01.02.2017, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Tomáš Reiner

Tipsport: 2.23 3.77 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Voráček (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:04
Radko Gudas (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:55
Michael Neuvirth (PHI) náhradní brankář (05:01:04)

1. Sebastian Aho (CAR) 3+1
2. Elias Lindholm (CAR) 0+2
3. Teuvo Teräväinen (CAR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 28-16; Zablokované střely: 9-20; Vhazování: 58%-42%; Hity: 21-26; Přesilové hry: 2/7-1/5; Trestné minuty: 10-14.
Carolina byla úvodních minut lepší a dominovala, zejména potom Sebastian Aho, který v první třetině obstaral oba dva góly svého týmu a v závěru druhé dovršil v přesilové hře po trefě Jeffa Skinnera svůj první hattrick v kariéře NHL. Ve třetí části padly dva góly, na domácí straně se nejprve prosadil Justin Faulk a za hosty už pouze korigoval skóre Brayden Schenn. Jakub Voráček zaznamenal bod. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 5 Philadelphia Flyers 1.

59:53

Travis Konecny dostal menší trest za nesportovní chování, což už na výsledku utkání sedm sekund před koncem nic nezmění.

59:10

Carolina vstřelila gól, který nebyl uznán! Klas Dahlbeck na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu a v blízkosti pravé tyče ho ze vzduchu usměrnil o horní tyč do sítě Viktor Stålberg, jeho gól ale nebyl uznán, protože kotouč evidentně zasáhl nad její úrovní.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:57

Viktor Stålberg je zpět na ledě a Carolina Hurricanes hraje těsně před koncem v plném počtu.

58:35

Shayne Gostisbehere to zkoušel z opačné strany a Cam Ward jeho pokus bez problému ukryl v náručí.

58:23

Jakub Voráček na pravém křídle vypálil od mantinelu, jeho následná střela ale zamířila nad.

57:29

Před bránou Cama Warda vznikla nepřehledná situace, Flyers jí ale ke vstřelení druhého gólu v zápase nevyužili.

56:57

Viktor Stålberg dostal dvě minuty za držení a Flyers dohrají podstatnou část závěru zápasu v přesilové hře.

55:11

Carolina se ocitla ve slibné brankové příležitosti, Steve Mason ale střelu jednoho z domácích hráčů z pravého křídla skvěle vyrazil.

54:42

Hurricanes vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku, který na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

53:26

Vyloučený Jordan Staal je zpět na ledě a Carolina přečkala obrovský tlak a šance Flyers.

53:13

Flyers na levém křídle napřáhli k nebezpečné střele, Cam Ward ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce!

51:51

Cam Ward předvedl v rychlém sledu několik skvělých zákroků! Obrovskou šanci měl v blízkosti pravé tyče Brayden Schenn, který bekhendem ztroskotal na jeho levém betonu místo toho, aby puk zvedl do odkryté brány.

5:1

Branky a nahrávky: 8. Aho (J. Staal), 17. Aho (E. Lindholm), 37. Skinner (Stempniak, Hainsey), 39. Aho (E. Lindholm, Teräväinen), 46. Faulk (Aho, Teräväinen) – 51. B. Schenn (Gostisbehere, Voráček)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, Dahlbeck – Skinner, D. Ryan, Stempniak – B. McGinn, V. Rask (A), Teräväinen – Aho, J. Staal (A), E. Lindholm – Nordström, McClement, Stålberg. Hlavní trenér: Bill Peters.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Streit (A), Gudas, Manning, Gostisbehere – Raffl, Giroux (C), Voráček – Konecny, B. Schenn, Simmonds (A) – Cousins, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kevin Pollock. Čároví: Devin Berg, Tim Nowak

Diváci: 13577

07:11 CAR 1:0 Aho (J. Staal)
16:37 CAR 2:0 Aho (E. Lindholm)
20:14 PHI 2 MacDonald, podražení
26:09 PHI 2 Gostisbehere, hákování