Lotyšsko – Česko

3:9

konec (1:6, 1:1, 1:2)

04.12.2016, 17:15 • Arena Riga • Skupina B • Aleš Skok (@Hopicek495)

Češi v klíčovém utkání základní skupiny mistrovství světa poráží Lotyško 9:3 a mají téměř jistý postup do čtvrtfinále. Je tak zapomenuta čtyři roky stará porážka.

Zápas rozhodla především první třetina, kterou Češi vyhráli 6:1. Od té doby především kontrolovali průběh utkání a Lotyši příliš nekousali. Až ve třetí třetině se výkon pořadatele letošního mistrovství zvedl, ale už bylo pozdě.

Poslední duel základní skupiny odehraje český výběr v úterý. Čeká je největší favorit celého mistrovství – Švédsko.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (19:33:28)

59:40

Dóža také mohl završit desítku, ale ani on nebyl úspěšný.

58:44

Sladký zakončoval do prázdé branky, ale jeden z Lotyšů zabránil míčku v cestě do opuštěné klece.

57:09

Český národní tým zatím výborně brání a pomalu to vypadá na další vítězství našeho výběru.

56:00

Lotyši to i nadále zkoušejí bez brankáře.

55:59

55:59 TOKOŠ - 3:9

55:59

Česko právě vstřelilo branku!
MARTIN TOKOŠ opět prokázal, že je nejrychlejším hráčem českého týmu a po sprinterském souboji přidává do prázdné branky devátou branku svého týmu.
Asistence: Suchánek.

55:27

Lotyši v šesti!

55:26

Lotyšsko si bere oddechový čas.

55:26

Opět v akci Lotyši, konkrétně Krumins. Oběhl českou branku, ale bekhendem Kafku nepřekonal. Na druhé straně pak našel Šebek Courney, ten však netrefil poloodkrytou branku.

54:21

Kafka se v posledních minutách vůbec nenudí a hasí jednu střelu za druhou.

53:53

Pobaltský tým je teď lepším týmem. Navíc Češi kupí chyby v obranné fázi. Teď chyboval Sladký.

52:35

Atis Blinds teď trefil tyč Kafkovy branky!

52:08

Další střela domácích florbalistů ze vzduchu. Tentokrát mimo.

51:42

Lotyši jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

50:30

A uvidíme hru 4 na 4. Patrik Suchánek si odchází odpočinout na dvě minuty za nedovolenou vzdálenost.

50:30

Čechům se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

49:29

A další přesilová hra pro český tým. Andris Rajeckis dostává dvě minuty.

3:9

Branky a nahrávky: 5. Raitums (Rajeckis J.), 36. Raitums (Kovalevskis), 49. Jursevskis (Raitums) – 4. Jelínek (Jendrišák), 5. Courney (Jendrišák), 6. Tomašík (Suchánek), 14. Ondrušek (Sýkora), 16. Jendrišák (Sýkora), 17. Šešulka (Dóža), 35. Ondrušek (Koutný), 46. Suchánek (Ondrušek), 56. Tokoš (Suchánek)

Lotyšsko: Blinds (16. Salcevics) – Malkavs, Krumins, Rajeckis M., Kusins, Blinds, Laivins, Abramovs, Valpeters, Bitmanis, Bulans, Akmenlauks, Raitums, Trekse, Rajeckis A., Rajeckis J., Jursevskis, Klegers, Kovalevskis.

Česko: Kafka (Souček) – Jelínek, Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Šešulka, Sýkora, Kološ – Courney, Jendrišák, Šebek – Tokoš, Tomašík, Sladký – Dóža, Koutný, Ondrušek – Beneš, Matejčík.

Rozhodčí: Andersson, Wissman

3:02 CZE 0:1 Jelínek (Jendrišák)
4:16 LAT 1:1 Raitums (Rajeckis J.)
4:47 CZE 1:2 Courney (Jendrišák)
5:32 CZE 1:3 Tomašík (Suchánek)
10:42 CZE 2 2min Koutný, Bránění ve hře