Tipsport Liga (SR) play-off

HC´ 05 Banská Bystrica – HK VITAR Martin

6:3

konec (1:1, 4:2, 1:0) Stav série: 1:0

01.04.2017, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Semifinále • Matej Kubove (@Matej Kubove), Viktor Kalinács sk

Tipsport: 1.35 6.0 6.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Do vedenia síce išli ako prví hráči z Martinu, ale Banská Bystrica následne stav otočila a hlavne vďaka druhej tretine, kedy dala štyri góly, dnes vyhrala a pripísala si prvý bod v semifinálovej sérii. (20:41:23)

59:53

Kafka spoza brány nahodil puk, ktorý prešiel cez bránkovisko a Corbeil musel rýchly vyštartovať, aby ho chytil pred dobiedzajúcim hráčom domáceho celku.

59:30

Presne pol minúty pred koncom ešte jeden ofsajd, bude sa vhadzovať pred Bacashihuom.

59:06

Zakázané uvoľnenie Martinu.

58:32

Martin sa ešte pokúša, ale už sami hráči asi vedia, že dnes to na víťazstvo stačiť nebude. Banská Bystrica navyše dobre zhusťuje svoju modrú čiaru.

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny. Dokáže ešte Martin spraviť malý zázrak?

57:24

Trukhno naviezol puk do rohu ihriska, odkiaľ ho nahodil pred Corbeila a ten po ľahkom zákroku hru prerušil.

56:55

56:31

Matoušek doviezol puk do pásma, ale nepodarilo sa mu vystreliť a ani prihrať na spoluhráčov. Následne odišiel striedať.

55:57

55:45

Dávid Buc vypálil z diaľky spoza obrancu medzi tri žrde, avšak Corbeil nemal so zákrokom žiadny problém.

55:00

Do konca zápasu ostáva päť minút a zdá sa, že tento čas domáci tím dohrá v pokojnom duchu. Ak Martin niečo nezlepší, tak sa s dnešným víťazstvom môže rozlúčiť.

54:33

Martin na chvíľu nasťahovaní v tretine protivníka, lenže Bacashihua ostal bez práce.

52:54

Banská Bystrica dala gól!

Tribúny na stredom Slovensku opäť explodovali, pretože Tomáš Surový našiel skvelou prihrávkou pred bránou JORDANA HICKMOTTA. Ten bol síce mierne z uhlu, ale trafil perfektne nad Corbeilove rameno.
Asistencie: Tomáš Surový, Jordan Higgs

52:37

Kombinácia Banskej Bystrice nebola zlá, lenže Higgs následne zle prihral a Rapáč vyviezol puk dopredu, čím nazbieral nejaké sekundičky.

52:13

Veľmi rýchlo po buly prišlo nahodenie pred Corbeila, ktorému puk vypadol a tak sa niekoľkí domáci hráči snažili doraziť za kanadského brankára, ten nakoniec odolal.

52:03

Vylúčenie v tíme MHC Martin (Bačík – 2 min., podrazenie).

51:45

Mantinel za bránou Banskej Bystrici hral proti domácim, pretože Martin sa tým takmer dostal do šance. Nakoniec sa z otočky k strele nedostal Heizer, ktorý číhal pred bránkoviskom.

6:3

Branky a nahrávky: 10. Bortňák, 22. Skalický (Handzuš, Higgs), 29. Skalický, 34. Higgs (Surový, Hickmott), 40. Surový (Wishart), 53. Hickmott (Surový, Higgs) – 7. Korostin (Varga, Galamboš), 32. Koyš (Markovič, Galamboš), 35. Rapáč (Surovka)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Lawson) – Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Sedlák – Hickmott, Surový, Buc – Trukhno, Zigo, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper – Češík

HK VITAR Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Pulli, Bačík, Salija, König, Brňák, Rusina, Pacalaj – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhý, Surovka – Rzavský, Pokrivčák, Jurášek

Rozhodčí: J. Konc, Müllner – Holievka, Kacej – Kontšek