatičtější.

48:19

Matt Murray skvělým zákrokem vychytal Austina Watsona a po chybě Predators na útočné modré čáře se řítil sám na bránu Phil Kessel, který z mezikruží střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu, Juuse Saros ale lapačkou puk fantasticky sklepl k ledu a poté ho přikryl!

4:0

Branky a nahrávky: 2. Malkin (Kessel, Hagelin), 11. Guentzel (Rust, Crosby), 33. Reaves (Määttä, Rowney), 41. Määttä (Crosby, Rust)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Cole, J. Schultz, Määttä, Hunwick – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, McKegg, Sheary – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Irwin, Ekholm (A), P. K. Subban, Y. Weber, Bitetto – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Hartnell, Järnkrok, Åberg – Sissons, Bonino, C. Smith – C. McLeod, Watson, Salomäki. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Chris Rooney, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Daisy, Michel Cormier

Diváci: 18645

01:06 PIT 1:0 Malkin (Kessel, Hagelin)
04:21 NSH 2 Hartnell, podražení
10:57 PIT 2:0 Guentzel (Rust, Crosby)
13:16 PIT 2 Dumoulin, držení protihráče