3:5

konec (2:0, 1:3, 0:2)

10.08.2017, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.6 4.9 3.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V tretej tretine liptáci ešte strelili dva góly a vďaka presným zásahom Laca a Rapáča zvíťazili v susednom Poprade 3:5.

Ďakujeme za pozornosť. (20:09:10)

59:34

Kroták zamieril do pásma a ešte skúša zachrániť tento zápas, no zrejem sa mu to nepodarí.

58:48

Kurali vypálil z pravého kruhu, Gavalierovi vypadol puk z lapačky, no našťastie šiel mimo brány.

58:30

Po zakázanom uvoľnení domácich sa hra sťahuje pred Gavaliera.
Dnešné stretnutie sleduje 814 divákov.

57:03

Nádašdi s Piatkom dorážali spred bránkoviska, Gavalier to schytal aj do masky, no aj tak z toho gól nebol.

56:36

Nádašdi vypálil z prvej od modrej, no jeho strela bola zrazená a skončilo na zadnom mantineli. Mikuláš však ostáva v pásme.

55:43

Navyše, presilovka domácich sa končí. Michael Vandas už mieri na trestnú lavicu za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

55:40

Vandas s Heizerom z tesnej blízkosti dobýjali bránu, no vôbec sa im nepodarilo úspešne zakončiť.

55:01

Liptáci sa však vo svojom oslabení perfektne bránia a Popradčanov držia na dištanc od svojej brány.

53:51

Teraz je tu pre domácich príležitosť. Ján Tabaček dostáva dve minúty za podrazenie.

53:39

Na ťahu sú momentálne Popradčania, ktorí sa pokúšajú s týmto zápasom ešte niečo urobiť.

52:11

Liptovský Mikuláš dal gól!
Liptáci zvyšujú svoj náskok. Bača sa šikovne dostal pred bránku, položil si Gavaliera a prihral pred bránkovisko. Tam bola menšia mela, no BRANISLAV RAPÁČ sa zorientoval a dorazil puk do brány!
Asistencia: Matej Bača.

51:29

Mlynarovič vystrelil od modrej, no Košarišťan jeho strelu bezpečne zachytil.

50:50

Liptáci otáčajú stav stretnutia a vedú! Nitrianskeho strela príklepom od modrej sa kadejako poodrážala pred bránkoviskou a za Gavaliera ju doklepol ANDREJ LACO.
Asistencia: Erik Nitriansky.

50:01

Vandas posúval pred bránku Rapáčovi, ktorý sa síce dotkol puku, ale iba ho tečoval mimo brány.

48:40

Königova delovka od modrej mierila iba do zadného mantinelu, hostia potom opäť vyhodili puk cez všetky čiary.

47:49

Dinda nahadzoval puk od modrej čiary, no jeho zakončenie mierilo mimo. Protihráčom sa potom podarilo vyhodiť puk.

46:49

Presilovka pre Poprad. Erik Nitriansky dostáva dve minúty za hákovanie.

46:32

Fabian sa oprel do puku na modrej čiare. Jeho delovka mierila priamo do Košarišťanovho betónu.

45:57

Števuliakova strela z pravého kruhu Gavaliera veľmi neohrozila. Letela mimo bránky.

43:30

Tabaček nastrelil puk od modrej, no Paukovček ho vytečoval iba mimo bránky na zadný mantinel.

43:00

Uhrík sa obtočil na pravom kruhu a zakončil švihom. Gavalier situáciu s prehľadom videl a vytiahol jednoznačný zákrok.

42:12

Heizer nabil na modrú čiaru Fabianovi, no jeho strela skončila na Košarišťanovi. Hra bola aj tak prerušená, a to kvôli postaveniu útočiaceho hráča v bránkovisku.

40:53

Mašlonka pálil od modrej, no jeho zakončenie Košarišťan vyrazil pred seba a následne Mlynarovič zahral vysokou hokejkou.

40:40

Poprad si v úvode tretiny hneď zahrá presilovú hru. Jakub Sukeľ dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti hry sa hosťom podarilo ideálne vyrovnať, a tak je pred treťou tretinou všetko otvorené.
Posledná dvadsaťminútovka sa začne približne o 19:35.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:01

Kroták hľadal pred bránkou nakorčuľovaného Mašlonku, no nepodarilo sa mu prihrať presne. Puk len tak prefrčal cez bránkovisko.

37:19

Druhá tretina zatiaľ jasne patrí hosťom. Je už vyrovnané. Nádašdi od modrej čiary šikovne nahodil puk pred bránku, kde clonil PATRIK ŠTEVULIAK a z teču skóroval.
Asistencia: Tomáš Nádašdi.

37:13

Popradčania chybne rozohrávali a k puku sa dostal Piatka, ktorý z blízkosti strieľal, no trafil iba do Gavaliera.

36:11

Hostia znižujú na rozdiel jedného gólu. Uram posunul medzi kruhy JÁNOVI TABAČKOVI, ktorý skvelo trafil k ľavej žrdi.
Asistencia: Marek Uram.

35:17

Presilovka domácich sa končí predčasne. Peter König dostáva dve minúty za seknutie.

33:54

Domáci sa zatiaľ vo svojej presilovke veľmi presadiť nevedia. V obrannom pásme liptáci bránia naozaj zodpovedne.

32:50

Poprad si zahrá presilovku. Jakub Sukeľ dostáva dve minúty za filmovanie.

32:22

Svitanovi sa medzi kruhmi ukazoval Štrauch, no nepodarilo sa mu prihrať presne. Puk teda vyletel cez celé klzisko až k popradskej bráne.

31:34

Piatka sa po Nádašdiho prihrávke ocitol v stopercentnej tutovke spred bránky, no Gavalier ho krásne lapačkou vychytal!

30:36

Bondra vošiel do útočného pásma priskoro a následne už chybu nestihol napraviť. Pískal sa ofsajd.

29:24

Presilovku hostí je využitá. JAKUB SUKEĽ dobre zapracoval pred bránkou a na dva razy doklepol puk cez Gavaliera spred bránkoviska.
Asistencie: Marek Pacalaj.

29:12

Pacalajova strela od modrej bola nepresná. Hostia však ostávajú v útočnom pásme.

28:04

Liptáci budú hrať ďalšiu presilovku. Daniel Brejčák dostáva trest za nedovolené bránenie.

27:30

Paukovček vyčkal na správny moment a od modrej švihom vystrelil. Jeho zakončenie však skončilo iba na Gavalierovi.

26:45

Langhammer vypálil spomedzi kruhov, no jeho delovka smerovala iba do Gavaliera.

26:14

Matúš Sukeľ chcel popred bránkovisko prihrávať Tabačkovi, no Gavalier výborne pracoval s hokejkou a nahrávku zastavil.

25:32

Mikuláš bude hrať ďalšiu presilovku. Arne Kroták dostáva dve minúty za hákovanie.

25:20

Uram posunul krížom na Nitrianskeho, ktorý napriahol hokejku a tvrdo vypálil. Jeho delovka však šla vedľa brány.

24:24

Štrauch chcel urýchlene naštartovať Bdžocha, ktorý sa vrátil z trestnej lavice, ale Kriška šikovne zachytil prihrávku.

23:42

Nádašdi posunul medzi kruhy Paukovčekovi, ktorý vystrelil z otočky, ale trafil iba do Gavaliera.

23:08

Poprad dal gól!
Poprad využil na strelenie ďalšieho gólu hru v oslabení. DÁVID BONDRA šikovne vyšprintoval z obranného pásme a následne prestrelil pomedzi Košarišťanove nohy!
Bez asistencie.

22:21

Mikuláš má k dispozícii presilovku. Martin Bdžoch dostáva dve minúty za podrazenie.

21:49

Maroš Piatka si šikovne nakorčuľoval po pravej strane a následne bekhendom vystrelil. Jeho pokus však smeroval mimo bránky.

20:31

Jakub Sukeľ vystrelil spomedzi kruhov. Uram sa snažil doraziť jeho strelu, ale Gavalier bol ihneď v pozore.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Úvodnú tretinu vcelku s prehľadom zvládol Poprad. Liptáci sem tam hrýzli, no neskórovali. Poprad po 20 minútach vedie 2:0.
Druhá dvadsaťminútovka sa začne približne o 18:48.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:36

Domáci sú s pukom za bránou a už sa veľmi nikam neponáhľajú.

18:53

Paukovček mohol dávať do prázdnej bránky, no nestihol si spracovať prihrávku. Zároveň sa aj posunula popradská bránka.

17:34

Ján Tabaček nám teraz predviedol niečo z obrancovského súdka. Pekným kanadským bodyčekom cez seba prehodil Vandasa a vyslúžil si potlesk.

15:47

Kriška chcel urýchlene vyhodiť puk, no poslal ho iba na svoju striedačku. Poprad ostáva v pásme.

15:01

Košarišťan mal trošku problémy so skrotením puku, ktorý sa mu odrazil od hokejky a následne mu ho spoluhráč ťukol do žrde. Potom ho pre istotu prikryl pod lapačku.

14:23

Presilovka hostí sa celkom rýchlo končí. Jakub Sukeľ si odsedí dvojminútový trest za napadnutie.

14:20

Tabačkova delovka od modrej bola ešte tečovaná, no Gavalier ju dokázal kadejako vykryť.

13:16

Poprad sa bude opäť brániť vo štvorici. Hráčska lavica HK dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.

13:00

Vikarev našiel medzi kruhmi Krotáka, ktorý mal pred sebou prázdny priestor, a tak podišiel až k bráne, no mieril iba priamo do Košarišťana.

12:33

Uhrík sa pokúšal Gavaliera zaskočiť ihneď z buly. Jeho bekhendovú strelu však domáci gólman s prehľadom "zjedol".

12:19

Popradčania sú aktívni aj naďalej. Pred bránku sa teraz tlačil sprava Svitana, no toto zakončenie mikulášsky brankár bez problémov zastavil.

11:10

Domáci strieľajú druhý gól v stretnutí. Štefan Fabian sa oprel do puku na modrej čiare a Košarišťana prekvapil tečom spred bránky MICHAEL VANDAS.
Asistencie: Štefan Fabian, Radomír Heizer.

10:27

Kroták hľadal pred bránkou Denisa Šterbáka, no ten tam bol až príliš skoro a prihrávka bola teda nepresná.

09:39

Königovu strelu Košarišťan s prehľadom vyrazil a následne sa podarilo jeho spoluhráčom odstreliť puk.

09:11

Prvú presilovú hru v zápase budú hrať aj domáci. Za nedovolené bránenie odchádza sedieť Lukáš Paukovček.

08:22

Na opačnej strane zase Vandas šikovne posunul Heizerovi, ktorý z ľavého kruhu vystrelil, no mieril iba do Košarišťanovho betónu.

07:48

Pred Gavalierom bolo opäť horúco. Kriška nastrelil puk z pravého kruhu na bránu. Rapáč sa snažil dostať k dorážke, no už to nestihol.

07:12

Matúš Sukeľ sa obtočil okolo bránky a následne pred bránkovisko perfektne nahral svojmu bratovi Jakubovi. Jeho strela z prvej však letela iba na Gavaliera!

06:56

Popradčanom sa následný útok nevydaril. Skončilo sa to ofsajdom a vhadzuje sa v strednom pásme.

06:16

Hosťujúci hráči majú puk za bránkou. Moravčík čaká s rozohrávkou, pretože jeho spoluhráči práve striedajú.

05:19

Gavalier si na svoje konto pripísal ďalší úspešný zákrok. Od modrej čelil strele od Kuraliho a tá bola ešte tečovaná.

04:26

Marek Pacalaj vypálil z prvej od modrej. Gavalier sa stihol rýchlo pripraviť a betónom vytlačiť strelu do rohu klziska.

03:50

Teraz to však domácim vyšlo. Mlynarovič sa uvoľnil na ľavom kruhu a posunul pred bránkovisko ANDREASOVI ŠTRAUCHOVI, ktorý na dvakrát, no predsa doklepol puk do brány!
Asistencia: Samuel Mlynarovič.

03:39

Mlynarovič nahadzoval puk do útočného pásma, ale Mezovský s Nádašdim bránili dobre a nepustili ho k útoku.

02:29

Liptákom sa opäť podarilo dostať sa do útočného pásma. Bondra však prečítal protihráča a zachytil prihrávku. Puk ihneď vyhodil.

01:49

Pacalaj sa ešte snažil ako tak zachytiť puk na modrej čiare a nahodiť ho späť do pásma, no už si ho spracoval z ofsajdového postavenia.

01:17

Kriška posunul puk pred bránkou Rapáčovi, ktorý skúsil prekvapiť Gavaliera, no ten urýchlene vytiahol svoj betón a zakročil.

00:54

Hneď tu máme prvé vylúčenie. Presilovku budú hrať hostia. Denis Vikarev dostáva dve minúty za podrazenie.

00:22

Na úvodnom buly boli úspešnejší kamzíci, ktorí sa ihneď snažili dostať dopredu. K strele sa im však nepodarilo dostať.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy. Popradčania v tmavomodrých a Liptáci v bielych dresoch.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Gavalier (Kostenko) – Brejčák (A), König, Ježek, D. Šterbák, Fabian (C), Bdžoch, Rusina, Dinda – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Kroták, Vikarev, Mašlonka – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Bondra, Abdul, Paločko

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Pacalaj, Tabaček, Kurali, Bača, Nádašdi, Mezovský (A), Moravčík, Nitriansky – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Uram (A) – B. Rapáč, Paukovček, Kriška (C) – Piatka, Langhammer, Števuliak – Laco, Kabáč, Uhrík.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu medzi HK Poprad a MHK 32 Liptovský Mikuláš. Stretnutie sa začína o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Popradskí hokejisti majú za sebou tri prípravné zápasy na novú sezónu. V úvode cestovali do Košíc, kde vyhrali 1:2 a následne si dvoch po sebe idúcich zápasoch zmerali sily s hokejistami Zvolena. Úvodný duel na domácom ľade zvládli a vyhrali vysoko 6:1. V druhom zápase sa rytieri kamzíkom dokonale pomstili a doma ich porazili 5:1.

Liptovský Mikuláš
už takisto odohral tri prípravné stretnutia. V dvojzápase s Karagandou prehral najprv 5:1 a následne aj 0:4. V poslednom prípravnom zápase v Košiciach liptáci taktiež nevyhrali. Z východu odišli s prehrou 5:2.

Naposledy sa tieto tímy stretli v minulej sezóne v našej najvyššej súťaži. Poprad zvládol doviesť všetky stretnutia do víťazného konca okrem jedného, kedy Mikuláš doma zvíťazil 4:3 po predĺžení.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:5

Branky a nahrávky: 4. Štrauch (Mlynarovič), 12. Vandas (Fabian, Heizer), 24. Bondra – 30. J. Sukeľ (Pacalaj), 37. Tabaček (Uram), 38. Števuliak (Nádašdi), 51. Laco (Nitriansky), 53. B. Rapáč (Bača)