konec (0:1, 0:3, 0:2)

03.10.2017, 19:30 • Sztuczne lodowisko im. Adama • Skupina G • Michal Raška

Tipsport: 7.77 8.0 1.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (21:44:11)
Nakonec toto utkání skončilo jasným vítězstvím Helsinek. První třetina byla ještě vyrovnaná, ale prosadil se Niklas Nordgren. Ovšem od druhé třetiny už bylo vše v režii finského týmu, kdy vstřelil hned tři góly. A poslední třetina se už jenom tak dohrávala, přičemž Niklas Nordgren zkompletoval hattrick a pomohl tak svému týmu k jasné výhře 6:0.

59:02

Joonas Rask se v oslabení řítil sám na bránu, ale gól nedal!

58:40

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (O'Connor – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:20

Engbreg se řítil po levé straně, ale přihrát nedokázal.

58:02

Ofsajd hostů.

57:03

Wajda zkusil vypálit z pravé strany, ale brankář byl připraven.

56:31

Hosté jsou stále aktivní a rádi by vstřelili i sedmý gól. Domácí by se už nejraději viděli v šatně.

54:52

54:52 NORDGREN - 0:6

54:52

Helsinky právě vstřelily branku!
Tak přece jenom dává hattrick! Micke Asten poslal puk na NIKLASE NORDGRENA a ten sám u levé tyčky vstřelil puk do brány. Asistence: Asten.

52:57

Hosté stále tlačí domácí hráče v jejich pásmu.

52:40

51:24

Petrell vyslal dobrou ránu, ale v bráně neskončila.

50:40

Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Zygmunt – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:40

Niklas Nordgren málem přidal svůj třetí gól v zápase, čímž by zkompletoval hattrick. Puk si dal na levou stranu a bekhendem zakončoval, ovšem Radziszewski předvedl skvělý zákrok!

48:49

48:36

Komerční přestávka.

48:32

47:55

Domácí se vysvobodili a na chvíli podrželi puk.

46:57

Hosté mohou přidat další gól z přesilové hry, zatím drží puk za bránou domácích.

46:32

Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Kalus – 2 min., sekání).

46:07

Střela Salma skončila po zblokování v ochranné síti.

45:28

Krakovští se na dnešní zápas nevyspali nejlépe a hokej v jejich podání je slabý. Puky jim přeskakují hole a myslím si, že budou rádi až zápas skončí.

44:53

Finley nebezpečně vypálil z modré čáry, ovšem střela byla vyražena vedle brány.

43:41

42:22

Wajda vystřelil z pravé strany, ovšem Halonen puk lehce chytil do lapačky.

42:16

Domácí opět nevyužili přesilovku 5 na 3, nyní ale mají přes minutu přesilovku 5 na 4.

41:41

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Asten – 2 min., podražení).

40:51

40:51 CARLSSON - 0:5

40:51

PATRIK CARLSSON všem ujel a v oslabení dává druhý gól!

40:21

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Eronen – 2 min., držení hole).

40:15

40:01

Ve druhé třetině jsme už viděli jasnou převahu hostů. Po třiceti dvou minutách hry se v přesilové hře prosadil Oliwer Kaski. Čtyři minuty na to se po pěkné kombinaci prosadil Patrik Carlsson a tři minuty před koncem druhé části vstřelil dnes již druhý gól Niklas Nordgren. Domácí jsou bezzubí a hosté jasně lepší.

40:00

38:53

Domácí hráč Bryniczka se i v oslabení dostal ke střele, s tou si ale lehce poradil Halonen.

38:15

Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Radziszewski – 2 min., podražení).

36:38

36:38 NORDGREN - 0:4

36:38

Tak to už je debakl! Miihkali Teppo vedl puk středem kluziště, následně přihrál na levou stranu NIKLASU NORDGRENOVI a ten se druhým gólem do poloprázdné brány nemýlil. Asistence: Teppo, Haataja.

35:23

Kalus se ocitl v obrovské šanci, když domácí šli 2 na 1, ale jeho střela šla těsně vedle pravé tyče!

34:25

34:25 CARLSSON - 0:3

34:25

A hosté přidávají další branku. Tamminen vystřelil ránu, která šla vedle brány, tam se puku ujal Thorell, který následně přihrál před bránu PATRIKU CARLSSONOVI a ten střelu umístil do levé části branky. Asistence: Thorell, Tamminen.

33:37

Szurowski vystřelil štiplavou střelu od modré, ale brankář Halonen si sní poradil a chytil jí.

32:47

Lennart Petrell se ocitl ve skvělé šanci, ale puk do poloprázdné brány nevstřelil!

32:00

31:21

31:21

31:21 KASKI - 0:2

31:21

A hosté přesilovky využili. OLIWER KASKI napřáhl z levé strany a brankář přes stínící hráče nic neviděl. Bez asistence.

30:40

Hosté mají druhou přesilovou hru v zápase, ale prozatím si s jednou střelou domácí brankář poradil.

30:00

Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Kapica – 2 min., pád pod nohy).

29:17

29:14

Zakázané uvolnění.

28:04

Domácím se dneska asi nechce, jelikož stále se nedostali k žádné vážné střele a puky pouze vyhazují. Hosté z Finska jsou o dost aktivnější.

26:51

26:12

Kalus prověřil brankáře, který puk jasně chytil.

25:48

Asi po dvou minutách se domácí osvobodili, ale pouze vyhodili puk a šli střídat.

24:38

Asten byl blízko brány, ale místo střely zvolil nahrávku, která nebyla přesná, ale i přesto mají hosté znovu puk v moci a tlačí domácí v jejich pásmu.

23:46

Urbanowicz se řítil sám na brankáře, ale v posledním možném okamžiku mu puk vypíchal jeden z obránců hostů.

22:27

Damian Szurowski vystřelil z modré čáry a brankář Halonen puk chytá.

21:55

21:05

Zatím se domácí skvěle brání při oslabení.

20:16

Hosté mohou využít přesilovky, která přešla z první třetiny.

20:01

V první třetině jsme viděli odevzdaný výkon domácích, čehož využil v čase 03:32 Niklas Nordgren, který vypálil ránu mezi betony domácího brankáře. Domácí nevyužili šest vyloučení hráčů Helsinek a po první třetině hosté zaslouženě vedou 1:0.

20:00

19:55

Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (da Costa – 2 min., hákování).

19:53

Haataja dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně sám, ale bohužel pro hosty minul bránu.

19:26

Kaski nepříjemně vypálil od modré čáry, ale puk po pár odrazů přeskočil bránu.

19:01

18:26

Hosté teď tlačí domácí hráče v jejich pásmu a málem se v dobré pozici dostal ke střele Joonas Rask, ovšem puk mu přeskočil hůl.

17:13

17:10

Sýkora si obkroužil bránu, ale následná přihrávka byla nepřesná.

16:42

Už zbývá pouze půl minuta přesilové hry a domácí Krakov se do žádné vážné šance nedostal.

16:30

Šinágl se dostal ke střele, ale ta byla zblokována.

15:35

Další bezpečné vyhození puku od obránců Helsinek a poté ofsajd domácích hráčů.

14:50

Hosté prozatím skvěle brání a domácí začínají další akci od vlastní brány.

13:16

Ovšem hosté okamžitě vyhodili a už je to čtyřminutová přesilovka 5 na 4.

13:13

Domácí mají další možnost vstřelit gól při přesilovce 5 na 3.

13:13

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Finley – 2 + 2min., vysoká hůl).

12:51

Domácí se nedostali k žádnému pořádnému zakončení a to už je přesilovka 5 na 4.

12:27

A další osvobození hostů.

12:10

Ovšem zatím padla pouze jedna střela, která byla zblokována.

11:46

Domácí Krakov má možnost vstřelit gól z přesilovky 5 na 3.

11:25

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (O'Connor – 2 min., krosček).

10:41

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Ulander – 2 min., hákování).

10:00

Petr Kalus se uvolnil na pravé straně a následně vystřelil, ovšem střela byla sražená a skončila pouze v ochranné síti.

09:26

Ani hosté nevyužili první přesilovku a stav je stále 1:0 pro Helsinky.

09:19

08:37

Salmela vystřelil z pravé kruhu, ale Radziszewski puk chytil do výzbroje.

08:15

Kaskimu ujel puk a hosté musí akci začít znova.

07:35

První přesilovou hru si zahrají i hosté, ovšem domácí vyhodili puk z vlastního obranného pásma.

07:19

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Eronen – 2 min., hákování).

07:10

Noworyta zkusil prověřit brankáře z půlky hřiště, ale Halonen byl připraven.

06:34

Hämäläinen vyvezl puk do útočné části, ale následně o něj přišel.

05:58

04:50

Domácí mohou srovnat z první přesilovky, ale prozatím kombinují ve svém pásmu. Následně se dostali to útočné třetiny, ale Helsinky puk okamžitě vyhodily.

03:58

Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Thorell – 2 min., držení protihráče).

03:32

03:32 NORDGREN - 0:1

03:32

NIKLAS NORDGREN se skvěle uvolnil a následnou střelou mezi betony nedal brankáři Lubovi šanci. Asistence: Haataja.

03:25

Noworyta nebezpečně vypálil, ale brankář puk vyrazil.

02:19

Další zakázané uvolnění domácího Krakova.

01:21

Herni Tamminen vypálil z pravé strany, ale s jeho střelou si Radziszewski poradil.

01:05

Domácí jsou prozatím aktivnější a mají puk na svých holích pod kontrolou.

00:18

Úvodní buly vyhrál domácí Krakov a následně jsme viděli zakázané uvolnění domácích.

00:01

ComArch Cracovia Kraków: Radziszewski (Luba, Kowalowka) – Szurowski, Zíb, Bryniczka, Kruczek, Novajovský, Wajda, Rompkowski, Dutka, Noworyta – Kalus, da Costa, Sýkora – Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Domogala, Dziubinski, Šinágl – Drzewiecki, Zygmunt, Slabon

IFK Helsinky: Halonen (Bäckström) – Salmela, Eronen, Kaski, Finley, O'Connor, Salmi, Teppo, Ulander –Rask, Tyrvainen, Petrell – Haataja, Nordgren, Asten – Tamminen, Carlsson, Thorell – Engberg, Kulmala, Hamalainen

Rozhodčí: Robin Šír, Tomasz Radzik – Mariusz Smura, Wojciech Moszczyński.
IFK Helsinky:

Helsinky na tom v základní fázi Ligy mistrů jsou o něco líp než jeho dnešní soupeř a nacházejí se na třetím místě s jedním bodem a skóre 8:17. Už prvním zápase dokázaly urvat bos v Brynas, kde prohrály těsně 3:4 na nájezdy. Následující zápas prohrály v Mnichově o tři góly, to stejné na domácím ledě s Brynas a poslední zápas přivítali Mnichov se kterým prohrály 2:4. Nejlépe hodnoceným hráčem je Juhani Tyrvainen, který čtyřikrát přihrával na gól. V tomto dvojzápase s Krakovem už samozřejmě o nic nepůjde, ale i přesto to rozhodně ani jeden tým nebude chtít vzdát. V ligové soutěži se Helsinkám moc nedaří a po jedenácti kolech jsou na desátém místě s dvanácti body. Nejlépe hodnoceným hráčem v tamní soutěži je Teemu Eronen, který se třikrát prosadil a sedmkrát nahrával. Tento tým vede již čtvrtou sezónou fin Antti Törmänen.
ComArch Cracovia Kraków

Polský tým z Krakova se zatím nachází na posledním čtvrtém místě bez bodu se skóre 5:19. V Mnichově i na švédské půdě Brynas prohráli rozdílem třídy. V domácím prostředí to ovšem vypadalo jinak, když s Mnichovem prohráli těsně 1:2 a poslední zápas v Lize Mistrů doma přivítali švédský Brynas a opět těsně prohráli tentokrát 2:3. Nejlépe hodnoceným hráčem podle kanadského bodování je čech Lukáš Zíb, který si připsal tři asistence. V domácí soutěži se Krakovu celkem daří a aktuálně je po šesti kolech na třetí pozici s třinácti body. V posledním ligovém zápase přivítali Jastrzebie a prohráli 2:3 na nájezdy, které se rozhodly v šestém kole. V lize je nejlepším střelcem Krakova Tomáš Komínek, který si připsal už sedm přesných zásahů. Hlavním trenérem je už přes deset let čech Rudolf Roháček.
V pátém kole základních skupin Ligy mistrů se proti sobě utkají ComArch Cracovia Kraków a IFK Helsinky. Tyto kluby proti sobě ještě neodehrály ani jeden zápas a bude to jejich premiéra. Hrát se bude na stadionu Sztuczne lodowisko im. Adama v Krakově, který nabídne kapacitu pro 2514 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

0:6

Branky a nahrávky: 4. Nordgren (Haataja), 32. Kaski, 35. Carlsson (Thorell, Tamminen), 37. Nordgren (Teppo, Haataja), 41. Carlsson, 55. Nordgren (Asten)

Comarch Cracovia: Radziszewski (Luba, Kowalowka) – Szurowski, Zíb, Bryniczka, Kruczek, Novajovský, Wajda, Rompkowski, Dutka, Noworyta – Kalus, da Costa, Sýkora – Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Domogala, Dziubinski, Šinágl – Drzewiecki, Zygmunt, Slabon

Rozhodčí: Robin Šír, Tomasz Radzik – Mariusz Smura, Wojciech Moszczyński

03:32 IFK 0:1 Nordgren (Haataja)
03:58 IFK 2 Thorell, držení protihráče
07:19 CRA 2 Eronen, hákování
10:41 IFK 2 Ulander, hákování
11:25 IFK 2 O'Connor, krosček
13:13 IFK 2+2 Finley, vysoká hůl+vysoká hůl