Vhazování (%): 41 – 59
Hity: 16 – 17
Přesilová hra (%): 0/6 – 2/8
Trestné minuty: 20 – 16
Přípravné utkání mezi Nashvillem Predators a Tampou Bay Lightning právě skončilo. Hosté v něm vítězí 3:2 po prodloužení. Autorem vítězné branky je Nikita Kučerov, který se mimochodem podílel na všech třech gólech svého týmu! Brankář Andrej Vasilevskij pak pochytal šestadvacet střel soupeře.

61:02

Tampa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Lightning vítězí! Stamkos se dostal u levého mantinelu ke kotouči, následně jej poslal na druhou stranu, kde se k němu dostal Strålman. Zkušený švédský bek následně nabídl před branku na teč volnému NIKITU KUČEROVOVI a ten se nemýlil. Pro ruského útočníka třetí branka v přípravě, celkově jeho třetí bod v dnešním utkání! Asistence: Anton Strålman, Steven Stamkos.

60:42

K první střele v nastavení se ale dostali Lightning, konkrétně Hedman, Rinne drží puk ve své moci.

60:04

Buly pro domácí.

60:01

Prodloužení začíná, jdeme na to!
Šedesát minut základní hrací doby vítěze neurčilo, rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení hrané 3 na 3, případně pak samostatné nájezdy.

60:00

59:58

Utkání půjde do prodloužení.

59:29

Po střele Craiga Smithe zvoní za zády Vasilevskiho branková konstrukce!

59:07

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:44

Nyní ale pozor! Salomäki jako by chtěl vyvrátit má slova a dostal se před brankou soupeře do dobré šance, brankář Lightning ale stál připraven na správném místě.

58:08

Tak ani s touto přesilovkou Nashvillu to nevypadá nějak dobře.

57:07

Predators mohou strhnout vedení na svou stranu! Podaří se jim to? Vhazuje se po levé ruce Vasilevskiho.

57:07

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kučerov – 2 min., sekání).

56:45

Killorn tečoval před brankou střelu Kučerova od modré čáry mimo tři tyče.

56:07

Nashville právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají! Od modré čáry střílel obránce Josi a jeho pokus tečoval mezi kruhy COLTON SISSONS. Pro rodáka z North Vancouveru je to druhá branka v přípravě 2:2! Asistence: Roman Josi, Kevin Fiala.

55:31

Na druhé straně to zkoušel z levého kruhu pro vhazování Paquette, Rinne taktéž připraven.

55:02

Irwinova střela od modré, Vasilevskij vyráží betonem do rohu.

54:22

Kamenev a Stamkos na buly po pravé ruce Andreje Vasilevskiho.

54:22

Gólman blesků schovává puk do své rukavice, hra je přerušena a následuje další z reklamních přestávek.

53:42

53:39

V závěrečných vteřinách přesilovky střílel Gaudreau, Vasilevskij ale zasahovat nemusel.

52:43

Polovina z Palátova trestu je pryč.

52:35

Forsberg se s pukem daleko nedostal, Lightning tak mohou znovu vyhodit až k soupeřově brance.

52:01

Střely na branku: 23 – 31

51:49

Dumont vyhrál buly, Tampa vyhazuje.

51:42

Po další reklamní přestávce budou mít domácí Predators k dispozici další příležitost ke srovnání.

51:42

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Palát – 2 min., sekání).

51:20

Stamkos vyslal na branku již šestý střelecký pokus.

51:01

50:55

Od modré pálil Hedman, avšak mimo.

50:03

49:26

Subban to zkusil od modré, Vasilevskij vyráží.

49:01

Počet sil na ledě se nám tedy na necelou jednu minutu srovná.

49:01

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:01

Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – příliš mnoho hráčů).

48:50

Domácím se zatím nedaří usadit se v útočné zóně.

48:03

V pořadí čtvrtá přesilovka pro Nashville. Dočkáme se vyrovnaného stavu?

48:03

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Stamkos – 2 min., držení protihráče).

47:55

Irwin nedokázal z těsné blízkosti překonat ruského brankáře ve službách Lightning.

47:29

Můžeme pokračovat. Gaudreau a Naměstnikov na buly ve středním pásmu.

47:29

Ofsajd na straně Lightning. Je tu první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:33

Palát zblokoval střelecký pokus Webera a pomohl tím tak svému brankáři, který mohl zůstat klidný.

46:01

Střely na branku: 19 – 26

45:53

45:03

Domácí v plném počtu. Začíná jejich zbytek klasické přesilovky 5 na 4.

44:29

Vyhrané vhazování Sissonse, ke střele se následně dostal Arvidsson, Vasilevskij opět připraven.

44:19

Sissons vyzkoušel Vasilevskiho pozornost a získal tím tak zpět útočné pásmo.

44:02

Lightning vyhráli buly a následně vyhazují kotouč až k brance Rinneho.

43:53

Dokáží Preds srovnat při přesilové hře 4 na 3? Vhazování po pravé ruce brankáře Vasilevskiho.

43:53

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Dotchin – 2 min., sekání).

43:44

Weber v dobré střelecké pozici, avšak míjí tři tyče.

43:32

Prudká rána Josiho, Vasilevskij měl připravenou lapačku.

43:03

Hrát se bude opět ve čtyřech na obou stranách, vhazování po pravici Pekky Rinneho.

43:03

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Subban – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Paquette – 2 min., hrubost).

42:51

Tvrdý hit Watsona na Kunitze ve středním pásmu!

42:10

Dotchin jen odevzdal soupeři a odchází střídat.

41:39

Hartnellova střela míjí Vasilevskiho branku.

41:24

Po přerušení se vhazuje ve střední třetině.

41:23

Obě mužstva jsou v plném počtu.

40:59

Kučerov přenechal Stamkosovi, jeho následnou střelu z pravého kruhu pro vhazování ponechává gólman Preds ve své moci.

40:23

Palát před branku na Sergačeva, Rinne tak hned na úvod musel řešit další nebezpečnou akci soupeře.

40:01

Ještě jednu minutu a třiadvacet vteřin se bude hrát 4 na 4.
Hokejisté se pomalu vrací zpět na led, třetí dvacetiminutovka se rozeběhne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 16 – 6
Také druhá třetina přípravného utkání mezi Predators a Lightning je již minulostí. Hosté vedou po čtyřiceti minutách v Nashvillu 2:1 – ve čtyřiatřicáté minutě se prosadil podruhé při přesilovce Alex Killorn. Tampa mohla přidat i další branky, Rinne ale svými zákroky drží své mužstva stále na dostřel.

40:00

39:57

Ve druhé dvacetiminutovce se již nic dalšího nestane.

39:23

Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování ve středním pásmu.

39:23

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kamenev – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Hedman – 2 min., hrubost).

39:01

Probíhá poslední minuta druhé periody.

38:13

Killorn, vracející se z trestné lavice, už útočil na hattrick! V samostatném úniku zvolil jako zakončení střeli mezi betony, Rinne ale drží nadále svůj tým v těsném kontaktu.

38:02

37:38

Callahan zblokoval pokus Fialy, Vasilevskij tak nyní nemusel zasahovat.

37:03

Začíná druhá minuta z trestu Killorna.

36:34

Paquette v obrovské příležitosti při vlastním oslabení, gólman Predators ale dokázal zasáhnout levým betonem a vytáhl tak další skvělý zásah v tomto utkání!

36:17

Predators vyhráli vhazování, z pravé strany to poté zkusil dnes aktivní Forsberg, Vasilevskij zapsal do statistik čtrnáctý zásah.

36:02

Konec reklamní přestávky, můžeme tak pokračovat. Buly po levici brankáře blesků.

36:02

Přesilová hra domácích začne ale až po reklamní přestávce.

36:02

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Killorn – 2 min., držení protihráče).

35:48

Signalizovaný trest pro blesky, Preds si zahrají druhou početní výhodu.

35:40

Josi tečoval před brankou soupeře, gólman Tampy ale pozorný.

34:38

Preds se pokouší rychle odpovědět. Vasilevskij však střelu Fialy dokázal pokrýt.

33:51

Bleskurychle využitá přesilová hra, 2:1 pro Lightning! Po přihrávce od Kučerova se prosazuje z prostoru mezi kruhy dnes podruhé ALEX KILLORN. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.

33:44

Lightning zatím dokázali využít jednu přesilovku z celkového počtu šesti.

33:44

Vyloučení v týmu Nashville Predators (McLeod – 2 min., vražení na hrazení).

33:24

Vasilevskij nyní raději podržel puk v lapačce. Po přerušení se strhla u jeho branky další menší potyčka, sudí ale zdá se vylučovat nebudou.

32:34

Rozhodčí viděli přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve střední třetině.

32:01

Střely na branku: 11 – 19

31:36

Po další z reklamních přestávek se bude vhazovat v obranném pásmu Lightning.

31:09

30:42

Druhá minuta přesilovky už domácím tolik nevychází.

29:51

Subbanova střela od modré zamířila mimo tři tyče. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:44

Další prudká rána z hole Forsberga se otřela o tyč Vasilevskiho branky!

29:25

Forsbergova střela zblokována Dotchinem, Vasilevskij tak bez práce.

29:09

První přesilovku v tomto utkání si nyní zahrají domácí Predators. Vhazuje se po pravé ruce Andreje Vasilevskiho.

29:09

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kučerov – 2 min., hákování).

29:04

Chybu v rozehrávce domácích mohl potrestat Kučerov, Rinne se ale zaskvěl dalším výborným zákrokem!

28:47

28:47

Rinne si ponechává střelu Kunitze z pravé strany ve svém držení, následuje reklamní přestávka.

28:24

Subban s kotoučem za vlasním brankářem.

28:10

Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění.

27:54

Irwin vystřelil od modré čáry, Vasilevskij dával pozor.

27:38

26:53

Rozehrávka se Bolts nyní vůbec nepovedla – píská se zakázané uvolnění.

26:36

Vhazuje se opět po levé ruce Pekky Rinneho.

26:24

Během několika vteřin se Stamkos dostal ke třem střeleckým pokusům. Kapitán Lightning dnes hraje výborný zápas.

25:38

Trest za Rinneho odsedí McLeod. Salomäki a Stamkos na buly po levici gólmana Preds.

25:38

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Rinne – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

24:30

Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

24:30

Branka za zády Rinneho mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.

23:44

Paquette v dobré střelecké pozici, Rinne ale odolal.

23:34

Lightning se drží v útočné zóně.

23:14

Paquette v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve střední třetině před střídačkou Tampy.

23:01

22:55

Hedman na Naměstnikova, jeho pokus z pravého kruhu pro vhazování ponechává Rinne ve své moci.

22:02

Polovina z páté početní výhody Bolts je minulostí.

21:11

Sergačev to zkusil od modré, Rinne pozorný.

21:01

Je tu další přesilovka blesků. Bude tentokrát úspěšná? Vhazování po levici Pekky Rinneho.

21:01

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Hartnell – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

21:01

Tampa se provinili icingem, vhazovat se tak bude opět v její obranné zóně.

20:51

Na druhé straně to zkoušel Weber, Vasilevskij ale připraven na správném místě.

20:42

20:29

Křižná přihrávka Kučerova na Stamkose, ten vypálil z levého kruhu pro vhazování z první, Rinne se stihl přesunout.

20:01

Lightning budou mít k dispozici ještě 42 vteřin z přesilové hry.
Hokejisté se vracejí zpět ze šaten na ledovou plochu Bridgestone Areny. Druhá perioda se rozeběhne za malou chvíli.

Trestné minuty: 8 – 0
První třetina přípravného utkání mezi Predators a Lightning právě skončila. Hrál se v ní celkem pohledný hokej s několika šancemi na obou stranách. Skóre se poprvé hnulo v šesté minutě, kdy první přesilovku Lightning zhodnotil po přihrávkách Stamkose a Kučerova pohotový Alex Killorn. Preds se poté podařilo srovnat v jedenácté minutě. Po Hedmanově zahákování ve střední třetině nařídili sudí trestní střílení, a to proměnil Miikka Salomäki.

20:00

19:44

Watson zblokoval pokus Strålmana do ochranné sítě.

19:25

Lightning kombinují v útočné třetině, ke střele se ale zatím ještě neodhodlali.

19:01

Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:42

Čtvrtá početní výhoda pro Tampu. Vhazování po pravé ruce gólmana domácích.

18:42

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Weber – 2 min., podražení).

18:38

Nahození Dumonta od pravého mantinelu, Rinne má další zásah.

18:01

Střely na branku: 6 – 10

17:41

17:37

V samotném závěru přesilové hry pálil opět Johnson, brankář Nashvillu vyrazil.

17:11

Johnsonova střela, Rinne má puk pod kontrolou.

16:42

Začala druhá minuta z trestu McLeoda.

16:18

Po přihrávce Kučerova se Stamkos objevil v další obrovské šanci, Rinne ale podržel svůj tým!

15:50

Sissons úspěšnější na vhazování, domácí následně vyhazují do střední třetiny.

15:41

Pokračujeme. Sissons a Stamkos na buly po levé ruce Rinneho.

15:41

Menší trest vyfasoval pouze útočník domácích McLeod. Po reklamní přestávce si tak Lightning zahrají již v pořadí třetí přesilovku.

15:41

Vyloučení v týmu Nashville Predators (McLeod – 2 min., hrubost).

15:39

Strålmanova střela z první od modré končí v lapačce brankáře Preds. Po přerušení ještě dochází k menší potyčce.

15:10

U levého mantinelu obranného pásma Bolts bojuje o puk hned několik hráčů.

14:42

Stamkos našel mezi kruhy Naměstnikova, ten se ale ke střele nedostal.

13:49

Rozehrávka hostujícího mužstva končí icingem.

13:32

Nepřesná přihrávka Kameneva na Forsberga.

13:00

Callahan zastavuje ve středním pásmu útočnou akci soupeře.

12:01

Střely na branku: 6 – 6

11:39

Zpět do akce, vhazování ve středovém kruhu.

11:39

Hra je přerušena, na řadě další reklamní přestávka.

11:13

10:46

Je srovnáno! MIIKKA SALOMÄKI se rozjel k trestnému střílení velmi pomalu, Vasilevskiho však překonává rychlou střelou k levé tyči. Finský útočník zaznamenal již svou čtvrtou branku v přípravě, 1:1!

10:46

Hedman podrazil ve středním pásmu Salomäkiho, rozhodčí nařizují trestné střílení!

10:26

Kapitán Lightning to zkoušel z ostrého úhlu, Rinne vytáhl dobrý zákrok levým betonem.

09:57

Stamkos vyhrál vhazování.

09:54

Palátova střela, Rinne ponechává kotouč ve své moci.

09:13

Je tu druhá přesilovka Lightning. Bude stejně úspěšná jako ta první? Buly po levici Pekky Rinneho.

09:13

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Hartnell – 2 min., faul loktem).

08:55

Střela Koekkoeka míjí Rinneho branku.

08:35

Signalizovaný trest pro domácí, rozhodčí zatím ponechávají Tampě výhodu.

08:14

Vhazování po pravé ruce gólmana Lightning.

08:14

Přečíslení 2 na 1! Sissons přihrával na Salomäkiho, Vasilevskij se stihl rychle přesunout a vyrazit do ochranné sítě.

07:56

Konec reklamní přestávky. Vhazování ve středovém kruhu.

07:56

Puk končí mimo ledovou plochu, následuje první reklamní přestávka.

07:13

Arvidsson to nyní zkusil z ostrého úhlu, brankář Tampy zasahuje bez větších problémů.

06:30

Před Vasilevskim tečoval Gaudreau, hostující gólman ale dával pozor.

05:49

Lightning využívají přesilovou hru a ujímají se tak vedení! Pěkná kombinace na jeden dotek v podání Hedmana, Kučerova a Stamkose. Kapitán blesků přihrál ze své obvyklé pozice při přesilovce mezi kruhy na ALEXE KILLORNA a jeho střela z první se dokázala došourat přes brankovou čáru za záda brankáře Rinneho. Druhá trefa pro osmadvacetiletého Kanaďana v přípravě, 1:0 pro Lightning! Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.

05:16

Watson posílá puk pryč z obranné třetiny svého týmu.

05:05

První přesilovou hru v utkání si zahrají hokejisté Tampy. Vhazování po levici Pekky Rinneho.

05:05

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jemelin – 2 min., držení protihráče).

04:48

Lightning kombinují v útočném pásmu.

04:14

Preds nevyšel přechod do útočné třetiny – ofsajd. Vhazování před střídačkou blesků.

03:46

Hartnell vyhrál buly, ke střele se poté dostal Fiala, avšak minul branku.

03:37

Gaudreau nabral ve střední třetině dobrou rychlost a následně z pravé strany vyzkoušel Vasilevskiho pozornost.

03:21

Výborný zákrok Rinneho proti šanci Callahana!

02:30

Od modré střílel Irwin, Vasilevskij zapisuje první zásah v utkání.

02:12

Buly nařízeno do obranného pásma hostů.

02:12

Kotouč následně končí v ochozech Bridgestone Areny.

02:09

Pokus Webera na druhé straně zblokoval Palát.

01:56

Nahození Koekkoeka od modré čáry míjí tři tyče.

01:23

Špatná přihrávka Stamkose, kupředu tak mohou domácí.

00:45

Johnson nahodil puk do útočné třetiny, ale vzápětí odchází střídat, stejně jako jeho spoluhráči.

00:04

Vhazování pro Nashville.

00:01

Nyní se už do středového kruhu staví na úvodní buly Vladislav Kamenev a Tyler Johnson, jdeme na to!
Katie Ohh právě dozpívala hymnu, přípravné utkání mezi Nashvillem Predators a Tampou Bay Lightning začne co nevidět!
Zahajovací formace nastoupeny na modrých čarách, na řadě je americká státní hymna.
Zahajovací formace

NSH: Rinne – Bitetto, Subban – Forsberg, Kamenev, Arvidsson

TBL: Vasilevskij – Hedman, Dotchin – Killorn, Johnson, Callahan

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Jemelin, Bitetto, Subban, Irwin, Weber – Forsberg (A), Kamenev, Arvidsson – Hartnell, Gaudreau, Fiala – Salomäki, Sissons, Smith – Åberg, Watson, McLeod

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Sergačev, Strålman, Koekkoek, Girardi – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Killorn, Johnson, Callahan – Gourde, Point, Palát – Kunitz, Paquette, Dumont

Rozhodčí: Brad Watson, Dave Jackson – Tony Sericolo, Steve Miller.
Obě mužstva již absolvují na ledové ploše Bridgestone Areny předzápasové rozbruslení. Do branky domácích by se měl postavit Pekka Rinne, za Lightning dnes bude chytat Andrej Vasilevskij.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování přípravného utkání mezi Nashvillem Predators a Tampou Bay Lightning. Úvodní vhazování bude vhozeno přibližně za 45 minut.

SO 23.09.2017, 01:30 – Amalie Arena:
Tampa Bay Lightning – Nashville Predators 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Hedman (Stamkos, Kučerov), 16. Kučerov (Stamkos, Palát), 44. Gourde (Callahan, Killorn) – 55. Watson (Pettersson, Girard)

3. Matthew Peca (TBL) 0+0
Pro obě mužstva je to dnes poslední přípravné utkání. Predators doposud odehráli pět přípravných utkání s bilancí dvou výher, dvou pořážek a jedné porážky v nastavení. Lightning odehráli ještě o zápas více. Jejich bilance jsou dvě výhry a čtyři porážky.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Příprava na nový ročník National Hockey League pomalu dospívá ke svému konci. Její předposlední den nabídne v zámoří dvanáct utkání. Zde budete moci sledovat střetnutí mezi Nashvillem Predators a Tampou Bay Lightning. Úvodní vhazování bude v Bridgestone Areně vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

2:3

Branky a nahrávky: 11. Salomäki (TS), 57. Sissons (Josi, Fiala) – 6. Killorn (Stamkos, Kučerov), 34. Killorn (Kučerov, Hedman), 62. Kučerov (Strålman, Stamkos)

Rozhodčí: Brad Watson, Dave Jackson – Tony Sericolo, Steve Miller

Diváci: 17 113

05:05 NSH 2 Jemelin, držení protihráče
05:49 TBL 0:1 Killorn (Stamkos, Kučerov)
09:13 NSH 2 Hartnell, faul loktem
10:46 NSH 1:1 Salomäki (TS)
15:41 NSH 2 McLeod, hrubost
18:42 NSH 2 Weber, podražení