Baráž o extraligu

HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice

4:3

po s.n. (2:0) (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

14.04.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 8. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 2.56 3.9 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Filip SEMAN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
O rozhodující nájezd se postaral FILIP SEMAN, Jihlava porazila Pardubice v nájezdové loterii 2:0 a celkově 4:3.

64:59

Filip Seman mohl rozhodnout. Nejprve dostal sekeru zezadu, poté soupeři oplatil. Čtyři vteřiny před koncem se jihlavský útočník dostal k přihrávce. Postupoval sám na Růžičku a střílel z kruhů, ovšem dal puk nad horní tyčku.

64:19

Filip Seman se dostal s pukem po hezké individuální akci až mezi kruhy, kde vystřelil, ovšem jeho pokus zablokovali hosté do ochranné sítě.

57:49

Závěr zápasu nabídne také pořádné drama. Richard Diviš totiž jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění. První faul na hráče Dukly písknut nebyl, jeho oplácení už ano.

Na vyloučení: 5-5.
Vyšší tresty: 0-1.

50:28

Výbornou přihrávku dostal na pravý kruh z levého zcela volný Trončinský. Zkusil to na bližší tyč, ale Svobodovo rameno bylo proti.

49:06

Jihlavský obránce Šimon Szathmáry jde ven na dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 4-5.

49:06

Domácí se budou opět bránit. Po velké nedůslednosti byl před Svobodou zcela volný Petr Sýkora, který zakončil a poté jej zastavil nedovoleně Szathmáry. Další možnost pro Dynamo.

45:32

Pardubice nyní mohou otočit celý průběh zápasu, jelikož David Kajínek jde za faul kolenem ve středním pásmu ven. Druhá to výhoda pro hosty v krátkém časovém sledu.

Na vyloučení: 3-5.

45:12

45:12 Marek TRONČINSKÝ - 3:3

45:12

Dynamo právě vstřelilo branku!
Nyní se může lámat baráž! Jihlavští totiž během pěti a čtvrt minuty třetí třetiny přicházejí o tříbrankové vedení. MAREK TRONČINSKÝ si na modré vyměnil puk s Petrem Sýkorou a poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Svoboda prakticky nic neviděl. Asistence: Petr Sýkora.

44:29

Pardubické přesilovky jsou pro soupeře hodně hodně těžké a nyní to pocítí i Jihlava. Adam Zeman jde ven na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-5.

41:56

41:56 Petr SÝKORA - 3:2

41:56

Během 47 vteřin je jihlavské vedení z tříbrankového už jen jednobrankové. Souhru zkušených hráčů zakončil PETR SÝKORA, který před Svobodou využil Rolinkovy nahrávky zpoza jihlavské klece a trefil se mezi betony jihlavského brankáře. Asistence: Tomáš Rolinek.

41:09

41:09 Ctirad OVČAČÍK - 3:1

41:09

69 vteřin po začátku třetí třetiny tu máme zápletku. Tomášek projel po pravé straně do útočného pásma a předložil puk přesně na střed, kam si najel z druhé vlny obránce CTIRAD OVČAČÍK. Zadák Pardubic zamířil nad vyrážečku Svobody do pravé šibenice. Asistence: David Tomášek.

39:59

Ještě jedna akce, to je pořádný závěr druhé třetiny. Tomáš Rolinek pálil z levého kruhu, ovšem i za přispění Svobody neuklidil kotouč ke vzdálenější tyči.

38:31

Dukla se ale o výhodu přesilové hry hodně rychle připravuje, neboť po velké chybě v rozehrávce musel nebezpečí před vlastní brankou hasit Tomáš Kaláb, jenž sekl soupeře. Kdyby sudí nařídil trestné střílení, asi by nikdo nemohl nic říct. Také zástupce Dukly tak dnes poprvé usedá na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-5.

38:07

Dynamo se znovu svojí nedisciplinovaností připravuje o tlak. Před brankou totiž krosčekoval soupeře útočník Matěj Beran a jde ven na dvě minuty za krosček. Ve druhé třetině usedá na trestnou již podruhé.

Na vyloučení: 0-5.

37:53

Podruhé to dnes za zády Miroslava Svobody zacinkalo. Zřejmě po střele Nicholase Charlese Schause z vrcholu pravého kruhu.

34:50

Za brankou Dukly došlo k faulu jednoho z hráčů Dynama, a to v pořádně velké přetlačované o puk. Jedná se o Michala Bártu, který se provinil hrubostí, navíc neunesl tíhu okamžiku a dostává desítku navrch za nesportovní chování. Možná se zlobí právem, o tomhle vyloučení by se také dalo polemizovat. Menší trest odsedí Ondřej Panna.

Na vyloučení: 0-4.

34:32

34:32 Tomáš JIRÁNEK - 3:0

34:32

Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavští nejprve nevyužili situaci dva na jednoho, když Szathmáry z pravého kruhu znovu mířil na vzdálenější tyč, ovšem Růžička jeho pokus vyrazil. Vzápětí to již Dukle vyšlo. Jerglovo přistrčení si našel před brankou zcela volný TOMÁŠ JIRÁNEK a bez problémů trefil prázdnou klec. Asistence: Aleš Jergl, Josef Skořepa.

33:29

Tak tohle je hodně nepříjemný moment. Domácí kapitán Tomáš Čachotský inkasoval u své střídačky úder na horní část těla a zůstává v nehokejové pozici ležet na ledě s minimálními známkami pohybu.

33:05

Ščotka nahazoval puk na branku, kde se k němu dostal Ján Sýkora. Zkusil rychlou dorážku, kterou vykryl Svoboda svým pravým betonem.

30:00

Jenže hosté se zcela nepochopitelně připravují o tlak. Domácí pětice už sotva stála na nohou, navíc měli hosté blíže ke střídačce a mohli se točit. Jenže hráli v šesti a jejich tlak je tak rázem přerušen. Dvě minuty si jde odsedět Matěj Beran.

Na vyloučení: 0-3.

29:30

Dukla musí nadále odolávat obrovskému tlaku soupeře, nyní je domácí pětice na hraně fyzických sil. Střelou z kruhů neuspěl Beran, poté to zkoušel i obránce Schaus, ale také neúspěšně.

28:27

Domácí jsou nyní pod tlakem, což je ale způsobeno jejich chybou v rozehrávce. Po ní se ocitl sám před Svobodou útočník Ján Sýkora, který ale gólmana Dukly nepřekonal bekhendovým blafákem.

27:32

Dukla šla do podobné situace jako při svém druhém gólu. Tentokrát to z pravého kruhu na vzdálenější tyč zkusil Michal Důras a také to byla hodně dobrá střela. Růžička však předvedl neméně dobrý zákrok a puk vytěsnil svojí vyrážečkou.

26:44

Mezi kruhy si vybruslil David Tomášek, který je dnes hodně aktivní a v prvním utkání těchto soupeřů na Horáckém zimním stadionu vstřelil úvodní gól Pardubic. Svoboda byl opět pozorný.

24:24

Čáslava se na levém kruhu vyhnul padajícímu Radku Hubáčkovi, týž hráč hned poté stačil jeho střelu zblokovat. Puk se odrazil před branku na Matěje Berana, který jej zblízka za Svobodova záda nedopravil.

23:37

23:37 Tomáš JIRÁNEK - 2:0

23:37

Jihlavští se dokázali osvobodit z počínajícího tlaku Dynama a jdou do dvougólového vedení. Skořepa ve středním pásmu hezky poslal kotouč na rozjetého TOMÁŠE JIRÁNKA, který si rychle najel na pravý kruh, vypálil po ledě na vzdálenější tyč a trefil se naprosto přesně mezi betony Růžičky. Asistence: Josef Skořepa.

22:30

Tohle byla hodně nebezpečná střela, kterou na domácí klec vyslal od modré obránce Petr Čáslava. Kotouč projel vedle levé tyče, moc mu tedy nescházelo.

16:27

Hodně velká šance i na straně Pardubic. Až mezi kruhy si s pukem projel Tomášek, který dokázal vystřelit mezi levou ruku a tělo Svobody, jehož lapačka srazila kotouč před branku. K dorážce se vzápětí nedostal produktivní obránce hostí Schaus.

13:17

13:17 Filip SEMAN - 1:0

13:17

Jihlavští prakticky od buly nepustili soupeře z pásma a jsou za útočnou aktivitu po zásluze odměněni. Šidlíkova bomba od modré skončila na několika hráčích před brankou. K puku se dostal obránce Szathmáry, jenž ho posunul pro FILIPA SEMANA a jihlavský útočník s rychlou střelou uspěl. Jihlava vstřelila branku po dvou hodinách hry. Asistence: Šimon Szathmáry, Petr Šidlík.

12:40

Nyní už je zákrok na Jiřího Říhu potrestán. Tomáš Kaut jihlavského obránce poslal před domácí střídačkou na led a půjde si odsedět menší trest za sekání.

Na vyloučení: 0-2.

07:42

Puk po Šidlíkově střele neprošel na pardubickou branku i kvůli tomu, že Ján Sýkora zahrál vysokou holí, za což dostává dvě minuty a je tak prvním vyloučeným hráčem zápasu.

Na vyloučení: 0-1.

06:26

Dundáček vyvážel puk za brankou, ale byl o něj odebrán čistým atakem Tomáška. Kotouč následně vyplaval u levé tyče Svobody, který ho pokryl betonem proti střele Matěje Berana.

03:48

Půža zkoušel další nahození, když vyslal puk od modré na Růžičku, který měl před sebou dva tři hráče. Byl to Radek Hubáček, který kotouč tečoval těsně nad horní tyčku.

4:3

Branky a nahrávky: 14. F. Seman (Szathmáry, Šidlík), 24. Jiránek (J. Skořepa), 35. Jiránek (Jergl, J. Skořepa), rozh. náj. F. Seman – 42. Ovčačík (Tomášek), 42. P. Sýkora (Rolinek), 46. Trončinský (P. Sýkora)