Mistrovství světa žen

Rusko – USA

0:7

konec (0:1, 0:3, 0:3)

01.04.2017, 21:43 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Skupina A • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Američanky zvládly i svůj druhý zápas na turnaji bez větších potíží a po úvodní výhře 2:0 nad Kanadou přidávají také vítězství 7:0 nad Ruskem. Po jednogólové první třetině se začala na ledě potvrzovat převaha a hráčky USA nakonec přidaly ve zbytku utkání dalších šest branek. Po dvou přesných zásazích zaznamenaly Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová, Kendall Coyneová a Brianna Deckerová. (23:58:00)
Střely na branku: 14 (4, 7, 3) – 34 (12, 12, 10)

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanky finišují ve velkém stylu. BRIANNA DECKEROVÁ se ještě v samotné koncovce třetí třetiny protáhla s pukem do pásma a přesnou střelou upravuje konečný výsledek na 7:0 pro USA.
Asistence: Kacey Bellamyová a Kendall Coyneová.

59:39

59:39 Kendall COYNEOVÁ - 0:6

59:39

Šestou branku nakonec přidává ještě KENDALL COYNEOVÁ, která dostala výbornou přihrávku před víceméně prázdnou branku od Knightové – 0:6. Asistence: Hilary Knightová a Monique Lamoureuxová-Morandoová.

58:41

Marvinová se snažila prodrat do pásma po pravém křídle, rozhodčí její průnik ale přerušují pro ofsajd.

57:35

Hannah Brandtová teď předvedla své individuální schopnosti a málem přidala šestou branku! Krásně se v útočné třetině uvolnila přes dvě Rusky až ke střele, kterou následně orazítkovala břevno nad levým ramenem Sorokinové.

56:12

Jelena Děrgačovová teď spíš jen tak bekhendem zametla kotouč směrem k Rooneyové. Ta si nechce přidělávat problémy a puk u svého betonu raději přikryla.

55:20

Olga Sosinová vystihla rozehrávku USA, prováhala ale správný moment pro střelu a v dobré příležitosti nakonec ani nezakončila.

53:47

Po zakázaném uvolnění Američanek se bude vhazovat před Rooneyovou.

53:22

Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová dostala dobrou přihrávku zpoza brány od Pannekové, k završení hattricku jí ale chybělo pár centimetrů, o které tentokráte přestřelila břevno ruské branky.

52:40

Ofsajd teď zastavuje další průnik Deckerové.

51:38

Ta málem přišla na druhé straně. Běljakovová ale v pádu nedokázala zamést volný kotouč za záda Rooneyové.

50:47

Američanky jsou zpět v útočném pásmu. Namlsaní fanoušci si žádají další branku.

Rusko – USA

0:7

Branky a nahrávky: 19. Kesselová (Lamoureuxová-Morandoová, Deckerová), 33. Coyneová (Deckerová, Bellamyová), 34. Lamoureuxová-Davidsonová (Pfalzerová, Kellerová), 40. Lamoureuxová-Davidsonová (Coyneová, Lamoureuxová-Morandoová), 50. Deckerová (Knightová, Lamoureuxová-Morandoová), 60. Coyneová (Knightová, Lamoureuxová-Morandoová), 60. Deckerová (Bellamyová, Coyneová)

Rusko: Sorokinová (Morozovová) – Batalovová, Šibanovová, Gončarenková, Pirogovová, Lobovová, Ščukinová, Ganejevová – Běljakovová, Smolencevová, Sosinová (C) – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Gavrilovová (A), Vafinová, Maljavková – Kadirovová, Skibaová, Dupinová.

USA: Rooneyová (Hensleyová) – Lamoureuxová-Morandoová (A), Bellamyová (A), Kellerová, Pfalzerová, Steckleinová, Flanaganová, Bozeková – Deckerová, Knightová, Coyneová – Panneková, Lamoureuxová-Davidsonová, Kesselová – Dugganová (C), Brandtová, Carpenterová – Stacková, Marvinová, Pelkeyová – Skarupaová.

Rozhodčí: Eskolaová (SUI), Fialová (SUI) – Novotná (CZE), Toddová (CAN)

07:09 RUS 2 Ščukinová, podražení
09:09 RUS 2 Šibanovová, hákování
13:27 USA 2 Deckerová, hákování
16:04 USA 2 Pelkeyová, příliš mnoho hráčů
16:35 USA 2 Bellamyová, podražení
18:37 USA 0:1 Kesselová (Lamoureuxová-Morandoová, Deckerová)