Tipsport extraliga

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera

3:0

konec (2:0, 0:0, 1:0)

05.02.2017, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 45. kolo • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 2.07 4.2 3.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:48

Martin Látal jel sám na branku, vychytal ho ale Patrik Bartošák.

58:10

Bruslaři jeli dva na jednoho. Tomáš Pospíšil vybídl k zakončení Lukáše Žejdla, ten však nebyl úspěšný, protože trefil bránícího hráče.

53:04

53:04 Jakub ORSAVA - 3:0

53:04

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Pohledná souhra Tomáše Urbana s JAKUBEM ORSAVOU skončila nejspíš rozhodující brankou utkání. Vítkovičtí si nezvládli domácí pokrýt, čehož Bruslaři využili a po parádní přihrávce k pravé tyči zakončoval Orsava do prázdné svatyně ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Urban, Petr Vampola.

51:50

Vyloučeným hráčem je Ivan Baranka (VIT). Za faul do oblasti hlavy a krku byl Ivan Baranka vykázán do kabiny. To znamená, že vítkovický obránce dostal 5 minut plus do konce utkání. To je značně nepříjemné pro Ostravany, kteří potřebují dohnat dvougólovou ztrátu na domácí Mladou Boleslav a zbývá jim už jen osm minut hry. Trest odpyká Jakub Illéš.

51:49

Bruslaři postupovali dva na jednoho, jenže zákeřným faulem byl po neúspěšném zakončení sražen k zemi Pavel Musil.

48:08

Vítkovičtí mají prostor ke vstřelení kontaktní branky. Na dvě minuty za sekání odjel na trestnou lavici Tomáš Urban (MBL).

45:48

Jeden z vítkovických hráčů byl v gólové šanci a už se zdálo, že puk přejde přes brankovou čáru, jenže na poslední chvíli jej zvládl vyškrábnout Brandon Maxwell.

43:12

Přímo před brankou byl sám Yan Stastny, který mohl bleskově snížit, jenže vítkovický útočník trestuhodně neprostřelil Brandona Maxwella v boleslavské brance.

42:38

Utkání sleduje 3 052 diváků.

V závěru druhé třetiny byl ještě na dvě minuty vyloučen jeden z domácích hráčů za hákování. Hlasatel Švejda sice neoznámil, o jakého hráče se jedná, ale na trestné lavici sedí Lukáš Žejdl (MBL).

37:01

Po možném faulu na Dominika Pacovského se do Jana Výtiska (VIT) pustil Martin Látal (MBL). Oba byli vyloučeni na dvě minuty. Látal za napadení, Výtisk za hrubost. Ale za zákrok na Dominika Pacovského sudí nikoho nevyloučili. Bruslařům nepomohly ani protesty kapitána Jana Hanzlíka.

34:48

Další vyloučení, počet trestů začíná být už značně enormní. Zejména na straně Vítkovic. Dvě minuty za hákování dostal Rostislav Olesz (VIT).

32:47

Vítkovice jdou už zase do čtyř. Za hákování dostal menší trest Patrik Zdráhal (VIT). Po komerční přestávce čeká domácí další početní výhoda. Zvládnou ji tentokrát už využít?

29:58

Roman Szturc (VIT) následně dostal dvouminutový trest za držení protihráče.

27:14

Hosté jdou do čtyř. Menší trest za vystřelení puku mimo hrací plochu dostal Jan Výtisk (VIT).

22:27

Po prvním faulu ve druhé třetině budou hrát Středočeši přesilovou hru. Menší trest za hákování dostal Ondřej Roman (VIT).

19:20

19:20 Tomáš HYKA - 2:0

19:20

Vítkovičtí si neohlídali úderného TOMÁŠE HYKU, který z mezikruží z dorážky zakončil do odkryté branky, protože se Patrik Bartošák nestačil přemístit. Asistence: Radan Lenc, Pavel Musil.

14:21

14:21 Lukáš ŽEJDL - 1:0

14:21

Ostravané udělali další hrubku v obranných řadách, čehož využil nepokrytý LUKÁŠ ŽEJDL, který se na modré čáře dostal ke kotouči, jel s ním úplně sám na branku a Patrika Bartošáka prostřelil mezi betony. Asistence: Jan Hanzlík.

14:11

Dominik Pacovský je zpátky na ledě a málem vstřelil branku, jenže nakonec nezvládl u pravé tyče přehodit hostujícího brankáře.

10:35

Domácí budou hrát navíc ve čtyřech. Dominik Pacovský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Trest za něj kvůli jeho zdravotní indispozici odpyká David Bernad.

10:35

Dominik Pacovský zůstal ležet na ledě po jednom ze střetů a očividně nemůže na levou nohu. Na střídačku odjel pouze za doprovodu lékaře. Boleslavský útočník, který po většinu sezóny kvůli zranění nohy nehrál, bude tedy znovu nejspíš Bruslařům chybět.

08:58

Menší trest za nedovolené bránění dostal Yan Stastny (VIT).

08:56

Domácí jeli dva na dva, jenže finální přihrávku od Tomáše Hyky nedokázal Lukáš Žejdl přetavit v úvodní branku zápasu. Zaprvé byl faulován a za druhé mu střela nesedla.

07:30

Za držení protihráče přichází další vyloučení na straně Bruslařského klubu. Na dvě minuty byl vykázán David Štich (MBL).

01:32

Bruslaři ale zanedlouho vybojovali puk. Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Martin Látal (MBL). Mladá Boleslav tedy, podobně jako v pátek v Litvínově, ani tentokrát nezačíná utkání zrovna ideálně.

3:0

Branky a nahrávky: 15. Žejdl (Hanzlík), 20. Hyka (Lenc, Musil), 54. Orsava (Urban, Vampola)

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Lukáš) – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Hrdinka, T. Voráček, Bernad – Lenc (A), Musil, Hyka – Látal, Pacovský, Urban – Pospíšil, Žejdl, Orsava – Musliu, Vampola (A), Jonák.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, Tomi – Kucsera, Balán, P. Zdráhal – Szturc, Illéš, E. Němec.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Frodl, Zavřel

Diváci: 3 052

01:32 MBL 2 Látal, podražení
07:30 MBL 2 Štich, držení protihráče
08:58 VIT 2 Stastny, nedovolené bránění
10:35 MBL 2 Pacovský, podražení