Lotyšsko – Česko

3:9

konec (1:6, 1:1, 1:2)

04.12.2016, 17:15 • Arena Riga • Skupina B • Aleš Skok (@Hopicek495)

Češi v klíčovém utkání základní skupiny mistrovství světa poráží Lotyško 9:3 a mají téměř jistý postup do čtvrtfinále. Je tak zapomenuta čtyři roky stará porážka.

Zápas rozhodla především první třetina, kterou Češi vyhráli 6:1. Od té doby především kontrolovali průběh utkání a Lotyši příliš nekousali. Až ve třetí třetině se výkon pořadatele letošního mistrovství zvedl, ale už bylo pozdě.

Poslední duel základní skupiny odehraje český výběr v úterý. Čeká je největší favorit celého mistrovství – Švédsko.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (19:33:28)

59:40

Dóža také mohl završit desítku, ale ani on nebyl úspěšný.

58:44

Sladký zakončoval do prázdé branky, ale jeden z Lotyšů zabránil míčku v cestě do opuštěné klece.

57:09

Český národní tým zatím výborně brání a pomalu to vypadá na další vítězství našeho výběru.

56:00

Lotyši to i nadále zkoušejí bez brankáře.

55:59

55:59 TOKOŠ - 3:9

55:59

Česko právě vstřelilo branku!
MARTIN TOKOŠ opět prokázal, že je nejrychlejším hráčem českého týmu a po sprinterském souboji přidává do prázdné branky devátou branku svého týmu.
Asistence: Suchánek.

55:27

Lotyši v šesti!

55:26

Lotyšsko si bere oddechový čas.

55:26

Opět v akci Lotyši, konkrétně Krumins. Oběhl českou branku, ale bekhendem Kafku nepřekonal. Na druhé straně pak našel Šebek Courney, ten však netrefil poloodkrytou branku.

54:21

Kafka se v posledních minutách vůbec nenudí a hasí jednu střelu za druhou.

53:53

Pobaltský tým je teď lepším týmem. Navíc Češi kupí chyby v obranné fázi. Teď chyboval Sladký.

52:35

Atis Blinds teď trefil tyč Kafkovy branky!

52:08

Další střela domácích florbalistů ze vzduchu. Tentokrát mimo.

51:42

Lotyši jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

50:30

A uvidíme hru 4 na 4. Patrik Suchánek si odchází odpočinout na dvě minuty za nedovolenou vzdálenost.

50:30

Čechům se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

49:29

A další přesilová hra pro český tým. Andris Rajeckis dostává dvě minuty.

48:19

48:19 JURSEVSKIS - 3:8

48:19

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
ARTURS JURSEVSKIS snižuje krásnou střelou z volného úderu. Skákavý míček trefil bekhendem ze vzduchu a zatloukl ho přesně pod horní tyč.
Asistence: Raitums.

47:42

Češi se drali do dalšího útoku, který opět táhli po pravé straně. Courney poté zamířil s míčkem opět za branku, odkud servíroval přihrávku na Šebka. Ten ale bekhendem neuspěl.

45:58

45:58 SUCHÁNEK - 2:8

45:58

Další využitá přesilová hra českého národního týmu. PATRIK SUCHÁNEK se nerozmýšlel a téměř na polovině hřiště práskl do balonku. Jeho pumelice pak skončila v pravém růžku lotyšské branky.
Asistence: Ondrušek.

44:55

Vyloučení v týmu Lotyšsko (Salcevics – 2 minuty).

44:55

44:55

44:55

Jendrišák rozhýbal Salcevicse, ale když už měl před sebou prázdnou branku, trefil pouze nohu lotyšského gólmana. Češi tak budou pokračovat přesilovou hrou.

44:55

44:55

44:55

Jendrišák se dral do samostatného úniku, ale Salcevics vyběhl mimo brankoviště a nařízeno je trestné střílení.

44:33

Vidíme zatím velice rozhádanou třetí třetinu s velkým množstvím nepřesností.

43:00

Šebek vyzkoušel pozornost lotyšského strážce branky.

42:10

Na hřišti se dnes objevuje poprvé také Petr Kološ.

41:39

Akmenlauks nabral rychlost na levém mantinelu, nacpal se před Kafku, ale ten předvedl další povedený zákrok.

41:23

Lotyši přitvrdili v osobních soubojích. Po jednom z nich teď skončil za mantinelem Courney.

41:00

Teď už jsou ale u balonku Češi.

40:30

A Lotyši jsou od začátku poslední části aktivnější.

40:09

Jendrišák sice uspěl na buly, ale po chybě Čechů se dostal k dobré střele Kovalevskis. Kafka byl výborný.

40:01

Češi téměř po celou druhou třetinu kontrolovali své vedení. Nebyla to tedy tak divoká třetina, jako ta předchozí, ale přesto byly k vidění dvě branky. Nejprve navýšil náskok české reprezentace Ondrušek, ale vzápětí korigoval stav Raitums. Průběžný stav je však stále velice příznivý. Český výběr vede 7:2.

40:00

39:09

Lotyšsko se přece jenom dostalo ke střele, ale přízemní pokus nenadělal žádné problémy.

38:18

Tým ze středu Evrop ale opět kontroluje hru a vypadá to, že druhou část v klidu dohraje.

37:30

Fanoušci Lotyšska o sobě dávají poprvé hlasitěji vědět.

36:44

Tokoš ukázal své rychlé nohy a prosmýkl se kolem jednoho z lotyšských beků. Byl najednou za obranou soupeře a mohl přihrávat ještě do prázdné branky Tomašíkovi. Jenže zakončoval sám a bekhendem přestřelil.

35:58

35:58 RAITUMS - 2:7

35:58

Je tu snížení domácího celku. Sýkora ztratil u mantinelu balonek, Kovalevskis ho přesprintoval a pěknou přesnou přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování ARTISE RAITUMSE, jenž neměl problém trefit odkrytou část branky.
Asistence: Kovalevskis.

35:48

Lotyši zastavují český tlak pouze za pomoci faulu. Z volného úderu ale Češi úspěšní nebyli.

34:27

34:27 ONDRUŠEK - 1:7

34:27

Další krásný gól české reprezentace! Celá akce se táhla po pravé straně. Opět se dostal míček až za branku, odkud ho do nebezpečného prostoru posílal Koutný. Jeho přihrávku trefil ze vzduchu TOM ONDRUŠEK a střela zamířila přesně do levého horního rohu.
Asistence: Koutný.

33:30

Kusins nahazoval z půlky hřiště, před Kafkou se míček je o někoho otřel, ale skóre se nemění.

32:10

Ojedinělá šance domácího výběru po nepřesné rozehrávce Čechů. Jeden z lotyšských útočníků byl přímo před Kafkou, ten však kryje.

31:22

Arena Riga je opět velice zaplněna, ale zdaleka v ní nepanuje tak bouřlivá atmosféra, jako při včerejším duelu se Švédskem.

30:00

Máme za sebou polovinu zápasu a Češi dosavadnímu průběhu zatím dominují.

29:20

Obhájci bronzových medailí z posledního mistrovství světa zatím v klidu kontrolují utkání.

27:46

Konečně o sobě dal také vědět Dan Šebek, střelec včerejších dvou branek. Jenže jeho střela neměla příliš šancí na úspěch.

27:04

Až teď měl Kafka první práci, ale střela domácího florbalisty mířila pouze do těla českého gólmana.

26:30

Hráči v bílých dresech dnes kromě šesti vstřelených branek také výborně brání. Ve druhé třetině zatím nešla na Kafku přímá střela.

25:30

Další pěkná akce Čechů. Jendrišák to vzal na sebe, obhodil si jednoho z obránců, ale na Salcevicse už si nepřišel.

24:47

Češi stále motají svého soupeře a vytváří si šanci a šancí.

23:30

Na Tokoše zívala prázdná branka, ale přihrávka, která na něj byla hodně prudká

22:25

Němeček vybídl ke skórování Courney, který se z ničeho nic zjevil sám před lotyšským gólmanem, ale svůj blafák nedotáhl ke zdárnému konci.

21:10

Dóža zkoušel štěstí střelou z otočky, ale Salcevics v prostřední části zatím odolává.

20:17

Hned v úvodu druhé třetiny se dostávají čeští borci k dalšímu zakončení. Od pravého mantinelu vyslal dělovku Courney, ale Salcevics vyrazil.

20:01

Třetinu snů mají za sebou čeští florbalisté. Ti během úvodních dvaceti minut nasázeli pořadateli letošního mistrovství světa šest branek! Do vedení se dostali už ve čtvrté minutě, avšak o minutu později bylo vyrovnáno. Od té doby je na hřiště už jen jedno mužstvo, kterým je Česká republika. Ta postupně přidala pět branek, zužitkovala přesilovou hru a jedno oslabení ubránila.

Zcela zaslouženě tak Češi vedou 6:1.

20:00

19:47

Domácí florbalisté se teď pokoušeli o několik střel, ale Sýkora výborně zblokoval.

18:30

Do konce první třetiny zbývá minuta a půl a Lotyši jsou v ojedinělém útoku. Češi výborně zahušťují prostor.

16:55

16:55 ŠEŠULKA - 1:6

16:55

To je válec! Mladý obránce DANIEL ŠEŠULKA přeběhl celé hřiště a před úplně prázdnou branku mu naservíroval přihrávku Dóža. Hráč s číslem 8 už pak neměl problém uklidit balonek do prázdné branky.
Asistence: Dóža.

15:18

Lotyšsko střídá gólmana a novým mužem v brankovišti je Janis Salcevics.

15:18

15:18 JENDRIŠÁK - 1:5

15:18

A máme tu využitou přesilovou hru. MATĚJ JENDRIŠÁK byl chvilku neobsazený před brankou a přihrávku, která letěla vzduchem, trefil z první naprosto přesně.
Asistence: Sýkora.

14:03

Přesilovou hru si vyzkouší i český tým.

13:42

13:42 ONDRUŠEK - 1:4

13:42

TOM ONDRUŠEK předvedl krásnou individuální akci. Po levém natinelu pláchnul všem lotyšským hráčům, natlačil se před Blindse a suverénním způsobem posílá Čechy do vedení 4:1.

12:42

Češi už jsou opět v pěti.

12:37

Martin Tokoš utekl podél levého mantinelu, ale žádnou vážnější střelu nevyslal.

11:50

Češi zatím brání na výbornou. Lotyši jsou sice nastěhovaní na polovině české reprezentace, ale nic z toho.

11:10

Rajeckis měl první střeleckou příležitost svého týmu, ale trefil pouze boční síť, ačkoliv diváci v hale se už radovali.

10:42

A máme tu první vyloučení v zápase. Potrestaným je Martin Koutný.

10:17

Střela Ondruška byla vyražena mimo tři tyče.

10:15

Češi, kteří hrají v bílých dresech, hrají stále velmi aktivně a napadají Lotyše hluboko na jejich polovině.

9:25

Teď mohly skórovat oba týmy! Nejprve se vyznamenal pěkným zákrokem Kafka a poté šel do samostatného úniku Courney. Ten však po bekhendovém blafáku trefil pouze břevno.

9:08

Dóža našel ze středu na levém mantinelu Ondruška, ale ten těžkou přihrávku vůbec nezpracoval.

8:20

Češi stále pokračují v aktivní hře a Lotyšsko se téměř k ničemu nedostává.

5:32

5:32 TOMAŠÍK - 1:3

5:32

S góly se opravdu roztrhl pytel! Češi po zásluze vedou už o dvě branky. MILAN TOMAŠÍK zužitkoval Suchánkovu příhru a i díky zaváhání domácího gólmana vedou Češi už 3:1.
Asistence: Tomašík.

4:56

4:56 COURNEY - 1:2

4:47

Češi opět ve vedení! JIŘÍ COURNEY se protlačil před lotyšskou branku a potvrdil pověst střelce.
Asistence: Jendrišák.

4:16

4:16 RAITUMS - 1:1

4:16

Vedení Čechů příliš dlouho netrvalo. Lotyšsko perfektně zahrálo brejkovou situaci a Kafka poprvé loví míček ze své sítě po zakončení ARTISE RAITUMSE.
Asistence: Rajeckis J.

4:10

Dóža vyzkoušel pozornost Blindse. Domácí gólman úspěšnější.

3:05

3:05 JELÍNEK - 0:1

3:02

Krásná akce českého týmu! Po pravém mantinelu vedla cesta české reprezentace. Balonek se dostal na hokejku Jendrišáka, který zpoza branky našel JANA JELÍNKA a ten s přehledem proměňuje.

0:30

První střelou v zápase se prezentovali Lotyši, ale Kafka byl pozorný.

00:01

Česko se s Lotyšskem střetlo na mistrovství světa naposled před čtyřmi roky, tedy v roce 2012 ve Švýcarsku. Los je proti sobě svedl v posledním zápase základní skupiny a zrodilo se velké překvapení. Češi padli 4:5 a do další fáze postoupili z druhého místa. Bylo to první lotyšské vítězství nad českou reprezentací. Do té doby byli šestkrát úspěšní právě Češi.

Česká republika nakonec završila šampionát až na děleném sedmém místě. Lotyši brali šestou příčku.

I letos se dá očekávat vyrovnaný duel, ve kterém ale budou favority opět čeští florbalisté.
Lotyši už za sebou také mají úvodní zápas domácího mistrovství světa. V něm se střetli s největším favoritem celého mistrovství – Švédskem. To potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad pořádající zemí 7:2. Na utkání dorazilo 8011 diváků.

LOTYŠSKO – ŠVÉDSKO 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Branky: 14. Kovalevskis, 33. Blinds – 10. Nordgren, 24. Holmgren, 14. Sundstedt, 21. Sundstedt, 32. Eriksson, 41. Nilson, 49. Carlstrom.
Český národní tým vstoupil do 11. mistrovství světa včerejším utkáním s Norskem, které zvládl poměrem 8:4. Dvě branky v tomto duelu vstřelil Courney, Šebek a Jendrišák. Po jedné pak Tomašík a Ondrušek.

O svém vítězství rozhodli především v prvních dvou třetinách, po kterých vedli Češi 5:1.

ČESKO – NORSKO 8:4 (2:0, 3:1, 3:3)
Branky: 8. Tomašík, 18. Courney, 25. Ondrušek, 26. Šebek, 32. Jendrišák, 41. Courney, 45. Šebek, 60. Jendrišák – 40. Torp, 44. Valbye, 53. Pedersen, 53. Valbye.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

3:9

Branky a nahrávky: 5. Raitums (Rajeckis J.), 36. Raitums (Kovalevskis), 49. Jursevskis (Raitums) – 4. Jelínek (Jendrišák), 5. Courney (Jendrišák), 6. Tomašík (Suchánek), 14. Ondrušek (Sýkora), 16. Jendrišák (Sýkora), 17. Šešulka (Dóža), 35. Ondrušek (Koutný), 46. Suchánek (Ondrušek), 56. Tokoš (Suchánek)

Lotyšsko: Blinds (16. Salcevics) – Malkavs, Krumins, Rajeckis M., Kusins, Blinds, Laivins, Abramovs, Valpeters, Bitmanis, Bulans, Akmenlauks, Raitums, Trekse, Rajeckis A., Rajeckis J., Jursevskis, Klegers, Kovalevskis.

Česko: Kafka (Souček) – Jelínek, Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Šešulka, Sýkora, Kološ – Courney, Jendrišák, Šebek – Tokoš, Tomašík, Sladký – Dóža, Koutný, Ondrušek – Beneš, Matejčík.

Rozhodčí: Andersson, Wissman

3:02 CZE 0:1 Jelínek (Jendrišák)
4:16 LAT 1:1 Raitums (Rajeckis J.)
4:47 CZE 1:2 Courney (Jendrišák)
5:32 CZE 1:3 Tomašík (Suchánek)
10:42 CZE 2 2min Koutný, Bránění ve hře