Mistrovství světa žen

Rusko – USA

0:7

konec (0:1, 0:3, 0:3)

01.04.2017, 21:43 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Skupina A • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Američanky zvládly i svůj druhý zápas na turnaji bez větších potíží a po úvodní výhře 2:0 nad Kanadou přidávají také vítězství 7:0 nad Ruskem. Po jednogólové první třetině se začala na ledě potvrzovat převaha a hráčky USA nakonec přidaly ve zbytku utkání dalších šest branek. Po dvou přesných zásazích zaznamenaly Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová, Kendall Coyneová a Brianna Deckerová. (23:58:00)
Střely na branku: 14 (4, 7, 3) – 34 (12, 12, 10)

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanky finišují ve velkém stylu. BRIANNA DECKEROVÁ se ještě v samotné koncovce třetí třetiny protáhla s pukem do pásma a přesnou střelou upravuje konečný výsledek na 7:0 pro USA.
Asistence: Kacey Bellamyová a Kendall Coyneová.

59:39

59:39 Kendall COYNEOVÁ - 0:6

59:39

Šestou branku nakonec přidává ještě KENDALL COYNEOVÁ, která dostala výbornou přihrávku před víceméně prázdnou branku od Knightové – 0:6. Asistence: Hilary Knightová a Monique Lamoureuxová-Morandoová.

58:41

Marvinová se snažila prodrat do pásma po pravém křídle, rozhodčí její průnik ale přerušují pro ofsajd.

57:35

Hannah Brandtová teď předvedla své individuální schopnosti a málem přidala šestou branku! Krásně se v útočné třetině uvolnila přes dvě Rusky až ke střele, kterou následně orazítkovala břevno nad levým ramenem Sorokinové.

56:12

Jelena Děrgačovová teď spíš jen tak bekhendem zametla kotouč směrem k Rooneyové. Ta si nechce přidělávat problémy a puk u svého betonu raději přikryla.

55:20

Olga Sosinová vystihla rozehrávku USA, prováhala ale správný moment pro střelu a v dobré příležitosti nakonec ani nezakončila.

53:47

Po zakázaném uvolnění Američanek se bude vhazovat před Rooneyovou.

53:22

Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová dostala dobrou přihrávku zpoza brány od Pannekové, k završení hattricku jí ale chybělo pár centimetrů, o které tentokráte přestřelila břevno ruské branky.

52:40

Ofsajd teď zastavuje další průnik Deckerové.

51:38

Ta málem přišla na druhé straně. Běljakovová ale v pádu nedokázala zamést volný kotouč za záda Rooneyové.

50:47

Američanky jsou zpět v útočném pásmu. Namlsaní fanoušci si žádají další branku.

49:15

49:15 Brianna DECKEROVÁ - 0:5

49:15

Další branku naopak přidávají hráčky USA. BRIANNA DECKEROVÁ dostala při rychlém kontru výbornou přihrávku od Knightové a bez větších potíží propálila přesouvající se Sorokinovou – 0:5.
Asistence: Hilary Knightová a Monique Lamoureuxová-Morandoová.

48:41

Po menší odmlce se podívaly s kotoučem do útočného pásma i hráčky sborné, ke střele se ale neprobojovaly.

47:34

Střela Steckleinové nemířila vůbec zle, v chumlu před brankou byl ale puk vytečován mimo tři tyče.

46:54

V posledních minutách připomíná obraz hry americkou přesilovku. Ruskám se nedaří vymanit z tlaku domácího týmu.

46:10

Američanky drží hru v útočném pásmu, Sorokinová je ale zatím pozorná.

44:29

Rusky sice zachytily ve středním pásmu nepřesnou rozehrávku soupeřek, samy si ale příliš nerozuměly a po odrazu končí puk na jejich střídačce. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

43:36

Také střela Pfalzerové končí v lapačce ruské gólmanky.

42:45

Sorokinová si poprvé ve třetí třetině sáhla na kotouč. Bude se vhazovat.

41:56

Brianna Deckerová zatáhla kotouč do pásma, její zpětná přihrávka mezi kruhy ale žádnou z jejích spoluhráček nenašla.

41:11

Po odpískaném ofsajdu proti USA se bude vhazovat ve středním pásmu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 23:21.
Druhá třetina přinesla tři branky a všechny za záda Sorokinové. Nejprve navýšila vedení USA Kendall Coyneová, načež se dvakrát prosadila také Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová. I Rusky měly ve druhé třetině několik šancí a náznaků, Rooneyovou ale překonat nedokázaly a naděje na bodový zisk z dnešního zápasu jsou zřejmě pryč.
Střely na branku ve 2. třetině: 7 – 12

40:00

39:32

39:32 Jocelyne LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ - 0:4

39:32

Tak nakonec se Američanky dočkaly i té čtvrté branky ještě před koncem druhé třetiny. JOCELYNE LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ dostala puk mezi kruhy, vymíchala Sorokinovou a s přehledem zakončila kolem jejího betonu do odkryté části branky – 0:4.
Asistence: Kendall Coyneová a Monique Lamoureuxová-Morandoová.

38:54

Vyloučení v týmu Rusko (Alexandra Vafinová – 2 min., nedovolené bránění).

38:54

Deckerová se dostala ke střele, její pokus ale Rusky přizvedly do ochranné sítě nad brankou.

37:50

Alevtina Štarjovová zůstala zapomenutá na útočné modré, dostala výbornou přihrávku a málem se protlačila i do šance. Startovala ale ze stoje, jedna z obránkyň USA ji tak stihla dojet a atakovat dřív, než se Štarjovová odhodlala k zakončení.

36:59

Teď to domácí hráčky v útočném pásmu trochu překombinovaly a Rusky posouvají kotouč do za modrou čáru.

35:51

Nahození Knightové z levého křídla Sorokinová raději chytá a přerušuje hru.

35:31

Původní rozhodnutí na ledě zůstává v platnosti, na čtvrtý gól si tedy hráčky USA budou muset ještě počkat.

35:31

35:31 Po nejistém zákroku Sorokinové se zkoumalo video!

35:31

Po dalším tlaku kolem branky se Američanky dožadovaly branky, když se jim podařilo protlačit puk až za čáru, rozhodčí ale předtím zřejmě přerušily hru. Bude se kontrolovat video.

35:15

Kendall Coyneová a Alex Carpenterová teď mohly navýšit vedení Spojených států, Sorokinová ale čarovala na brankové čáře a zákroky připomínajícími Dominika Haška v dobách největší slávy zavřela bránu.

34:03

34:03 Jedna z Rusek se řítila sama na bránu, ale neuspěla! Brankářka USA Maddie Rooneyová předvedla úžasný zákrok!

34:03

Rusky se vrhly do útoku a dokázaly si vytvořit zajímavou šanci, ve skrumáži na brankovišti se ale rychleji zorientovaly domácí hráčky a volný puk zpod ležící Rooneyové odpálily do bezpečí.

33:04

33:04 Jocelyne LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ - 0:3

33:04

A rázem je to o tři góly! JOCELYNE LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ dostala trochu času v levém kruhu před brankou Rusek, napřáhla a vymetla vzdálenější horní růžek branky nad ramenem Sorokinové – 0:3. Asistence: Emily Pfalzerová a Megan Kellerová.

32:08

32:08 Kendall COYNEOVÁ - 0:2

32:08

Teď už to ale vyšlo a je z toho hned další branka. Rychlý průnik do pásma přerostl v čistokrevné přečíslení 2 na 1, které Američanky zvládly bravurně. Deckerová zatáhla puk za obranu a předložila jej před branku KENDALL COYNEOVÉ, která střelou bez přípravy překonala Sorokinovou – 0:2.
Asistence: Brianna Deckerová a Kacey Bellamyová.

31:51

Odpískaný ofsajd teď nepustil Američanky do útočného pásma.

30:57

Výborně to teď udělala Šochinová, která si vypíchla u mantinelu kotouč a pak se s ním dokázala prodrat až před branku, Rooneyová ale i teď odolala. Rusky začínají stále častěji hrozit.

29:47

Bekhendový pokus Šibanovové z mezikruží si svou cestu k brance USA nenašel.

28:54

Vafinová teď v souboji s Deckerovou vybojovala puk pro svůj tým a Rusky mohly vyrazit do rychlého protiútoku. Ten nakonec končí střelou od pravého mantinelu a zákrokem Rooneyové.

27:31

Lee Steckleinová nahazovala od modré přes skupinku clonících hráček, Sorokinová si ale puk ve vzduchu našla a také ho zachytila.

27:04

To Sorokinová na druhé straně opět zasahuje. Bude se vhazovat před brankou Ruska.

26:45

Rusky se po delší době podívaly do útočného pásma, ke střele se ale nedostaly.

25:48

Sorokinová si připisuje další dobrý zákrok a přerušuje hru.

25:22

Dlouhá kombinace Američanek končí sraženým nahozením Lamoureuxové.

24:29

Oba týmy hrají v plném počtu.

23:27

Rychlý brejk Rusek zakončovala Smolencevová. Po křižné přihrávce mířila z prvního doteku mezi nohy Rooneyové, ta ale včas srazila betony.

22:50

Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Američanky se drží v útočném pásmu.

22:28

Vyloučení v týmu USA (Megan Kellerová – 2 min., hrubost).

22:16

Vyloučení v týmu Rusko (Anna Ščukinová – 2 min., sekání).

21:47

Vafinová zkoušela štěstí po vhazování, její slabý pokus ale Rooneyová bez větších potíží vykopává.

20:41

Rychlou kombinaci Spojených států zakončovala Steckleinová, její sražená střela ale prolétla kolem levé tyče za branku Ruska.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 22:29.
Američanky se na vedení v první třetině pořádně nadřely, dokonce se bránily více než minutu ve 3 proti 5, v závěru ale přetavily svou herní převahu ve vedoucí branku, když se při úniku v závěru oslabení trefila Amanda Kesselová.
Střely na branku v 1. třetině: 4 – 10

20:00

19:53

Panneková se natlačila s pukem do brankoviště, k zakončení se ale neprobojovala.

18:37

18:37 Amanda KESSELOVÁ - 0:1

18:37

Nakonec se ale radují Američanky! AMANDA KESSELOVÁ se dostala na modré čáře ke kotouči a založila rychlý protitútok. Lamoureuxová-Morandoová sice ještě svojí kličkou Sorokinovou nepřekonala, volný kotouč ale dorazila do odkryté části branky právě Kesselová – 0:1!
Asistence: Monique Lamoureuxová-Morandoová a Brianna Deckerová.

18:19

Rusky drží puk v útočném pásmu.

18:04

Pelkeyová je zpět, Američanky jsou ve čtyřech.

17:40

Ljudmila Běljakovová měla obrovskou šanci! Na brankovišti se snažila dorazit střelu od modré, puk se jí ale zamotal mezi nohy a ani naněkolikrát se Rusce nepovedlo zamést jej do odkryté branky.

17:24

Američanky se zatím ve třech brání statečně.

16:35

Vyloučení v týmu USA (Kacey Bellamyová – 2 min., podražení).

16:04

Vyloučení v týmu USA (Amanda Pelkeyová – 2 min., příliš mnoho hráčů).

15:19

Američanky vyhazují kotouč a dostřídávají. Tohle oslabení bez větších potíží ubrání.

14:15

Rusky se zatím do útočného pásma nepodívaly. Američanky výborně brání vlastní modrou čáru.

13:27

Vyloučení v týmu USA (Brianna Deckerová – 2 min., hákování).

12:49

Američanky jsou opět v útočném pásmu, zatím si ale jen posouvají puk podél mantinelů.

12:00

Tvrdá rána Pfalzerové ihned po vhazování končí v lapačce Sorokinové.

11:09

Šibanovová je zpět na ledě. Rusko hraje v plném počtu.

10:50

USA drží hru v útočném pásmu, zatím ale nepřišla žádná větší šance.

09:57

Akorát s vypršením trestu pro Šochinovou dostaly Rusky v přerušení další trest. Americká přesilovka tak bude pokračovat.

09:09

Vyloučení v týmu Rusko (Anna Šibanovová – 2 min., hákování).

09:09

Rusky hrají v plném počtu.

07:58

Šochinová teď vyvezla kotouč do středního pásma a šetří cenné vteřinky.

07:18

Carpenterová si vybruslila s pukem na osu, Sorokinovou ale neprostřelila.

07:09

Vyloučení v týmu Rusko (Anna Ščukinová – 2 min., podražení).

06:35

Američanky se opět nastěhovaly s kotoučem před Sorokinovou.

05:14

05:14 Sorokinová skvělým zákrokem vychytala Kelli Stackovou!

05:14

Kelli Stacková měla první větší šanci zápasu. Po křižné přihrávce pálila z dobré pozice přímo před brankou, Sorokinová se ale bleskurychle přesunula ke své pravé tyčce a puk dokázala zastavit.

04:49

Domácí hráčky teď trochu zmatkují na rozehrávce, zatím ale žádná z chyb nebyla kritická.

04:11

Až teď si sáhla na kotouč i Rooneyová, pokus Děrgačovové končí v lapačce americké brankářky.

03:47

Rusky zatím bez střeleckého pokusu.

02:56

Zajímavá kombinace mezi Morandovou a Deckerovou nakonec nekončí střelou na branku, obě hráčky ale rychlými přihrávkami na pár metrech pěkně rozebraly soupeřky.

02:13

Odpískaný ofsajd teď zabrzdil přechod Američanek do útočného pásma.

01:24

Icing ruského týmu.

00:20

Hned z prvního útoku Američanky dokázaly zahrozit. Alex Carpenterová zakončovala na brankovišti, Sorokinová ale dokázala zasáhnout.

00:01

Rusko: Sorokinová (Morozovová) – Batalovová, Šibanovová, Gončarenková, Pirogovová, Lobovová, Ščukinová, Ganejevová – Běljakovová, Smolencevová, Sosinová (C) – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Gavrilovová (A), Vafinová, Maljavková – Kadirovová, Skibaová, Dupinová.

USA: Rooneyová (Hensleyová) – Lamoureuxová-Morandoová (A), Bellamyová (A), Kellerová, Pfalzerová, Steckleinová, Flanaganová, Bozeková – Deckerová, Knightová, Coyneová – Panneková, Lamoureuxová-Davidsonová, Kesselová – Dugganová (C), Brandtová, Carpenterová – Stacková, Marvinová, Pelkeyová – Skarupaová.

Rozhodčí: Eskolaová (SUI), Fialová (SUI) – Novotná (CZE), Toddová (CAN).

Rusky dokázaly ve svém prvním zápase na turnaji otočit výsledek v souboji s Finskem a zvítězit 2:1 gólem z poslední minuty utkání. Z výhry se radovaly i Američanky, ty po dlouhém vyjednávání o odměnách s vlastní federací konečně vykročily za obhajobou titulu. Svého hlavního rivala Kanadu dokázaly na úvod mistrovství porazit 2:0 a roli favoritek budou zastávat i v tomto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:35.

Rusko – USA

0:7

Branky a nahrávky: 19. Kesselová (Lamoureuxová-Morandoová, Deckerová), 33. Coyneová (Deckerová, Bellamyová), 34. Lamoureuxová-Davidsonová (Pfalzerová, Kellerová), 40. Lamoureuxová-Davidsonová (Coyneová, Lamoureuxová-Morandoová), 50. Deckerová (Knightová, Lamoureuxová-Morandoová), 60. Coyneová (Knightová, Lamoureuxová-Morandoová), 60. Deckerová (Bellamyová, Coyneová)

Rozhodčí: Eskolaová (SUI), Fialová (SUI) – Novotná (CZE), Toddová (CAN)

07:09 RUS 2 Ščukinová, podražení
09:09 RUS 2 Šibanovová, hákování
13:27 USA 2 Deckerová, hákování
16:04 USA 2 Pelkeyová, příliš mnoho hráčů
16:35 USA 2 Bellamyová, podražení
18:37 USA 0:1 Kesselová (Lamoureuxová-Morandoová, Deckerová)
22:16 RUS 2 Ščukinová, sekání