Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:53
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:24 (04:36:16)
2. Andrej Vasilevskij (TBL) 39 zák., 1 gól, 97,5 %
Střely na branku – 34:40 (8:15, 17:11, 9:14)
Zblokované střely – 11:9
Vyhraná vhazování – 31:36
Trestné minuty – 38:34
Hity – 19:16
Tampa poráží Ottawu 5:1 a připisuje si do tabulky důležité dva body. Hosté sice po první třetině vedli, ale zbylých 40 minut už patřilo Bleskům. Ty se prosadily ve druhé části hned čtyřikrát a v závěrečné dvacetiminutovce ještě pečetil skóre Braydon Coburn. Hrdinou zápasu byl však především Nikita Kučerov, který Senátory počastoval hattrickem.

59:22

Condon udělal chybu, když vyrazil nahození ze středního pásma jen před sebe. Brown ale nedokázal dorazit puk za jeho záda!

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí části.

58:22

Projektil Karlssona lapil Andrej Vasilevskij. Gólman Tampy dnes naznačil, že může být po odchodu Bishopa stabilní jedničkou.

58:15

Kotouč brankovou čáru nepřešel. Skóre se tedy nemění.

58:15

Nabídku Phaneufa z rohu kluziště tečoval těsně před brankou Brassard. Vasilevskij puk zachytil, ale rozhodčí se jde přesvědčit k videu, zda to bylo ještě před brankovou čarou!

58:01

Jsou tu poslední dvě minuty třetí třetiny i celého utkání.

56:45

Další zákrok Vasilevského, ke kterému se puk odrazil po vhazování.

56:39

Po střele Marka Stonea přerušil hru Vasilevskij. Následuje reklamní přestávka.

55:58

Už jen čtyři minuty do konce třetí třetiny. Tampa se už nikam nežene a hlídá si luxusní náskok.

54:39

Domácí jsou už v plném počtu.

53:35

Hosté toho v první části přesilové hry mnoho nepředvedli. Blesky se v klidu brání.

52:38

Očekávané pětiminutové tresty za bitku pak dostávají ještě Wideman s Dumontem. Na přesilovce pro Ottawu se každopádně nic nemění.

52:38

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).

5:1

Branky a nahrávky: 22. Point, 26. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Kučerov (Drouin, T. Johnson), 40. Kučerov (Hedman, Drouin), 51. Coburn (Kučerov, T. Johnson) – 7. Turris (E. Karlsson, Hoffman)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A) – Kučerov, T. Johnson, Palát (A) – Drouin, Point, Killorn – Naměstnikov, Filppula, Erne – J.T. Brown, Paquette, Dumont.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – Hoffman, Turris (A), Z. Smith – Mark Stone, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau, Wingels – Neil, Kelly, Varone.

Rozhodčí: Rank, McCauley – Barton, Cormier

Diváci: 19092

04:39 TBL 2 Kučerov, podražení
05:26 TBL 2 Coburn, vysoká hůl
06:26 OTT 0:1 Turris (E. Karlsson, Hoffman)
18:12 TBL 2 Erne, vražení na hrazení