3:4

po s.n. (1:2) (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

01.10.2017, 16:00 • Nitra aréna • 8. kolo • Dalibor Sklár sk

Tipsport: 1.5 5.5 4.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo sa stretnutie, v ktorom Nitra podľahla Popradu 3:4 po samostatných nájazdoch a stratila tak svoju domácu neporaziteľnosť. Naopak Poprad predĺžil svoju víťaznú sériu na 5 stretnutí v rade. (18:55:27)

65:00

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.

Rozhodujúci nájazd premenil PATRIK SVITANA.

Samostatné nájazdy začínajú.
V predĺžení sme videli vyše trojminútový nápor Popradu, kedy domáca trojica Paulovič, Mezei a Krištof bola na ľade od úvodu predĺženia. Hostia zovierali Nitru v obrannom pásme a viackrát prestriedali. K streleckému ohrozeniu sa však Kamzíci nedostali. Na opačnej strane pohrozili Nitra pri zakončení Raisa.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:57

Hostia unikli 2 na 1. V pozícii obrancu sa ocitol Kutálek a s pomocou Hartzella to ubránili a hra je prerušená.

64:30

Pri puku a v nápore Nitra.

63:52

Rais sa dostal do zakončenia po úniku z pravej strany a hra je po zákroku Corbeila prerušená.

63:35

Krištof sa zmocnil puku a umožnil svojim spoluhráčom prestriedať.

63:03

Pri puku stále hostia. Domáci už nemajú sily a iba sa bránia.

62:15

Hostia stále s pukom v útočnom pásme. Už viackrát striedali. Domáci zatiaľ bez striedania.

62:15

Pri puku v útočnom pásme Poprad.

61:28

Akcia domácich 2 na 1. Paulovičova strela. Corbeil vyrazil do rohu. Puk tesne minul Krištofovu hokejku.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Po šesťdesiatich minútach sme v Nitre nespoznali víťaza a tak sa v Nitre bude predlžovať. V tretej tretine sme videli 3 góly. Najskôr v 44. minúte vyrovnal Cope. Hostí poslal v 49. minúte po peknej individuálnej akcii do vedenia Vandas. Radosť na domáce tribúny prišla v 51. minúte kedy vyrovnal Cope.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:55

Vhadzuje sa v strednom pásme a v Nnitre budeme zrejme svedkami predĺženia.

59:31

Domáci boli nedôslední na obrannej modrej. Puk sa dostal na pravú stranu k osamotenému Lichnanecovi, ktorého strelu domáca obrana zblokovala na ochrannú sieť.

58:42

Nitra stále s pukom v útočnom pásme. Na strelenie rozhodujúceho gólu však majú domáci už málo času.

57:56

Zakázané uvoľnenie Poprad.

57:49

Nitra sa usadila v útočnom pásme. Dokázala si vypracovať iba jeden strelecký pokus z Kováčikovej hokejky. Brankár hostí si s jeho pokusom bez problémov poradil a hru prerušil.

56:48

Vhadzuje sa v strednom pásme.

56:23

Hrá sa zo strany na stranu, avšak ani jedno mužstvo sa nedostáva do zakončenia a ohrozenia brankára.

55:06

Vhadzuje sa pred brankárom hostí. Obe mužstvá majú už iba necelých 5 minút na strelenie víťazného gólu, inak sa bude v Nitre prvýkrát v tejto sezóne predlžovať.

54:14

Strela od modrej a Hartzell vyrazil puk iba k Paločkovi, s ktorého nedôraznom dorážkou si domáci brankár poradil a hru prerušil.

54:00

Ofsajd Poprad.

53:13

Milam s pukom za vlastnou bránkou. Obe mužstvá striedajú počas hry.

51:37

Nitra pri chuti. Corbeil musel opäť zasahovať. Po prerušení menšia výmena názoru medzi Ježekom a Ručkayom, ktorý poslal Popradčana k ľadu. Pomer síl na ľade sa nemení.

50:18

Nitra dala gól!
Nitre sa necelých 10 minút pred koncom podarilo vyrovnať. Opäť jednoduchá akcia, ktorá začala vyhratým buly a následnom prihrávkou na modrú čiaru. Odtial poslal puk na brankára hostí Mezei. Corbeil puk iba vyrazil rovno na hokejku MATTA COPEA a ten nemal problém streliť svoj druhý gól v stretnutí.Asistencie: Branislav Mezei, Michal Krištof.

50:13

Štumpfova strela švihom skončila v lapačke brankára hostí.

49:39

Vhadzuje sa pred brankárom Hartzellom.

49:11

Poprad mohol streliť ďalší gól kedy unikla dvojica Svitana Mlynarovič a druhý menovaný netrafil strelou z prvej odkrytú bránku.

48:14

Poprad dal gól!
MICHAL VANDAS predviedol perfektnú individuálnu akciu, kedy sa zmocnil puku v obranom pásme a prešiel pomedzi hráčov hostí ako nôž maslom a vychutnal si aj brankára Hartzella a poslal Poprad do vedenia. Asistencie:Radomír Heizer.

47:50

Krištof poslal puk až k brankárovi hostí.

47:03

Ordzovenský poslal k ľadu zakončujúceho Ježeka a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu.

46:43

Ručkay stál v bránkovisku a rozhodca hru prerušil a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

45:34

Davydovova tvrdá príklepová strela tesne minula domácu bránku.

45:03

Popradský prvý útok sa dostal do zakončenia. Šancu hostí zastavil dobrý zákrok domáceho brankára.

44:01

Vhadzuje sa v strednom pásme. Na buly úspešnejšia Nitra.

43:40

Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

43:06

Domáci strieľajú aj svoj druhý gól počas presilovky. Tentokrát si to pomedzi kruhy s pukom namieril Krištof, prihral ho na pravú stranu a MATT COPE strelou z prvej prekonal brankára hostí. Asistencie: Michal Krištof, Branislav Mezei.

42:42

Nitra má šancu vyrovnať pri vylúčení Ježeka.

42:29

Puk na striedačke hostí a vhadzuje sa v strednom pásme.

42:05

Zakázané uvoľnenie Nitra.

41:56

Vhadzuje sa pred Hartzellom.

41:16

Pomer striel v druhej tretine bol 20:5, celkovo 40:15.

39:34

Nitra opäť posiela puk von zo svojho obranného pásma.

38:45

Nitra sa dobre bráni a posiela puk až k brankárovi hostí.

38:01

Poprad má šancu pri vylúčení Blackwatera streliť tretí gól.

37:12

Mlynaroviča zasiahol spoluhráč tvrdou strelou a ten s bolestivou grimasou odkorčuloval na striedačku.

36:41

Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

36:28

Pupákov pokus od modrej vyráža brankár hostí na ochrannú sieť.

35:34

Cope minul odkrytú bránku hostí.

35:25

Hostia v plnom počte.

35:23

Poprad to už ustojí bez inkasovaného gólu. Puk v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

35:05

Hra je prerušená a puk v moci brankára hostí.

34:41

Nitra hrá presilovku veľmi zle a hostia zase odstrelujú puk ďaleko od svojej bránky.

34:11

Mezeiov pukus končí v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

33:50

Hostia puk odpalujú až k Hartzellovi.

33:24

Nitra bude hrať 2 minúty presilovku 5 na 3 pri vylúčení Bogoslovsklija a Abdula.

32:18

Domáci prvý útok teraz zovrel Poprad pred Corbeilom. Nebezpečne ale neúspešne zakončovali Paulovič a Krištof.

31:33

Krištof unikol po ľavej strane, prihral na slabo pokrytého Copea. Jeho pokus preletel tesne ponad bránku.

31:20

Mezei s pukom za vlastnou bránkou a Nitra rozohráva útočnú akciu.

30:15

Obrane hostí unikol Anthony Luciani. V samostanom úniku zvolil strelu pomedzi betóny, ktorú Corbeil zneškodnil a podržal svoje mužsvo.

30:01

Hostia pri chuti s pukom v útočnom pásme.

29:25

Pred Hartzellom Lichnanec tečuje puk. Domáci brankár tentokrát so šťastím puk zneškodnil.

28:50

Za brankárom hostí opäť zvoní tyčka.

28:10

Scenár z prvej tretiny sa opakuje. Nitra mala optickú prevahu a hostia strelili z nenápadnej akcie gól po tom, čo sa puk po vyhranom buly dostal na modrú čiaru, odkiaľ letela strela na domáceho brankára a puk pred ním tečoval RADOMÍR HEIZER. Asistencie: Aleš Ježek, Ilia Davydov.

28:05

Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred domácim brankárom.

27:42

Hostia opäť nedôslední v obrannom pásme. Do zakončenia sa dostal Cope ale Corbeil svoje mužstvo podržal dobrým zákrokom.

26:33

Hostia s pukom pri vlastnom brankárovi. Obe mužstvá striedajú počas hry.

25:48

Ofsajd Nitra.

25:27

Poprad odolal ďalšej akcii domácich. Paulovič zakončoval z medzikružia, dorážajúci Cope sa k puku už nedostal.

24:50

Nitra v úniku 2 na 1. Šille sa ulakomil na strelu, ktorú brankár hostí pohotovo zneškodnil.

24:06

23:44

Nitra je dlhšie usadená v útočnom pásme. Puk šiel podobnom dráhou ako pri prvom domácom góle. Tentokrát strela letela z hokejky Milama a skončila v moci brankára hostí.

23:25

Corbeil si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušil.

23:19

Domáci prvý útok sa dostal viackrát v krátkom časovom slede do zakončenia. Brankár hostí je pozorný a podržal svoje mužstvo.

22:41

22:21

V súboji o puk v rohu klziska boli úspešnejší domáci hráči a začínajú útočnú akciu.

21:35

21:00

20:54

Dobre hrajúci Paulovič si prevzal puk na modrej, trúfol si na obrancu hostí, obhodil si ho pukom a vystrelil tesne vedľa pravej tyčky.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Pomer striel po prvej tretine 20:10.
V prvej tretine sme boli svedkami dvoch presilovkových gólov. Najskôr v 6. minúte poslal Poprad do vedenia Vandas. Za domácich vyrovnal v 17. minúte Paulovič.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:07

Paulovič odviedol skvelú robotu, kedy zozadu vypichol puk vyvážajúcemu Königovi, nakorčuloval si pred bránku, kde bol pokrytý ďalším obrancom hostí a aj napriek tomu strelou po ľade opečiatkoval ľavú tyčku.

18:25

Štrauchovu strelu Hartzell vyráža do rohu klziska.

18:01

Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

17:27

16:57

Nitra taktiež využíva presilovku. MATEJ PAULOVIČ prihral puk spoza bránky na ľavú stranu Krištofovi, ten ho posunul na modrú Mezeiovi, ktorý vystrelil z prvej a prvý menovaný hráč tečoval na radosť domácich divákov puk za brankára hostí. Asistencie: Branislav Mezei, Michal Krištof.

16:27

Prvú presilovku v stretnutí si zahrá aj Nitra pri vylúčení Štraucha za faul lakťom.

15:42

15:21

Lucianiho strela z ľavého kruhu končí v lapačke hosťujúceho brankára.

14:51

13:25

Hra sa prelína zo strany na stranu. Najskôr Nitra v útoku, následne hostia vyrazili do rýchleho brejku a stratili puk a zase zaútočila Nitra a strelou Šilleho ohrozila brankára Corbeila.

12:52

Štumpfova ľahká strela končí v moci brankára hostí.

12:47

12:40

12:25

Luciani poslal puk až k brankárovi hostí a Nitra sa zatiaľ dobre bráni.

11:15

Puk v obrannom pásme hostí a obe mužstvá striedajú.

10:34

Na trestnú lavicu si sadol za sekanie Mikúš a Poprad si zahrá presilovku.

08:54

Podobná situácia ako pri prvom góle hostí. Tentokrát sa na pravej strane ocitol s pukom Mlynarovič. Domáci brankára síce už ležal, ale vykryl priestor a hráča hostí vytlačil za bránku.

08:43

Štrauch sa zbavil obrancu, vystrelil a trafil brankára domácich rovno do hrude.

08:28

07:48

Po góle sa obraz hry vymenil. Aktívnejší sú hostia a puk je častejšie pred Hartzellom. Ten si tentokrát pripísal úspešný zákrok po Paločkovom zakončení.

07:29

07:19

Ručkay dostal puk na os klziska, vystrelil ale Corbeil puk vyrazil vyrážačkou do rohu klziska.

07:02

06:01

Po buly nepríjemná situácia pre domácich. Puk poskakoval po bránkovej čiare.

05:54

05:38

Poprad bleskurýchle využíva presilovku jednoduchým spôsobom. Po vyhratom buly tvrdá strela od modrej, ktorú Hartzell vyrazil iba pred seba. Puk sa dostal k MICHALOVI VANDASOVI a ten nemal problém trafiť odkrytú bránku. Asistencie: Radomír Heizer.

05:31

Mezei nedovolene bránil Krotáka a Poprad si zahrá presilovku.

04:38

Štvrtý útok hostí sa dostal prvýkrát na dlhšie do útočného pásma ale obrana hostí dobre zasiahla zmocnila sa puku.

03:36

Friedmann si nakorčuloval spoza bránky a bekendovým pokusom skúsil prekvapiť brankára hostí. Ten zatiaľ odoláva.

03:08

Brankár hostí si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Nitra má dobrý nástup do zápasu. Hostia pôsobia zakríknuto.

03:01

Nitra aréna je doposiaľ skromnejšie zaplnená. Atmosfére to však neublížilo a diváci pokrikmi povzbudzujú svoje mužstvo už od úvodu. V hľadisku vidíme aj priaznivcov hosťujúceho mužstva.

02:20

Ďalšia domáca strela. Brankár hostí opäť puk vyráža iba pred seba a obrana hostí ho odpálila do stredného pásma.

01:53

Mikúš predviedol peknú individuálnu akciu. Corbeil si s jeho pokusom na dvakrát poradil a puk zaľahol.

00:24

Prvú strelu v zápase si pripisuje Paulovič. Corbeil vyráža iba pred seba.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Doznela hymna a stretnutie nám o malý moment začne.
Aktéri zápasu sú už za účasti domáceho maskota Corgiho, aj hosťujúceho Kamka na ľadovej ploche.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hartzell (Foltán) – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Pupák, Kováčik, Korím, Rzavský – Cope, Krištof, Paulovič, Blackwater, Friedmann, Luciani, Kutálek, Mikúš, Ručkay, Šiška, Šille, Štumpf

HK Poprad: Corbeil (Ivanov) – Brejčák, König, Fabian, Jáchym, McDowell, Davydov, Zadražil, Ignatov – Štrauch, Mlynarovič, Svitana, Ježek, Heizer, Vandas, Bogoslovslkij, Lichanec, Abdul, Kroták, Paločko ml. Paločko

Rozhodca: Jonák, Friedrich – Orolin, Tvrdoň.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V 8. kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitre predstaví Poprad. Bude to súboj tabuľkových susedov kedy Popradu patrí aktuálne tretia priečka a Nitre štvrtá.
Obe mužstvá delí iba jeden bod. V stretnutí sa preruší jedna séria. Buď tá domáca, kedy Nitra doposiaľ vyhrala všetky svoje domáce stretnutia a v Nitra aréne nestratila ani bod. Alebo skončí tá hosťujúca, kedy Poprad ťahá štvorzápasovú sériu víťazstiev v rade. Naposledy Kamzíci bodovali v derby stretnutí v Liptovskom Mikuláši pri výhre po predĺžení 1:2. Prvý zásah Popradu strelil prvýkrát v tejto sezóne hrajúci Arne Kroták. O dvoch bodoch pre Poprad rozhodol v predĺžení Vandas.
Nitra naopak v piatok nebodovala, kedy prehrala na ľade Košíc 4:1. O čestný zásah Corgoňov sa postaral Paulovič. Strelecky bohatšie vyznel pre Nitru štvrtkový zápas proti Dvadsiatke. V tomto stretnutí sa Nitra pričinila o druhú tohtosezónnu 10tku a vyhrala nad mladíkmi 10:0.
Kto bude úspešnejší po nedeľnom stretnutí sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

3:4

Branky a nahrávky: 17. Paulovič (Mezei, Krištof), 44. Cope (Krištof, Mezei), 51. Cope (Mezei, Krištof) – 6. Vandas (Heizer), 29. Heizer (Davydov, Ježek), 49. Vandas (Heizer), rozh. náj. Svitana