NHL

Dallas Stars – Chicago Blackhawks

3:5

konec (0:0, 1:2, 2:3)

05.02.2017, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.44 3.8 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Radek Faksa (DAL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 14:50
Marián Hossa (CHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 17:06
Richard Pánik (tým) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:36 (04:49:00)
1. Patrick Kane (CHI) 1+0
2. Jamie Benn (DAL) 1+0
3. Arťom Anisimov (CHI) 0+2
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:36 (10:11, 12:17, 12:8)
Zblokované střely – 20:9
Vyhraná vhazování – 32:26
Trestné minuty – 9:11
Hity – 27:5
Hokejisté Dallasu dnes nestačili na Chicago a po prohře 3:5 se jim zase vzdálila vyhlídka postupu do play off. Třetí třetina nabídla hodně zajímavou podívanou a přinesla hned pět branek. První dvě vstřelili domácí, kteří zásluhou Jamieho Benna a Tylera Seguina otočili skóre na 3:2. Na Seguinův zásah však odpověděl o pouhých 35 sekund později Patrick Kane a v 56. minutě dorazil po šanci Anisimova puk za brankovou čáru Trevor van Riemsdyk. Závěrečný tlak Stars pak pokazil vyloučením kapitán Benn a výhru Chicaga ještě pojistil v poslední vteřině trefou do opuštěné branky Jonathan Toews.

59:51

59:51 Jonathan TOEWS - 3:5

59:51

Chicago právě vstřelilo branku!
0,9 sekundy před koncem uzavírá skóre utkání JONATHAN TOEWS! Tomu nahrál mezi kruhy Marián Hossa a byť si kapitán Blackhawks musel puk poměrně složitě zpracovávat, stačil ho ještě před sirénou uklidit do prázdné klece soupeře. Asistence: Marián Hossa a Duncan Keith.

59:40

Marián Hossa míjí prázdnou branku Dallasu!

59:34

Lehtonen míří na střídačku, domácí to zkusí v pěti proti pěti!

58:57

Jamie Benn podrazil Panarina, který se snažil vyhodit a to je pro domácí těžká rána! Zápas budou dohrávat v oslabení.

58:49

Patrick Kane nedokázal vyhodit, nápor domácích může pokračovat!

58:05

Skvěle to udělal hostující útočník Hartman, který zblokoval dorážku Jamieho Benna, jež by už mířila do prázdné branky!

57:45

Domácí to už zkoušejí v šesti hráčích bez brankáře!

57:45

Puk skončil v hledišti. Vhazuje se v obranném pásmu Chicaga.

57:21

Stars se na chvíli usadili v útočném pásmu, odkud se ale vzápětí sami vyhodili nepřesnou přihrávkou.

56:37

Domácí musejí vrhnout všechny síly dopředu. Nyní rozehrávají útočnou akci ze své obranné třetiny.

55:57

55:57 Trevor van Riemsdyk - 3:4

55:57

Černí jestřábi strhávají vedení na svou stranu! Artěmij Panarin v útočném pásmu uvolnil Arťoma Anisimova, který sám před Lehtonenem neuspěl. Kotouč však zůstal letet u betonů finského gólmana, který si mylně myslel, že ho má ve své moci a dojíždějící TREVOR VAN RIEMSDYK dorazil hrací předmět za jeho záda. Asistence: Arťom Anisimov a Artěmij Panarin.

55:19

Hosté už jsou kompletní!

54:05

Hosty výrazně podržel brnakář Crawford! Bekhend Patricka Eavese už chytal v sedě!

53:31

Hamhuis na ledě, domácí tedy v početní výhodě.

53:18

Za držení je vyloučen Arťom Anisimov. Za 12 sekund začne přesilovka Dallasu!

52:43

Domácí Cody Eakin vyvezl puk až do útočného pásma a nahodil ho na Crawforda.

52:19

Domácí vyhodili.

52:01

Střelu Jonathana Toewse z levého kruhu vyrazil za branku Lehtonen.

51:30

Hosté budou hrát přesilovku! Za sekání je vyloučen Dan Hamhuis. Ještě však proběhne reklamní přestávka.

50:53

Běží už závěrečná desetiminutovka třetí třetiny. Uvidíme, zda tento zápas skončí už v řádné hrací době, nebo až v prodloužení či nájezdech.

49:59

49:59 Patrick KANE - 3:3

49:59

To je odpověď! Rozjetý PATRICK KANE dostal přihrávku od Anisimova, natlačil se přes bránícího hráče a po bekhendové kličce zasouval kotouč do odkryté klece – 3:3. Asistence: Arťom Anisimov.

49:24

49:24 Tyler SEGUIN - 3:2

49:24

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! TYLER SEGUIN obral o puk obránce Forslinga, objel s ním branku a se štěstím překonal Coreyho Crawforda, kterému kotouč propadl pod betonem za brankovou čáru. Bez asistence.

48:57

Po nepřesné střele Devina Shorea se kotouč odrazil zpět před branku a Crawford se musel rychle přemístit, aby zastavil dorážku Radka Faksy!

47:57

Stephen Johns zblokoval střelu Forslinga a poté se těžce zvedal z ledu. Nemělo by však jít o nic vážného.

47:17

Marián Hossa byl v útočném pásmu dříve než puk. Pískáno postavení mimo hru.

46:24

Ránu Patricka Sharpa z pravé strany pokryl Crawford. Další pokus Faksy už přesný nebyl.

45:47

Hosté nyní zahráli na zakázané uvolnění.

45:16

Velký tlak Chicaga! Po ráně Seabrooka nedokázali dorazit zblízka puk za Lehtonena Kero, Hartman ani Anisimov!

44:50

Spolupráce Anisimova a Kera skončila za brankou Dallasu.

43:57

Marián Hossa se na modré čáře opřel do puku a Lehtonen měl co dělat, aby ho vytěsnil mimo svou klec.

43:00

Z poměrně velké dálky střílel John Klingberg. Crawford puk vyráží za branku.

42:02

Hosté si mohli vzít vedení zpět! Pánik trefil brankovou konstrukci.

40:40

40:40 Jamie BENN - 2:2

40:40

Domácí se pět prosazují hned v úvodu třetiny! Kapitán Dallasu JAMIE BENN si ze strany vybruslil až před Crawforda a bekhendovou střelou na vzdálenější tyč srovnává na 2:2. Asistence: Cody Eakin a John Klingberg.

40:30

Dopředu tak zamířili Stars, kteří se však ocitli v postavení mimo hru.

40:13

Střela Forslinga prolétla vedle domácí branky.

40:01

Vše je připraveno k zahájení třetí části.
Hity – 23:5
Do druhé třetiny vstoupili hráči Dallasu výborně, když je již po 8 sekundách hry poslal do vedení Radek Faksa. Hosté ale přidali a od té doby byli lepším týmem. Ze svého soustavného náporu vytěžili zasloužený obrat. Ve 27. minutě se po dobré práci Kera prosadil Ryan Hartman a dvě minuty později se trefil od modré Gustav Forsling. Blackhawks tedy vedou po 40 minutách 2:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:39

Brett Ritchie ještě rozdal hostujícím hráčům pár ostrých hitů.

39:00

Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:07

Domácí zahráli na icing. Buly bude vhozeno před Lehtonenem.

37:42

Dělovku Jamieho Benna od modré vytěsnil Corey Crowford do ochranné sítě! Gólman Chicaga si nyní mění svou brankářskou hůl.

37:24

Schmaltz se proti domácí obraně neprosadil, ale alespoň kotouč vyvezl do útočného pásma Chicaga.

36:25

Z dálky to zkusil Dan Hamhuis. Crawford puk dobře vyděl a vyrazil ho na hole svých spoluhráčů.

35:45

Z osy hřiště pálil Brett Ritchie, ale do rány mu padl Niklas Hjalmarsson.

35:31

Máme tu poslední reklamní přestávku ve druhé třetině.

35:14

Od levého mantinelu pálil z první Artěmij Panarin, prostor mezi tyčemi netrefil.

34:34

Antoine Roussel pálil z pravého kruhu. Crawford zastavil jeho střelu i následnou dorážku clonícího hráče.

34:16

Icing Blackhawks, vhazovat se bude v útočné třetině Dallasu.

34:02

Jonathan Toews hledal před brankou Pánika. Ten promáchl.

33:36

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

32:28

Zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude před Crawfordem.

32:06

Černí jestřábi jsou mnohem aktivnější. Střelu Kanea vyrazil Lehtonen vyrážečkou do ochranné sítě.

31:37

Od modré střílel Hjalmarsson, který netrefil branku.

31:26

Ránu Patricka Kanea pokryl Lehtonen, který má na svém kontě už 24 zákroků. Následuje reklamní přestávka.

30:40

Na druhé straně se ze strany natlačil před Crawforda Devin Shore, ale hostující brankář stačil zasáhnout pravým betonem!

30:08

Další střela nabuzeného Gustava Forslinga. Lehtonen ji tentokrát vyráží.

29:39

Hosté jsou na koni a nadále pokračují v náporu.

28:34

Domácí kouč Ruff si ještě vyžádal kontrolu celé situace na videu. Reklamoval vysokou hůl Rasmussena, ale gól platí!

28:34

28:34 Gustav FORSLING - 1:2

28:34

Hosté otáčejí skóre utkání! Dennis Rasmussen vyhrál buly na Brenta Seabrooka, který nahrál na modrou GUSTAVU FORSLINGOVI a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Lehtonen toho moc neviděl. Asistence: Brent Seabrook a Dennis Rasmussen.

28:26

Další dva zákroky Lehtonena. Ten po Forslingově pokusu přikryl puk lapačkou.

28:08

Skvělý Kari Lehtonen! Patrick Kane na něho jel zcela sám, ale bekhendovou kličku hostujícího forvarda finský brankář vykryl!

27:46

Od modré vypálil Hjalmarsson, kari Lehtonen má puk v lapačce.

26:34

Tootoo domácího borce sestřelil k ledu svižnou ranou! Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za rvačku.

26:34

A máme tu bitku! Jordin Tootoo se pustil do Antoina Roussela!

26:20

26:20 Ryan HARTMAN - 1:1

26:20

Je vyrovnáno! Skvěle to udělal Tanner Kero, který obral o puk obránce Jordieho Benna a předložil ho před branku RYANOVI HARTMANOVI, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Lehtonena. Asistence: Tanner Kero a Marián Hossa.

25:19

Marcus Krüger asi zbytečně nahrával Mariánovi Hossovi, který na puk nedosáhl. Švédský útočník měl střílet.

24:45

Arťom Anisimov se pěkně uvolnil a protáhl Lehtonena. Ten zakročil pravým betonem.

24:13

Po levé straně vyrazil dopředu Jamie Benn. Crawford si s jeho ranou poradil.

23:16

Nick Schmaltz mířil na bližší tyčku domácí branky. Lehtonen byl opět na místě.

22:47

Hostující čtvrtá řada Dallasu pořádně zatopila! Hartman našel přihrávkou zpoza branky Richarda Pánika, který zblízka neuspěl proti Lehtonenovi!

21:28

Na druhé straně pokryl pokus Marcuse Krügera Kari Lehtonen.

20:58

Crawford si teď napravil reputaci po střele Jamieho Benna, kterou vyrazil.

20:08

20:08 Radek FAKSA - 1:0

20:08

Někteří diváci se ještě ani nestačili usadit na svá místa, když RADEK FAKSA otevřel po 8 sekundách druhé části skóre duelu! Český útočník dobruslil nahozený kotouč a z ostrého úhlu zaskočit Crawforda, který si puk ještě srazil za brankovou čáru. Asistence: Devin Shore a Dan Hamhuis.

Hity – 7:2
První třetina gól nepřinesla. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách, ale brankáři jsou zatím stoprocentní. Stars nepomohly k větší ofenzivní aktivitě ani dvě přesilové hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36

Ještě příležitost pro Tylera Seguina, jenž před Crawfordem tečoval střelu od modré čáry. Hostující brankář kotouč i tak vytěsnil.

19:19

Šance Chicaga! Tu připravil pro Artěmije Panarina jeho spoluhráč Patrick Kane, ale Rusova teč z bezprostřední blízkosti skončila na betonu Lehtonena.

19:01

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:54

Protiútok Stars končí postavením mimo hru.

18:14

S pokusem Dennise Rasmussena z pravé strany si poradil Lehtonen.

18:03

A vzápětí další zakázané uvolnění.

17:55

Zakázané uvolnění Dallasu, hra se tedy vrací před Lehtonenovu branku.

17:43

Po nebezpečné střele Gustava Forslinga se hosté ještě snažili dorážet, ale kotouč končí pod Lehtonenem, jenž ho udržel před brankovou čárou! Následuje reklamní přestávka.

16:49

To nezměnil ani Hjalmarsson, který už měl na modré čáře napraženo, ale nakonec ještě nahrával.

16:40

Sledujeme rychlou pasáž, ale ani jeden z týmů v ní zatím nedokázal ohrozit brankáře soupeře.

15:24

Od levého mantinelu to zkoušel Devin Shore. Crawford vyráží do rohu.

14:38

Do střely Nemetha obětavě skočil Richard Pánik, jenž kotouč srazil do středního pásma.

14:02

Nahození Dana Hamhuise neprošlo až na Crawforda, domácí ale stupňují tlak.

13:38

Patrick Eaves nedokázal obejít Seabrooka. Byl zahnán do rohu.

12:44

12:23

Také s pokusem Patricka Sharpa si poradil Crawford, jenž zakročil v předpisovém rozkleku.

11:57

Ránu Tylera Seguina z vrcholu levého kruhu vyrazil Corey Crawford do ochranné sítě.

11:30

Klingberg neudržel útočné pásmo, Hvězdy musejí opět začínat od začátku.

11:13

Hosté vyhazují.

10:55

Střelu Patricka Eavese srazil do ochranné sítě Hjalmarsson.

10:43

Domácí si zahrají po reklamní pauze druhou přesilovku! Za hákování je potrestán Richard Pánik.

10:28

Domácí zklidňují tempo hry a rozvážně rozehrávají ze svého obranného pásma.

09:50

Hosté v postavení mimo hru. Jsou tedy odkázáni do středního pásma.

09:28

Další střela od modré už na Lehtonena prošla. Domácí gólman přerušil hru.

09:13

Od modré čáry vypálil Forsling. Kotouč srazil do ochranné sítě Radek Faksa.

08:46

Na zakázané uvolnění odehráli kotouč také hráči Chicaga.

08:15

Od mantinelu vypálil Brian Campbell a donutil Lehtonena k zákroku. Domácí vzápětí zahráli na icing.

07:50

Dobrá práce obrany Dallasu, která znemožnila Jonathanovi Toewsovi cokoliv udělat a vytlačila ho s pukem za branku.

07:17

07:17

Hosté jsou v plném počtu. Puk, který skončil v hledišti, se stal suvenýrem vysmáté mladé fanynky.

06:54

Z levého kruhu vypálil Jordie Benn. Crawford puk vytěsnil mimo.

06:30

Stars v přesilovce zatím nic nepředvedli. Hosté je nepouštějí do své obranné třetiny.

06:01

Nyní vyhazuje dokonce brankář Crawford!

05:48

Marián Hossa opět posílá kotouč až za branku Dallasu.

05:29

Hosté se v úvodu oslabení osvobodili.

05:05

Marcus Krüger vyfasoval dvě minuty zahákování. Domácí si zahrají přesilovku!

04:22

Niklas Hjalmarsson projel až před Kariho Lehtonena, který stačil zakročit vyrážečkou!

03:27

Hra nabrala na tempu a přelévá se z jedné strany na druhou.

02:40

Na druhé straně jeli domácí ve 2 na 1, ale Jamie Benn nedokázal ze vzduchu trefit nabídku spoluhráče!

02:21

Jordin Tootoo vjel do útočného pásma, ale svou ránu poslal jen do obránce.

02:01

Domácí ze svého pobytu v útočném pásmu nevytěžili žádnou šanci. Dopředu mohou Blackhawks.

01:26

Stars se dostali ke kotouči a snaží se založit nebezpečnou útočnou akci.

00:22

První střelu na domácí branku vyslal Richard Pánik. Lehtonen ji vyráží.

00:01

V American Airlines Center dozněla národní hymna USA. Utkání začne za malou chvíli.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Lindell, Jo. Benn, Hamhuis, Johns, Nemeth – Eaves (A), Eakin, Ja. Benn (C) – B. Ritchie, Seguin, Roussel – Sharp (A), Faksa, D. Shore – Korpikoski, Cracknell, McKenzie.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), Forsling, T. van Riemsdyk, B. Campbell – Pánik, Toews (C), Schmaltz – P. Kane, Anisimov, Panarin – Hossa, Krüger, Rasmussen – Tootoo, Kero, Hartman.

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Mills, Wheler.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars:
Hokejisté Dallasu mají na papíře velmi dobrý kádr, ale i vinou rozsáhlé marodky se jim v této sezóně zdaleka nedaří podle představ. 52 získaných bodů tak stačí až na dvanácté místo tabulky Západní konference se čtyřbodovou ztrátou na play off. Z posledních 15 zápasů Hvězdy vyhrály jen čtyři, naposledy doma podlehly 3:4 Winnipegu. Na listině zraněných jsou aktuálně obránci Johnny Oduya a Jamie Oleksiak a důležití útočníci Jason Spezza s Alešem Hemským.