konec (2:0, 1:0, 0:2)

27.12.2016, 23:30 • Centre Bell, Montréal • Skupina A • Dominik Jakubec

Tipsport: 22.0 13.5 1.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Montrealským Bell Centrem zní dánská hymna a za jejího zvuku se s vámi loučím. Těším se na viděnou u dalších přenosů! (01:51:03)
Kanadští fanoušci mocně vyvolávají jméno dánského brankáře, který zlikvidoval 34 střel soupeře a získal si tak sympatie publika!
Nejlepší hráči utkání:

Vili Saarijärvi (FIN) a Kasper Krog (DEN).

Je to tak! Finsko ve třetí třetině mocně dotahovalo, ani to ale nestačilo. Na ledě propuká červenobílá radost! Dánsko se postaralo o zatím největší překvapení tohoto turnaje a přehrálo obhájce titulu. Finové naopak po dvou zápasech zůstávají bez bodu a snahu postoupit do čtvrtfinále si pořádně komplikují!

59:58

Velká skrumáž v dánském brankovšti nekončí gólem! Dánsko své vedení udrží!

59:40

Finsku se nedaří vytvořit si tlak.

59:08

Kaarlehto spěchá z branky!

58:53

Puku se však po vhazování zmocnilo Dánsko.

58:48

Finsko si vyžádalo oddechový čas a nejspíš odvolá brankáře.

58:45

Další akci Finska zastavil ofsajd.

58:34

Dánové pouze vyhazují do bezpečí.

57:50

A nejen to, Rondbjergova tečovaná střela jen těsně prolétla kolem finské branky!

57:32

Puk je ve středním pásmu, tým v červenobílém si může konečně chvíli oddechnout.

57:18

Dánská defenziva opět zažívá perné chvilky.

56:36

Saarijärviho střela byla zblokována obětavou obranou Dánska.

56:04

Kotouč se zpoza branky nebezpečně odrazil před Kroga, ten však dokázal puk skrýt ve výstroji.

55:52

A Finsko hned spěchá do ofenzivy.

55:30

55:30 Kasper BJÖRKQVIST - 3:2

55:30

Finsko právě vstřelilo branku!
A přichází pořádné drama! KASPER BJÖRKVIST dostal v útočném pásmu kotouč a přesnou střelou zápěstím snižuje na rozdíl jediné branky! Finové mají čtyři a půl minuty na vyrovnání.
Asistence: Julius Mattila, Joona Luoto.

55:12

Další Mattilova střela byla tentokrát sražena pouze do mantinelu.

54:26

Julius Mattila si najel před brankáře a bekhendem vypálil, Krog však jeho střelu vyrazil.

54:01

Finové opět útočí, čas jim však rychle utíká.

53:33

A mohlo být rozhodnuto! Boysen si najel s pukem do útočného pásma a vypálil, jeho pokus však skončil pouze na břevně finské branky!

53:15

Dánsko je u kotouče a snaží se vyrazit do útoku.

52:15

Finům se momentálně nedaří vytvořit si tlak, jaký měli například ve druhé třetině.

51:22

Dánové hrají v plném počtu.

51:13

Dánsko opět vyhazuje a střídá.

50:50

A znovu budou Finové muset rozehrát od brankáře Kaarlehta.

50:25

Dánové vyhazují puk do bezpečí.

50:16

Finský zámek svírá defenzivu Dánska, Krog však nehodlá znovu inkasovat.

49:25

Finsko hraje v plném počtu a startuje jeho takřka dvouminutová přesilová hra.

49:22

Jenže hned po skončení dánské přesilovky bude následovat finská. David Madsen (DEN) dostává dvouminutový trest za podražení.

49:09

49:09 Krog musel zasahovat i v přesilové hře svého týmu.

49:09

Naopak Krog musel zasahovat proti střele Julia Mattily.

48:37

Dánové zatím Kaarlehta v této přesilovce nezaměstnali.

48:09

A kotouč je znovu až za Krogovou brankou.

47:47

Finové vyhazují do bezpečí.

47:25

Dánsko si však zahraje přesilovou hru. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostává Kasper Björkvist.

47:18

Dánský pokus o protiútok žádné nebezpečí nepřinesl, u puku jsou Finové.

46:32

Vaakanainenovu střelu vyrazil Krog nad branku.

45:56

Kotouč doklouzal ke Krogovi, který přerušuje hru. Násleuje komerční přestávka.

45:41

Po dalším zakončení finských hokejistů skončil puk v ochranné síti.

45:07

A Finové už pokračují ve svém tlaku.

44:17

44:17 Urho VAAKANAINEN - 3:1

44:17

Tak konečně dokázali Finové prolomt prokletí! URHO VAAKANAINEN vypáil zpoza pravého krhu a kotouč zapadl až za záda brankáře Kroga!
Asistence: Jesper Mattila a Teemu Väyrynen.

44:09

Dánsko sice hraje v plném počtu, ale na hře to není příliš vidět. Finové se opět usadili v útočném pásmu.

43:36

Lehké Jensenovo nahození skončilo v rukavici brankře Kaarlehta.

43:22

42:39

Kuokkanen vypálil z pravého kruhu a trefuje břevno! Finská smůla pokračuje.

42:19

Dánsko vyhazuje do bezpečí.

41:59

Po skvělé kombinaci pálil Nättinen takřka do odkryté branky, alev dobré pozici minul!

41:22

Je tu další vyloučení na dánské straně. Mathias Rondbjerg (DEN) dostává menší trest za vysokou hůl.

Výtah v montrealské hale zdobí český reprezentant Tomáš Plekanec.

41:16

Ruotsalainenovu střelu vyrazil Krog do bezpečí, Finové však zůstávají u puku.

40:47

Saarijärvi svým nahozením minul dánskou branku.

40:13

Dánsko hraje v plném počtu.

40:01

Je to tu, třetí dějství začne za několik sekund.
Třetí třetina začne zhruba v 1:13.
Tak to je opravdu šokující průběh utkání! Finsko sice vyměnilo brankáře, jako kýžený impuls se to však neukázalo. Dánové sice vystřelili ve druhém dějství na branku jen čtyřikrát, i to ale opět stačilo ke zvýšení náskoku, když i náhradní brankář Kaarlehto inkasoval po rychlém brejku. Finové to budou i přes obrovskou herní převahu mít ve třetí třetině nesmírně těžké!

40:00

39:37

Nättinen tvrdým pokusem těsně minul dánskou branku!

39:16

39:16 Krog stále drží čisté konto i po střele Heiskanena.

39:16

Po Heiskanenově střele vypadl puk z Krogovy výstroje a brankář Dánska jen na poslední chvíli zabránil dojíždějícím finským hráčům v dorážce.

38:53

Po nepřesné kombinaci se hra posouvá do středního pásma.

38:23

Finsko hraje v plném počtu.

38:10

Poměr sil na ledě se na třináct sekund vyrovná. Na trestnou lavici míří David Madsen (DEN) za nebezpečnou hru vysokou holí.

38:00

Weichelovo nahození brankář Finska kryje.

37:39

Finové vyhazují.

37:30

Blichfeld je při chuti. Projel útočným pásmem a z mezikruží vypálil, Kaarlehto však vyrazil puk do ochranné sítě.

37:06

Finsko vyvezlo kotouč do bezpečí a střídá.

36:22

A Dánsko si zahraje přesilovou hru. Juuso Välimäki dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

35:53

35:53 Joachim BLICHFELD - 3:0

35:53

Dánsko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné dánské představení pokračuje! Ojedinělý protiútok znamená opět branku! Koch dobře našel najíždějícího JOACHIMA BLICHFELDA a ten propálil bezmocného Kaarlehta!

35:12

Jensen se pokusil vyrazit kupředu, ale k zakončení se nedostal. U puku jsou Finové.

34:55

34:47

Po nepřesné rozehrávce se Finsko samo vyhnalo z pásma.

34:17

Na konci rychlé kombinace pálil Saarijärvi, ovšem těsně minul Krogovu branku.

33:47

A znovu, Finové budou muset založit útočnou akci z vlastního pásma.

33:25

Dánové vyhazují do bezpečí.

32:55

A následuje finská přesilovka. Morten Jensen (DEN) dostává dvouminutový trest za hákování.

32:43

Dánové vyrazili kupředu, Kaarlehta však neohrozili. Hra se přesouvá opět před Kroga.

32:12

31:20

A Finové vyhazují.

30:56

True se dostal ke střele z mezikruží, ovšem těsně minul finskou branku.

30:42

Finové rychle vyhazují.

30:11

A Dánsko si zahraje přesilovku! Välimäki (FIN) přerušil rodící se protiútok jen za cenu nedovoleného bránění.

29:36

Saarijärvi trefil od modré jen jednoho z clonících útočníků.

29:06

Dansko vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:54

I nadále pokračuje obléhání dánské branky.

28:28

Nättinenův pokus srazil brankář Krog do ochranné sítě.

28:01

Užse zdálo, že Rondbjerg vyrazí do protiútoku, o kotouč však přišel.

27:30

Zakázané uvolnění Dánů.

26:53

Vesalainen dobře přihrával před branku, žádného spoluhráče však nenašel.

26:25

Dánové se nezmohli na víc než na vyhození kotouče.

26:06

Finové jsou opět nastěhováni v dánském obranném pásmu.

25:31

Až teď se Dánsko osvobodilo z drtivého tlaku.

25:04

Tentokrát se Juoleviho střela od modré čáry otřela o brankovou konstrukci a nakonec skončila nad dánskou svatyní!

24:30

Juoleviho nahození minulo dánskou branku.

24:08

Dánům se nedaří dostat z obranného pásma.

23:50

Saarijärviho pokus byl tentokrát zblokován obranou.

23:09

23:09 Šance Finů

23:09

Po tvrdé Saarijärviho střele se hned dvojice hráčů snažila dorážet, puk však nedokázali usměrnit do sítě.

22:50

Tolvanenova střela nemohla dánského brankáře ohrozit, puk doplachtil do připravené lapačky.

22:32

Finům se zatím v této třetině nedaří ohrozit Kroga.

21:36

Puk skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:18

20:45

Dánsko pokračuje ve své přesilové hře, zatím však bez úspěchu.

20:01

Střídání v týmu Finsko: končí Veini Vehviläinen, přichází Karolus Kaarlehto.

20:01

A pozor! Do druhé třetiny naskočí za Finsko brankář Kaarlehto, který nahradí Vehviläinena.
Druhá třetina začne zhruba v 0:20.
Máme za sebou velmi zvláštní třetinu! Finsko přestřílelo Dány 14:3, nicméně pohled na skóre je zcela opačný! Ze svých tří pokusů Dánsko hned dva využilo ke vstřelení branky a po dvaceti minutách tak vede o dva góly. Finové musejí být tímto vývojem pořádně zaskočeni! Dokáží ve druhém dějství zareagovat?

20:00

19:17

Petrus Palmu (FIN) navíc do Kroga po celé akci ve snaze získat puk sekl a následuje vyloučení.

19:17

19:17 Samostatný únik Koivuly

19:17

Tak to byla šance! Otto Koivula postupoval sám na brankáře, Krog je však stále neprůstřelný!

19:01

Hoeg se snažil vyrazit do rychlého protiútoku, o puk však nakonec přišel.

18:20

Finové opět rychle vyrazili do útoku, ale překonat brankáře Kroga se jim dosud nedaří.

17:40

17:40 David MADSEN - 2:0

17:40

Tak to je studená sprcha pro Finsko! Dánsko se dostalo do ojedinělého útoku a je toho dvoubrankové vedení! DAVID MADSEN vyrazil s pukem do pásma, natáhl ke střele zápěstím a jeho přesný pokus zastavila až síť!
Asistence: Morten Jensen.

17:11

Další útočné snažení Finska prozatím zastavilo postavení mimo hru.

16:38

Dánská defenziva však posunula kotouč až do finského pásma a útok bílomodrých bude muset začít odznova.

16:20

Finové znovu a znovu neúnavně vyrážejí kupředu.

15:25

Saarijärviho povedená střela prošla přes chumel hráčů až k brance, ale Krog dokázal puk zastavit.

14:47

Dánsko je v plném počtu.

14:36

14:36 Šance Vesalainena

14:36

Vesalainen střílel z mezikruží, ale Krog si s jeho pokusem poradil a vyrazil ho mimo prostor branky.

14:05

Finové stále čekají na první střelu v této přesilovce.

13:32

A puk je opět ve středním pásmu.

13:08

Dánové se hned osvobozují.

12:46

Další přesilovka pro finsko. Frederik Hoeg (DAN) dostává dvouminutový trest za podražení.

12:45

Saarijärviho i Välimäkiho pokusy byly zblokovány obětavou obranou Dánska.

12:08

Po delší době kombinují Dánové, nedaří se jim však dostat do pásma.

11:15

Borgströmovu střelu bekhendem Krog opět bez problémů kryje.

10:49

U puku jsou opět Finové a zakládají další útočnou akci.

10:20

Palmu to zkusil z úhlu, ovšem na Kroga nevyzrál.

10:11

Nahození Dánů končí zakázaným uvolněním.

09:40

Juolevi svou tvrdou ranou mířil mezi betony brankáře Kraga, ten však puk bez potíží zachytil.

08:59

Střelu Jespera Mattily vyrazil Krog až do ochranné sítě.

08:25

Luoto vyrazil s pukem kupředu, v útočném pásmu o něj však přišel.

07:46

07:25

Borgström se s pukem dostal před brankáře, který jeho bekhendovou střelu pouze vyrazil. Následovala skrumáž, v níž však nakonec Krog našel puk a schoval ho v rukavici.

06:59

A nyní je finskému týmu pískán ofsajd.

06:28

Brankář Krog odolal několika finským pokusům a Dánové vyhazují.

05:47

Finsko dostane rovněž výhodu přesilové hry. Anders Koch (DEN) dostává menší trest za podražení.

05:22

05:22 William BOYSEN - 1:0

05:22

Přesto Dánové využívají přesilovou hru! Weichelova střela propadla brankáři Vehviläinenovi za záda a WILLIAM BOYSEN kotouč pouze doklepl do sítě!
Asistence: Nicolai Weichel a Oliver Gatz Nielsen.

04:50

A Finové opět vyhazují puk až k dánskému brankáři.

04:18

Tak pozor! Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Juolevi a z levého kruhu trefil břevno!

03:54

Finové vyhazují puk z pásma.

03:28

Bude se poprvé vylučovat. Kasper Björkvist (FIN) dostává dvouminutový trest za sekání.

03:18

Nyní jsou u puku Dánové a konečně si mohou oddychnout od finského náporu.

02:47

Další útočné snažení Finska přerušil ofsajd.

02:12

S Koivulovou střelou od modré čáry si poradil brankář Krog.

01:43

Petros Palmu tvrdou ranou z voleje jen těsně minul dánskou branku.

01:12

Ruotsalainen zavezl puk do pásma, zde ho však o něj připravila dánská defenziva.

00:44

Hráči v bílomodrém jsou opět u puku.

00:11

Finové hned vyrazili kupředu, jejich první útok ale nepřinesl ohrožení dánské branky.

00:01

Vše je připraveno k vhození úvodního buly.
Dánsko i Finsko již nastupují na led!
Předzápasový ceremoniál startuje.
Rozbruslení je za námi, start utkání se pomalu blíží. V předchozím zápase skupiny A zvítězilo Švýcarskou nad Českou republikou 4:3 po prodloužení, Češi se však díky získanému bodu vyšvihli na první místo skupiny se čtyřmi body. Jako jediný výběr však mají v tuto chvíli za sebou dva duely.

Dánsko: Krog (Petersen) – Gatz Nielsen, Weichel (A), Larsen, Mieritz (A), Koch, Røndbjerg – Thykjær Andersson, Boysen, True (C) – Blichfeld, Røndbjerg, Krag Christensen – Jensen, Høeg, Madsen – Korsgaard, Ladehoff, Wejse.

Finsko: Vehviläinen (Kaarlehto) – Heiskanen, Juolevi (C), Välimäki, Saarijärvi (A), Vaakanainen, Je. Mattila, Rautanen – Kuokkanen, Borgström, Vesalainen – Ruotsalainen, Ju. Nättinen, Tolvanen – Palmu, Räsänen, Koivula – Björkqvist (A), Ju. Mattila, Luoto – Väyrynen.

Rozhodčí: Björk (SWE), Šír (CZE) – Fluri (SUI), Vanoosten (CAN).
Jak dopadne derby dvou severských týmů? To se dozvíme v noci z úterý na středu. Úvodní buly padne ve 23 hodin SEČ.
Finsko

Krom toho navíc Finové nutně potřebují bodovat. Ve svém prvním zápase se dlouho přetahovali o body s Českou republikou. Ta sice šla v 5. minutě do vedení, o čtyři minuty později však bylo srovnáno a stav 1:1 svítil na světelné tabuli ještě minutu a půl před koncem.

Pak však překonal brankáře Vehviläinena Michael Špaček a rozhodl o výhře Česka. Obhájci titulu tak vyšli z prvního zápasu bodově naprázdno a pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále z výhodné pozice, potřebují zvítězit.
Dánsko

Dánsko sehrálo hned první zápas celého turnaje. Nastoupilo proti Švédsku, které bylo pasováno do role jasného favorita. Přesto se Dánové nevzdali a dělali Švédům potíže. V první třetině byli dokonce chvílemi lepším týmem, následně však po individuálních chybách inkasovali a země tří korunek přebrala otěže utkání.

Dánsko si tak nakonec z úvodního zápasu odneslo debakl 1:6. A ani v úterý nečeká tento tým nic snadného. Postaví se Finsku, které obhajuje titul mistrů světa z loňského roku.
Ve třetím utkání druhého hracího dne mistrovství světa hokejistů do dvaceti let v Torontu a Montrealu na sebe narazí Dánsko a Finsko. Obě země již mají jeden zápas za sebou, a ne zrovna dvakrát vyvedený.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.

3:2

Branky a nahrávky: 6. Boysen (Weichel, Gatz Nielsen), 18. Madsen (Jensen), 36. Blichfeld (Koch, Røndbjerg) – 45. Vaakanainen (Je. Mattila, Väyrynen), 56. Björkqvist (Ju. Mattila, Luoto)

Finsko: Vehviläinen (21. Kaarlehto) – Heiskanen, Juolevi (C), Välimäki, Saarijärvi (A), Vaakanainen, Je. Mattila, Rautanen – Kuokkanen, Borgström, Vesalainen – Ruotsalainen, Ju. Nättinen, Tolvanen – Palmu, Räsänen, Koivula – Björkqvist (A), Ju. Mattila, Luoto – Väyrynen.

Rozhodčí: Björk (SWE), Šír (CZE) – Fluri (SUI), Vanoosten (CAN)

03:28 FIN 2 Björkqvist, sekání
05:22 DEN 1:0 Boysen (Weichel, Gatz Nielsen)
05:47 DEN 2 Koch, podražení
12:46 DEN 2 Høeg, podražení
17:40 DEN 2:0 Madsen (Jensen)
19:17 FIN 2 Palmu, sekání